DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 5 Eylül 2022

Tarsus Mektubu 5 Eylül 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Eylül 5, 2022 16:59
Tarsus Mektubu 5 Eylül 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

5 EYLÜL  2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO………..

TARSUS İL OLMAYI HAK

 EDİYOR İMZA KAMPANYASI

Tarsus’un il olması için imza kampanyası açıldı. Sen de Tarsus il olsun diye elektronik imza ver Tarsus il olsun.

 TARSUS’UN İL OLMASI İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Tarsus Belediyesi, 22 oda ve 58 medya kuruşunun desteği ile hayata geçirilen ‘’İl’le de Tarsus’’ projesi kapsamında yıllardır il olma mücadelesi veren Tarsus için imza kampanyası başlatıldı. Vatandaşların destek olabilmesi için illedetarsus.com üzerinden başlatılan kampanyaya ilk destek Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve Tarsus Belediyesi’nden geldi.

Tarsus Belediyesi tarafından Tarsus’un il olması için başlatılan ve 22 oda 58 medya kuruluşunun desteği ile hayata geçen ‘İl’le de Tarsus’ projesinin lansmanı muhteşem bir etkinlikle kamuoyuna duyurulmuştu. Proje kapsamında içinde Tarsus ile ilgili her bilgiye ulaşabilecekleri İl’le de Tarsus web sitesi ve yakında faaliyette olacak uygulamalar da tanıtılmıştı. Bu kapsamda web sitesi üzerinden (illedetarsus.com) Tarsus’un il olması için bir imza kampanyası başlatıldı. Tarsus Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla vatandaşların illedetarsus.com adresini ziyaret ederek Tarsus’un il olması yolunda imza verebilecekleri öğrenildi. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılanan imza kampanyası için sosyal medya da yorumlar yağdı. Başkan Bozdoğan’ın gönderisine yorum yapan vatandaşlar ‘’Her zaman tam destek, Tarsus il olacak’’, ‘’İmza kampanyası çok iyi düşünülmüş, bizler de katkı vereceğiz’’,’’ İl’le de Tarsus için bir imza da bizden’’ yorumları yağdı.  

İMZA VER, TARSUS İL OLSUN

Vatandaş tarafından ilgiyle karşılanan kampanyayla hakkına açıklamalarda bulunan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ‘’ Oda Başkanlarımız, sanatçılarımız, medya kuruluşlarımız ve diğer tüm destekçilerimizin yanı sıra vatandaşlarımız da bu süreçte imza vererek Tarsus’u il yapmak için desteklerini gösterebilecek. Şu an tam da birlik olma zamanı. Hep beraber bu platformda sesimize ses olalım. İlledetarsus.com üzerinden imza vererek Tarsus’a il olma yolunda katkı verebilirsiniz. Tarsus il olsun’’ diye konuştu.

Vatandaşlar illedetarsus.com adresini ziyaret ederek imza kampanyasına destek olabilecekler. 

………….OOO………..

‘KADIN-GENÇLİK-ÇOCUK’ MECLİSİ TOPLANIYOR

Tarsus  ‘Kadın-Gençlik-Çocuk’ Meclisi Toplanıyor. 5 Eylül 2022 Pazartesi günü belediye tarafından düzenlenecek olan ‘KADIN-GENÇLİK-ÇOCUK’ meclisinde  basın mensupları da davet edildi.

Yer: Belediye Meclis Salonu


Saatler;
Kadın Meclisi    :    09.00
Gençlik Meclisi :    10.30
Çocuk Meclisi   :    12.00

………….OOO………..

FAHRETTİNPAŞA HEMZEMİN GEÇİDİ

DAHA GÜVENLİ HALE GETİRİLDİ

Geçtiğimiz günlerde Tarsus kent merkezinde bulunan 100. Yıl ve Gazipaşa kontrollü hemzemin geçitlerinde yürütülen faaliyetin benzeri, Fahrettinpaşa hemzemin geçidinde de yürütüldü.

Devlet Demiryolları ekipleri tarafından, raylı sistemin bulunduğu noktalarda revize ve düzenleme işlemi yerine getirildi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise, hemzemin geçidin üst yapısını oluşturan yıpranmış asfalt zemini söktü. Zemin iyileştirme ve sıkılaştırma faaliyetinin ardından, sıcak asfalt serim işlemi yerine getirildi.

………….OOO………..

TARSUS İDMANYURDUNUN MAÇ

 BİLET ÜCRETLERİ BELLİ OLDU

TFF 2. Ligde yer alan Tarsus İdmanyurdunun maç bilet ücretleri belli oldu. Kapalı 50 TL, maraton bileti 20 TL olarak belirlendi. Taraftarların Tİ’na destek için  maça bilet alarak girmesini bekliyoruz.

Bilet satışı Tarsus Şehir Stadı gişelerinde olacaktır

………….OOO………..

HOŞGELDİN MUHAMMET ÖMER ÇAKI!

Takımımız Adanaspor’dan Fenerbahçe altyapısında yetişmiş ve birçok kategorisinde forma giymiş ardından profesyonel imzada atmış genç sol bek Muhammet Ömer ÇAKI ile anlaşma sağlamıştır. Kıymetli oyuncumuza ve takımımıza anlaşmanın hayırlısı olmasını diliyoruz!

………….OOO………..

TARSUSLU AKADEMİSYEN

ONUR ÖZBOZKURT’A PORTEKİZDE

“EN İYİ BİLDİRİ” ÖDÜLÜ ..

Tarsuslu Doç. Dr. Onur Özbozkurt’un Akademik Çalışması Portekiz’de En İyi Bildiri Ödülüne Layık Görüldü

Akademi Derneği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyesi akademisyen, yazar ve stratejist Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt’un akademik çalışması Portekiz’de “En iyi bildiri” ödülüne layık görüldü.

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, 27-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında Portekiz’in köklü üniversitelerinden Polytechnic Institute of Guarda’nın ev sahipliğinde düzenlenen II. Uluslararası Avrasya Eğitim ve Sosyal Bilimler Konferansı (II. International Eurasian Conference on Educational&SocialStudies)’nda sunduğu akademik çalışma ile en iyi bildiri ödülüne layık görülmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Examining the Relationship Between Auto flexandInnovative Competitive Approach” başlıklı çalışmasıyla en iyi bildiri ödülünü alan Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, “Otomotiv endüstrisi, sahip olduğu etki gücü ve diğer sektörlere katkısı ile ekonominin gelişmesinde önemli bir yer tutmaktadır. Ancak endüstri bir çok meydan okumayla karşı karşıya. Bu güçlüklerle baş edebilme noktasında ise, artan oranda pazarlama esnekliği ve yenilikçi rekabet yaklaşımlarına ihtiyaç duyuluyor. Otomotiv endüstrisindeki pazarlama esnekliğini ifade eden Autoflex stratejilerini benimseyerek daha yenilikçi ve rekabet gücü yüksek markalar oluşturulabilir. Nitekim otomotiv endüstrisinde yer alan satış profesyonelleri üzerinde gerçekleştirdiğim bu çalışmada da bunu kanıtlar nitelikte sonuçlar elde ettim” şeklinde konuştu.

20 farklı ülkeden bilim insanının ve 150’ye yakın çalışmasının yer aldığı etkinlikte En İyi Akademik Çalışma Ödülü’ne layık görülen Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, “Portekiz’de birçok ülkeden katılımcının olduğu böylesine prestijli bir etkinlikte yer almak ve ülkemizi uluslararası platformlarda temsil etmekten büyük mutluluk duydum. Sunmuş olduğum çalışmayı en iyi akademik çalışma ödülüne layık gören tüm komite üyelerine ve değerlendirme kuruluna teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

………….OOO………..

TARSUS MEDYAD TEKİRDAĞ’DA

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde Türkiye Gazeteciler Federasyonu Basın Mensupları bir toplantıya katıldı.. Önceki Başkan  ve şu an CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, basının   toplantısına katılım sağladı. Okan Çalışkan, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’e Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın selamlarını ve  İl olma çalışmalarını iletti.. Toplantı sonrası Batı Trakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necmi Işıksay ve MEDYAD Başkanı Okan Çalışkan ile birlikte Ankara’ya yolcu ettiler.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde Türkiye Gazeteciler Federasyonu toplantısına Tarsus MEDYAD’dan başkan Okan Çalışkan ve Ferhat Günaştı katıldı.

………….OOO………..

MERSİN MUTFAK KÜLTÜRÜ TANITILACAK

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, 2021 yılı Eylül ayında ihalesi yapılan ve Ekim ayında çalışmalarına başlanan ‘Mersin Mutfak Kültürü Evi ve Karamancılar Konağı’nın restorasyon yapım işi çalışmaları hızla devam ediyor.

Yapıda farklı alanlarda eğitim verilecek atölyeler bulunacak

Fen İşleri Dairesi, koruma alanı sınırları içinde bulunan ve Mersin’in eski yerleşim alanı olan bölgedeki, tarihi Karamancılar Konağı’nın yeniden kente kazandırılması için çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Restorasyon tamamlandığında, 2 bloktan oluşan Karamancılar Konağı’nın zemin katlarında, Mersin Mutfak Kültürü’nün tarihten günümüze ziyaretçilere tanıtılması hedefleniyor.

Ayrıca yapıda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kentin ileri gelenleri tarafından Kuvayi Milliye’nin başlatılması yönündeki kararların alındığı toplantının da canlandırılması yapılacak. Yapının üst katında ise yöresel yemeklerin sunulacağı bir restoran ile aşçılık eğitimlerinin verileceği mutfak atölyeleri; müzik, resim, el işi gibi farklı alanlarda eğitim verilecek ve sunum yapılacak atölyeler de bulunacak.

“Karamancılar Konağı birçok mutfak kültürüne ev sahipliği yapacak”

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nda Restorasyon Uzmanı Yüksek Mimar ve Karamancılar Konağı’nda Kontrol Mühendisi olarak görev yapan Aysel Selcan Küçükalıç Erturhan, “Restorasyon projemizde üst katta, daha çok yöresel yemeklerin sunulacağı ve gelenlere eski tarihi dokuyu hissettirecek restoranlarımız yer alacak. Aynı zamanda çeşitli etkinliklerin de yapılacağı mutfak atölyelerimiz mevcut olacak. Burada yapının aslına uygun olmayan tüm muhdes ekleri temizledik. Daha sonra duvar güçlendirmelerine geçtik. Şu anda ahşap çatkılı duvarlarımızın, restorasyon projesine uygun olarak yapımı sürmekte” diye konuştu.

Karamancılar Konağı’nın önemli ve tarihi bir yapı olduğunu sözlerine ekleyen Erturhan, “Burada hem yöresel yemeklerimizin, hem de hem de Girit Mutfağı gibi birçok değişik kültürlere ait mutfakların sunulduğu ve öğretildiği atölyeler olacak. Onlar için de, bizim için de büyük bir katkı olacak” dedi.

………….OOO………..

DÜN ŞEHİT İÇİN HACIHAMZALI’DA KUR’AN OKUNDU

Tarsuslu şehidimiz Hava Savunma Astsubayı Kıdemli Çavuş Okan Meteöz için Hacıhamzalı Mahallemizde düzenlenen 7 yemeğine katılarak şehidimizin ruhuna dualar edildi..

Kahraman şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine sabır dileklerimizi yineliyoruz. Başımız sağ olsun.

VALİ DE GELDİ

Mersin Valisi  Ali Hamza Pehlivan, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu ve beraberlerindeki heyet ile birlikte Şehit Hv.Svn.Asb.Kd.Çvş. Okan Meteöz’ün ailesine önceki gün taziye ziyaretinde bulundu.

Şehidimizin Tarsus İlçemizin Hacıhamzalı Mahallesindeki baba evinde gerçekleşen taziyede, Okan Meteöz Şehidimiz ve bütün Şehitlerimiz için dualar okundu.

………….OOO………..

SINAV KURS  BUGÜN AÇILIYOR

Sınav kurs Tarsus şubesinin ana merkez binası 5 Eylül 2022  Pazartesi günü saat 16.00’da  törenle eğitim ve öğretime açılacak. Merkez PTT binası üstünde bulunan Sınav Kurs gelecek nesillere daha iyi bir eğitim sunmak için hazır. Tarsus şube kurucusu Remzi Kara “Eğitim alanında gelecek nesillere daha iyi bir eğitim vermek için hazırız” dedi. Açılışa tüm halkımızı davet etti.

…………ooo…………

TARSUS İDMANYURDU,

DÜZCE MAÇINDA BERABERE 1-1

TFF 2. lig beyaz grupta yer alan Tarsus İdmanyurdu  bu sezonki ilk iç saha maçını sahasında Düzce ile yaptı. Maç 1-1 bitti.

Maç Pazar günü akşam saat 20.00’de Tarsus Şehir stadında  oynandı. İlk yarıda golümüzü dakika 38’de Kaptan Volkan ALTINSOY attı. 2. Yarıda TİY bir penaltı kaçırırken 66 da rakibin golüne engel olamadı ve maç 1-1 berabere bitti.

………….OOO………..

TARSUS’TA HACİZ KALDIRILDI

TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden temsilcimiz Tarsus İdman Yurdu’nun başı eski başkan Şahin Kırbıyık nedeniyle dertten kurtulmuyor. Kırbıyık döneminde yapılan kontratlar nedeniyle kulübe haciz gelirken, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın araya girmesiyle haciz kaldırıldı. Kulüp yönetimi eski Başkan Şahin Kırbıyık’ın kamuoyunda yer alan açıklamalarına tepki gösterdi. Hem kulübe gelen haciz hem de Şahin Kırbıyık’ın açıklamalarıyla ilgili yazılı bir açıklama yapan yönetim kurulu kulübün zarara uğratıldığını duyurdu. İşte o açıklama;  “Tarsus İdman Yurdu ile ilgili kamuoyuna mesnetsizce açıklamalar yapan eski kulüp başkanı, onurlu Tarsus yerel basınını ismini çıkar uğruna kirleten birkaç tetikçi ve onların palavralarına itimat ederek Tarsus İdman Yurdumuz’a hakaretler yağdıran zihniyetleri tek tek açıklıyoruz. Tarsus İdman Yurdu ile ilgili kamuoyuna mesnetsizce açıklamalar yapan eski kulüp başkanı, onurlu Tarsus yerel basının ismini çıkar uğruna kirleten birkaç tetikçi ve onların palavralarına itimat ederek Tarsus İdman Yurdumuz’a hakaretler yağdıran zihniyetlere tek tek açıklıyoruz: Önceki dönem kulüp başkanının keyfi tutumuyla –neredeyse- her hafta değiştirdiği teknik direktörlerin kontratları gereği Tarsus İdman Yurdu büyük zararlara uğratılmıştır. Eski dönem kulüp başkanının sahada alınan anlık skorlara göre adeta tabela yöneticiliği yaparak sorumlu araması, sosyal medya hesabından futbolculara hakaretler etmesi, teknik direktörleri kovup yerine yenilerini getirme arzusuyla ortaya koyduğu kontratların acısını bugün kulübümüze gönderilen hacizlerle yaşıyoruz.

BAŞKAN BOZDOĞAN’DAN 920 BİN TL’LİK DESTEK

Tarsus İdman Yurdu’nu her seferinde verdikleri paralarla kamuoyunda küçük duruma düşürenler, 100 yıllık kulüp markasını alınıp satılacak bir mal gibi gösterenler, bedel ödemeden bedel ödettirmeye kalkanların açtığı tahribat bugün gözler önüne serilmiş ve kulüp icra dairelerinin kamyonlarıyla dolmuştur. 2-3 maça çıkarılan teknik direktörlerle yapılan akıl almaz kontratlar –ne hikmetse- teknik direktörlerin ceplerini doldururken; Tarsus İdman Yurdu’nun kasasını boşaltmıştır. Kulüp yönetmekle şirket yönetmenin farkına varamayanların bıraktığı enkazı kaldırmak ise, gerçek Tarsus İdman Yurdu sevdalılarına düşmüştür. Tam da bu noktada devreye giren Tarsus Belediye Başkanımız Sayın Dr. haluk bozdoğan, -her zaman olduğu gibi- bugün kişilerin kulübe gönderdikleri icralarını bir bir kaldırarak gerekeni yapmış ve Tarsus İdman Yurdu’nun daha da küçük düşürülmesini engellemiştir. Tıpkı sezon öncesinde olduğu gibi, transfer tahtası açılmayan kulübe 2 Milyon TL kaynak yaratarak takımın ve transferlerinin önünü açan Sayın Bozdoğan, bugün yine Tarsus İdman Yurdu’na 920 Bin Lira’lık kaynak yaratarak, Tarsus İdman Yurdu’nun gerçek taraftarı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Tarsus İdman Yurdu, hiçbir siyasinin, hiçbir iş adamının, hiçbir hayırseverin 1 lira dahi destek olmadığı; bilet geliri, forma geliri ve buna benzer kaynaklarının bulunmadığı, Mersin’in göz bebeği spor kulübüdür. Bu halde takıma destek çıkan, her koşulda yanında olan, futbolculara hakaret eden yöneticilerden ve küme düşmeye oynayan takımı şampiyonluk potasına sokarak; kampta, kulüpte, deplasmanda ve iç sahada yalnız bırakmayan Sayın Dr. Haluk Bozdoğan’a yapılan ve ‘’yazdırılan’’ hakaretleri, köşe yazılarını; kurdurulan sahte hesapları bir bir takip ediyoruz.

“TARSUS İDMAN YURDU KİMSENİN ÇİFTLİĞİ DEĞİLDİR”

Biliyoruz ki, Tarsus İdman Yurdu kimsenin çiftliği değildir, olmayacaktır! Biliyoruz ki, Tarsus İdman Yurdu değil 38 Milyon Lira, 500 Milyon Lira’ya da satın alınamaz, Tarsus halkı Cumhuriyet’le yaşıt kulübünü ‘’çetrefilli işlerle’’ satın alınmasına izin vermez. Biliyoruz ki, Tarsus İdman Yurdu’nun Ahmetler’e, Mehmetler’e, iş bilmez yöneticilere değil; Kuvayı Milliye Destanı’nı Baç Köprüsü’nde, Karboğazı’nda, sahada, tribünde, iyi günde kötü günde yazan Şanlı Tarsus Halkı’na ihtiyacı vardır. Buradan bir kez daha bildiriyoruz ki, Tarsus İdman Yurdu yoluna doludizgin devam etmektedir. Yapılan transfer yatırımlarımızla şampiyonluğun en büyük adayı olan takımımızı, bir sene önce düşme potasına getirildiği ‘’aciz’’ ve ‘’pespaye’’ tablodan alıp, tüm Tarsus’a şampiyonluk armağan eden takım haline dönüştürdüğümüz için gurur duyuyoruz. İyi günde kötü günde, galibiyette mağlubiyette, üzüntümüzde sevincimizde; kampta, otelde, yağmurda çamurda, varıyla yoğuyla her an yanımızda olan Tarsus Belediye Başkanımız Sayın Dr. Haluk Bozdoğan’a şükranlarımızı iletiyoruz. Kamuoyu ve taraftarlarımızdan, yönetim kurulumuzun açıklaması olmayan konulara itibar etmemelerini, yalan haber ve yalan haber üreticisi tüccarların bölücü, nifak sokucu ve henüz sezon başında olan takımımızın birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik paylaşımlarını dikkate almamalarını rica ediyoruz. ”

…………ooo…………

MİY 2-1 KAZANDI

TFF 3. Lig 1. Grup’ta mücadele eden Yeni Mersin İdman Yurdu, sezonun açılış maçında Amasyaspor’u konuk etti. MİY 2-1 kazandı.

 Mersin Stadyumu’nda oynanan maçı Kırmızı Lacivertliler, Özkan Zileli ve Umut Aydın’ın attığı gollerle 2-1 kazandı. Başlama düdüğünden itibaren rakibine ciddi bir baskı kuran ve rakip kaleyi abluka altına alan Mersin ekibi, 7.dakikada Özkan Zileli’nin attığı kafa golüyle maçta 1-0 öne geçti. Golden sonra iştahlı oyununu iyice artıran İdman Yurdu, 28.dakikada golcüsü Umut Aydın ile farkı 2’ye çıkardı. Maçta 2 farklı geriye düşen konuk ekip, temsilcimizin kalesinde ataklarını artırmaya başladı. 36. dakikada geçtiğimiz sezon Mersin ekibinde forma giyen Furkan Güneş’in topunu Aziz Aksoy çizgiden çıkardı. İlk yarının bitmesine dakikalar kala bulduğu karambolde topu ağlara gönderen Kemal Baki skoru 2-1’e getirdi. İlk yarının kalan dakikalarında başka gol olmayınca iki takım soyunma odasına 2-1’lik skorla girdi. Maçın ikinci yarısında da hücum odaklı bir futbol oynayan Yeni Mersin İdman Yurdu, çok sayıda net fırsattan yararlanamadı. İkinci yarıda iki takımda ayağına gelen fırsatları değerlendirmeyince maç 2-1 sona erdi.   Oynadığı futbol ile taraftarından tam not alan Kırmızı Lacivertliler, bu skorla birlikte sezona 3 puanla başladı. Yeni Mersin İdman Yurdu, 2. Hafta maçında 11 Eylül Pazar günü saat 15.30’da Ağrı 1970 Spor deplasmanına konuk olacak.

…………ooo…………

TRAKTÖRDEN DÜŞTÜ

Tarsus’ta seyir halindeki traktöre bağlı römorktan düşen kadın yaralandı.

Olay,  Alifakı Mahallesi’nde  meydana geldi. Hüseyin A.’nın kullandığı 01 FED 80 plakalı traktöre bağlı römorkun devrilmesi sonucu Hatice D. yere düştü.Römork ve eşyalar arasında sıkışan H.D., itfaiye ekiplerince sıkıştığı yerden kurtarıldı.

HD. ihbar üzerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince Tarsus Devlet Hastanesine kaldırıldı

…………ooo…………

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc dosyasında.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort bayan Manavgat escort bayan Fethiye escort bayan Kemer escort bayan Didim escort bayan Çanakkale escort bayan Aydın escort bayan Muğla escort bayan Tekirdağ escort bayan Manisa escort bayan Balıkesir escort bayan Trabzon escort bayan Elazığ escort bayan Ordu escort bayan Kütahya escort bayan Isparta escort bayan Rize escort bayan Kahramanmaraş escort bayan Yalova escort bayan Giresun escort bayan Yozgat escort bayan Tokat escort bayan Şanlıurfa escort bayan Sivas escort bayan Batman escort bayan Erzurum escort bayan Sinop escort bayan Kırşehir escort bayan Karaman escort bayan Kırıkkale escort bayan Bolu escort bayan Amasya escort bayan Niğde escort bayan Uşak escort bayan Edirne escort bayan Çorum escort bayan Osmaniye escort bayan Zonguldak escort bayan Van escort bayan Erzincan escort bayan Zeytinburnu masaj Talas masaj Tarsus masaj Tavşanlı masaj Terme masaj Tire masaj Torbalı masaj Toroslar masaj Turgutlu masaj Turgutreis masaj Turhal masaj Tuzla masaj Ulus masaj Ümraniye masaj Urla masaj Üsküdar masaj Vezirköprü masaj Viranşehir masaj Yatağan masaj Yenimahalle masaj Yenişehir masaj Yıldırım masaj Yomra masaj Yumurtalık masaj Yunusemre masaj Yüreğir masaj www.dubainewescorts.com Adana escort Afyon escort Aksaray escort Amasya escort Ankara escort Antalya escort Antep escort Aydın escort Balıkesir escort Bursa escort Anamur escort Antakya escort Arnavutköy escort Atakum escort Ataşehir escort Avcılar escort Bafra escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Balçova escort Bandırma escort Başakşehir escort Batıkent escort Battalgazi escort Bayındır escort Bayrampaşa escort Beldibi escort Belek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beylikdüzü escort Beyoğlu escort Beypazarı escort Adalar escort Adapazarı escort Afşin escort Akçaabat escort Akçadağ escort Akçakale escort Akçakoca escort Akdağmadeni escort Akdeniz escort Akhisar escort Akşehir escort Aksu escort Akyazı escort Alanya escort Alaşehir escort Aliağa escort Almus escort Altıeylül escort Altınordu escort Araklı escort Ardeşen escort Arifiye escort Avsallar escort Ayvacık escort Ayvalık escort Aziziye escort vip eskort model http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Konya bayan escort
Sakarya bayan escort
Samsun bayan escort
Kocaeli bayan escort
Kayseri bayan escort
İzmir bayan escort
Hatay bayan escort
Gaziantep bayan escort
Diyarbakır bayan escort
Ankara bayan escort
Adana bayan escort
Antalya bayan escort
Bursa bayan escort
Mersin bayan escort
Aydın bayan escort
Balıkesir bayan escort
Çanakkale bayan escort
Kıbrıs bayan escort
Kütahya bayan escort
Manisa bayan escort
Muğla bayan escort
Tekirdağ bayan escort
Trabzon bayan escort
Yalova bayan escort
Isparta bayan escort
Kahramanmaraş bayan escort
Ordu bayan escort
Rize bayan escort
Sivas bayan escort
Afyon bayan escort
Aksaray bayan escort
Giresun bayan escort
Şanlıurfa bayan escort
Yozgat bayan escort
Erzurum bayan escort
Amasya bayan escort
Çorum bayan escort
Tokat bayan escort
Uşak bayan escort
Van bayan escort
Bolu bayan escort
Burdur bayan escort
Kırşehir bayan escort
Niğde bayan escort
Osmaniye bayan escort
Zonguldak bayan escort
Düzce bayan escort
Edirne bayan escort
Erzincan bayan escort
Karabük bayan escort
Karaman bayan escort
Kastamonu bayan escort
Kırıkkale bayan escort
Kırklareli bayan escort
adana mutlu son masaj
istanbul mutlu son masaj
ankara mutlu son masaj
izmir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
antalya mutlu son masaj
konya mutlu son masaj
şanlıurfa mutlu son masaj
gaziantep mutlu son masaj
kocaeli mutlu son masaj
mersin mutlu son masaj
diyarbakır mutlu son masaj
hatay mutlu son masaj
manisa mutlu son masaj
kayseri mutlu son masaj
samsun mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
kahramanmaraş mutlu son masaj
van mutlu son masaj
aydın mutlu son masaj
tekirdağ mutlu son masaj
sakarya mutlu son masaj
denizli mutlu son masaj
muğla mutlu son masaj
afyon mutlu son masaj
amasya mutlu son masaj
batman mutlu son masaj
çanakkale mutlu son masaj
çorum mutlu son masaj
düzce mutlu son masaj
edirne mutlu son masaj
elazığ mutlu son masaj
erzurum mutlu son masaj
eskişehir mutlu son masaj
giresun mutlu son masaj
ısparta mutlu son masaj
kastamonu mutlu son masaj
uşak mutlu son masaj
kütahya mutlu son masaj
malatya mutlu son masaj
ordu mutlu son masaj
trabzon mutlu son masaj
rize mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
tokat mutlu son masaj
aksaray mutlu son masaj
yalova mutlu son masaj
yozgat mutlu son masaj
zonguldak mutlu son masaj
Arnavutköy bayan escort
Ataşehir bayan escort
Başakşehir bayan escort
Esenler bayan escort
Esenyurt bayan escort
Fatih bayan escort
Gaziosmanpaşa bayan escort
Kağıthane bayan escort
Kartal bayan escort
Küçükçekmece bayan escort
Maltepe bayan escort
Sarıyer bayan escort
Pendik bayan escort
Sultangazi bayan escort
Ümraniye bayan escort
Zeytinburnu bayan escort
Adapazarı bayan escort
Aksu bayan escort
Anamur bayan escort
Antakya bayan escort
Atakum bayan escort
Belek bayan escort
Beykoz bayan escort
Buca bayan escort
Çankaya bayan escort
Çorlu bayan escort
Dalaman bayan escort
Edremit bayan escort
Erdemli bayan escort
Gaziemir bayan escort
Gazipaşa bayan escort
Gölcük bayan escort
Gümbet bayan escort
Gümüşlük bayan escort
İlkadım bayan escort
İnegöl bayan escort
İskenderun bayan escort
Karşıyaka bayan escort
Kaş bayan escort
Kavaklıdere bayan escort
Keçiören bayan escort
Kepez bayan escort
Konak bayan escort
Konyaaltı bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Menderes bayan escort
Menemen bayan escort
Menteşe bayan escort
Mezitli bayan escort
Ödemiş bayan escort
Odunpazarı bayan escort
Osmangazi bayan escort
Pamukkale bayan escort
Şahinbey bayan escort
Serdivan bayan escort
Seyhan bayan escort
Side bayan escort
Şile bayan escort
Silifke bayan escort
Silivri bayan escort
Tarsus bayan escort
Tire bayan escort
Torbalı bayan escort
Toroslar bayan escort
Turgutreis bayan escort
Yalıkavak bayan escort
Bandırma bayan escort
Çerkezköy bayan escort
Kahramankazan bayan escort
Elbistan bayan escort
Milas bayan escort
Polatlı bayan escort
Çarşamba bayan escort
Ceyhan bayan escort
Nazilli bayan escort
Söke bayan escort
İznik bayan escort
Susurluk bayan escort
Melikgazi bayan escort
Yıldırım bayan escort
Bafra bayan escort
Akçaabat bayan escort
Salihli bayan escort
Akhisar bayan escort
Soma bayan escort
Turgutlu bayan escort
Yatağan bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Merzifon bayan escort
Lüleburgaz bayan escort
Sandıklı bayan escort
Gelibolu bayan escort
Çan bayan escort
Dörtyol bayan escort
Dörtyol bayan escort