DOLAR 18,8080 -0.07%
EURO 20,3052 -0.06%
ALTIN 1.127,49-0,07
BITCOIN 430867-2,23%
Mersin

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 29 Kasım 2022

Tarsus Mektubu 29 Kasım 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Kasım 28, 2022 12:36
Tarsus Mektubu 29 Kasım 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

28  KASIM  2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO……….. 

TARİHİ TİCARET YOLU

YENİDEN KULLANILIYOR

 Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, tarımsal üretim faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelerde, ulaşım altyapısının kalitesini yükseltmeye devam ediyor.

Tarsus’un Kargılı Mahallesi ile Adana’nın Küçükçıldırım ve Büyükçıldırım Mahalleleri arasında kalan ve pamuk ekiminin yoğun yapıldığı dönemlerde sık kullanılan tarihi ticaret yolu, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmasıyla çift kat sathi asfalt ile kaplandı.

5,5 kilometrelik yol, güvenli geçiş yapılır duruma getirildi

Bozuk zemini nedeniyle son dönemde tercih edilmeyen 5,5 kilometre uzunluğundaki yol ağında, önce zemin iyileştirme faaliyetini yerine getiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ardından çift kat sathi asfalt serim işlemini uyguladı. Yapılan çalışma neticesinde vatandaşların karşılıklı seferlerde mesafesi kısalarak, hem zamandan hem de akaryakıttan tasarruf sağlanmış oldu.

Muhtar Irgal: “Bu yol, iki vilayeti birbirine bağlayan tarihi bir yoldur”

Yolun asfaltlanmasının mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Kargılı Mahallesi Muhtarı Münir Irgal, “Bu yapılan yol, iki vilayeti birbirine bağlayan tarihi bir yoldur. Aynı zamanda çiftçilerin de oldukça yoğun kullandığı bir yoldur. Bu yolu tekrar düzenleyen Vahap Seçer Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Tüm alanlarda yaptığı başarılı çalışmalarının da devamını diliyorum” dedi.

Muhtar Ceyhan: “Burası bütün arazilerimizin geçiş noktası”

Adana Büyükçıldırım Mahalle Muhtarı Alpaslan Ceyhan ise, “Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne sonsuz teşekkürler ediyorum. Burası, Tarsus’a pamuk götürdüğümüz yollarımızdan biriydi. Bütün arazilerimizin geçiş noktası, ana yollarımızdan birisi. Eskiden yol kötü olduğu için, Kargılı’ya gidip gelemiyorduk. Yenice’yi dolandığımız zaman da 20 kilometre gidiyorduk. Ama yol düzeltilince, aramız 5,5 kilometreye düştü. Her şey için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Büyükçıldırım Mahallesi içerisinde kalan yolların da, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını kaydeden Muhtar Ceyhan, “Burası, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Adana Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının birleşme noktası oldu. İkisinin işbirliği ile köyümüzün güzel bir yolu olmuş oldu” şeklinde konuştu.

………….OOO……….. 

TARSUS’TA “ARATOS FELSEFE

 SEMPOZYUMU” DÜZENLENDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, kültür ve sanat hayatına katkı ve destekleri artarak devam ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Aratos Felsefe Dergisi’nin ortak çalışması ile Tarsus’ta ilk kez “Aratos Felsefe Sempozyumu” gerçekleştirildi.

‘Savaş ve Barışa Sosyal Bilimlerin ve Felsefenin Penceresinden Bakış’ ana başlığı ile düzenlenen sempozyum, Tarsus Boğaziçi Üniversitesi Gözlükule Kazı Araştırma Merkezi’nde gerçekleşti.

Ressam Ümit Aslan’ın ‘Efsaneden Gerçeğe Şahmeran’ resim sergisinin açıldığı ve Gazeteci-Yazar Uğur Pişmanlık’ın hazırladığı ‘Sokak Şarkıcıları ve Müzisyenleri Belgesi’nin de sunulduğu sempozyum, 3 oturumda uygulandı.

Özdülger: “Barış içerisinde yaşamak istiyoruz”

Sempozyumdaki konuşmasına, Başkan Vahap Seçer’in sevgi ve selamlarını ileterek başlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, “Elbette ki savaş olsun istemiyoruz, barış içerisinde yaşamak istiyoruz. Biz; düşünen, sorgulayan, araştıran ve özgürlük noktasında bunu huzur içerisinde yaşamak isteyen bir toplum istiyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak da yaklaşımımız bu şekilde. Barışın, eşitliğin, adaletin ne kadar kıymetli olduğu bilinci ile bir toplum huzur içerisinde Mersin’de yaşasın, Tarsus’ta yaşasın istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Pişmanlık: “Yerel yönetimlerin bu tür projelere destek vermesini anlamlı buluyoruz”

Aratos Felsefe Dergisi’nin Kurucusu Gazeteci Uğur Pişmanlık, söz konusu sempozyumu Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkısı ve desteği ile gerçekleştirdiklerini kaydederek, “Biz Tarsus’ta bir aydınlanma çabası içerisindeyiz. 19 yıllık Aratos Dergisi, bu kenti felsefe kenti yapmaya çalışıyor. Bu kentin arkeolojik, tarihsel ve yerel gıdalar anlamında değerleri var. Bu kentin, antik çağda yaşamış 39 filozofu var. Cumhuriyet sonrası yaşamış aydınları var. Dolayısıyla da Tarsus’a yakışanın, Tarsus’a kimlik kazandıracak olan şeyin, felsefe olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda da yerel yönetimlerin, kentin aydınlarına ve bu tür projelere destek vermesini anlamlı buluyoruz” şeklinde konuştu.

Aslan: “Ortadoğu coğrafyasının öykülerini anlattım”

Şahmeran mitolojisini tuvallere döken Ressam Ümit Aslan ise, bir felsefe sempozyumuna katkı sunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Şahmeran Sergisi’ni daha önce festival kapsamında açtık, ama bir felsefe sempozyumunun içerisinde olması bizim için önemli. Bu eserde, Şahmeran üzerinden kadın sorunsalını, Ortadoğu coğrafyasının öykülerini anlattım” dedi.

Akademisyenler farklı konularda katkı sundular

Sempozyumun birinci oturumda Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden Prof. Dr. Doğan Göçmen ‘Savaş ve Barış Üzerine’ ve Çukurova Üniversitesi Felsefe Grubu Eğitimi Bölümü’nden Doç. Dr. Mustafa Günay ise ‘Barış Mümkün mü?’ konularında görüşlerini dile getirdiler.

İkinci kısımda ise Çukurova Üniversitesi Felsefe Grubu Eğitim Bölümü’nden Prof. Dr. Cahit Aslan ‘Savaş ve Savaş Karşıtı Mücadele: Toffler Üzerinden Bir Değerlendirme’, Mersin Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Yaşar Erjem ‘Savaş ve Sosyal Hareketler’ ile Dr. İsmail Sarp Aykurt ‘Savaş ve İşgal Afişleri’ konu başlıkları ile sunumlarını gerçekleştirdiler.

Tarihi ortamda ilgi ile takip edilen sempozyumun son oturumunda ise, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Fatma Gülara Işık Tuğcu, Curzio Malaparte’nin ‘Kadınlar da Savaşı Yitirdi’, Dr. Nemciye Ayşim Parlakyıldız ‘Savaş ve Barış Kavramlarını Yazınsal Eserler Üzerinden Okuma Denemesi’, Volkan Koyutürk ‘Savaş Filmlerinde Temsil ve Gerçeklik’, İbrahim Çenet ‘Amanos Dağları ve Etrafında Erana (Kadın Ana) Uygarlığı’ ve Ömer Öneren de ‘Uzaya Ulaşan İnsan Kendine Ulaşmayı Da Başaracaktır’ konu başlıklarıyla konuşma yaparak sempozyuma katkı sağladılar.

Çiçek ve plaket takdim edildi

Oturumlar sonunda, sempozyuma konuşmacı olarak katılan isimlere çiçek ve plaket takdimi yapıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. Genel Müdürü Ali Uyan, CHP Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varal ve geniş bir katılımın sağlandığı sempozyum, müzik dinletisi ile son buldu.

………….OOO……….. 

BASKETTE KIZLARIMIZ GALİP

Tarsus Belediyesi Kadın Basketbol Takımımız, deplasmanda karşılaştığı Turgutlu Belediyesi Basketbol Takımı’nı 81-63 skorla mağlup etti.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Tarsus Belediyesi Kadın Basketbol Takımımız, deplasmanda  Turgutlu Belediyesi Basketbol Takımı ile mücadele etti. Tarsus ekibi rakibini 81-63 skorla mağlup etti.

Tarsus Belediye başkanı Haluk Bozdoğan sosyal medyadan yaptığı açıklamada !!Kadın Basketbol Takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim’’ dedi.

………….OOO……….. 

ÇİRKİN OYUNU ANKARADA SAHNELENDİ

Tarsus Şehir Tiyatrosu Ankara Turnesinde. Ekip “Çirkin” adlı oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında sahneye koydu.

Tarsus Şehir Tiyatrosu Ankara Turnesinde., Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Sahnesi’nde Ankaralı tiyatroseverlerle buluştu. Oyun büyük alkış topladı.

………….OOO……….. 

TARSUSU MEDYAD TEMSİL ETTİ

TGF 26 YIL SONRA AKSARAY’DA
-GENEL BAŞKAN YILMAZ KARACA’DAN HEM ÖZELEŞTİRİ HEM BİRLİK ÇAĞRISI


Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 68. Başkanlar Konseyi, federasyonun kuruluş temellerinin atıldığı Aksaray’da toplandı. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, konuşmasında hem özeleştirilerde bulundu hem de birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.
TGF Aksaray Temsilciliği’nin ev sahipliğinde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen gazeteciler cemiyet başkan ve yöneticisinin katıldığı 68. Başkanlar Konseyinde konuşan Genel Başkan Yılmaz Karaca Aksaray’da yapılan toplantının çok önemli olduğunu belirterek, “1996 yılı çok önemliydi, 26 yıl sonra yeniden Aksaray’dayız. Bu toplantıya ev sahipliği yapan temsilcimiz Abdulkadir Ay’a teşekkür ediyorum. Federasyonumuzun kuruluş temelleri burada atıldı” diye konuştu.
Genel Başkan Yılmaz Karaca, dün Afyon’da gerçekleşen Basın İlan Kurumu Genel kurulunda alınan kararları değerlendirerek, “Resmi ilan fiyatlarına yüzde 100 zam yapıldı. Anadolu gazetelerine kredi kullanma olanağı sağlandı. Öte yandan Anadolu Gazete sahibi temsilci seçimlerinde demokrasi ve adalet yoktu, simitçi-gazozcu oy kullanarak temsilci seçiliyordu artık o da yok oldu artık gazete sahibi ya da temsilcisi oy kullanacak yani demokrasi geldi. Bu kararları alan Basın İlan Kurumu Genel kurul üyelerine ve yönetimine teşekkür ediyorum. Bu zam yeterli mi elbette değil. Çünkü ilanlar azalıyor ve ekonomik yönden sıkıntılar yaşanıyor. 5 yıl önce 1800 olan resmi ilan alan gazete sayısı 900’e düştü. Aynı şekilde uydu ve karasal yayın yapan televizyon ve radyolar da zor durumda. 100’ün üzerindeki televizyon sayısı 35’e düştü” dedi.

“İNTERNET YASASINDA BİRİLERİ KOLLANIYOR MU?”
Genel Başkan Yılmaz Karaca, internet yasası ile ilgili de, “Anadolu basınının yok edilmesi için başlatılan çalışmalardan biri de internet yasası. Neden internet siteleri gazetelerin içine sokuluyor, yok edilmesi için. İnternet gazetecilerle gazetelerin birleştirilmesi yanlış. İnternet gazetelerine 3 ay içinde ilan verilecek iddiaları ortaya atılıyor. Hangi şartlarda belli değil ama birileri korunuyor mu? Ocak şubatta göreceğiz. Biz bu olayın peşini bırakmayacağız. Haksızlık ve adaletsizlik yapılan her yerde mücadele edeceğiz” dedi.

“İĞNEYİ KENDİMİZE BATIRACAĞIZ, KENDİMİZE GELMELİYİZ”


Genel Başkan Yılmaz Karaca konuşmasını şöyle sürdürdü; “Medya çalışanları maalesef Anadolu’da asgari ücreti dahi alamıyor. Yüzde 50’nin üzerinde medya çalışanı yok Anadolu’da. Gazeteler geçinemez durumda olduğu için muhasebe müdürünün cebinde çalışanların kredi kartları var. Yatırılıp geri çekiliyor. Bu acı bir olay. Devlet neden destek veriyor, istihdam için. İstihdam yok ki. Gazeteler 1-2 kişiyle çıkarılıyor. Her gazete yüzde 70’i kadrosuz çalışıyor. Biraz da kendimizi eleştirmemiz lazım. Gazeteler şehrin ve halkın sorunlarıyla ilgilenmeli. Kopyala yapıştır, ajanstan gelen haberlerle gazete çıkarılmaya çalışılıyor. Kendimize gelmeliyiz gazeteleri daha iyi durumlara getirmeliyiz. Daha iyi gazeteler çıkması lazım. Gazetelerde röportaj göremiyorum. Kendimizi yenilememiz lazım. “
TGF Aksaray Temsilcisi Abdulkadir Ay da yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen meslektaşlarımı Aksaray’da ağırlamaktan dolayı çok mutluyum. Federasyonumuzun kuruluş temellerinin atıldığı Aksaray’da yeniden böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmak çok önemli” diye konuştu.
Konuşmaların ardından başkanlar konseyi üyeleri de görüşlerini açıkladılar.
Sonuç bildirgesinin hazırlanması ile birlikte Başkanlar Konseyi toplantısı sona erdi.    

………….OOO……….. 

AMATÖR KÜMEDE KAVAKLI LİDER

 Mehmet  Sor Birinci Amatör  Ligi C Grubu ekiplerinden Tarsus Kavaklıspor devreyi namağlup  lider tamamladı.

İlk yarının son maçında Yenicespor’a konuk olan Tarsus temsilcisi Kavaklıspor rakibi karşısında  iki kez geriye düşmesine rağmen müsabakadan 4-2’lik galibiyetle  ayrılan taraf oldu.

10 haftanın ardından 9 galibiyete karşılık 1 beraberlikle namağlup 28 puanla ilk yarıyı tamamlayan Tarsus Kavaklıspor, emin adımlarla şampiyonluğa ilerliyor.

Tarsus  Kavaklıspor  Antrenörü Adnan Kutlu,  Yenicespor galibiyeti nedeniyle oyuncularını alınlarından öptüğünü  belirterek  tebrik etti.

Hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirten Tercübeli Teknik Patron Kutlu şunları  söyledi:

“Lider geldik lider gidiyoruz. Yenice sporu misafir perverlikleri ve oynadıkları centilmence oyundan dolayı tebrik ediyorum.10 maçta 9 galibiyet 1 beraberlik ilk yarıyi bitirdik hedef şampiyonluk kavaklicity ayrıca iki kere geriye duşup maçı çeviren topcularımında alınlarından öpüyorum. Murat Ulukanoğlu,  Irfan Şen. Biz büyük bir aileyiz” ifadelerini kullandı.

………….OOO……….. 

KOCAMAZ- SEÇER TARTIŞMASI

 CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve İYİ Partili önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz kavgasıyla siyaset arenası  ısındı.

Önce CHP’li Seçer, Kocamaz’ın belediyeyi yüksek faizle borçlandırmakla suçladı. Kocamaz cevap verdi.

Seçer’in Kocamaz’ı suçlayıp, “Meclis çoğunluğuna dayalı sistem gereği, Meclis’ten belli dönemlerde talep ettiği borçlanma yetkilerini alamadım. Geçen dönemle bizi kıyaslıyorsunuz ama farklı bir tablo var, farklı şartlar var. Eğer geçtiğimiz dönemde borç ödemeseydik, yani bize bırakılan miras daha iyi olsaydı, şuan Mersin’e yaptığım yatırımların yüzde 60 hatta belki daha fazlasını yapardım. Toplam borcumuzun bütçeye oranı yüzde 100’dü. İlk geldiğimizde 2 milyar 247 milyon borcumuz vardı, 2 milyar 255 milyon TL bütçe yaptık. Şuanda Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin milyar 429 milyon TL piyasa borcu, 605 milyon TL banka olmak üzere toplam 2 milyar 35 milyon TL borcu vardır. Herkes müsterih olsun; yatırım yapacağız diye daha önce yapılmış hataları biz yapmayız. Bu belediye; 2018’in Aralık ayında yüzde 31,5 faizle borçlandırılmış. Ben aynı hesapsızlığı yapamam. Geçen yıl 27 milyon TL borçlanmışım, oysa benim borçlanma yetkim mahkeme kararı ile 250 milyon TL’ydi. Bu yıl 300 milyon TL. Belediyemizin mali disiplini tamdır. Siyasi hesaplar olduğu kadar, yargı karşısında da verilecek hesaplar var. Benim babamın oğlu da olsa, doğru gördüğümü, doğru bildiğimi anlatmak, açıklamak zorundayım. Bu başka bir partinin Belediye Başkanı, benim partimin Belediye Başkanı meselesi değil. Bunları da ortaya koyacağım ki, ortalığa dökülüp en kahraman belediye başkanıyım pozlarında kimse dolaşmasın” ifadelerini kullandı.

KOCAMAZ: “AĞZINIZDAKİ BORÇ SAKIZI ARTIK KOKTU”

Seçer’e sert sözlerle yanıt veren İYİ Partili Kocamaz ise, “Adam, beceriksizliklerini örtbas etmek, Mersin’e, Mersin Halkına ve çevreye verdiği zararlara kılıf bulmak için ne yapacağını şaşırmış durumda. Her fırsatta bize sallıyor. Bunu da herkes görüyor. Çünkü, artık mızrak çuvala sığmıyor. Göreve geldiği gün ağzına aldığı sakızı hiç bıkıp usanmadan çiğnemeye devam ediyor. Beyefendinin ağzındaki o borç sakızı artık koktu. Çürüdü. Ama hala anlamıyor. Çiğnemeye devam ediyor. Mersin halkı artık senden hizmet bekliyor. “Borç devraldım” diyerek bu işin içinden sıyrılamazsın. Bizde, Bizden önceki yönetimden, kapanan beldelerden, Özel İdareden ve hizmet olarak Büyükşehir Belediyesine devrolunan konularda İlçe Belediyelerinden borç devraldık. Devraldığımız borçlar konusunda bir kez açıklama yaptık, bir daha da ağzımıza almadık. Beyefendi, bir kere şunu unutma. Gelişmekte olan Ülkelerde Belediyenin yapması gereken hizmetler henüz tamamlanmadığı ve bütçeleri bu hizmetleri yapmaya yeterli olmadığı için mutlaka borçlanma ihtiyacı doğar. Siz bir problemi çözmek istiyorsanız ve bütçeniz yeterli değilse borçlanmak zorundasınız. Bu da gayet normaldir. Üstelik biz, sizin gibi hazır bir Belediyede göreve gelmedik. Biz kurucu Belediye Başkanlığını üstlendik. Şu anda ve hala tüm kayıtlar sizin elinizde. Borçlanarak Neler yapılmış? Nereye neler harcanmış? Bir zahmet, zaman ayırıp incelerseniz görürsünüz. Önemli olan borçlanmak değil, o kaynakların heba edilip edilmediği. Boşa harcanıp harcanmadığı. Yüksek faizle borçlanılmış diyerek olayı saptıramazsınız” dedi

“Bir zahmet, borçlanılan dönemde Banka faizleri kaçmış inceleyin. O dönem ihtiyaç yokmuşta, biz mi keyfi borçlanmışız. Ayrıca ne kadar borçlanmışız? Bunları anlatırken öyle bir algı oluşturmaya çalışıyorsunuz ki, sanki borçların tamamı yüksek faizli imiş gibi! Beyefendi; Şunu unutmayın ki, Belediyecilik ciddi iştir. Bu iş lay lay lomla olmaz. Bu iş hafife alınmaya gelmez. Bu iş hava olsun diye yapılmaz. Siz de Laf çok ancak icraat yok” şeklinde konuşan Kocamaz, “Hizmete gelince, göz boyamaya yönelik bir kaç dokunuş dışında, gözle görülen, dişe dokunan herhangi bir hizmette yok. Mersin’in Belediyecilik konusunda yılları heba ediliyor. Yazık.. Hem de çok yazık. Hiç utanmadan, sıkılmadan her yere yazıyorsunuz. “Kafalar değişince çok şey değişti” diyerek… Evet, haklısınız. Doğru söylüyorsunuz. Kafalar değişince Belediye ile ilgili dedikodular arttı. Kafalar değişince, çevre duyarlığı azaldı, sahilde sembol haline gelmiş güzelim kauçuk ağacına suikast yapıldı. Kafalar değişince Gazeteler basıldı, Gazeteciler tartaklandı. Kafalar değişince Belediyeye Kandil iltisaklı, gazeteci kılıklı danışmanlar atandı. Kafalar değişince Belediyede görev verilen bazı kişilerin isimleri bölücü örgütle birlikte anıldı. Kafalar değişince, Çöpten Elektrik Enerjisi elde edilmesine yönelik olarak bizim dönemde hayata geçirdiğimiz ve Türkiye’ye örnek olan tesisler, sanki kendileri yapmış gibi emek hırsızlığı yapılarak reklam edildi” ifadelerini kullandı

Da önce namus şeref sözü verilmesine rağmen, ekmeğinin peşinde koşan gariban köylü çocukları türlü bahanelerle ve tazminatsız bir şekilde işinden edildiğini ve belediyenin zarara uğratıldığını iddia eden Kocamaz, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Üstelik bu da marifet sayıldı. Bu tür konuları daha da çoğaltabiliriz. Nereden, nereye… Belediye bugün neler ve kimlerle anılıyor? Beyefendi! Daha önce zaten dağın meclisteki temsilcilerinin sayesinde seçim kazandığını Anamur’da alenen ilan etmişti. Bugün yaşananlar ve resmî makamlarca yapılan açıklamalar, olayın boyutunu, bir ihtiras uğruna verilen tavizleri ve Mersin’e ödetilen bedellerin neler olduğunu açık seçik ortaya koyuyor. Mersin bu tür olumsuzluklarla anılmayı hak etmiyor. Değer miydi Beyefendi? Değer miydi? Sırf kibrini, şahsi kaprislerini, ihtiraslarını tatmin etmek için, her boş bulduğun yere iki tantuni bir ayran karşılığında çizdirip, Meclis kararı bile almadan bu şehre dayattığın ne idüğü belirsiz amblemle birlikte ismini yazdırarak ve bunuda Mersin Halkına hizmet diye yutturmak istemene değer miydi? Mersin, geçmişte yaşanan bazı olumsuzlukların bıraktığı izleri hala tam olarak silememiş ve üzerinden atamamışken, Mersin’e yeniden bizim bir türlü anlam veremediğimiz bu olumsuzlukları yaşatmanın sizce gerekçesi neydi? Her neyse… İnşaallah, geriye kalan 16 ayda birazcık silkinip, kendinize gelir ve Mersin Halkının sizi Mersin’e hizmet edesiniz diye seçtiğinin farkına varır ve kalan süreyi en iyi şekilde değerlendirirsiniz. Siz daha bu dönem Mersin Halkına borcunuzu ödemeden, bir sonraki dönemin telaşına düşmüşsünüz. Bilmiyorum, Meclis toplantıları ile ilgili kayıtları sonradan inceleme fırsatı bulabiliyor musunuz? Şayet izlemiyorsanız, O toplantılardaki görüntülerinizi incelemenizde fayda var. Meclis toplantılarındaki asabi tutumunuz, İhtiraslarınız, Halkın beklentilerine cevap veremiyor ve hizmet üretemiyor olmanız sizi panikletiyor. Yine gelecek seçime yönelik telaşınız hem size, hem de bu şehre zarar veriyor. Bence bunun ayıbı gayıbı yok. Bu konularda uzman bir psikologdan destek almanızda fayda var. Benden söylemesi…”

 ………….OOO……….. 

TARSUS İDMANYURDU, ANKARASPORA 2-1 YENİLDİ

TFF 2.ligde bu hafta Tarsus idmanyurdu  Ankaraspora 2-1 yenildi.

Geçen hafta İstanbul’da Esenler Erokspora 2-0 yenilen TİY dün ise sahasında Ankarasporu konuk etti. Maçta ilk golü TİY atmasına  rağmen 2-1 yenilmekten kurtulamadı.

TFF 2. lig beyaz grupta yer alan Tarsus idmanyurdu  17. haftada bay olacak ve maç yapmayacak.  11 Aralıkta ise Bayburt Özel idare ile deplasmanda oynayacak. Son hafta  ise sahasında 18 Aralık günü İnegöl’ü konuk edecek ve devre olacak.

TİY şu anda 16 maç sonunda 18 puanda  kaldı.

………….ooo..……….

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc dosyasında.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.