DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 5 Kasım 2022

Tarsus Mektubu 5 Kasım 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Kasım 5, 2022 21:22
Tarsus Mektubu 5 Kasım 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

5 KASIM  2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO………..

TARSUS FESTİVALİNDE İKİNCİ GÜN

Uluslararası Tarsus Festivali’nin Kortej Yürüyüşü 5 Kasım Cumartesi Günü saat 17.00’de Kleopatra Kapısı önünden başlayacak . Aynı gün  saat 18.00’de Tarsus Cumhuriyet Alanı’nda festival açılışı Başkanı Vahap Seçer’in katılımıyla gerçekleştirilecek.

Katılımlarınızı bekler iyi çalışmalar dileriz.

………….OOO………..

SEÇER: “TARSUSUMUZ İÇİN

ÖNEMLİ BİR FESTİVAL”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Uluslararası Tarsus Festivali dolayısıyla Tarsus’ta Kleopatra Kapısı önünde yayın yapan Flash Tv’de “Fatih Ertürk ile Başkentte Gündem Özel” programına konuk oldu.  Seçer, Tarsus’un tarihi zenginliğinin tüm dünyaya tanıtıldığı festivalin ilk yılına dair değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Seçer, ilk kez düzenlenmesine rağmen 27 ülkeden 350’den fazla konuğu ağırlayacaklarını kaydederek, “Ülkemizin farklı bölgelerinde ve dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan sanatçılarımızı, yazarlarımızı davet ettik. Çok sayıda yurttaşımızın katılacağı bir festival havası yaratmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

Başkan Seçer: “Bazı etkinlikleri şehitlerimizden dolayı iptal ettik”

Hava eğitimi sırasında şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Özkan Demir ve Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan İstihkam Uzman Onbaşı Lokman Akçağlayan’a rahmet dileyen Başkan Seçer, “3 gün boyunca devam edecek olan festivalimiz başladı; fakat konserler, dans ve müzik gösterileri gibi etkinliklerimizi bugün kaldırdık” dedi.

Tarsus’un muazzam bir tarihi ve kültürel birikimi olan topraklar üzerinde yer aldığını ifade eden Başkan Seçer, “Farklı semavi dinlere mensup insanlar açısından Tarsus önemli bir şehir. Biz bu değerlerin farkındayız, ama bunun farkına herkes varsın istiyoruz. Onun için festivallerin tanıtım ve farkındalık yaratmada önemli bir etken olduğu düşüncesiyle ‘1. Uluslararası Tarsus Festivali’ni yaptık” ifadelerini kullandı.

“Yüksek siyasette yaşanan gerginlikler, yerel yönetimlere yansıtılmamalı”

Tarsus’un değerlerinin tanınması için merkezi hükümet desteği gerektiğinin de altını çizen Başkan Seçer, Türkiye’nin cirosuna en fazla katkı yapan illerin başında Mersin gelmesine rağmen, yatırım oranlarında 21. veya 22. olmasının üzücü olduğunu belirterek,  “Mersin ve Tarsus açısından büyük önem taşıyan ve merkezi hükümetin bütçesiyle gerçekleşecek olan Uluslararası Havalimanı, Tarsus Sahil Bandı Projesi gibi büyük yatırımlar henüz tamamlanmadı. Bunda yerel yönetimin ve merkezi hükümetin farklı partilerden olmasının da etkisi var diye düşünüyorum. Fakat, yüksek siyasette yaşanan gerginliklerin, yerel yönetimlere yansıtılmaması gerekir” dedi.

“Metro çalışmaları kendi öz kaynaklarımızla yürüyor”

Aynı sorunu metro projesinde de yaşadıklarını hatırlatan Başkan Seçer, hayata geçirmeyi planladıkları ve bu bölgede Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu taşıma yatırımlarından birisi olan metro projesinin, Cumhurbaşkanlığı yatırım programına alındığını ve ihalesinin yapıldığını, temelinin atıldığını, fakat herhangi bir hazine garantisi de istenmemesine rağmen imzanın bir türlü atılmadığını ifade ederek, şu an metro projesinde devam eden çalışmaların maliyetinin, belediyenin tamamen kendi öz kaynaklarıyla karşılandığını söyledi.

Metro konusunda yaşanan bu sıkıntılara rağmen, kesinlikle ümitsizliğe kapılmadıklarını da ifade eden Başkan Seçer, “Bizim finansman konusunda yaşadığımız zorluklar, bu projeyi iptal ediyoruz anlamına gelmesin. Bugün böyledir, yarın normalleşiriz. Kredimiz de gelir, inşaat hızlı bir şekilde de devam eder, hiçbir problem olmaz” ifadelerini kullandı.

“Merkezi hükümetin yarım kalan tüm projelerini biz tamamlayacağız”

Ufukta bir seçim olduğunu ve yerelde yaşadıkları başarıyı genel seçimde de tekrar ederek iktidar olmak istediklerini belirten Başkan Seçer, “Biz Türkiye’yi yönetmek istiyoruz. 3,5 sene önce yola, zaten bu iddia ile çıktık. Şu anda belediyelerimiz çok değerli, çok önemli çalışmalar yapıyor. Mevcut koşullarda, aslında yoktan var ediyor, imkansızlığı imkanlı hale getiriyoruz. Böyle bir durumda seçimlere gidiyoruz. Umut ederim seçimlerden başarıyla çıkacağız. Havaalanını da bitireceğiz, Sahil Bandı Projesi’ni de bitireceğiz, Ana Konteyner Limanı beklentisi var Mersin halkının. Bunların hepsini tamamlayacağız” diye konuştu.

………….OOO………..

MUHARREM İNCE TARSUS’A GELDİ

Memleket Partisi genel başkanı Muharrem İnce Tarsus’a geldi. İnce’yi Tarsus’a gelişinde  Mersin il başkanı Özgür Türker ve Tarsus ilçe yöneticileri karşıladı.

Cuma günü öğle saatlerinde Tarsus’a gelen İnce, Ulu Camide Cuma namazını kıldı. Ardından cami çıkışında vatandaşlarla ve Tarsus Festivalinde stant açanlarla konuştu. Kahvehane ziyareti yapan İnce ardından Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıya katıldı.. Burada İnce’yi TSO başkanı Ruhi Koçak ve Meclis başkanı  Hüsnü Yağcı karşıladı. TSO toplantı salonunda Tarsus hakkında bilgi veren Koçak’a teşekkür eden İnce “Tarsus güzel ve büyük bir kent. Elbette sizler yaşadığınız kentin il olmasını istiyorsunuz. bunda haklısınız. Ama iki ilin arasında sıkışıp kaldığınız için Tarsus’u il yapmıyorlarsa o zaman sizde gelişmiş ve il gibi donanımlı bir ilçe olmaya çalışın” dedi.

………….OOO………..

TARSUS TSO’DA KONUŞAN İNCE

“TARIM, SAĞLIK VE EĞİTİM ÖNEMLİ”

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce;  tarım, sağlık, eğitim ve  enerji konularının çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

İnce  şunları söyledi:

“Tarsus verimli topraklara sahip bir kent. burada tarım önemli geçim kaynağı ve gelecekte de tarım çok önemli. Allah Tarsus’a birçok nimet ve verimli araziler vermiş. Güneş vermiş su vermiş. Ben Cumhurbaşkanı olursam tarımda verimliliği artıracağız. İleriki yıllarda ortaya çıkacak olan su sorununun çözümünü şimdiden  alacağımız tedbirlerle sağlayacağız. Arazilerde toplulaştırma yapılması da tarım açısından önemli. Tarım, eğitim, sağlık gibi konular kendi kaderine terk edilemez. Şehirlerdeki insanları köylerine dönderip üretime daha çok katkı sağlamalarına olanak sağlamalıyız. bunu yaparken köye dönüp tarımda çalışan kadınların  sigorta primini devlet karşılamalı. Tablet ve internetsiz yapamayan gençlere tablet verip internetini de  ücretsiz  sağlamalıyız ki bu insanlar köylerine dönsün.

Güvenli gıdaya ulaşmak için üretim proğramlı olmalı. Köylü ve çiftçi perişan durumda. Hayvancılık yapanlar süt satışından beklediği geliri elde edemiyor, o nedenle hayvanlarını kesime gönderiyorlar.Uygulanan hayvancılık politikası yanlış. Önce süt fiyatı artırılır sonra et fiyatı. Ama hükmet önce et fiyatını artırdı, süt fiyatı düşük kalınca insanlar hayvanlarını kesime gönderdi. Bu işin  sonu iyi değil. Bu hükümetin güzel projelerine  destek oluruz. İHA, SİHA’ya elbette sahip çıkarız. Ama Suriye politikası yanlış. Biz gelince  herkesi kendi ülkesine göndereceğiz”

………….OOO………..

TARSUS BELEDİYESİ ÇOCUK

KOROSU SEÇMELERİ BAŞLIYOR!

Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti vizyonu doğrultusunda çalışmalarına hız veren Tarsus Belediyesi, Çocuk Korosu kuruyor. Tarsus Belediyesi Çocuk Korosu başvuruları 2-12 Kasım tarihleri arasında Dr. Turgut Erkutlu Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Akademisi’nde saat 08.00 ile 17.00 arası gerçekleştirilecek. 7-13 yaş aralığının katılabileceği koro seçmeleri 13 Kasım Pazar günü saat 12.00’da yapılacak.

Çocuklara ve gençlere yönelik projeleri, aktiviteleriyle fark yaratan Tarsus Belediyesi, kültür-sanat ve hobi kurslarının yanı sıra, basamak çatısı altında ‘Çocuk Korosu’ kuruyor. Tarsus Belediyesi tarafından kurulacak olan çocuk korosuna yaş şartlarına uyan ve seçmeleri başarıyla tamamlayan çocuklar katılım sağlayacak. Seçmeler 2-12 Kasım tarihleri arasında saat 08.00 ile 17.00 arasında gerçekleştirilecek. Seçmelere başvuru için kursiyer adaylarının 7-13 yaş aralığında olması gerekmektedir. Kursiyer adayına ait 1 adet vesikalık fotoğraf, 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 adet öğrenci öğrenim belgesi, müracaat formu gereklidir. Sınav başvuruları adaylar adına velileri tarafından yapılacaktır. Kursiyer adayları sınava velileri ile birlikte gelecektir. Vatandaşlar 0535-714-42-58 numaralı hattan detaylı bilgilere ulaşabilecektir.

“TÜM ÇOCUKLARIMIZI BEKLİYORUZ”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Tarsus, çocuklarıyla, gençleriyle ve sahip olduğu değerlerle bir marka olacak. Bu nedenle Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti vizyonuna büyük önem veriyoruz. Çocuklarımızın zamanlarını verimli geçirmelerini sağlamayı, sosyal hayata katılımlarını artırmayı ve eğlenirken öğrenmelerini amaçlıyoruz. Tüm çocuklarımızı çocuk koromuza katılmaya bekliyoruz” dedi.

………….OOO………..

SEÇER: “KONUŞMALARIMDA

REFERANS ALDIĞIM ATATÜRK

BENİM LİDERİMDİR” 

Başkan  Vahap Seçer, 1. Uluslararası Tarsus Festivali’nin ilk gününde, Kleopatra Kapısı önünde Flash TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan ‘Fatih Ertürk’le Başkentte Gündem Özel’ programının konuğu oldu.

Tarsus’un tarihi zenginliğinin tüm dünyaya tanıtıldığı festivalin ilk yılına dair değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer, kendisine yöneltilen bir soru üzerine, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yaptığı konuşmada sözlerinin çarpıtılmasını da eleştirdi. Vatan sevgisinin sorgulanmasını, siyasetin kirli oyunlarından biri olarak gördüğünü söyleyen Başkan Seçer, “Ben rahatım. Ulu Önder’in bir sözü var; ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ diye. Ben de çok çalışıyorum. Bitti. Nokta” dedi.

………….OOO………..

TARSUS’TA 14 NOKTADA MAHALLE

MUTFAĞI SATIŞ NOKTASI VAR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, dar gelirli vatandaşların sağlıklı ve ucuz besine ulaşmasını sağlamak amacıyla şimdiye kadar 31 ayrı noktada hizmete sunulan Mahalle Mutfağı uygulamasına, 6 yeni nokta daha eklendi. Tarsus’ta 14 noktada mahalle mutfağı satış noktası var.

Yaşar: “Mahalle Mutfaklarını daha da yaygınlaştırmayı düşünüyoruz”

Mahalle Mutfağı uygulamasını tüm Mersinlilere ulaşacak şekilde, mümkün olduğunca yaygınlaştırma düşüncesinde olduklarını söyleyen Sosyal Hizmetler Dairesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Özlem Yaşar, “Mahalle Mutfağı ile 31 noktada hizmet veriyorduk. 6 noktada açtığımız yeni mutfaklarla birlikte, bu sayıyı 37’ye çıkardık. Bunlardan biri olan ve yoğun göç alan Seymenli Mahallesi’nde de uygulamamızı başlattık. Mahalle mutfaklarımızı tüm hemşehrilerimize ulaşacak şekilde yaygınlaştırmak düşüncesindeyiz. 3,5 liraya 3 çeşit yemeği, ihtiyacı olan herkes alsın, bir öğününü bu şekilde karşılasın diye düşünüyoruz. Mersin’de 20 nokta, Tarsus’ta 14 nokta ve Erdemli’de 3 noktada hizmetlerimiz devam ediyor” diye konuştu.

………….OOO………..

GENÇ BERDAN AKADEMİ KURULUYOR

Başarılı işadamlarımızdan Tarsuslu Hasan Şemsi’nin sahibi olduğu Berdan Cıvata Genç Berdan Akademiyi hayata geçiriyor. Açılış töreni bugün Tarsus-Mersin OSB’de saat 11.00-14.00 saatleri arasında yapılacak.

200 yılından önce atölye olarak kurulan Berdan Cıvata 2000 yılında fabrika hüviyetine girmiş ve  yurt içi ile yurtdışına binlerce dolarlık işler yapmıştır.

………….OOO………..

TARKAV ÜMİT YAŞAR’I ANDI

Tarsus’lu Şairimiz Ümit Yaşar Oğuzcan’ı Ölüm Yıldönümünde Şiirleri Ve Şarkılarıyla  TARKAV andı.

Kırkaşık karşısındaki büroda düzenlenen etkinlikte şairin şiirleri ve şarkı olan eserleri seslendirildi.

………..ooo………..

KAHRAMAN ŞEHİDİMİZİ DUALARLA UĞURLADIK

Özel Kuvvetler Komutanlığında paraşüt eğitimi sırasında meydana gelen kazada şehit olan Mersinli Hemşehrimiz Astsubay Kıdemli Çavuş Özkan Demir dün Mersin’de  son yolculuğuna uğurlandı.

Tarsus belediye başkanı Haluk Bozdoğan da törene katıldı. Bozdoğan ‘’ Özel Kuvvetler Komutanlığında paraşüt eğitimi sırasında meydana gelen kazada şehit olan Mersinli Hemşehrimiz Astsubay Kıdemli Çavuş Özkan Demir’i son yolculuğuna uğurladık.  Kahraman şehidimizin ruhu şad, mekânı cennet olsun.’’ Dedi.

………….ooo..………..

 ………….ooo..………..

………….ooo..………..

TARSUS İDMANYURDU ,

BUGÜN SİVAS BELEDİYE İLE OYNUYOR

TFF 2. lig beyaz grupta yer alan Tarsus İdmanyurdu, bugün deplasmanda Sivas Belediyespor ile karşılaşıyor.

Maç  bu cumartesi günü oynanacak olup sarı lacivertliler hazırlıklarını tamamlayıp dün Sivas’a gitmişti.

Sarı lacivertliler  bu sezon ligde oynadığı 12 maç sonunda 8 beraberlik aldı. Bugünkü maçtan galibiyetle ayrılmamızı bekliyoruz.

………….ooo..……….

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc dosyasında.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort bayan Manavgat escort bayan Fethiye escort bayan Kemer escort bayan Didim escort bayan Çanakkale escort bayan Aydın escort bayan Muğla escort bayan Tekirdağ escort bayan Manisa escort bayan Balıkesir escort bayan Trabzon escort bayan Elazığ escort bayan Ordu escort bayan Kütahya escort bayan Isparta escort bayan Rize escort bayan Kahramanmaraş escort bayan Yalova escort bayan Giresun escort bayan Yozgat escort bayan Tokat escort bayan Şanlıurfa escort bayan Sivas escort bayan Batman escort bayan Erzurum escort bayan Sinop escort bayan Kırşehir escort bayan Karaman escort bayan Kırıkkale escort bayan Bolu escort bayan Amasya escort bayan Niğde escort bayan Uşak escort bayan Edirne escort bayan Çorum escort bayan Osmaniye escort bayan Zonguldak escort bayan Van escort bayan Erzincan escort bayan Zeytinburnu masaj Talas masaj Tarsus masaj Tavşanlı masaj Terme masaj Tire masaj Torbalı masaj Toroslar masaj Turgutlu masaj Turgutreis masaj Turhal masaj Tuzla masaj Ulus masaj Ümraniye masaj Urla masaj Üsküdar masaj Vezirköprü masaj Viranşehir masaj Yatağan masaj Yenimahalle masaj Yenişehir masaj Yıldırım masaj Yomra masaj Yumurtalık masaj Yunusemre masaj Yüreğir masaj www.dubainewescorts.com Adana escort Afyon escort Aksaray escort Amasya escort Ankara escort Antalya escort Antep escort Aydın escort Balıkesir escort Bursa escort Anamur escort Antakya escort Arnavutköy escort Atakum escort Ataşehir escort Avcılar escort Bafra escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Balçova escort Bandırma escort Başakşehir escort Batıkent escort Battalgazi escort Bayındır escort Bayrampaşa escort Beldibi escort Belek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beylikdüzü escort Beyoğlu escort Beypazarı escort Adalar escort Adapazarı escort Afşin escort Akçaabat escort Akçadağ escort Akçakale escort Akçakoca escort Akdağmadeni escort Akdeniz escort Akhisar escort Akşehir escort Aksu escort Akyazı escort Alanya escort Alaşehir escort Aliağa escort Almus escort Altıeylül escort Altınordu escort Araklı escort Ardeşen escort Arifiye escort Avsallar escort Ayvacık escort Ayvalık escort Aziziye escort vip eskort model http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Konya bayan escort
Sakarya bayan escort
Samsun bayan escort
Kocaeli bayan escort
Kayseri bayan escort
İzmir bayan escort
Hatay bayan escort
Gaziantep bayan escort
Diyarbakır bayan escort
Ankara bayan escort
Adana bayan escort
Antalya bayan escort
Bursa bayan escort
Mersin bayan escort
Aydın bayan escort
Balıkesir bayan escort
Çanakkale bayan escort
Kıbrıs bayan escort
Kütahya bayan escort
Manisa bayan escort
Muğla bayan escort
Tekirdağ bayan escort
Trabzon bayan escort
Yalova bayan escort
Isparta bayan escort
Kahramanmaraş bayan escort
Ordu bayan escort
Rize bayan escort
Sivas bayan escort
Afyon bayan escort
Aksaray bayan escort
Giresun bayan escort
Şanlıurfa bayan escort
Yozgat bayan escort
Erzurum bayan escort
Amasya bayan escort
Çorum bayan escort
Tokat bayan escort
Uşak bayan escort
Van bayan escort
Bolu bayan escort
Burdur bayan escort
Kırşehir bayan escort
Niğde bayan escort
Osmaniye bayan escort
Zonguldak bayan escort
Düzce bayan escort
Edirne bayan escort
Erzincan bayan escort
Karabük bayan escort
Karaman bayan escort
Kastamonu bayan escort
Kırıkkale bayan escort
Kırklareli bayan escort
adana mutlu son masaj
istanbul mutlu son masaj
ankara mutlu son masaj
izmir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
antalya mutlu son masaj
konya mutlu son masaj
şanlıurfa mutlu son masaj
gaziantep mutlu son masaj
kocaeli mutlu son masaj
mersin mutlu son masaj
diyarbakır mutlu son masaj
hatay mutlu son masaj
manisa mutlu son masaj
kayseri mutlu son masaj
samsun mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
kahramanmaraş mutlu son masaj
van mutlu son masaj
aydın mutlu son masaj
tekirdağ mutlu son masaj
sakarya mutlu son masaj
denizli mutlu son masaj
muğla mutlu son masaj
afyon mutlu son masaj
amasya mutlu son masaj
batman mutlu son masaj
çanakkale mutlu son masaj
çorum mutlu son masaj
düzce mutlu son masaj
edirne mutlu son masaj
elazığ mutlu son masaj
erzurum mutlu son masaj
eskişehir mutlu son masaj
giresun mutlu son masaj
ısparta mutlu son masaj
kastamonu mutlu son masaj
uşak mutlu son masaj
kütahya mutlu son masaj
malatya mutlu son masaj
ordu mutlu son masaj
trabzon mutlu son masaj
rize mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
tokat mutlu son masaj
aksaray mutlu son masaj
yalova mutlu son masaj
yozgat mutlu son masaj
zonguldak mutlu son masaj
Arnavutköy bayan escort
Ataşehir bayan escort
Başakşehir bayan escort
Esenler bayan escort
Esenyurt bayan escort
Fatih bayan escort
Gaziosmanpaşa bayan escort
Kağıthane bayan escort
Kartal bayan escort
Küçükçekmece bayan escort
Maltepe bayan escort
Sarıyer bayan escort
Pendik bayan escort
Sultangazi bayan escort
Ümraniye bayan escort
Zeytinburnu bayan escort
Adapazarı bayan escort
Aksu bayan escort
Anamur bayan escort
Antakya bayan escort
Atakum bayan escort
Belek bayan escort
Beykoz bayan escort
Buca bayan escort
Çankaya bayan escort
Çorlu bayan escort
Dalaman bayan escort
Edremit bayan escort
Erdemli bayan escort
Gaziemir bayan escort
Gazipaşa bayan escort
Gölcük bayan escort
Gümbet bayan escort
Gümüşlük bayan escort
İlkadım bayan escort
İnegöl bayan escort
İskenderun bayan escort
Karşıyaka bayan escort
Kaş bayan escort
Kavaklıdere bayan escort
Keçiören bayan escort
Kepez bayan escort
Konak bayan escort
Konyaaltı bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Menderes bayan escort
Menemen bayan escort
Menteşe bayan escort
Mezitli bayan escort
Ödemiş bayan escort
Odunpazarı bayan escort
Osmangazi bayan escort
Pamukkale bayan escort
Şahinbey bayan escort
Serdivan bayan escort
Seyhan bayan escort
Side bayan escort
Şile bayan escort
Silifke bayan escort
Silivri bayan escort
Tarsus bayan escort
Tire bayan escort
Torbalı bayan escort
Toroslar bayan escort
Turgutreis bayan escort
Yalıkavak bayan escort
Bandırma bayan escort
Çerkezköy bayan escort
Kahramankazan bayan escort
Elbistan bayan escort
Milas bayan escort
Polatlı bayan escort
Çarşamba bayan escort
Ceyhan bayan escort
Nazilli bayan escort
Söke bayan escort
İznik bayan escort
Susurluk bayan escort
Melikgazi bayan escort
Yıldırım bayan escort
Bafra bayan escort
Akçaabat bayan escort
Salihli bayan escort
Akhisar bayan escort
Soma bayan escort
Turgutlu bayan escort
Yatağan bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Merzifon bayan escort
Lüleburgaz bayan escort
Sandıklı bayan escort
Gelibolu bayan escort
Çan bayan escort
Dörtyol bayan escort
Dörtyol bayan escort