DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 6 Ağustos 2022

Tarsus Mektubu 6 Ağustos 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Ağustos 6, 2022 14:50
Tarsus Mektubu 6 Ağustos 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

6 AĞUSTOS  2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO………..

TARSUS BELEDİYESİ MECLİSİNDEN

 SPORA VE SPORCULARA DESTEK

11 farklı branşta,  2000’den fazla sporcu ve 1300 lisanslı sporcusuyla elde ettiği, ulusal ve uluslararası başarılarla adından söz ettiren ve 11 branşta Çukurova’nın en fazla sporcuya sahip Belediyesi olan Tarsus Belediyesi, spora destek faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Ağustos Ayı Olağan Meclisi’nde Tarsus Belediyespor Kulübüne 400 Bin TL nakdi yardım gerçekleştirmesi maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Tarsus Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Gençliğe, spora ve sporcuya sağladığı destekler ile bilinen Tarsus Belediyesi spora destek çalışmalarını sürdürüyor. 7 gündem maddesinin bulunduğu mecliste faaliyetlerini aralıksız sürdürebilmesi için Tarsus Belediyespor Kulübüne 400 Bin TL nakdi yardım gerçekleştirmesi maddesi de görüşülerek karara bağlandı. Çocukları ve gençleri spor yapmaya teşvik etmek amacıyla her yıl binlerce öğrenciye kurs imkânı sunan Tarsus Belediyesi kente yeni spor alanları kazandırırken, mevcut tesislerin de bakım ve onarımlarını eksiksiz sürdürüyor. Futbol, basketbol, voleybol, boks, karate, güreş, muaythai, wushu, kickboks, özel sporcular, triatlon, yüzme, tenis, atletizm ve jimnastik branşlarında faaliyet gösteren Tarsus Belediyespor Kulübü, Kadın basketbol ve voleybol takımları olan Süper Amatör Lig’de futbol takımı bulunan ve altyapısı itibariyle Çukurova bölgesinde lisanslı ve performans oyuncuları ile rövanşta olan bir kulüp olarak çalışmalarına devam ediyor. 

KENTE NİCE BAŞARILAR KAZANDIRILIYOR

Çeşitli şampiyonlukları kente kazandırarak Türkiye Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nde Şampiyonluk Yaşayan ve Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde mücadelede eden Kadın Basketbol Takımı ve Voleybol Kadınlar 2. Ligi’nde mücadele etmiş ve tamamı alt yapıdan oluşan sporcuları ile Mersin İlini temsil etme başarısına ulaşmış Kadın Voleybol Takımları ile de başarılarını sürdüren Belediyespor Kulübü gençlerin uğrak noktası olma özelliği de taşıyor.

………..ooo……….

VEYİS AVCININ DAYISI VEFAT ETTİ

Tarsus  Ziraat Odası başkanı Veyis Avcı’nın dayısı Cabbar  Dursun vefat etti. Merhumun cenazesi dün Tarsus şehir mezarlığında ikindi namazına müteakip alınarak Ballıca köyü mezarlığında toprağa verildi. Allah rahmet eylesin.

………..ooo……….

TABİT,  ÇAMLIYAYLA’DA KAMPA BAŞLADI

Tarsus Kent Konseyi Bisiklet Topluluğu (TABİT) Çamlıyayla’da kampa başladı.

 Gökhan Özberk, kampın 5 Ağustos 2022 tarihinde başladığını ve 6, 7 Ağustosta devam edeceğini söyledi.

 Cumartesi günü kahvaltı sonrası kale ve çarşı ile tarihi yerler gezilecek 8 km.lik yürüyüş yapılacak. Cumartesi akşamı müzik etkinliği yapılacak. Pazar günü sabah  bisiklet turu yapılıp Darıpınarı,  Karageçit, Sandal Dörtler gibi yerlerden saat 15.00 de geçilerek Tarsus’a dönüş yapılacaktır.

Bilgi için Gökhan Özberk. Tel. 0506 297 5562

………….ooo………….

CHP İLÇE BAŞKANI AV. OZAN VARAL,

 TARSUS TA YAŞANAN KAMU HASTANESİ

VE DOKTOR SIKINTISINA DİKKAT ÇEKTİ

CHP  Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, iktidarın sağlık konusunda ticarethane işletme mantığı ile hareket ettiğini ve halk sağlığını öncelemeyen politikaları sonucunda,  hekimlerimizin ve sağlık emekçilerimizin ekonomik özlük haklarının gasp edilmesi, çalışma

koşullarının günden güne kötüleştirilmesi, özveri ile çalışan hekimlerimize yönelik şikâyet ve şiddetin her geçen gün artması, uygulanan sağlık politikalarıyla hekim-hasta arasındaki saygı ve güven ortamının giderek azaltılması sonucu hekimlerimizin artık görev yapamaz hale getirildiğini, bu durumun artık halk sağlığı sorunu haline geldiğini belirtti.

AKP iktidarı Tarsusa hak ettiği değeri hiçbir zaman vermedi!

Türkiye‘nin en büyük yerleşim merkezlerinden birisi olan, nüfus yoğunluğu ve bir çok yol ağının da kesişme noktası olan Tarsus’ta kamusal sağlık tesislerinin sayısal ve niteliksel açılardan yetersiz olduğunu vurgulayan Başkan Ozan Varal, “Tarsus’ta yaşayan yüzbinlerce insan, AKP’nin hatalı, ranta ve yandaşa dayalı politikaları nedeniyle sağlık hizmetlerine ya hiç ulaşamıyor ya da özel hastanelere avuç dolusu para ödemek zorunda kalıyor.

Yeni binasının tamamlandığının açıklanmasına rağmen hala eski binasında zor şartlar altında hizmet vermeye çalışan Tarsus Devlet Hastanesi’nde, halkımızın bizlere aktardığı bilgilere göre Kulak-Burun- Boğaz, Beyin Cerrahı, Endokrinoloji, Gastroenteroloji, Plastik Cerrahi gibi dallarda doktor olmadığı, Çocuk, Kadın Doğum, Göz branşlarında da Tarsus‘un ihtiyacının çok altında doktorumuzun olduğu,

maalesef tüm branşlarda da sayının gün geçtikçe azaldığını biliyoruz.

Kamu sağlık sisteminin hekimleri istifaya zorladığını, kamu hastanelerinde zor fiziki ve psikolojik şartlarda daha az sağlık ekibiyle hizmet verilmeye çalışıldığı da aşikar” dedi.

“Sağlıklı nesillerin yetişebilmesi için, insanı önceleyen nitelikli, emeğe, bilgiye dayalı bir sağlık sistemi olması gerekir” ifadesini kullanan CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Tabelasında ‘Devlet Hastanesi’ yazmasına karşın bir sağlık ocağı olanaklarına hapsedilen, acil dışında neredeyse ameliyat yapılamaz hale getirilen, randevu haricinde hasta muayenesinin yapılmasının dahi zorlaştığı, aylar

sonrasına tomografi ve MR randevularının verildiği, fiziki inşaatı biten yeni hastaneye sağlık

malzemelerinin alımının halen tamamlanamadığı Tarsus'umuzun bir an önce ihtiyaçları karşılar, hakettiği sağlık ve hastane koşullarına kavuşması yaşamsal bir önem taşımaktadır!” şeklinde konuştu.

Doktorların üzerindeki baskılardan ve değer görmemelerinden dolayı istifa ettiklerini belirten Varal, “Sağlıktaki kötü gidişatı iktidar sadece seyrediyor ve bir çözüm üretmiyor. Özellikle Tarsus Devlet Hastanesi kaderine terk edilmiş durumda! Hastaya da doktora da çare olamayan başarısız bir iktidarla karşı karşıyayız. AKP halkımızı hasta etmeye devam ediyor!” dedi.

Son dönemde Covid-19 vakalarının artışa geçmesinin sağlık sisteminin yükünün daha da artmasına neden olduğuna işaret eden Başkan Varal, “-Giderlerse gitsinler- diyerek gönüllerini kırdığınız sağlık çalışanlarının da birer insan olduğunu sakın unutmayın. Sağlık emekçilerine yapılan saldırılara seyirci kalmayın artık.

Sağlık hizmetlerine zamanında ve nitelikli şekilde ulaşılmaması nedeniyle geç teşhis ve tedavilerin ve

kayıpların yaşanması durumunda bunun tek sorumlusu AKP iktidarıdır. Buradan bir kez daha

sesleniyoruz. Tarsus Devlet Hastanesi’ni bir an önce yeni binasına taşıyın. Doktor, personel ve donanım eksiklerini giderin, hekimlerimiz ve tüm sağlık emekçilerimize özlük hakları dahil hak ettikleri değeri verin.” diye konuştu.

………….OOO………..

SGK MÜDÜRÜ BORSAYI ZİYARET ETTİ

Tarsus Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet (SGK) Müdürü Süleyman Metin, Tarsus Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. 

Borsa Başkanı Murat Kaya ve Başkan Yardımcısı Ali Seçer ile görüşen Süleyman Metin, son dönemde hayata geçirilen SGK uygulamalarından ve SGK’nın çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 

Başkan Murat Kaya, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek kurumlar arası uyumun önemine dikkat çekti ve “İnsanların geleceği ve huzuru konusunda toplumun her kesimine dokunan, temas eden sosyal güvenlik teşkilatı çok önemli bir görev üstlenmiştir. Sizinde, çalışmalarınızı takdir ederek takip ediyoruz. Müdürümüz, bizlerin ve vatandaşların sorularını cevapsız bırakmıyor ve danıştığımız konularda her zaman yardımcı oluyor, teşekkür ediyoruz.” Dedi.  

Başkan yardımcısı Ali Seçer ise “Sağ olsun üyelerimizin Müdürümüz kurumları ile yaşadığı bir sorun olduğunda çözümü noktasında gayret gösteriyor. İşçi ve işverenlerin hakları konusunda bizleri her daim bilgilendiriyorlar.” Dedi. 

Ziyarette, Sosyal Güvenlik Sigorta konusunda yapılan yanlışlar ve eksikliklerde istişare edildi. 

………….OOO………..

KONUK TİYATROCULAR

TARSUSTA OLMAKTAN MEMNUN

Tarsus Belediyesi’nin kentte tiyatro kültürünü yaygınlaştırmak ve kültür sanat yaşamını diri tutmak amacıyla düzenlediği “Bir Yaz Akşamları” oyunu ile binlerce Tarsuslu açık havada aileleriyle birlikte tiyatro izleme keyfi yaşıyor. 
 
Ferdi Akarnur, Ahmet Çevik, Deniz Oral, Uhde şarkısıyla ünlenen Seçil Özçakmak, Seval Tufan, Pekcan Türkeş gibi usta oyuncuların yer aldığı rol aldığı oyunlar gün sonunda seyirciler tarafından ayakta alkışlanıyor.
 
Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı teşekkür eden usta oyuncu kadrosu, Tarsus’ta sahne almaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade ettiler.
 
Usta oyuncu Ferdi Akarnur, Akdeniz gazetesine yaptığı açıklamada, “Tarsus halkı çok güzel, enerjileri müthiş. 22 gün boyunca burada sahne almaktan dolayı keyif alıyoruz. Tiyatroya bu kadar ilgi duyulan bir şehirde sahne aldığımız için hepimiz çok mutluyuz. Onbinlere ulaşıyoruz” dedi

………….OOO………..

ORMAN YANGINI KONTROL

ALTINA ALINDI

Çamlıyayla  Topaşır mevkisindeki ormanlık alanda 3 Ağustos’ta çıkan yangına, gece boyunca ekiplerin müdahalesi karadan  sürdü.

Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 12 arazöz ve çok sayıda personelin görev aldığı çalışmalarda, sarp arazi yapısı nedeniyle alevlere müdahalede güçlük yaşanan bölgeye hortum çekildi.Dün akşam havanın kararmasıyla ara verilen havadan müdahaleye, bugün de zorlu arazi koşullarının oluşturduğu risk nedeniyle devam edilemedi.Büyükşehir Belediyesi itfaiyesinin de destek verdiği ekipler, uzun uğraşlar sonucu yangını kısmen kontrol altına aldı.Sarp arazinin bazı bölgelerinde soğutma çalışmaları sürüyor.

………….OOO………..

TARSUS SGK MÜDÜRÜ BORSADA

Tarsus Borsa Başkanı Murat Kaya ve Başkan Yardımcısı Ali Seçer ile görüşen SGK müdürü Süleyman Metin, son dönemde hayata geçirilen SGK uygulamalarından ve SGK’nın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Başkan Murat Kaya, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek kurumlar arası uyumun önemine dikkat çekti ve “İnsanların geleceği ve huzuru konusunda toplumun her kesimine dokunan, temas eden sosyal güvenlik teşkilatı çok önemli bir görev üstlenmiştir. Sizinde, çalışmalarınızı takdir ederek takip ediyoruz. Müdürümüz, bizlerin ve vatandaşların sorularını cevapsız bırakmıyor ve danıştığımız konularda her zaman yardımcı oluyor, teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Başkan yardımcısı Ali Seçer ise “Sağ olsun üyelerimizin Müdürümüz kurumları ile yaşadığı bir sorun olduğunda çözümü noktasında gayret gösteriyor. İşçi ve işverenlerin hakları konusunda bizleri her daim bilgilendiriyorlar.” Dedi.

Ziyarette, Sosyal Güvenlik Sigorta konusunda yapılan yanlışlar ve eksikliklerde istişare edildi.

………….OOO………..

TARSUS’TAN NAZİLLİ’YE

Nazilli’de gerçekleştirilen son görüşmeler sonrasında anlaşma sağlanan  Tarsuslu Fatih Tultak, kendisini 1 yıllık kiralık olarak siyah beyaz renklere bağlayan sözleşmeye imza attı. İmza töreni sonrası açıklamalarda bulunan Nazilli Belediyespor Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erkan Abbasoğlu, “Fatih kardeşim genç yaş kategorilerinde 30 kez milli formayı terletmiş genç ve istekli bir kardeşimiz kendisi ile 1 yıl beraber olacağız. Kendisine ve camiamıza hayırlı olsun” dedi.Yeni transferi Fatih Tultak, “Hedeflerim doğrultusunda kulübümüzün menfaatlerine uygun şekilde elimden gelenin en iyisini yaparak başarılı olacağım. Anlaşmamız herkes için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.Fatih Tultak kimdir?28 Şubat 2001 Mersin doğumlu oyuncu Fatih Tultak (21), Tarsus İdman Yurdu’nda futbola başladı. Daha Sonra Karabükspor forması ve Ankaragücü forması giydi. Geçtiğimiz sezon Pazarspor forması terleten genç oyuncu 1,86 cm boyunda ve sol bek ile sol stoper mevkilerinde görev alıyor.

………….OOO………..

MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK ,

YÖRÜKLERLE BULUŞTU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, konar göçer yaşam süren ve yaz mevsimini Torosların zirvesinde geçiren Yörükleri ziyaret etti.

Milletvekili Şimşek, ziyaret ettiği her Yörük Çadırlarında, Türk bayrağının dalgalanmasından dolayı duygulu anlar yaşarken “Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ‘Arkadaşlar, gidip Toros Dağlarına bakınız. Eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla Türk’ü yenemez’ demiştir. Bende bir Yörük çocuğu olarak Torosların zirvesinde ziyaret ettiğimiz Yörüklerime çadırlarında dalgalandırdıkları Al Bayrağımız için devletimiz ve milletimiz adına teşekkür ediyorum” dedi. 

 Torosların zirvesine çıkarken Mersin Orman Bölge Müdürlüğü ve Çamlıyayla Belediyesi ekiplerinin Yörüklerin yollarını açtığını gören MHP Milletvekili Baki Şimşek, onlarla da bir süre sohbet edip, teşekkür etti.

Zirvedeki buluşmada Yörüklere hitaben bir konuşma yapan Milletvekili Şimşek “Devletimiz şayet zordaysa elbette Yörüklerimiz gidecek sınırda nöbet tutacak, ‘vatan’ diyecek, ‘millet’ diyecek, ‘bayrak’ diyecek. Bundan da kimse rahatsız olmayacak. Dün yaptık, bugün yapıyoruz, yarın gene bu millet zorda olursa, devlet zorda olursa Yörük gene mavzerini alır, çifte kırmasını alır, düşmana bu memleketi dar eder. Şunu hiç kimse asla unutmamalıdır ki, Yörüklerimiz bu memleketin öz evlatlarıdır” ifadesini kullandı.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Torosların zirvesindeki Yörükleri ziyareti sonrasında  yaptığı açıklamasında “Bizler her fırsatta halkımızın, vatandaşlarımızın ayağına gidiyor onların sorun ve taleplerini dinliyoruz. Vatandaşın sorunları bizim sorunlarımızdır. MHP Milletvekili olarak bizler sorunları çözmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ben bu vesileyle tarihimizi, kültürümüzü, değerlerimizi ve yaşam biçimimizi kısacası özümüzü diri tutan, yaşatan Yörüklerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Torosların zirvesindeki Yörükler ise, ziyaretlerinden dolayı Milletvekili Baki Şimşek’e teşekkür ettiler

………….OOO………..

ÜNİVERSİTE HAYALİ KURANLARA

TARSUSTA DESTEK

Tarsus Belediyesi  Üniversite hayali kuran öğrencilerimizin heyecan dolu süreçlerinde doğru tercih yapmalarına yardımcı olmak amacıyla süren ve dün itibariyle sonlanan ‘’Üniversite Tercih Günlerimize’’ gençler yoğun ilgi gösterdi.

Mehmet Bal Sergi Salonunda Uzman Rehberlik öğretmenlerince verilen danışmanlık ve rehberlik hizmeti ile gençlerimiz hayalini kurduğu üniversite için hizmetimizden faydalandı.

Gençlerimize güzel gelecekler diliyoruz.

………….OOO………..

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc dosyasında.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort bayan Manavgat escort bayan Fethiye escort bayan Kemer escort bayan Didim escort bayan Çanakkale escort bayan Aydın escort bayan Muğla escort bayan Tekirdağ escort bayan Manisa escort bayan Balıkesir escort bayan Trabzon escort bayan Elazığ escort bayan Ordu escort bayan Kütahya escort bayan Isparta escort bayan Rize escort bayan Kahramanmaraş escort bayan Yalova escort bayan Giresun escort bayan Yozgat escort bayan Tokat escort bayan Şanlıurfa escort bayan Sivas escort bayan Batman escort bayan Erzurum escort bayan Sinop escort bayan Kırşehir escort bayan Karaman escort bayan Kırıkkale escort bayan Bolu escort bayan Amasya escort bayan Niğde escort bayan Uşak escort bayan Edirne escort bayan Çorum escort bayan Osmaniye escort bayan Zonguldak escort bayan Van escort bayan Erzincan escort bayan Zeytinburnu masaj Talas masaj Tarsus masaj Tavşanlı masaj Terme masaj Tire masaj Torbalı masaj Toroslar masaj Turgutlu masaj Turgutreis masaj Turhal masaj Tuzla masaj Ulus masaj Ümraniye masaj Urla masaj Üsküdar masaj Vezirköprü masaj Viranşehir masaj Yatağan masaj Yenimahalle masaj Yenişehir masaj Yıldırım masaj Yomra masaj Yumurtalık masaj Yunusemre masaj Yüreğir masaj www.dubainewescorts.com Adana escort Afyon escort Aksaray escort Amasya escort Ankara escort Antalya escort Antep escort Aydın escort Balıkesir escort Bursa escort Anamur escort Antakya escort Arnavutköy escort Atakum escort Ataşehir escort Avcılar escort Bafra escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Balçova escort Bandırma escort Başakşehir escort Batıkent escort Battalgazi escort Bayındır escort Bayrampaşa escort Beldibi escort Belek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beylikdüzü escort Beyoğlu escort Beypazarı escort Adalar escort Adapazarı escort Afşin escort Akçaabat escort Akçadağ escort Akçakale escort Akçakoca escort Akdağmadeni escort Akdeniz escort Akhisar escort Akşehir escort Aksu escort Akyazı escort Alanya escort Alaşehir escort Aliağa escort Almus escort Altıeylül escort Altınordu escort Araklı escort Ardeşen escort Arifiye escort Avsallar escort Ayvacık escort Ayvalık escort Aziziye escort vip eskort model http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Konya bayan escort
Sakarya bayan escort
Samsun bayan escort
Kocaeli bayan escort
Kayseri bayan escort
İzmir bayan escort
Hatay bayan escort
Gaziantep bayan escort
Diyarbakır bayan escort
Ankara bayan escort
Adana bayan escort
Antalya bayan escort
Bursa bayan escort
Mersin bayan escort
Aydın bayan escort
Balıkesir bayan escort
Çanakkale bayan escort
Kıbrıs bayan escort
Kütahya bayan escort
Manisa bayan escort
Muğla bayan escort
Tekirdağ bayan escort
Trabzon bayan escort
Yalova bayan escort
Isparta bayan escort
Kahramanmaraş bayan escort
Ordu bayan escort
Rize bayan escort
Sivas bayan escort
Afyon bayan escort
Aksaray bayan escort
Giresun bayan escort
Şanlıurfa bayan escort
Yozgat bayan escort
Erzurum bayan escort
Amasya bayan escort
Çorum bayan escort
Tokat bayan escort
Uşak bayan escort
Van bayan escort
Bolu bayan escort
Burdur bayan escort
Kırşehir bayan escort
Niğde bayan escort
Osmaniye bayan escort
Zonguldak bayan escort
Düzce bayan escort
Edirne bayan escort
Erzincan bayan escort
Karabük bayan escort
Karaman bayan escort
Kastamonu bayan escort
Kırıkkale bayan escort
Kırklareli bayan escort
adana mutlu son masaj
istanbul mutlu son masaj
ankara mutlu son masaj
izmir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
antalya mutlu son masaj
konya mutlu son masaj
şanlıurfa mutlu son masaj
gaziantep mutlu son masaj
kocaeli mutlu son masaj
mersin mutlu son masaj
diyarbakır mutlu son masaj
hatay mutlu son masaj
manisa mutlu son masaj
kayseri mutlu son masaj
samsun mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
kahramanmaraş mutlu son masaj
van mutlu son masaj
aydın mutlu son masaj
tekirdağ mutlu son masaj
sakarya mutlu son masaj
denizli mutlu son masaj
muğla mutlu son masaj
afyon mutlu son masaj
amasya mutlu son masaj
batman mutlu son masaj
çanakkale mutlu son masaj
çorum mutlu son masaj
düzce mutlu son masaj
edirne mutlu son masaj
elazığ mutlu son masaj
erzurum mutlu son masaj
eskişehir mutlu son masaj
giresun mutlu son masaj
ısparta mutlu son masaj
kastamonu mutlu son masaj
uşak mutlu son masaj
kütahya mutlu son masaj
malatya mutlu son masaj
ordu mutlu son masaj
trabzon mutlu son masaj
rize mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
tokat mutlu son masaj
aksaray mutlu son masaj
yalova mutlu son masaj
yozgat mutlu son masaj
zonguldak mutlu son masaj
Arnavutköy bayan escort
Ataşehir bayan escort
Başakşehir bayan escort
Esenler bayan escort
Esenyurt bayan escort
Fatih bayan escort
Gaziosmanpaşa bayan escort
Kağıthane bayan escort
Kartal bayan escort
Küçükçekmece bayan escort
Maltepe bayan escort
Sarıyer bayan escort
Pendik bayan escort
Sultangazi bayan escort
Ümraniye bayan escort
Zeytinburnu bayan escort
Adapazarı bayan escort
Aksu bayan escort
Anamur bayan escort
Antakya bayan escort
Atakum bayan escort
Belek bayan escort
Beykoz bayan escort
Buca bayan escort
Çankaya bayan escort
Çorlu bayan escort
Dalaman bayan escort
Edremit bayan escort
Erdemli bayan escort
Gaziemir bayan escort
Gazipaşa bayan escort
Gölcük bayan escort
Gümbet bayan escort
Gümüşlük bayan escort
İlkadım bayan escort
İnegöl bayan escort
İskenderun bayan escort
Karşıyaka bayan escort
Kaş bayan escort
Kavaklıdere bayan escort
Keçiören bayan escort
Kepez bayan escort
Konak bayan escort
Konyaaltı bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Menderes bayan escort
Menemen bayan escort
Menteşe bayan escort
Mezitli bayan escort
Ödemiş bayan escort
Odunpazarı bayan escort
Osmangazi bayan escort
Pamukkale bayan escort
Şahinbey bayan escort
Serdivan bayan escort
Seyhan bayan escort
Side bayan escort
Şile bayan escort
Silifke bayan escort
Silivri bayan escort
Tarsus bayan escort
Tire bayan escort
Torbalı bayan escort
Toroslar bayan escort
Turgutreis bayan escort
Yalıkavak bayan escort
Bandırma bayan escort
Çerkezköy bayan escort
Kahramankazan bayan escort
Elbistan bayan escort
Milas bayan escort
Polatlı bayan escort
Çarşamba bayan escort
Ceyhan bayan escort
Nazilli bayan escort
Söke bayan escort
İznik bayan escort
Susurluk bayan escort
Melikgazi bayan escort
Yıldırım bayan escort
Bafra bayan escort
Akçaabat bayan escort
Salihli bayan escort
Akhisar bayan escort
Soma bayan escort
Turgutlu bayan escort
Yatağan bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Merzifon bayan escort
Lüleburgaz bayan escort
Sandıklı bayan escort
Gelibolu bayan escort
Çan bayan escort
Dörtyol bayan escort
Dörtyol bayan escort