DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 8 Temmuz 2022

Tarsus Mektubu 8 Temmuz 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdr

ABONE OL
Temmuz 8, 2022 11:16
Tarsus Mektubu 8 Temmuz 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

8 TEMMUZ  2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO………..

TARSUS CHP’DEN, İYİ PARTİ, HDP

VE AKP’YE BAYRAM ZİYARETİ

İlçe Başkanı Av. Ozan Varal: “Tek dileğimiz ve hedefimiz sağlık, barış ve huzurdur”

CHP  Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, İyi Parti, HDP ve AKP ilçe teşkilatlarına bayram ziyaretinde bulundu.

İlçe Kadın Kolları Başkanı Belda Boroğlu, Gençlik Kolları Başkanı Adil Bal ve yöneticilerinde hazır

bulunduğu ziyaretlerde CHP heyetini İyi Parti Tarsus İlçe Başkanı Daniyel Mercan, HDP Tarsus İlçe

Başkanı Faik Altun ve AKP Tarsus İlçe Başkanı Hasan Podak ile partili yöneticiler karşıladı.

CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, kabullerinden dolayı tüm ilçe başkanlarına teşekkür ederek,

“Ülkemizin yarınları için dayanışma içerisinde olmamız gerektiğine inanıyoruz. Tek dileğimiz ve

hedefimiz sağlık, barış ve huzurdur.

Bunu ısrarla vurgulamaya devam edeceğiz. Ve ısrarla -Sen, ben, o ayrımı yok; ‘birlikte’ varız-

diyeceğiz…

Her şeyden önce adaletin, saygının ve sevginin hakim olduğu, tarımıyla sanayisiyle memleketimize

değer katan emeğiyle helaliyle kazanan ve hakça paylaşan, eğitimli, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir

ülkeye ulaşmamızın yolu birbirimize sımsıkı sarılmaktan, ‘biz’ ve “bir” olmaktan geçiyor. Bayramlar

bunun için önemli. Bu vesileyle tüm yurttaşlarımızın Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

………….OOO………..

TARSUS’TA AVUKATLARDAN  CİNAYETE TEPKİ

Türkiye genelinde olduğu gibi Tarsus’ta da Avukatlar, bir meslektaşlarının öldürülmesini protesto etti.

Tarsus Adliyesi önünde basın açıklaması yapan avukatlar “Meslek şehidimiz Av. Servet Bakırtaş’ın hunharca öldürülmesini protesto için duruşmalara katılmıyoruz” dediler.

Avukatlar mesleki dayanışma göstererek Türkiye genelinde olduğu gibi Tarsus ve Mersin’de de 7 ve 8 Temmuz günlerinde duruşmalara katılmayacaklar.

Avukatlar “7 ve 8 Temmuz günlerinde tüm gün 24 saat süre ile CMK ve adli yardım görevlendirmeleri kapatılmıştır. SSÇ, mağdur çocuk ve aile içi şiddet vakaları hariç duruşmalara girmeyerek meslektaşlarımızla dayanışma ruhu içinde duruşmaları boykot ediyoruz” dediler.

Hatırlanacağı üzere önceki gün Av. Servet Bakırtaş’ın İstanbul’un Bakırköy ilçesinde saldırıya uğramıştı. Avukat Servet Bakırtaş, öğlen saatlerinde bürosunda vurularak öldürülürken  cinayet tüm Türkiye’de büyük tepki topladı.

………….OOO………..

TARSUS’TA HEKİM CİNAYETİNE TEPKİ

Sağlık emekçileri öldürülen Kardiyoloji Uzmanı Hekim Ekrem Karakaya için  eylem yaptı, cinayete tepki gösterdi.

Tarsus Devlet Hastanesinde görev yapan hekimler ve sağlık çalışanları “Sağlık çalışanlarına yapılan saldırılar son bulsun” diyerek . Doktor cinayetine tepki açıklaması yaptı.

Hekim Birliği adına Dr. Süleyman Altınoluk, Hekimsen adına ise İbrahim Önge,eyleme destek verdiler. Açıklamayı okuyan Süleyman Altınoluk  özetle şunları söyledi:

“Acımız büyük, kaybımız tarifsiz, üzgünüz, ögkeliyiz, yastayız. Biz hekimler artık tükendik dedik, dinmlemediniz. Biz hekimler sağlık hizmeti verdiğimiz kamu kurumlarının içerisinde sözel, fiziki saldırıya uğruyor, hatta öldürülüyoruz dedik duymadınız.

Biz hekimler şiddete karşı göstermelik koruma kanunları değil, caydırıcı hükümler içerern kanunların çıkarılmasını bekliyoruz dedik görmezden geldiniz.

Halkımıza doğru tanı koymak için en az 15-20 dakika muayene süresi ayırabilmek istiyoruz. MHRS randevularını 5 dakikada bir vererek üzerine randevusuz hasta da bakılmasını isteyerek hastanede kalabalıkları artırarak şiddete davetiye çıkarıyorsunuz dedik umursamadınız. Kışkırtılmış sağlık hizmleti söylemlerinizle sağlık sistemindeki her aksaklığın tek sebebi hekimlermiş gibi gösterdiniz. Bizleri koruyamadınız muayene odalarımızı savaş alanlarına çevirdiniz, öldürüldük, öldük

Devam eden süreçte can güvenliğimiz, çalıştığmız kurumlarda devletimizce sağlanamayacak ise tüm hekimler olarak anayasal hakkımızı uzun süreli olarak kullanma konusunda kararlılığımızı dün kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz. Hepimizin başı sağ olsun”

“hayatımız tehlikede. Maalesef doktorlar korunamıyor. Konya’da vahşice öldürülen Uzman Dr. Ekrem Karakaya görev şehididir. Bunun hesabı hukuksal olarak sorulacaktır. Bizler bu konuda hakkımızı helal etmiyoruz” dediler.

Doktor ve sağlık çalışanları 7 ve 8 Temmuz tarihlerinde iki gün Tarsus’ta da iş bırakma eylemi yapacaklar.

………….OOO………..

ÖDÜLLER BAŞKAN SEÇER’E MAKAMINDA TAKDİM EDİLDİ

‘Medeniyetler Bahçesi’ temasıyla açılışı yapılan EXPO’21 Hatay’da Mersin, tarihe tanıklık eden mekânları, doğal güzellikleri ve bitki örtüsü ile açıldığı günden bu yana tanıtılmaya devam ederken, 3 farklı alanda ödüle layık görüldü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, EXPO’21 Hatay Medeniyetler Bahçesi’nde yer alan ‘Mersin Bahçesi’ ile EXPO’21 Hatay Medeniyetler Bahçesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) tarafından ‘Doğal Alanlar ve Kentsel Tasarım Ödülü’, ‘Doğal Zenginlikleri ve Mirası Tanıtma Özel Ödülü’ ile ‘Tarihi Yapılar ve Tasarım Ödülü’ aldı. Büyükşehir Belediyesi’ne ayrıca, ‘Expo 2021 Hatay Uluslararası Bahçecilik Sergisi’ne sunduğu katkılarından dolayı da Katılım Sertifikası verildi.

Ödüller ve katılım sertifikası, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e makamında takdim edildi. Ödülleri ve Katılım Sertifikası’nı Başkan Seçer’e; Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Göher Şahin, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdar Gökçek ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdal Gökayaz takdim etti.

‘Mersin Bahçesi’ ziyaretçilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor

1006 metrekarelik pavilyonda hazırlanan ‘Mersin Bahçesi’, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Medeniyetler Bahçesi’ temasıyla açılışı yapılan EXPO 2021 Hatay’da 1006 metrekarelik alanda oluşturduğu ‘Mersin Bahçesi’ yoğun ilgi görüyor. Açıldığı andan itibaren ilgi odağı olan ve yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Mersin Bahçesi’nde; Mersin’in tarihi mekânları, doğal güzellikleri ve bitki çeşitliliği tanıtılıyor.

Mersin doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm yönleriyle tanıtılıyor

2021 yılında ev sahipliği Hatay tarafından yapılan Uluslararası Hortikültürel Sergisi Expo 2021 Hatay etkinliği ‘Medeniyetler Bahçesi’ ana temasıyla yapılıyor. Bu kapsamda Antakya alanında ‘İller Bahçesi’ olarak adlandırılan ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilen 1006 m2’lik bölümde ‘Özel Katılımcı’ olarak Expo Tema ve Alt Temalarında uygun şekilde tasarlanan ve yapımı gerçekleştirilen ‘Mersin Bahçesi’ kapsamında Mersin’i doğudan batıya, kuzeyden güneye, bitkisel, kültürel ve tarihi açıdan her noktasındaki değerlerini en doğru şekilde anlatımını ve tanıtımı sağlanıyor.

Mersin’in doğuya kapısı olan Tarsus’un önemli tarihi eserlerinden biri olan Kleopatra Kapısı bahçeye giriş öğesi olarak konulurken, devamında Mezitli Pompeipolis Harabeleri alana ilk girildiğinde bir koridor olarak misafirleri karşılıyor.

Sonrasında batıya doğru Kanlıdivane öğeleri, Adamkayalar, Cennet-Cehennem Obruğu, Mamure Kalesi ve Kızkalesi yer alıyor. Ayrıca Mersin’in önemli bir öğesi olan Toros Dağları da projede unutulmayarak tasarımın önemli bir öğesi olarak kullanıldı.

TARSUS’UN TARİHİ YERLERİ DE SERGİLENDİ

Çalışmada kültürel değerlerin yanı sıra bitkisel öğelerin de tanıtımı amacıyla limon, turunç, portakal, zeytin, dikenli incir, murt, muz, zeytin, gelin duvağı ve Akdeniz defnesi yer alıyor. Bunların yanı sıra ise Doğu Sandal Mağarası, Anemurium Antik Kenti, Softa Kalesi, Aynalıgöl Mağarası, Kelenderis Antik Kenti, Zeyne Türbesi, Mut Kalesi, Yer Köprü Şelalesi, Alahan Manastırı, Uzuncaburç Antik Kenti, Ayatekla Kilisesi, Silifke Kalesi, Dana Adası, Astım Mağarası, Göksu Deltası, Olba Antik Kenti, Aphrodisias Antik Kenti, Lamos Kanyonu, Elaiussa Sebaste Antik Kenti, Yumuktepe Höyüğü, Namrun Kalesi, Tarsus Şelalesi, Saint Paul Kuyusu, Gözlükule Höyüğü, Donuktaş Tapınağı, Danyal Peygamber Makamı, Eshab-ı Kehf Mağarası, Antik Cadde Roma Yolu rölyefler ile bahçe alanının çeşitli noktalarında Gazi Çiftliği, Yörükler, gastronomi, plajlar röprodüksiyonlar ile Mersin’in değerleri tanıtılmaya devam ediyor.

………….OOO………..

TARSUS OSB’DE E-İMZA DÖNEMİ

Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü bir ilke imza attı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na mevcutta ıslak imza ile alınan kararların elektronik imza ile alınması yönünde başvuruda bulunan Tarsus OSB bu girişiminden olumlu sonuç aldı. Bakanlığın olurundan sonra OSBÜK de emsal teşkil etmesi açısından bu yeni uygulamayı tüm OSB’lere bildirdi. Tarsus OSB’de e-imza dönemi başlıyor.

Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü’nün girişimi emsal teşkil etti. Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü alınan Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu kararlarının mevcutta ıslak imza ile alındığı belirtilerek, veri bütünlüğü ve zaman tasarrufu sağlanması, fiziki evrak imza sürecinden çok daha kısa sürede mekana bağlı kalmaksızın imzalama işlemlerinin tamamlanması gibi amaçlar doğrultusunda, ıslak imza ile aynı özelliklere sahip elektronik imzalı (e-imza) olarak alınmasının planlandığı bildirilerek, defter tutma ve tasdik ettirme zorunluluğun bulunması nedeniyle, elektronik imzalı olarak alınacak kararların ıslak imza yönteminde olduğu gibi deftere yapıştırılarak uygulanmasının uygun olup olmadığı yönünde Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) aracılığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan görüş istedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 5070 sayılı “Elektronik İmza Kanunu”na göre e-imza, elle atılan imzanın aynı hukuksal geçerliliğe sahip olan sayısal karşılığında Güvenli Elektronik İmza elle atılan imzaya eşdeğere sahip olduğunu elektronik imza ile alınacak kararların ıslak imza yönteminde olduğu gibi deftere yapıştırılarak uygulanması gerektiği yönünde görüş bildirdi. Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ise, emsal teşkil etmesi adına atılan bu adımı TÜM OSB’lere bildirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygun görüşü neticesinde gerekli altyapıyı tamamlayan ve kararların elektronik ortamda imzalanması için Tarsus Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarını tamamladı.

GELİŞMELERİ İZLİYORUZ

Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili H. Ruhi Koçak, ‘’Gelişmeleri yakından takip etmeye özen gösteriyoruz. Özellikle dijitalleşme ve teknolojik imkanları kullanma noktasında oldukça açığız. Kararlarımızı elektronik ortamda almak üzere yaptığımız girişim ve Bakanlığımızın da uygun görüşü ile gerekli altyapı çalışmalarımızı tamamladık. Kısa zaman içerisinde hayata geçiriyoruz. Bu uygulamayı veri bütünlüğü ve tasarruf sağlama noktasında önemli buluyoruz.’’ dedi.

Şehitkerim Mahallesi 3416 Sokak No:39/201

Ticaret ve Sanayi Odası Binası Kat:4 Tarsus/Mersin

Telefon:+90 324 616 33 46 – 48 Fax:+90 324 616 00 29

………….OOO………..

TARSUS KAYMAKAMI KADİR SERTEL

OTCU’NUN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Toplum olarak bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin sevincini yaşıyoruz.

Sosyal hayatımızda önemli bir yeri bulunan bayramlarımız, üzüntülerin, kırgınlıkların ve sıkıntıların unutulduğu, sevinçlerin arttığı, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, umutların yeşerdiği özel günlerdir.

Dünyanın içinde bulunduğu kaotik süreçte milletçe birlik ve beraberlik içinde olmamız önemlidir. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemize vesile olan, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, en güzel şekilde değerlendirmeliyiz.

Bayramın gerçek manada “kutlu” olması için, başta yakınlarımız olmak üzere, kimsesiz, hasta, yaşlı, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı sevindirelim, ziyaret ederek gönüllerini alalım.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Kadir Sertel OTCU

Tarsus Kaymakamı

………….OOO………..

PAZARCI KAVGASI

Dün Tarsus’ta bir  semt pazarında çıkan silahlı ve bıçaklı kavgada 10 kişi yaralandı.İddiaya göre, Yarbay Şemsettin Mahallesi’ndeki semt pazarında, pazarcılar M.Ç. (41) ile F.A. (40) arasında araç park etme nedeniyle tartışma çıktı.Pazarcıların yakınlarının da dahil olmasıyla tartışma, kavgaya dönüştü. Silah ve bıçağın kullanıldığı kavgada, 1’i çocuk 10 kişi yaralandı.Yaralılar ambulanslarla ilçedeki çeşitli hastanelere kaldırıldı.Polis kavgaya karışan çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.Yaralıların durumunun iyi olduğu öğrenildi.

………….OOO………..

‘MTOSB CUP 2022’ FİNAL

MÜSABAKASIYLA SONA ERDİ.

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) tarafından fabrikalar arasındaki birlikteliği güçlendirmek amacıyla düzenlenen ‘MTOSB Cup 2022’ final müsabakasıyla sona erdi.

………….OOO………..

TARSUSTA EMNİYET OPERASYONU

Tarsus’ta , geçen ay çeşitli suçlara karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 183 şüpheliden 117’si tutuklandı.

Tarsus’ta haziranda ilçe genelinde yapılan 72 operasyonda 92 şüpheli yakalandı.Asayiş uygulamalarında da 68 bin 731 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) yöntemiyle sorgusunu yapan ekipler, çeşitli suçlardan arandıkları belirlenen 91 kişiyi gözaltına aldı.Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 117’si nöbetçi hakimliklerce tutuklandı.Uygulamalarda ayrıca, 6’sı kurusıkı 38 tabanca, 18 ruhsatsız av tüfeği, 361 fişek, 442,94 gram uyuşturucu, 393 uyuşturucu hap, 93 Hint keneviri, 775 paket kaçak sigara ve 32 çalıntı motosiklet ele geçirildi.Ekipler, trafik kontrollerinde de çeşitli eksiklikleri bulunan 130 aracı trafikten men etti.

………….OOO…………

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort bayan Manavgat escort bayan Fethiye escort bayan Kemer escort bayan Didim escort bayan Çanakkale escort bayan Aydın escort bayan Muğla escort bayan Tekirdağ escort bayan Manisa escort bayan Balıkesir escort bayan Trabzon escort bayan Elazığ escort bayan Ordu escort bayan Kütahya escort bayan Isparta escort bayan Rize escort bayan Kahramanmaraş escort bayan Yalova escort bayan Giresun escort bayan Yozgat escort bayan Tokat escort bayan Şanlıurfa escort bayan Sivas escort bayan Batman escort bayan Erzurum escort bayan Sinop escort bayan Kırşehir escort bayan Karaman escort bayan Kırıkkale escort bayan Bolu escort bayan Amasya escort bayan Niğde escort bayan Uşak escort bayan Edirne escort bayan Çorum escort bayan Osmaniye escort bayan Zonguldak escort bayan Van escort bayan Erzincan escort bayan Zeytinburnu masaj Talas masaj Tarsus masaj Tavşanlı masaj Terme masaj Tire masaj Torbalı masaj Toroslar masaj Turgutlu masaj Turgutreis masaj Turhal masaj Tuzla masaj Ulus masaj Ümraniye masaj Urla masaj Üsküdar masaj Vezirköprü masaj Viranşehir masaj Yatağan masaj Yenimahalle masaj Yenişehir masaj Yıldırım masaj Yomra masaj Yumurtalık masaj Yunusemre masaj Yüreğir masaj www.dubainewescorts.com Adana escort Afyon escort Aksaray escort Amasya escort Ankara escort Antalya escort Antep escort Aydın escort Balıkesir escort Bursa escort Anamur escort Antakya escort Arnavutköy escort Atakum escort Ataşehir escort Avcılar escort Bafra escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Balçova escort Bandırma escort Başakşehir escort Batıkent escort Battalgazi escort Bayındır escort Bayrampaşa escort Beldibi escort Belek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beylikdüzü escort Beyoğlu escort Beypazarı escort Adalar escort Adapazarı escort Afşin escort Akçaabat escort Akçadağ escort Akçakale escort Akçakoca escort Akdağmadeni escort Akdeniz escort Akhisar escort Akşehir escort Aksu escort Akyazı escort Alanya escort Alaşehir escort Aliağa escort Almus escort Altıeylül escort Altınordu escort Araklı escort Ardeşen escort Arifiye escort Avsallar escort Ayvacık escort Ayvalık escort Aziziye escort vip eskort model http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Konya bayan escort
Sakarya bayan escort
Samsun bayan escort
Kocaeli bayan escort
Kayseri bayan escort
İzmir bayan escort
Hatay bayan escort
Gaziantep bayan escort
Diyarbakır bayan escort
Ankara bayan escort
Adana bayan escort
Antalya bayan escort
Bursa bayan escort
Mersin bayan escort
Aydın bayan escort
Balıkesir bayan escort
Çanakkale bayan escort
Kıbrıs bayan escort
Kütahya bayan escort
Manisa bayan escort
Muğla bayan escort
Tekirdağ bayan escort
Trabzon bayan escort
Yalova bayan escort
Isparta bayan escort
Kahramanmaraş bayan escort
Ordu bayan escort
Rize bayan escort
Sivas bayan escort
Afyon bayan escort
Aksaray bayan escort
Giresun bayan escort
Şanlıurfa bayan escort
Yozgat bayan escort
Erzurum bayan escort
Amasya bayan escort
Çorum bayan escort
Tokat bayan escort
Uşak bayan escort
Van bayan escort
Bolu bayan escort
Burdur bayan escort
Kırşehir bayan escort
Niğde bayan escort
Osmaniye bayan escort
Zonguldak bayan escort
Düzce bayan escort
Edirne bayan escort
Erzincan bayan escort
Karabük bayan escort
Karaman bayan escort
Kastamonu bayan escort
Kırıkkale bayan escort
Kırklareli bayan escort
adana mutlu son masaj
istanbul mutlu son masaj
ankara mutlu son masaj
izmir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
antalya mutlu son masaj
konya mutlu son masaj
şanlıurfa mutlu son masaj
gaziantep mutlu son masaj
kocaeli mutlu son masaj
mersin mutlu son masaj
diyarbakır mutlu son masaj
hatay mutlu son masaj
manisa mutlu son masaj
kayseri mutlu son masaj
samsun mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
kahramanmaraş mutlu son masaj
van mutlu son masaj
aydın mutlu son masaj
tekirdağ mutlu son masaj
sakarya mutlu son masaj
denizli mutlu son masaj
muğla mutlu son masaj
afyon mutlu son masaj
amasya mutlu son masaj
batman mutlu son masaj
çanakkale mutlu son masaj
çorum mutlu son masaj
düzce mutlu son masaj
edirne mutlu son masaj
elazığ mutlu son masaj
erzurum mutlu son masaj
eskişehir mutlu son masaj
giresun mutlu son masaj
ısparta mutlu son masaj
kastamonu mutlu son masaj
uşak mutlu son masaj
kütahya mutlu son masaj
malatya mutlu son masaj
ordu mutlu son masaj
trabzon mutlu son masaj
rize mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
tokat mutlu son masaj
aksaray mutlu son masaj
yalova mutlu son masaj
yozgat mutlu son masaj
zonguldak mutlu son masaj
Arnavutköy bayan escort
Ataşehir bayan escort
Başakşehir bayan escort
Esenler bayan escort
Esenyurt bayan escort
Fatih bayan escort
Gaziosmanpaşa bayan escort
Kağıthane bayan escort
Kartal bayan escort
Küçükçekmece bayan escort
Maltepe bayan escort
Sarıyer bayan escort
Pendik bayan escort
Sultangazi bayan escort
Ümraniye bayan escort
Zeytinburnu bayan escort
Adapazarı bayan escort
Aksu bayan escort
Anamur bayan escort
Antakya bayan escort
Atakum bayan escort
Belek bayan escort
Beykoz bayan escort
Buca bayan escort
Çankaya bayan escort
Çorlu bayan escort
Dalaman bayan escort
Edremit bayan escort
Erdemli bayan escort
Gaziemir bayan escort
Gazipaşa bayan escort
Gölcük bayan escort
Gümbet bayan escort
Gümüşlük bayan escort
İlkadım bayan escort
İnegöl bayan escort
İskenderun bayan escort
Karşıyaka bayan escort
Kaş bayan escort
Kavaklıdere bayan escort
Keçiören bayan escort
Kepez bayan escort
Konak bayan escort
Konyaaltı bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Menderes bayan escort
Menemen bayan escort
Menteşe bayan escort
Mezitli bayan escort
Ödemiş bayan escort
Odunpazarı bayan escort
Osmangazi bayan escort
Pamukkale bayan escort
Şahinbey bayan escort
Serdivan bayan escort
Seyhan bayan escort
Side bayan escort
Şile bayan escort
Silifke bayan escort
Silivri bayan escort
Tarsus bayan escort
Tire bayan escort
Torbalı bayan escort
Toroslar bayan escort
Turgutreis bayan escort
Yalıkavak bayan escort
Bandırma bayan escort
Çerkezköy bayan escort
Kahramankazan bayan escort
Elbistan bayan escort
Milas bayan escort
Polatlı bayan escort
Çarşamba bayan escort
Ceyhan bayan escort
Nazilli bayan escort
Söke bayan escort
İznik bayan escort
Susurluk bayan escort
Melikgazi bayan escort
Yıldırım bayan escort
Bafra bayan escort
Akçaabat bayan escort
Salihli bayan escort
Akhisar bayan escort
Soma bayan escort
Turgutlu bayan escort
Yatağan bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Merzifon bayan escort
Lüleburgaz bayan escort
Sandıklı bayan escort
Gelibolu bayan escort
Çan bayan escort
Dörtyol bayan escort
Dörtyol bayan escort