DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 30 Haziran 2022

Tarsus Mektubu 30 Haziran 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un Gündemini yazdı

ABONE OL
Haziran 30, 2022 16:06
Tarsus Mektubu 30 Haziran 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

30 HAZİRAN 2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO………..

ÖMER KURNAZ “30 HAZİRAN

EMEKLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer

Kurnaz, “30 Haziran Emekliler Günü”nü kutlayan bir mesaj yayınladı.

Emeklilerimizin sorunlarını her platformda gündeme getirdiklerini, sorunların

çözümü için mücadele verdiklerini belirten Kurnaz, mesajında şunları söyledi:

“Sosyal güvenlik, emeklilerimizin ve milletin en temel güvencesidir. 30 Haziran

1927 tarihinde emekli olan ulu önder Atatürk’ün emekli ve yaşlılara yönelik “Bir

milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama

kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış

olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmağa

hakkı yoktur.” sözünü çok değerli buluyoruz.

2018 yılından itibaren emeklilerimize dini bayramlar öncesinde ödenen 1.000 lira

ikramiye ile küçükbaş kurbanlık alınırken, 2022 yılında hiçbir değeri kalmamıştır.

Türkiye Emekliler Derneği olarak emeklilerimize dini bayram öncesi ödenen

ikramiyelerin “asgari ücret” seviyesine yükseltilmesini ve gerçekçi bir artış

sistemine endekslenmesini talep ediyoruz.

Ülkemizin kalkınmasında ve imarında alın teri olan emeklilerimize hak ettiği

aylığın ödenmesi, sosyal devlet olmamızın bir gereği olarak görülmelidir.

Emekli aylıklarına yapılan yüzdeli zamların, aylıkları düşük olanların aleyhine bir

uygulamaya dönüştüğünden, seyyanen zamlar yapılmalı ve emeklilere refahtan

pay verilmelidir.

Aylık hesaplama sistemleri, emekli aylıklarında küçülmeyi getirmiştir. 2.500 TL

emekli aylığı ile geçinmek mümkün mü? Yüksek enflasyon, emeklilerimizi

giderek yoksullaştırmaktadır. Asgari ücret artışı ile birlikte asgari emekli aylıkları

da değerlendirilmeli ve en az emekli aylığı asgari ücrete endekslenmelidir.

Emeklilerimizin zorunlu harcamalarını yapamaz duruma gelmesinden ders

çıkarılmalı ve emekli aylıklarında iyileştirmeler yapmalıdır.

Emeklisini mutlu etmeyen devletler geleceğe güvenle bakamaz.

30 Haziran Emekliler Gününü kutlu olsun.”

………….OOO………..

TARSUS ZİRAAT ODASI BAŞKANI AVCI:

 “HAM ÜZÜM KESMEYİN”

Tarsus Ziraat Odası Başkanı  Veyis Avcı ve İlçe Tarım Müdürü Hayri Erdoğan ‘’ Killik bölgemizin değerli çiftlerine ilgi ve alakaları için teşekkür eder bereketli bir sezon geçirmelerini temenni ederiz’ dediler..

Tarsus İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarsus Ziraat Odası ortak çalışmaları ile üzüm hasadının başlayacağı bölgelerde bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri devam ediyor.

Tarsus Ziraat Odası Başkanı  Veyis Avcı, Tarsus Tarım Müdürlüğü Teknik Personellerin katılımı ile Dedeler Mahallesi Killik mevkiisinde, Cinköy Mahallesi, Ulaş Mahallesinde Yapılan Toplantı ve arazi  ziyaretleri ile Bölge ve Ülke tüketicisine sağlıklı ve güvenilir gıda ulaşması için üreticiler ile bilgi alışverişi ve Dolu Zararı olan bağlarda gerekli incelemeler yapılarak üreticilerimize geçmiş olsun temennisinde bulunuldu.

Tarsus ‘ta tüm üzüm üreticilerimize hayırlı bereketli bir sezon diliyoruz.

………….OOO………..

TARSUS’A YENİ İLÇELER EKLENECEK!

Hükümetin 100 il projesi gerçekleştiği takdirde Tarsus il yapılırsa, iki ilçe Tarsus’a bağlanacak, en az üç yeni ilçe kurulacak.

Daha önce hazırlanan il gerekçelerinde önerilen Çamlıyayla ile Pozantı Tarsus’un ilçeleri olur. Gülek, Huzurkent ve Yenice eskiden belde idi. İnşallah yeni dönemde Tarsus ilinin ilçeleri olacak. Bunlar şu an düşünülen ve hayallerde canlandırılan varsayımlar. İnşallah 2023 yılında Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. Yılını kutlarken il sayımızda 100 olacak.

………….OOO………..

TARSUS SU PARKI’NA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Sıcak yaz günlerinde serinlemek ve aynı zamanda uzman eğitmenler eşliğinde yüzme öğrenmek isteyen Tarsuslu vatandaşlar için Tarsus Belediyesi tarafından hizmete sunulan Tarsus Su Park, yoğun ilgi görüyor.

Tarsus Belediyesi’nin vatandaşlara yaz mevsiminde hizmete sunduğu serinleyebilecekleri ve aynı zamanda alanında uzman yüzme eğitmenler tarafından yüzme öğrenebilecekleri sosyal alan olan Tarsus Su Parkı vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor. 7’den 70’e her vatandaşa açık olan yüzme kurslarında Tarsuslular yüzme öğrenirken aynı zamanda sosyalleşme ve spor yapma imkânı buluyor.  Düzenli aralıklarla Tarsus Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ve Bakanlık tarafından analiz edilen havuz suları da gerekli hijyen testlerinden de tam not alarak ailelerin en büyük sorunu olan sağlıksız havuz sularına karşı tercih ediliyor.

VATANDAŞLARDAN TAM NOT

Tarsus Su Park, Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Pazar karma, Salı günü kadınlar, cumartesi ise ailelere hizmet veriyor. Özellikle çocuk ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği havuzlar sıcak yaz günlerinde vatandaşlara serinleme imkânı sunuyor. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın Tarsus’ta sosyal alan oluşturmak üzere devam eden projeleri de vatandaşlardan beğeni ve takdir topluyor.

Havuz giriş fiyatları yüksek enflasyona rağmen 50 TL olarak belirlenirken, özel ve deneyimli eğitmenler eşliğinde devam eden yüzme kursları da cüzi miktarlar ile ebeveynlerin ilk durağı oluyor. Havuz, hafta içi 11:30’dan akşam 16:00’a kadar, hafta sonu ise saat 10:00’dan 16:00’a kadar kullanılabiliyor. Vatandaşlar detaylı tüm bilgileri 0324 622 25 65 numaralı telefondan öğrenebilirken, kayıt olmak için de Tarsus Belediyesi nikâh salonu yanında bulunan Tarsus Su Parkı’na şahsen başvuru yapabiliyor.

………….OOO………..

BEYAZ KALPLER, GÖNÜLLÜ PİKNİĞİNDE BULUŞTULAR

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de katkı verdiği Yenişehir Yaşam Gönüllüleri üyeleri, Beyaz Kalpler Gönüllü Buluşma Noktası adı altında bir piknikte buluştular. Buluşma amaçlarıyla ilgili bir açıklama yapan Yenişehir Yaşam Gönüllüleri kurucu üyesi Ayten Aslankan, “Neden beyaz kalpler? Beyaz saflığın, yeni başlangıçların ve barışın rengidir. Bozulmamış, değerini kaybetmemiş ve kutsal sayılan kavramlar beyaz renkle temsil edilir. Beyaz tüm renklerin bütünüdür ve içinde her renkten farklı anlamlar ve güçler taşır. Anadolu’nun kadim kültüründe kadınlar, aileler arasında bir kavga olduğunda beyaz tülbentlerini atarlar kavganın ortasına. Barış olsun, kavga dursun, ses durulsun diye. Dünyada, bölgemizde ve çevremizde savaşlar oluyor. Eril anlayışın iktidar ve kendi egoları üzerine çıkartılan ve halkların bir birine boğazlatıldığı savaşlar. Bu savaşlarda mağdurlar kadınlar ve çocuklardır. Savaşta da barışta da şiddet, günlük yaşamımızın ayrılmaz bir parçası. Evde koca ya da baba şiddetine, cinsel saldırılara, tacize ve tecavüze maruz kalıyoruz. Erkek egemen sisteme ve savaşa karşı seslerimiz bastırılmak isteniyor, politik mücadele alanımıza müdahale ediliyor. Savaş kadınların ayrımcılığa, görünmez kılınmaya, erkek egemenliğine karşı mücadelesini zorlaştırıyor, zayıflatıyor. Barış koşullarının da, barışın da ancak “kadın sözünün” etkin olmasıyla mümkün olabileceğine inanıyoruz. Bunun için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

4 yıl önce bir iyilik hareketi olarak başladıkları bu yolculukta, bugün kocaman bir aile olmanın haklı gururunu yaşadıklarını kaydeden Aslankan, “Hep dedik ya ‘iyilik bulaşıcıdır.’ Evet bulaşıcılığını bugün görüyorum. Ama paylaştıkça azalmayan tek şey sevgi. Dokundukça mutlu olduk. Sonuçta yaptığımız güzel bir şeydi. Tek kişi mutluluğundan, hep birlikte mutlu olmanın müthiş hazzını yaşadık. Çok zor zamanlardan geçiyoruz. Dezavantajlı gruplara kadına çocuğa doğaya karşı hassasiyetimiz” dedi.

Umutsuzluğun ve çaresizliğin pompalandığı bir dönemde çok şeyin değiştiğine tanık olduklarını sözlerine ekleyen Aslankan, “Galakside milyarlarca gezegen arasında tek bir dünya var. Bugün içinde bulunduğumuz bu gezegen tehdit altında. En büyük tehdit ise iklim krizi. Korkunç seller, yangınlar, kuraklık ve aşırı hava olayları ile iklim krizi kırmızı alarm veriyor. Daha çok inşaat, daha fazla yol, HES’ler, termik ve nükleer santraller ve doymak bilmez enerji hırsıyla ormanlar, tarım alanları, sulak alanlar, dağlar, dere ve nehirler, SİT alanları, meralar, yaylalar, köyler ve kentler kılıfına uydurulmuş projelerinin yıkımına uğradı ve uğruyor. Kadınların hayata müdahil olmadığı bir yaşam ve dünya acımasız ve kaotik bir dünyadır. Biz Yenişehir Yaşam Gönüllüleri olarak topluma hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

………….OOO………..

TARSUS’TA SEYİR HALİNDEKİ TIR YANDI

 Tarsus’ta, seyir halindeyken yangın çıktı. Tırda hasar oluştu. S.K. idaresindeki 80 ABU 823 x plakalı tırın kupa kısmı, Tarsus-Pozantı Otoyolu’nun Gülek mevkisinde alev aldı.Alevleri fark eden sürücü, aracı yol kenarına çekip itfaiyeden yardım istedi.Bölgeye yönlendirilen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü.Yangın nedeniyle tırda hasar meydana geldi.

………….OOO………..

TARSUS’TA TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİRİNE OPERASYON

Tarsus’ta malum  terör örgütüne yönelik düzenlenen ‘Şahmeran’ operasyonunda gözaltına alınan 15 kişi, adliyeye sevk edildi. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 22 Haziran’da terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik çalışma başlattı. Bu kapsamda Tarsus ilçesinde 20 şüpheli tespit edildi.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde örgütün şehir yapılanması ve Devrimci Gençlik Hareketi (DGH) içerisinde faaliyet gösteren, aralarında Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Tarsus eski ilçe başkanının da bulunduğu şüphelilere yönelik 244 personelle şafak vakti  bir  operasyon düzenlendi. Operasyonda yakalanan 15 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından yoğun güvenlik önlemleriyle adliyeye sevk edildiler..

………….OOO………..

TARSUS TİCARET BORSASI’NDAN

İŞ ADAMI HAKAN ÜLKEN’E ZİYARET . 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya’ya ziyarette bulundu. 

Borsa Başkanı Murat Kaya, Ülken’i ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek kendisine Tarsus’un sosyo-ekonomik, ticari ve kültürel yapısı hakkında bilgiler verdi. 

Başkan Murat Kaya, Tarsus’un merkezi konumunda bulunduğunu, ticaret ve ekonomi anlamında tarihi boyunca bir kavşak noktası olduğunu, şehrin ve bölgenin dinamiklerinin harekete geçmesi ve ekonomik anlamda arzu edilen seviyeye ulaşması için kapsamlı desteklere ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. 

TOBB’un iş dünyasının sıkıntılarını gündeme taşımada ve inisiyatif almakta hiçbir zaman geri durmadığını ve taşın altına elini koymaktan çekinmediğini belirten Başkan Murat Kaya, “Biz,camia olarak büyük bir aileyiz. Ve inanıyorum ki bunun hakkını fazlasıyla veriyoruz. Bugüne kadar el birliğiyle, her sorunun üstesinden geldik;bundan sonra da geliriz.” Dedi. 

Tarsus’da bulunmaktan mutlu olduğunu dile getiren TOBB Yönetim Kurulu Hakan Ülken de, Tarsus’a yabancı olmadığını, Tarsus’un ekonomik anlamda gelişmesi ve kalkınmasının bölgeye yansımalarının çok iyi olacağını kaydeden Ülken, “İş dünyamızın çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak; üretim yapan, istihdam sağlayan en küçük işletmeden en büyüğüne kadar hepsinin sorumluluğunu üzerimizde taşıyor ve yaşanan sıkıntıların çözümü noktasında çaba gösteriyoruz. Tek derdimiz; iş dünyasında karşı karşıya olduğumuz problemlerin kaynağını doğru tespit edip, ilgili kurumlarla ortak çalışıp, çözümler geliştirerek firmalarımızın, üreticilerimizin önünü açmak, çarkların yeniden hızla dönmesine katkı sağlamaktır” diye konuştu. 

………….OOO…………

TADEKA GRUBU KAHVALTIDA BULUŞTU

Tarsus’a Değer Katanlar Grubu ( TADEKA ) İlk tanışma kahvaltılı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya destek veren Fatma Öztutan, Necati Ali Eker, Uğur Mercan, ACER İnşaat Sahibi Erdal Acer, Tuncay Giray ve grubu oluşturan üyeler katıldılar. Tanışma ve hoş sohbette bulundular.

………….OOO…………

TARSUS’UN GÜLNAMESİ EMİNE KUREN

HANIM  AMELİYAT OLDU

Gazeteci yazar Emine Kuren, ortopedik sorunu nedeniyle ameliyat oldu. Kuren “2019 yılında Tarsus Üniversitesi önünde geçirdiğim talihsizlikle sağ ayağımda oluşan çoklu kırık ardından olduğum ameliyat ve girdiğim tedavi sürecinin üçüncü yılında ikinci ameliyatımı oldum.. Sağ ayağımdaki teller, platin ve vidalar alındı. Hepinize dua eder sizlerden de şifa niyetine dua beklerim.” dedi. Kendisine geçmiş olsun diyor acil şifalar temenni ediyoruz.

………….OOO…………

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort bayan Manavgat escort bayan Fethiye escort bayan Kemer escort bayan Didim escort bayan Çanakkale escort bayan Aydın escort bayan Muğla escort bayan Tekirdağ escort bayan Manisa escort bayan Balıkesir escort bayan Trabzon escort bayan Elazığ escort bayan Ordu escort bayan Kütahya escort bayan Isparta escort bayan Rize escort bayan Kahramanmaraş escort bayan Yalova escort bayan Giresun escort bayan Yozgat escort bayan Tokat escort bayan Şanlıurfa escort bayan Sivas escort bayan Batman escort bayan Erzurum escort bayan Sinop escort bayan Kırşehir escort bayan Karaman escort bayan Kırıkkale escort bayan Bolu escort bayan Amasya escort bayan Niğde escort bayan Uşak escort bayan Edirne escort bayan Çorum escort bayan Osmaniye escort bayan Zonguldak escort bayan Van escort bayan Erzincan escort bayan Zeytinburnu masaj Talas masaj Tarsus masaj Tavşanlı masaj Terme masaj Tire masaj Torbalı masaj Toroslar masaj Turgutlu masaj Turgutreis masaj Turhal masaj Tuzla masaj Ulus masaj Ümraniye masaj Urla masaj Üsküdar masaj Vezirköprü masaj Viranşehir masaj Yatağan masaj Yenimahalle masaj Yenişehir masaj Yıldırım masaj Yomra masaj Yumurtalık masaj Yunusemre masaj Yüreğir masaj www.dubainewescorts.com Adana escort Afyon escort Aksaray escort Amasya escort Ankara escort Antalya escort Antep escort Aydın escort Balıkesir escort Bursa escort Anamur escort Antakya escort Arnavutköy escort Atakum escort Ataşehir escort Avcılar escort Bafra escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Balçova escort Bandırma escort Başakşehir escort Batıkent escort Battalgazi escort Bayındır escort Bayrampaşa escort Beldibi escort Belek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beylikdüzü escort Beyoğlu escort Beypazarı escort Adalar escort Adapazarı escort Afşin escort Akçaabat escort Akçadağ escort Akçakale escort Akçakoca escort Akdağmadeni escort Akdeniz escort Akhisar escort Akşehir escort Aksu escort Akyazı escort Alanya escort Alaşehir escort Aliağa escort Almus escort Altıeylül escort Altınordu escort Araklı escort Ardeşen escort Arifiye escort Avsallar escort Ayvacık escort Ayvalık escort Aziziye escort vip eskort model http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Konya bayan escort
Sakarya bayan escort
Samsun bayan escort
Kocaeli bayan escort
Kayseri bayan escort
İzmir bayan escort
Hatay bayan escort
Gaziantep bayan escort
Diyarbakır bayan escort
Ankara bayan escort
Adana bayan escort
Antalya bayan escort
Bursa bayan escort
Mersin bayan escort
Aydın bayan escort
Balıkesir bayan escort
Çanakkale bayan escort
Kıbrıs bayan escort
Kütahya bayan escort
Manisa bayan escort
Muğla bayan escort
Tekirdağ bayan escort
Trabzon bayan escort
Yalova bayan escort
Isparta bayan escort
Kahramanmaraş bayan escort
Ordu bayan escort
Rize bayan escort
Sivas bayan escort
Afyon bayan escort
Aksaray bayan escort
Giresun bayan escort
Şanlıurfa bayan escort
Yozgat bayan escort
Erzurum bayan escort
Amasya bayan escort
Çorum bayan escort
Tokat bayan escort
Uşak bayan escort
Van bayan escort
Bolu bayan escort
Burdur bayan escort
Kırşehir bayan escort
Niğde bayan escort
Osmaniye bayan escort
Zonguldak bayan escort
Düzce bayan escort
Edirne bayan escort
Erzincan bayan escort
Karabük bayan escort
Karaman bayan escort
Kastamonu bayan escort
Kırıkkale bayan escort
Kırklareli bayan escort
adana mutlu son masaj
istanbul mutlu son masaj
ankara mutlu son masaj
izmir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
antalya mutlu son masaj
konya mutlu son masaj
şanlıurfa mutlu son masaj
gaziantep mutlu son masaj
kocaeli mutlu son masaj
mersin mutlu son masaj
diyarbakır mutlu son masaj
hatay mutlu son masaj
manisa mutlu son masaj
kayseri mutlu son masaj
samsun mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
kahramanmaraş mutlu son masaj
van mutlu son masaj
aydın mutlu son masaj
tekirdağ mutlu son masaj
sakarya mutlu son masaj
denizli mutlu son masaj
muğla mutlu son masaj
afyon mutlu son masaj
amasya mutlu son masaj
batman mutlu son masaj
çanakkale mutlu son masaj
çorum mutlu son masaj
düzce mutlu son masaj
edirne mutlu son masaj
elazığ mutlu son masaj
erzurum mutlu son masaj
eskişehir mutlu son masaj
giresun mutlu son masaj
ısparta mutlu son masaj
kastamonu mutlu son masaj
uşak mutlu son masaj
kütahya mutlu son masaj
malatya mutlu son masaj
ordu mutlu son masaj
trabzon mutlu son masaj
rize mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
tokat mutlu son masaj
aksaray mutlu son masaj
yalova mutlu son masaj
yozgat mutlu son masaj
zonguldak mutlu son masaj
Arnavutköy bayan escort
Ataşehir bayan escort
Başakşehir bayan escort
Esenler bayan escort
Esenyurt bayan escort
Fatih bayan escort
Gaziosmanpaşa bayan escort
Kağıthane bayan escort
Kartal bayan escort
Küçükçekmece bayan escort
Maltepe bayan escort
Sarıyer bayan escort
Pendik bayan escort
Sultangazi bayan escort
Ümraniye bayan escort
Zeytinburnu bayan escort
Adapazarı bayan escort
Aksu bayan escort
Anamur bayan escort
Antakya bayan escort
Atakum bayan escort
Belek bayan escort
Beykoz bayan escort
Buca bayan escort
Çankaya bayan escort
Çorlu bayan escort
Dalaman bayan escort
Edremit bayan escort
Erdemli bayan escort
Gaziemir bayan escort
Gazipaşa bayan escort
Gölcük bayan escort
Gümbet bayan escort
Gümüşlük bayan escort
İlkadım bayan escort
İnegöl bayan escort
İskenderun bayan escort
Karşıyaka bayan escort
Kaş bayan escort
Kavaklıdere bayan escort
Keçiören bayan escort
Kepez bayan escort
Konak bayan escort
Konyaaltı bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Menderes bayan escort
Menemen bayan escort
Menteşe bayan escort
Mezitli bayan escort
Ödemiş bayan escort
Odunpazarı bayan escort
Osmangazi bayan escort
Pamukkale bayan escort
Şahinbey bayan escort
Serdivan bayan escort
Seyhan bayan escort
Side bayan escort
Şile bayan escort
Silifke bayan escort
Silivri bayan escort
Tarsus bayan escort
Tire bayan escort
Torbalı bayan escort
Toroslar bayan escort
Turgutreis bayan escort
Yalıkavak bayan escort
Bandırma bayan escort
Çerkezköy bayan escort
Kahramankazan bayan escort
Elbistan bayan escort
Milas bayan escort
Polatlı bayan escort
Çarşamba bayan escort
Ceyhan bayan escort
Nazilli bayan escort
Söke bayan escort
İznik bayan escort
Susurluk bayan escort
Melikgazi bayan escort
Yıldırım bayan escort
Bafra bayan escort
Akçaabat bayan escort
Salihli bayan escort
Akhisar bayan escort
Soma bayan escort
Turgutlu bayan escort
Yatağan bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Merzifon bayan escort
Lüleburgaz bayan escort
Sandıklı bayan escort
Gelibolu bayan escort
Çan bayan escort
Dörtyol bayan escort
Dörtyol bayan escort