DOLAR 16,3831 -0.03%
EURO 17,5764 0.46%
ALTIN 972,28-0,23
BITCOIN 483973-0,30%
Mersin
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

reklam

Tarsus Mektubu 29 Ocak 2022

Tarsus Mektubu 29 Ocak 2022

Yakup Boncuk Tarsus gündemini yazdı

ABONE OL
Ocak 29, 2022 12:22
Tarsus Mektubu 29 Ocak 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YAKUP BONCUK TARSUS MEKTUBU-29 OCAK 2022

SELAM  DOSTLAR…Tarsus ‘tan sizleri

 bilgilendirmek için tarihe not düşüyorum.

En derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

…………OOO………..

SIFIR ATIK KÜTÜPHANELERİ AÇILDI

Mersin genelinde Tarsus dahil  13 ilçede oluşturulan Sıfır Atık Kütüphaneleri Tarsus dahil açılmaya başlandı.

 Mersin Valimiz Ali İhsan Su’nun katılımı ile eş zamanlı olarak Tarsus’ta da bir kütüphanemiz  törenle hizmete girdi.

Tarsus’ta Eczacı Sabri Aydın Ortaokulunda oluşturulan Sıfır Atık Kütüphanesinin açılışına Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU da katıldı.

…………OOO………..

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI

OSMAN POLAT’IN ACI GÜNÜ

Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Osman Polat’ın Kıymetli Annesi Kezban Polat vefat etmiştir.
Başkan Haluk Bozdoğan ‘’Merhumeye Allah’tan rahmet, Polat ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.’’ Dedi.

…………OOO………..

YERYÜZÜ PAZARI TARSUS’TA 30 OCAKTA AÇIK

15 günde bir açılan Tarsus  Yeryüzü pazarı bu hafta sonu 30 ocakta açık olacak. Makam mevkiinde Hz. Danyal makamı yanında Pazar günü sizleri bekliyoruz.

İ𝙮𝙞, 𝙩𝙚𝙢𝙞𝙯, 𝙖𝙙𝙞𝙡 𝙜ı𝙙𝙖..

𝙂𝙤𝙤𝙙, 𝙘𝙡𝙚𝙖𝙣, 𝙛𝙖𝙞𝙧 𝙛𝙤𝙤𝙙

…………OOO………..

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN

 TARSUS’TA YAŞAYAN ÇOCUKLARA

KAR SÜRPRİZİ

– CUMARTESİ GÜNÜ YARENLİK

ALANI’NA KAR DÖKÜLECEK

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ara tatilde olan çocukların kar sevinci yaşaması için programlar düzenliyor.

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı Tarsus-Çamlıyayla Koordinasyon Şube Müdürlüğü ekipleri, Tarsus’ta bulunan çocukların kar sevinci yaşaması için Cumartesi günü Yarenlik Alanı’na, Torosların zirvesinden alınacak kar’ları dökecek.

Gelen talep üzerine Tarsus’un dezavantajlı mahalleleri arasında yer alan Tozkoparan ve Kemalpaşa Mahalleleri’nde de, Büyükşehir Belediyesi tarafından dağlardan alınacak ve kamyonlarla aktarımı yapılacak olan karlar dökülerek, çocukların güzel bir gün geçirmesi sağlanacak.

Kartopu oynayarak eğlenceli dakikalar yaşayacak çocuklara ayrıca sürpriz hediyelerde sunulacak.

…………OOO………..

TARSUS BELEDİYESİNDEN

BASINA VE KAMUOYUNA 

Tarsus İmar Tic. Ltd. Şti. bünyesinde yapımı gerçekleştirilen Cumhuriyet Konutları inşaatımız hakkında, son günlerde sosyal medya üzerinde gerçekleştirilmeye çalışılan asılsız karalama kampanyalarına yönelik açıklama yapma gereği hâsıl olmuştur.

Gerçekleştirilen karalama kampanyasında Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan tarafından bankalar ile yapılan görüşmeler neticesinde, “0.93 faiz oranı üzerinden anlaşma yapıldığı, fakat anlaşmanın fesih edilerek üyelerden zoraki toplu para istendiği, hak sahiplerine evlerin zamanında teslim edilmediği” şeklinde itham ve beyanlarda bulunulmuştur.

Dönemin yöneticileri tarafından hayata geçirilen ve sözleşmeleri akdedilen projede, 2019 yerel seçimleri sonrasında göreve başlayan yeni yönetime “devlette devamlılık esastır” ilkesi ile halkın refahı için en uygun çalışma ve özeni gösterme yükümlülüğü düşmüştür.  Hak sahipleri ile kurulan sözleşmede, inşaatın konut kredisi kullanılacak seviyeye geldiği alıcıya bildirildikten sonra satıcı tarafından bakiye borcun tamamı kredi kullanılarak ya da bakiye kısmı peşin ödemek sureti ile borç kapatılarak ilgili bağımsız bölümün tapusunun alınacağı hüküm altına alınmıştır. 

Kıymetli Kamuoyunun takibi ve takdiri ile “yeter ki vatandaşımız kazansın” bilinci ve ilkesiyle Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan tarafından hak sahipleri üzerindeki kredi yükünün en aza indirilebilmesi adına bankalar ile görüşmeler gerçekleştirilmiş ve bu çabası neticesinde piyasa koşullarının oldukça altında 0.93 faiz oranı üzerinden anlaşmaya varılmıştır.

Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’ın girişimleri sonucunda yapılan bu anlaşma uyarınca bir kısım hak sahipleri, piyasa koşullarının oldukça altında kalan sözleşme şartları uyarınca kredi başvurularını gerçekleştirmişlerdir.

Ancak değişen ekonomik koşullarda faiz oranlarının 2 puan ve üzerine çıkması sonucunda, ilgili banka tarafından, kurulan sözleşme şartlarında idare aleyhine banka lehine değişiklik yapılması talep edilmiş, idaremizce banka menfaatlerine hizmet eden yeni sözleşme şartları uygun bulunmamıştır.

Hak sahiplerinin menfaatini koruyup kollamak adına, sözleşme sahiplerinin kendi içlerinde seçmiş olduğu temsilciler ile görüşmeler gerçekleştirilmiş ve onlardan gelen talepler üzerine kredi kullanmaksızın idareye taksit ödenmesinin daha yararları olacağı görüş birliği hâsıl olmuştur. Ancak bahsi geçen görüşme ve izlenecek yol haritası idaremiz yöneticilerinin yasal yükümlülüğünden değil, hak sahiplerinin faiz karşısında mağdur olmasının önüne geçebilmek adına, vicdani bir yükümlülükten kaynaklanmıştır.

Takdiri Sayın Kamuoyuna bıraktığımız gelişmeler üzerine, idaremizin banka kredi sözleşmesini fesih etmek gibi iradesi olmamış, aksine banka yetkilileri tarafından değişen ve ağırlaşan ticari koşullarda Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’ın girişimleri sonucunda oluşturulan kredi şartlarına bağlı kalınamayacağı, banka lehine değişiklik yapılması istenmiştir. Bankanın üstün menfaatinin gözetildiği yeni sözleşme şartları da idaremizce kabul edilmemiştir. Bu gelişmeler üzerine hak sahiplerinin, 2 puan ve üzerindeki faiz borçlarının altına girmesine göz yumulmak da istenilmemiş, hak sahiplerinin talebi ile idareye ödeme yapılması kabul edilmiştir. Gerçek dışı karalamalar ile idaremizi ve yöneticilerimizi toplum nazarında itibarsızlaştırmayı hedefleyen kişiler de bilmektedirler ki; hak sahipleri sözleşme şartları gereği, Türkiye’de faaliyet gösteren istedikleri her bankadan, istedikleri her şartta kredi kullanabilirler. Bu bağlamda hiç kimseden zorla para istenmesi gibi bir durum söz konusu değildir ve olamaz da. Zira sözleşme taraflarını kredi konusunda idaremize bağlı kılan hiçbir yasal zorunluluk bulunmamaktadır. Ancak hak sahipleri gibi bu kişiler de bilmektedir ki, Tarsus Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan, yalnızca hak sahiplerinin ve halkın menfaatleri için mücadele göstermiş ve göstermeye devam etmektedir. Yine bu kişiler bilmektedir ki; zorla para toplamak, krediler fesih etmek bir yana, Dr. Haluk Bozdoğan hak sahiplerinin menfaatini en çok gözeten ve gözetecek kişidir. Bu yüzdendir ki sözleşme taraflarının çoğu, yapısı gereği ticari gayeler güden banka şubeleri yerine, yasal hiçbir zorunluluğu bulunmamasına rağmen idare ile hareket etmeyi tercih etmiş ve etmektedirler.

Saygılarımızla..        T.C Tarsus Belediyesi

…………OOO………..

TARDOBDER KONGRESİ 30 OCAK’TA

Kısa adı TARDOBDER olan Tarsus’ta Doğup Büyüyenler Derneği, olağanüstü kongresi 30 Ocak 2022 Pazar günü yapılacak.

Kurucu başkan olup geçtiğimiz yıl yapılan kongrede seçimle tekrar başkan olan Bayram Yıldız, bu kez olağanüstü kongreye gideceklerini, alınan karar gereği olağanüstü kongrenin de 30 Ocak 2022 Pazar günü  derneğin Kızılmurat Mahallesi Otel Zorbaz arkasındaki lokalinde yapılacağını söyledi ve saat 14.00’de başlayacak kongreye tüm üyeleri davet etti. Kongrede derneğin yönetim kurulu üye sayısı artırıp daha aktif çalışacak kişilerin yönetime girmesi bekleniyor.

…………OOO………..

BAŞKAN SEÇER, 9 GÜNLÜK İZOLASYONUN ARDINDAN GÖREVİNİN BAŞINDA

“İNŞALLAH TÜM DÜNYADA BU SALGIN SÜRECİ TAMAMLANIR VE YAŞAM NORMALE DÖNER”

Başkan Seçer, yakalandığı Koronavirüs dolayısıyla evde kaldığı 9 günlük izolasyon sürecinin ardından Büyükşehir Belediyesi’ne gelerek mesaisine başladı. Başkan Seçer, dualarını ve iyi dileklerini esirgemeyen vatandaşlara teşekkür ederek, “İnşallah kısa süre içerisinde tüm dünyada bu salgın süreci tamamlanır ve yaşam normale döner” dedi. Seçer, kar yağışı nedeniyle kentin yüksek kesimlerindeki olumsuzlukların da Büyükşehir ekiplerinin çalışmalarıyla giderildiğini vurguladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 9 günlük izolasyon sürecinin ardından Koronavirüs testinin negatif çıkması üzerine Taş Bina’ya gelerek mesaisine başladı. Başkan Seçer, ilk mesaisinde kamuoyuna açıklamada bulunarak, dualarını ve iyi dileklerini esirgemeyen tüm vatandaşlara teşekkürlerini iletti.

İzolasyon süreci boyunca evden de çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Başkan Seçer, “İzolasyonun ardından geldik. Bugün Belediyedeyiz. 9 gündür evdeyim. Çalışmaları evden sürdürdük. Bu arada tabi tedavi sürecimiz iyi geçti. Zaten bunun tedavisi dinlenmek, iyi uyku ve bol bol C vitamini, iyi beslenme. Daha önce aşılarımı düzenli olduğum için de hastalığı çok hafif de diyemem ama en azından ağır atlatmadım. Zaman zaman rahatsızlık verdi ama genelde iyiydim. İşlerimiz de aksamadı” dedi.

Bu süreçte Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Seçer, “Bütün arkadaşlarımız görevlerini zaten yapıyorlar. Evden takip etme imkânım oldu. Bu süreçte olumsuz hava koşulları gelişti. Özellikle yüksek yerlerde kar yağışları bölge halkına ciddi sıkıntılar yaşattı. Ama tüm ekiplerimiz oradaydı. İş makinalarımız oradaydı. Yollarını açtılar, mahsur kalan yurttaşlarımızı kurtardılar, yardımlarına gittiler. Bugün de an itibariyle belediyedeyiz. Artık mesai buradan devam edecek. İnşallah kısa süre içerisinde de tüm dünyada bu salgın süreci tamamlanır ve yaşam normale döner. Allah herkese iyilik, sağlık versin” diye konuştu.

…………OOO………..

TARSUS TİCARET BORSASI’ NDA

2022’NİN İLK TOPLANTISI

Borsa personelleri 2022 yılının” İlk Personel Toplantısını” gerçekleştirdi 

Toplantıda, 2022 yılına ait işlerin ve programların zamanında yapılması için ilgili birimlere gerekli bilgiler aktarılırken, yıl sonu hedeflerine ulaşabilmek için alınması gereken önlemler, yeni yöntemler, ihtiyaçlar, sorunlar ve çözüm önerileri de görüşüldü. 

2021 yılı sonu itibariyle Haberleşme Talimatına göre çıkarılan İstatistiklerin (Mail-SMS-Basın Haberleri- Politika Temsil-Lobi Faaliyetlerinin Durumu- Gelen Giden Evrak- TOBB Yazışma performansı) değerlendirildiği toplantının devamında 2022 yılı üyelere ve personellere yönelik eğitim ve toplantı konu başlıkları istişare edildi. 

Fiziki ve telekonferans ortamında gerçekleşen personel toplantısında Borsa genel sekreteri, “Geçtiğimiz 2021 yılındaki yoğun çalışmalarımıza devam edeceğiz. 2021 yılında başarılı çalışmalar yaptık, başarı hiçbir zaman tesadüf değildir. Doğru planlama, azimli, çalışkan personel ve uyumlu ekip çalışması ile mümkündür. Aynı şekilde bu yılda tüm programlarımızı eksiksiz olarak tamamlayarak yıl sonu hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum” dedi. 

Toplantıda 2022 yılı için planlanan ve personelleri yakından ilgilendiren performans odaklı yeni uygulamalar anlatıldı. 

Ayrıca, 2022 yılı kalite hedefleri ve faaliyet takvimi içerisinde yer alan konular ile eğitim planı istişare edilirken 2021 yılının 2020 yılı ile kıyaslaması yapıldı. 

Basında görünürlüğün %6 oranında, basın bildirilerinde %25 oranında, iletişimde SMS kullanımının %44 oranında, e-posta kullanımının %13,5 oranında ,politika-temsil-lobi kabiliyetinde %16 oranında web sayfası görüntülenmesinde %27,5 oranında artış olduğu, online işlemler sayısının ise 186 adet gerçekleştiği toplantıda personeller ile paylaşıldı. 

Borsa Genel Sekreter Hasan Şanlı 2021 yılında personellerin özverili çalışmalarını takdir ederek, her personele çalışmalarından ötürü ayrı ayrı teşekkür etti. 

2022 yılının sağlıklı, başarılı, huzurlu geçmesi temennilerinde bulunularak, karşılıklı istişarelerle toplantı tamamlandı. 

…………OOO………..

TARSUS PAMUKLUK BARAJINDA SU SEVİYESİ YÜKSELDİ

Tarsus sınırları içinde kurulan Pamukluk Barajı’nda su seviyesinin 52 metreye ulaştığı  açıklandı. Baraj alanında yaklaşık 23 milyon metreküp su depolandığı bildirildi.Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, yazılı açıklamasında, Tarsus ‘ta  inşa edilen barajda suların sorunsuz yükseldiğini belirtti.Su depolama çalışmalarının, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin 14 Ekim 2021’de katıldığı törenle başladığını kaydeden Yıldız, barajın kendi kategorisinde Türkiye’nin en büyük dördüncüsü, Mersin’in ise birincisi olduğunu ifade etti.Yıldız, Pamukluk Barajı’nın su seviyesine ilişkin, “Bugün itibarıyla barajda su seviyesi 52 metre yüksekliğine, yüzde 8 doluluk oranına ulaşmış ve yaklaşık 23 milyon metreküp su depolanmıştır. DSİ tarafından Mersin’e kazandırılan bu dev eser çok yakında Torosların bereketli topraklarına can suyu olacaktır.” şeklinde bilgi verdi.Genel Müdür Yıldız, projenin tüm aşamalarının tamamlanmasıyla 181 bin 850 dekar tarım arazisinin bu baraj sayesinde sulanabileceğini bildirerek, “Baraj sayesinde Mersin’e içme suyu temini ve enerji faydası da sağlanacaktır.” ifadelerini kullandı

…………OOO………..

TARSUS BELEDİYE BAŞKANI

BOZDOĞAN’DAN ODALARA ÇAĞRI

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, geçtiğimiz haftalarda Tarsus’ta faaliyet gösteren esnaf odalarında yapılan seçimlerin ardından göreve seçilen oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek görevlerinde başarılar diledi. Başkan Bozdoğan gerçekleştirdiği oda ziyaretlerinde, kentin sosyo-ekonomik kalkınması noktasında beraber hareket edilmesi için birlik çağrısı yaptı.

Tarsus’ta faaliyette bulunan esnaf odalarının seçimlerini tamamlamasının ardından odaları ziyaret eden Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerini makamlarında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Faaliyette bulunan odalar ile güç birliği içinde olunmasını gerektiğini ileten Başkan Bozdoğan ’”Esnaflarımız ülkenin ekonomisine yön verir, her daim yanlarınca olacak ve kentimiz için, vatandaşlarımız için, geleceğimiz için odalarımızla birlikte hareket edeceğiz’’ diye konuştu.

‘’BİRLİK OLARAK, TEK YÜREK, TEK VÜCUT HALİNDE HAREKET ETMELİYİZ’’

Kentin birlikte hareket edildiği zaman daha güçlü konuma geleceğini ve daha aydınlık yarınlara taşınacağını aktaran Başkan Bozdoğan, ‘’Bizlerin en büyük görev ve sorumluluğu halkımızdır. Bu noktada vatandaşlarımızı ve kentimizi ilgilendiren her konuda oda başkanlarımız ve yönetim kurulu üyeleri ile güçlü bir şekilde “birlik ve beraberliğimizi” göstermek en iyisi olacaktır. Böylesi bir süreçte hepimizi yakından ilgilendiren il olma çağrımız ve gerçekleştirilecek olan tren yolu projesi ile kentin ikiye bölünmesi konusunda sağduyulu davranarak kentimizi, Tarsus lobimizi el birliği ile güçlendireceğiz. Birlik olarak, tek yürek, tek vücut halinde hareket etmeliyiz. İfadelerini kullandı.  

Ayrıca Başkan Bozdoğan, faaliyet gösteren odaların yaşadıkları problemler ve çözüm önerilerine yönelik fikir alışverişinde bulundu.

ODALAR ZİYARET EDİLDİ

İlk olarak Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ziyaret eden Başkan Bozdoğan, şoförlerin sektörde yaşadığı problemleri ve son gelişmeleri değerlendirdikten sonra çeşitli çözüm önerilerinde bulunarak, şoför esnafının her zaman yanlarında olduklarını kaydetti. Ardından pandemi sürecinde kahvehane sektörünün sorunlar yaşaması sebebi ile kapanma noktasına gelen Kahveciler ve Eğlence Yerleri Odası’nı ziyaret eden Başkan Bozdoğan, yaşanan sorunlarda belediye olarak ellerinden geleni yapacaklarını iletti. Sonra, Fotoğrafçılar Esnaf ve Sanatkârlar Odasını ziyaret eden Başkan Bozdoğan, odanın Tarsus’un doğal ve kültürel değerlerini ulusal ve uluslararası tanıtacak projelerine ilişkin sohbet gerçekleştirdi. Ekonomik olarak sorunların yaşandığı bu dönemde zorlu günler geçiren Bakkallar ve Bayiler Odasını da ziyaret eden Başkan Bozdoğan, zincir marketler arasında ayakta kalma mücadelesi gösteren esnafların sorunlarını dinledi. Madeni Sanatkârlar Odası ziyaretinde Başkan Bozdoğan, kentin ekonomik olarak kalkındırılmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilecek küçük ve orta ölçekli sanayi bölgesi projesi hakkında fikir alışverişi gerçekleştirdi. Sırası ile Berberler ve Kuaförler Odası, Terziler Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Tuhafiyeciler ve Züccaciyeciler Odası, Fırıncılar Odası, Biriketçiler Mermerciler Karocular ve Mozaikçiler Odası, Kunduracılar Odası, Marangozlar ve Mobilyacılar Odası, Elektrik Teknisyenleri Odası, Kasaplar Odası ve en son Servis Aracı İşletmeleri Odası ile son bulan ziyaretler, Başkan Bozdoğan’ın birlik çağrısı ve odaların taleplerinin alınmasının ardından tamamlandı.

 Oda başkanları da Başkan Bozdoğan’a gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı teşekkür ederken, belediye ile birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmaya devam edeceklerini ifade ettiler

…………OOO………..

ÜÇ İLDE HIRSIZLARA DARBE

Tarsus ve Mersin dahil üç il merkezli hırsızlık operasyonunda zanlılar yakalandı.Alınan bilgiye göre, Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili M.K.Z., H.Z. ve L.K. adlı şüpheliler hakkında soruşturma başlattı. Soruşturmada şüphelilerden H.Z.’nin hırsızlık yaptığı esnada 13 Aralık 2021 tarihinde Adana’nın Kavaklı Mahallesi’nde elektrik akımına kapılarak öldüğü tespit edildi. Polis, yaptığı çalışma neticesinde M.K.Z., F.Z., M.Z. ve L.K. adlı şüphelileri Mersin’in Tarsus ilçesinde yakaladı. Gözaltına alınan şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 1 adet pompalı tüfek, 3 adet tabanca, 2 adet pala, 1 adet demir kesme makası, 1 adet sigorta şalteri, 1 adet elektrik sayacı, 1 adet kerpeten, bir takım anahtar takımı, 3 kilogram soyulmuş bakır, 12 adet sigorta, 13 adet çeşitli marka ve güçte şalter, 7 adet çeşitli marka ve güçte konvektör, 3 adet termik motor koruması ve 1 adet çift yönlü reaktif güç dengeleyici ele geçirildi. Adana, Konya ve Mersin illerinde 18 farklı adresten hırsızlık yaptığı belirlenen M.K.Z., F.Z., M.Z. ve L.K.’nın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

…………OOO………..

TARSUS İDMANYURDU , PAZAR GÜNÜ

ISPARTAYI KONUK EDECEK

TFF 2. lig beyaz grupta mücadele eden Tarsus İdmanyurdu 30 Ocak 2022 Pazar günü kendi sahasında Ispartaspor ile oynayacak.

Ligde ikinci yarının ilk iki maçından bir beraberlik ve bir yenilgi ile ayrılan 3. hafta maçında ise haftayı bay olarak geçirip 26 Ocak Çarşamba günü maç yapmayan Tarsus İdmanyurdu, ikinci yarının 4. haftasına ait karşılaşmada 30 Ocakta kendi evinde Isparta 32spor takımını konuk edecek. Bu maçın hazırlıklarını sürdüren Tarsus İdmanyurdu, mutlaka üç puan almak için sahaya çıkacak. Tarsus idmanyurdu’nun 19 haftada 21 puanı bulunuyor ve  kümede kalma  tehlikesi yaşamamak için bu maçtan 3 puan alması zorunlu görülüyor.

 …………OOO………..

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.