DOLAR 18,8080 -0.07%
EURO 20,3052 -0.06%
ALTIN 1.127,49-0,07
BITCOIN 430867-2,23%
Mersin

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE


Tunç Rusya Vatanını Savunuyor
436 okunma

Tunç Rusya Vatanını Savunuyor

Sosyalist Cumhuriyet Partiei Mersin il başkanı Hatica Tunç ilmerkezinde basın toplantısı düzenleyerek son olaylarla ilgili görüşlerini açıkladı

ABONE OL
Şubat 26, 2022 15:43
Tunç Rusya Vatanını Savunuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatice Tunç Rusya Vatanını savunuyor

                Sosyalist Cumhuriyet Partisi SCP Mersin il başkanı Hatice Tunç Parti il merkezinde basın toplantısı düzenleyerek Rusya’nın Ukrayna hamlesine ve Elektrik zamlarına ilişkin görüşlerini açıkladı

Partimiz 5 Aralık 2021 tarihinde kuruldu. Bu süre zarfında 20 ilde örgütlenmemizi tamamladık. Nisan sonuna kadar da gerekli örgütlemeyi yaparak seçime girme hakkını elde ediyoruz. Bunu da sevgili Mersinlilere duyurmuş olalım.

Partimizi kurduktan sonra ilk kez Mersin’imizin değerli basın mensuplarıyla yüz yüze gelmenin heyecanını yaşıyoruz

Öncelikle belirtmek isterim ki partimizin esas ve ilk hedefi kurucu liderimiz M. Kemal Atatürk’ün vefatıyla yarım kalan Cumhuriyet Devrimini tamamlamaktır.

Değerli basın mensupları; basın açıklamamızda ülkemizin yaşadığı sorunlardan en önemli gördüğümüz ikisiyle ilgili görüşlerimizi sizlerle ve Mersinliler ile paylaşmak istiyoruz.

Emperyalizmin yayılmacı politikaları Ukrayna’da ABD ve Rusya’yı karşı karşıya getirmektedir.

ABD şu anda dört bir yandan Türkiye’yi kuşatıyor. Dedeağaç’ta burnumuzun dibine tamamen Türkiye’yi hedef alan bir askeri üs kurdu. Mavi vatanımızda Türkiye’nin karşısında İsrail ve Yunanistan’ın yanında, Suriye ve Irak’ta bölücülüğün yanında, FETÖ terör örgütünün en başından beri arkasındaydı. Ve hala bu örgüte ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Kafkasya’da Türkiye ve Azerbaycan’ın karşısında bütün bu mücadele alanlarında Rusya ise hep Türkiye’nin yanında oldu. Bu koşullarda vatanını savunmak için Ukrayna’da gerekli bazı adımlar atan Rusya’nın karşısında ve ABD’nin yanında saf tutmak büyük bir yanlış olmanın ötesinde gaflettir. Bu yanlışta ısrar dört bir yanda emperyalist kuşatma altında olan Türkiye’yi yalnızlaştırır ve Türkiye’nin önüne ödenmesi mümkün olmayan faturalar çıkartır.

İkinci önemli sorunumuz enerji ve artan elektrik faturalarıdır.

Özelleştirilen enerji dağıtımfirmalarının yaptığı keyfi zamlar yurttaşlarımızı çok zor durumda bırakmış bu parayı ödeyemeyecek konuma sokmuş ve icralarla karşı karşıya bırakmıştır.

Partimiz acilen elektrik ve doğalgaz dağıtımının hemen kamulaştırılmasını, zamların hemen geri alınmasını talep etmektedir.

Başta da belirttiğimiz gibi amacımız yarım kalan Atatürk devrimlerini tamamlamaktır. Bu anlamda diğer partilerin tabanlarında olan veya kendilerinin hiçbir partide temsil edilmediğini düşünen, Atatürkçü, sosyalist, vatansever yurttaşlarımızı birlikte mücadele etmek için partimize davet ediyoruz.

SCP KILIÇDAROĞLU DEDİ Sosyalist Cumhuriyet Partisi Merkez Karar Kurulu Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçimleri İçin Tavrını Belirledi 14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerine ilişkin seçim öncesi yaptığımız açıklama ve değerlendirmelerde “Cumhur ittifakı, 20 yılı aşan pratiğiyle yetmiş yıllık karşı devrim sürecinin zirvesidir ve yıkılmalıdır. AKP iktidarının devamı ülke için ulusal güvenlik sorunudur. Millet ittifakı ise her satırında ekonomik, siyasal ve askeri olarak emperyalizme ve onun terör örgütü NATO’ya bağlılık ve Avrasya düşmanlığı içeren beyannamesi ve Türkiye’nin en temel sorunlarına ilişkin AKP’den farklı olmayan programları ve bileşenleri ile bir çözüm değildir” demiştik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday % 50 barajını aşamadığı için Kılıçdaroğlu ve Erdoğan seçenekleri ile 2. tura gideceğiz ancak parlamento seçimi sonuçları itibari ile karşı devrim cephesi meclis aritmetiğinde önemli kuvvet kazandı. CHP listelerinden parlamentoya taşınan Gelecek-Deva-Saadet ve Demokrat Partili 37 milletvekili ile TBMM tarihinin en gerici aritmetiği ortaya çıktı. 21 yıldır Türkiye’yi yöneten tarikatlar koalisyonu TBMM’de tarihinin en yüksek sayısına ulaştı. ABD’nin sahadaki kara gücü ve müttefiki terör örgütünün yönlendirdiği unsurlarla birlikte düşünüldüğünde Cumhuriyet Devrimi’nin son kalelerini yıkma eyleminde emperyalizmin güdümündeki gericilik ve bölücülük önemli bir mevzi kazandı. Cumhuriyet Devrimi’nin bir seçenek olarak ortaya çıkamaması ile her iki ittifakın çözümsüzlüğünde ve HDP, Hüda-Par mengenesinde sıkışan halk, ittifakların ana partilerinden kaçarken ABD’nin Türkiye’ye biçtiği “milliyetçiliğe” sığınmak zorunda kaldı. Bu durum 28 Mayıs sonrası için Sosyalist-Kemalist- Devrimci- Yurtsever partiler ve çevreler için çok önemli bir uyarıdır. Asgari müştereğimiz olan Cumhuriyet Devrimi mevzileri dışında toplanılacak bir alan yoktur ve bu toplanma ölüm kalım meselesidir. Türkiye ekonomisi tarihinin en şiddetli krizinin ve çöküşün eşiğinde. 29 Mayıs itibari ile Cumhurbaşkanlığı seçimi nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın emekçi sınıflar, yüksek enflasyon ve hızlı fakirleşmenin ağır sonuçlarını yaşayacaklar. Gerçekleşen parlamento aritmetiği üstüne Cumhurbaşkanlığı seçimini de kazanacak bir Erdoğan’la bu süreç Türkiye açısından çok büyük riskler taşımaktadır. Her iki adayın da Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin herhangi bir sorununu çözecek ne bir programı ne de buna uygun bir ufku yoktur. Cumhuriyet Devrimi’nin adayı ile gireceğimiz ve halka çözümü sunabileceğimiz bir erken genel seçimi zorlamak ve gücün tek elde toplanmasını önlemek amacı ile 2. turda Kılıçdaroğlu’na oy vereceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz. Sosyalist Cumhuriyet Partisi Basın Bürosu Genel Merkez Mithatpaşa Caddesi No: 36

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.