DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Yakup Boncuk Tarsus Mektubu-18 Ocak 2022

Yakup Boncuk Tarsus Mektubu-18 Ocak 2022

Yakup Boncuk Tarsus Gündemini yazdı

ABONE OL
Ocak 18, 2022 16:52
Yakup Boncuk Tarsus Mektubu-18 Ocak 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BÜYÜKŞEHİR TARSUS KADIN VE

ÇOCUK BİLİM, TEKNOLOJİ ATÖLYESİ

ÖĞRENCİLERİ BAŞARILAR ELDE EDİYOR 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’ne bağlı Tarsus Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi’nde eğitim alan öğrenciler, yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. Öğrenciler, Adana’da düzenlenen “Uluslararası VEX Robotics Turnuvası”nda ‘MRS-3333’ isimli takımlarıyla “Enerji Ödülü”ne layık görüldü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’ne bağlı olan Tarsus Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi’nde eğitim alan öğrenciler, katıldıkları bir turnuvadan daha başarıyla döndü.

Adana’nın düşman işgalinden kuruluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Adana İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Uluslararası VEX Robotics Turnuvası” büyük heyecana sahne oldu. Ortaokul öğrencileri düzeyinde toplam 33 takımın yarıştığı turnuvaya 4 takım ile katılan Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’ne bağlı olan Tarsus Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi’ndeki ‘MRS-3333’ isimli takım, jüri değerlendirmesi sonucunda “Enerji Ödülü” almaya hak kazandı.

Çalışmalarıyla örnek oluyorlar

Atölye öğretmenleri Emre Aşkın ve Bekir Küçükala ile turnuvaya hazırlanan takım, geçtiğimiz aylarda Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde Eğitimde İnovasyon Derneği ve STEM Eğitimcileri Derneği iş birliğiyle düzenlenen “VEX IQ Challenge Robotik Kodlama Yarışması”nda da uyumlu ve örnek çalışmalarıyla jüri özel ödülüne layık görülmüştü.

Ağustos ayından bu yana girdikleri tüm yarışmalarda çeşitli branşlarda ödül alan Tarsus Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi’nde eğitim alan öğrenciler, çeşitli alanlarda çalışma, deneme ve öğrenme girişimlerini sürdürüyor.

…………OOO………..

EMEKLİ-MEMUR-SEN TARSUS

TEMSİLCİLİĞİNE AHMET ATACAN  GETİRİLDİ.

Memur-Sen, bünyesinde barındırdığı Emekli-Memur-Sen Tarsus şubesi faaliyete girdi.Yapılanma kapsamında Emekli-Memur-Sen Tarsus temsilciliğine Ahmet Atacan  getirildi.

Tarsus Ekspres gazetesinde yer alan habere göre,  Ahmet  Atacan başkanlığındaki yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

İlçe Temsilci vekili Muhterem Kurt, Teşkilat Başkan Yunus Aldanbaş, Mali İşler Başkanı M. Salih Şahbaz- Eğitim Sosyal İşler Başkanı  Hüseyin Güzey, Basın  Yayın Halkla İlişkiler Bakanı Ömer Lütfi Tan,  Mevzuattan Sorumlu Başkan Aziz Avcı ‘’

………OOO………

MİLLETVEKİLİ BAKİ ŞİMŞEK:

ÇİFTÇİLERE GÜBRE, YEM VE MAZOT DESTEĞİ SAĞLANMALI”

Mersin Milletvekili miz Tarsuslu hemşehrimiz Baki Şimşek TBMM genel kurulunda yerinden söz aldı. Milletvekili Şimşek konuşmasında; Çiftçilerin zor günler yaşadığını belirterek “Çiftçilere gübre, yem ve mazot desteği sağlanmalıdır” dedi.

Milletvekili Şimşek konuşmasının devamında ;“ Bir haftadır yağan yağışlar çiftçimizin yüzünü güldürmüştür. Özellikle kuru tarım yapılan bölgelerde gübre sıkıntısı yaşanmaktadır. Tarım Bakanlığının ve Ticaret Bakanlığının bir çalışma yaptığını biliyoruz. Bu çalışmaların hızlandırılarak, ivedi olarak çiftçilerimize mutlaka gübreyle ilgili acil bir destek verilmesi istiyoruz Mazot desteğinin bu yıla mahsus olmak üzere bir an önce ödenmesi istiyoruz Ocak ayı hayvancılarımız için de en zor aylardan biri. Yemle ilgili de bir destek verilmesi talep ediyoruz Limon üreticilerimiz bu yıl sıkıntı yaşamaktadırlar. İhracat desteğinin arttırılarak en az 500-600 kuruşa çıkarılması, çiftçimizin desteklenmesi talebimizdir. Bu yıl olduğu gibi, önümüzdeki yıl da Türkiye’nin, yine, Avrupa’da 1’inci, dünyada da ilk 10 üretici ülke arasında yer almasını temenni ediyorum” dedi.

….……OOO………

AKD’DEN İL EMNİYET ÜDÜRÜNE ZİYARET

Alevi Kültür Dernekleri  Tarsus Şube Başkanı Erdal Turgut Mersin İl Emniyet müdürü Mehmet Aslan’ı ziyaret etti.

İl Emniyet müdürü Aslan, Alevi Kültür Dernekleri Tarsus Şube Başkanı Turgut’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Alevi Kültür Dernekleri Tarsus  Şube Başkanı Turgut,  Emniyet müdürü Aslan’ın  misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti

………OOO………

TARSUS’TA GEÇEN YIL 114 BİN

 VATANDAŞAYARDIM YAPILDI

Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2021 yılında 113 bin 392 vatandaşa 10 milyon 889 bin 442 kuruş  ayni ve nakdi yardımda bulundu.

 Kaymakamlıktan yapılan  açıklamaya göre geçen yıl, 18 bin 796  vatandaşa 4 milyon 194 bin 133 lira 15 kuruş  tutarında nakdi, 94 bin 596    vatandaşa ise 6 milyon 695 bin  308 lira 89 kuruşluk  ayni yardım yapıldı.

 Tarsus Sosyal Hizmet merkezi tarafından da geçen yıl 3 bin 995 aileye 94 milyon 868 bin 466  liralık engelli evde bakım desteği verildiği bildirildi.

………OOO………

EMNİYET MÜDÜRÜ EBUBEKİR FİL:

“TARSUS’UN HUZURUNU BOZDURMAYIZ”

Tarsus İlçe Emniyet Müdürü Ebubekir Fil, Tarsus Polis Merkezi Amirliği sorumluluk bölgesinde bulunan mahalle muhtarlarıyla Polis evinde bir araya geldi.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre  Polis evinde yapılan toplantıya muhtarlarla birlikte İlçe Emniyet Müdür Yardımcıları Latif Tufan ve Ufuk Koç, Tarsus Polis Merkezi Amiri ve birim amirleri katıldı.Toplantıda, Tarsus Polis Merkezi bölgesindeki genel güvenlik, asayiş ve güncel konular üzerinde değerlendirmeler yapıldı. Mahalle muhtarlarının da görüşleri, talepleri alınırken çalışmalar hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.

………OOO………

TARSUS’TAN CİMER’E BAŞVURULAR ARTTI

Vatandaşların istek, öneri ve şikayetlerini yönetime hızlı ve kolay bir şekilde ulaştırmasına aracılık eden Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) Tarsus’tan geçen yıl 14 bin 362 başvuru yapıldığı bildirdi.

Tarsus Ekspres gazetesinde yer alan habere göre,  Tarsus Kaymakamlık Yazı İşleri müdiresi Hasibe Çetinay, Kaymakam Kadir Sertel Otcu başkanlığında Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen 2022 Yılı ilk muhtarlar toplantısında verdiği istatiksel bilgide  başvuruların 11 bin 344’ü istek, 2 bin 174’ü şikayet, 295’i bilgi edinme, 244’ü ihbar, 185’i görüş ve öneri,120’sinin diğer olarak belirlendiğini kaydetti.

Çetinay, gelen başvuruların ilgili kurumlara iletildiğini  söyledi.

………OOO………

TARSUSLU HAKAN İLHAN KURT’A YENİ GÖREV

Türk Haber-Sen Mersin Şube Başkanı Hakan İlhan Kurt, Türk Haber-Sen Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

Türk Haber-Sen   15 Ocak  Cumartesi günü 7. Olağan Genel Kurulunu yaptı. Yapılan Genel Kurul neticesinde Tarsuslu hemşehrimiz  Türk Haber-Sen Mersin Şube Başkanlık görevini de yürüten Hakan İlhan Kurt, Türk Haber-Sen Genel Başkan Yardımcılığına seçilmesi sevinç yarattı.

Türk Haber-Sen Mersin şube başkanı Tarsuslu hemşehrimiz Hakan İlhan Kurt “Türk memurunun onur nişanesi ve şeref sancağı Türk Haber-Sen Genel Merkezimizin 15.01.2022 tarihinde yapılan 7. Olağan Genel Kurulu neticesi, hak arama mücadelesinde mukaddes bir vazife olarak addeddiğim Türk Haber-Sen Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiş bulunmaktayım.

Üyelerimizin desteği ve delegasyonumuzun tayini münasebetiyle gönül coğrafyamızın bütün kahramanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

…………OOO………..

TARSUS’TA HAPİS CEZASI

OLAN ŞAHIS YAKALANDI

Tarsus Emniyet Müdürlüğü  Asayiş Büro Amirliği  Ekipleri aranan  şahısların yakalanmasına yönelik  çalışmalarında netice aldı.

Çalışmalar neticesinde 18 ayrı dosyadan, 34 yıl 4 ay 15 gün  kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve sahte kimlik belgesi taşıdığı tespit edilen (A.A.A.)  adlı şahsı  yakaladı.

Emniyetteki işlemlerinin  ardından mahkemeye  sevk edilen (A.A.A.)  adlı şahıs tutuklandı.

…………OOO………..

EKMEK FABRİKASI MUHASEBECİSİNİN ACI GÜNÜ

Tarsus Belediyesi Belediye Ekmek Fırını Muhasebe Sorumlusu Akın Yıldırım ‘ın Babası, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Meski Personeli Fatma Tösten ve Milli Eğitim Camiasından  Mahmut Kök’ün Dayıları Osman Yıldırım Vefat Etmiştir.

Cenazesi 18.01.2022 Salı Günü Saat 09:00’da Tarsus Şehir Mezarlığından Alınarak Beylice Mahalle Mezarlığına Defnedilecektir. Merhuma Cenab-ı Allah’tan Rahmet Kederli Ailesine, Yakınlarına, Sevenlerine Sabır ve Başsağlığı Diliyorum.

…………OOO………..       

TARSUS ŞEHİR TİYATROSU

YARINKİ OYUNUNA HAZIR

Tarsus Şehir Tiyatrosunun 2022 yılı Ocak ayı proğramı başladı.

 “ÇEHOV VODVİL” isimli oyun  20 Ocak tarihinde saat 19.00’da  oynanacak.

İnsan müsveddesi adlı oyun 26 ve 27 Ocak 2022 tarihlerinde saat 19.00’da sahneye konulacak.

 Bir çoban masalı adlı oyunda 29 ve 30 Ocak tarihlerinde 2 seans olarak  saat 11.00 ve 14.00’de sahneye konulacak.

Oyunlar Tarsus Şehir Tiyatrosunun Bağlar mahallesinde  Mavi Bulvar üzerinde bulunan  / Ayşe Lebriz Berkem Sahnesi Dr.Turgut Erkutlu Bilim Eğitim Sanat ve Kültür Akademisinde oynanacak. Oyunlar ücretsiz olup davetiyelidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.