DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 29 Eylül 2022

Tarsus Mektubu 29 Eylül 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Eylül 29, 2022 10:30
Tarsus Mektubu 29 Eylül 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO………..

ŞEHİT İÇİN ŞEHADET BERATI VERİLDİ

1 Eylül 2022 günü şehit olan  Tarsuslu Astsubay Kıdemli Çavuş Okan Meteöz’ün Şehadet Beratı ailesine teslim edildi.

 Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu ve Garnizon Komutanı Yüzbaşı Volkan Göçmez Hacıhamzalı Mahallesine gitti. Burada Otcu ve  Göçmez  tarafından Şehidimizin anne ve babasına Hacıhamzalı Mahallesindeki evlerinde şehadet beratı  teslim edildi.

Şehidimizin ruhu şâd mekanı cennet olsun.

………….OOO………..

SANATÇI TÜRKAN ŞORAY,  TARSUS’A GELDİ

Sanatçı Türkan Şoray,  Tarsus’ta  “Türkan” adı verilen pamuk çeşidinin hasadına katıldı.Adana’daki Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsünce lif kalitesi, yüksek verimiyle geliştirilip tescillenen ve adını Yeşilçam’ın ünlü ismi Türkan Şoray’dan alan “Türkan” pamuğunun hasadı için etkinlik düzenlendi.

Enstitü, Adana Büyükşehir Belediyesi ve bir ziraat firması tarafından Tarsus ‘un Çiçekli Mahallesi’nde düzenlenen “Yeşilçam’ın Sultanı, Pamuğun Sultanı” etkinliğe katılan Türkan Şoray, sevenleri tarafından karşılandı. Sevenleriyle sohbet edip, fotoğraf çektiren Şoray, bazı sevenlerinin yanında getirdiği film afişlerini imzaladı.Türkan Şoray, etkinlikte, Çukurova için pamuğun önemine işaret etti.

Türkan  Şoray, emekçi kadın işçilerle bir arada bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

………….OOO………..

TARSUSLU ETEM ÇALIŞKAN’IN SERGİSİ,

SANATSEVERLERDEN BÜYÜK

İLGİ GÖRÜYOR 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen; ömrünü sanata adamış Mersinli hat sanatçısı ve kaligrafi ustası Etem Çalışkan’ın‘Kaligrafinin Resme Dönüş Senfonisi Sergisi’ sanatseverlerden büyük ilgi görüyor.

Mersin Kültür Merkezi Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Galerisi’nde 30 Eylül’e kadar devam edecek olan sergiyi, Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ziyaret etti. Geçtiğimiz hafta, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in de açılışına katıldığı sergide, sanatın içinde eğitim gören 120 öğrenci, her tabloyu ilgi ve beğeni ile inceledi.

“İlgisi olan, merak eden herkesi sergiye bekliyoruz”

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde görev yapan Nevin Şahingöklü, “Ethem Çalışkan’ın ‘Kaligrafinin Resme Dönüş Senfonisi’ sergisi, 30 Eylül’e kadar Mersin Güzel Sanatlar Galerisi’nde sergileniyor. Ethem Bey’in birbirinden güzel eserleri; sanatseverlerin, öğrencilerin, vatandaşların büyük ilgisini görüyor. İlgisi olan, merak eden herkesi sergiye bekliyoruz” dedi.

………….OOO………..

TARSUS MİTHATPAŞA EĞİTİM VE

ÖĞRETİMİ DESTEKLEME KURS

MERKEZİ’NDE, VELİ BİLGİLENDİRME

TOPLANTILARI DÜZENLENDİ 

Dezavantajlı bölgelerde açtığı kurs merkezleri ile eğitimde fırsat eşitliği yaratarak öğrencilere destek olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, velilere yönelik olarak da çocuklarının durumunu öğrenmeleri ve yapılan hizmetlerle ilgili olarak bilgilenmeleri için toplantılar düzenliyor.

Geçtiğimiz yıl açılan ve hizmet vermeye başlamasıyla birlikte yoğun ilgi gören Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tarsus Mithatpaşa Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde, veli toplantıları gerçekleştirildi.

Çocukların eğitim hayatında dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı

LGS’ye hazırlanan 8. sınıf öğrencilerinin yanı sıra 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin de faydalandığı Büyükşehir Belediyesi Mithatpaşa Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ndeki toplantılara, veliler ilgi gösterdi.

Çocuklarının eğitim gördüğü sıralara oturarak toplantılara iştirak eden velilere; Kurs Merkezi’nin sağladığı imkanlar, çocuklarının eğitim hayatlarında dikkat edilmesi gereken hususlar ve ev ortamında ders programının nasıl uygulanması gerektiği konularında, Kurs Merkezi Sorumlusu Aycan Uçar ve öğretmenler tarafından detaylı bilgiler verildi.

Bu eğitim döneminde ilk kez düzenlenen ve yıl boyu belli aralıklarla devam edecek veli toplantılarında, ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin diğer sosyal hizmetleri ve ALO 185 ile TEKSİN uygulamasının sağladığı imkanlar hakkında da bilgiler aktarıldı; gelen sorular yanıtlandı.

Veliler, verilen hizmetten memnunlar

Oğlu, Tarsus Mithatpaşa Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde eğitim gören Dilek Gönül, “Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e çok teşekkür ediyoruz. Artı öğretmenlerimize, rehber öğretmenlerimize; bize çok güzel bir yol gösterdiler. Çocuklarımıza güzel bir öğretmenlik yaptılar. Maddi imkanımız olmadığından dolayı, bize çok güzel bir imkan sundular” ifadelerini kullandı.

Gazipaşa’da ikamet eden bir diğer veli Süreyya Araz, “Kızımı buraya gönderiyorum, çok memnunum. Diğer yerlere zaten maddi durumdan dolayı gönderemiyordum. Böyle bir imkan sağladığı için Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz; minnettarız. Kızım da severek geliyor” dedi.

“Veli toplantılarımız her ay olacak”

Kurs Merkezi öğretmenlerinden Ayşe Yılmaz, 5 Eylül’de başladıkları yeni dönem derslerinin düzenli bir şekilde sürdüğünü kaydederek, “Bugün ilk veli toplantısını yaparak, velilerimizi bilgilendirdik. Derslerimizin içeriği ile branş öğretmenlerimizi tanıtarak ve kendi önerilerini de alarak, seneye güzel bir başlangıç yaptık. Toplantılarımızda velilerimize sınavla ilgili bilgiler vererek, öğrencilerimize sunacağımız kitaplarımız hakkında, denemeler hakkında bilgilendirdik. Veli toplantılarımız bundan sonra her ay olacak” diye konuştu.

………….OOO………..

TARSUS YARI MARATONU İÇİN TOPLANTI

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Tarsus Yarı maratonu için  30 Eylül tarihinde bir toplantı yapılacak. Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilecek olan bilgilendirme toplantısı saat 16.00’da yapılacak. Maraton ise 23 Ekim tarihinde Tarsus’tan start alacak.

………….OOO………..

ÖZEL TARSUS HASTANESİ

YÖNETİMİ KAYMAKAMI ZİYARET ETTİ

Geçtiğimiz Ağustos ayında eski Özel Dr. Ömer Sayar Hastanesi yerine açılarak faaliyete geçen Özel Tarsus Hastanesi Yöneticimi kaymakam Kadir Sertel Otcu’yu ziyaret etti. Yeni hastane yöneticilerinden Mustafa Sayar ve Hastane Başhekimi Çağla Sayar, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu’yu ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

………..ooo………..

MURAT KAYA VE ALİ SEÇER’İN

LİSTESİ BELLİ OLDU

Tarsus’ta 01 Ekim 2022 Cumartesi günü yapılacak Tarsus Ticaret Borsası Seçimlerinde Borsa Meclis üyesi adayları belli oldu.

Murat Kaya “Meclis üyesi arkadaşlarımızı kamuoyuna ve üyelerimizin teveccühüne sunarım.

Allahın da izni ile 4 yıl boyunca hep birlikte, Tarsus ve Borsamız için çalışacağız, üreteceğiz. Ben bu çalışma döneminin Tarsus ve de  ülke ekonomimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

MURAT KAYA-Tarım Ürünleri Üretimi ve Ticareti

ALİ SEÇER- Seçer Tarım Gıda Yağ San.Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi

ÖMER ÖZCAN-MENKOBİRLİK A.Ş Başkanı

KEMAL SÜHEYL BATMAZ- Okyay Gıda Sanayii Ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

NAİL UÇAK- Tarsus Kasaplar Odası Başkanı

YÜCEL GÜRBÜZ-Karaçobanoğlu Un Fabr. Ve Türkiye Un Sanayiciler Federasyon Üyesi

RAMAZAN BOZDAĞ-İhracatçı, Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB)Üyesi

İLHAN TİTİZ- Tarım Ürünleri Üretimi ve Ticareti

MURAT ÇAMAŞIRCI- İhracatçı, Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB)Üyesi

MUSTAFA TEKE- Mersin-Tarsus Hint İnciri Üreticileri Birlik Başkanı, Tarım Ürünleri, Canlı Hayvan Üretimi ve Ticareti

BURAK ŞENDAĞ-Zeytinyağ Üretimi İhracatçı, Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB)Üyesi

FATMA TEMEL-KOSGEB Danışmanı

SÜLEYMAN MÜSNA- İhracatçı, Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB)Üyesi

………….ooo..………..

ÇAMLIYAYLA’NIN İKİ KÖYÜNDE

ASFALTLAMA ÇALIŞMASI

 Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Çamlıyayla’da sathi asfalt serim çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Çamlıyayla’nın Belçınar ile Körmenlik Mahalleleri arasında kalan 10.5 kilometrelik yolda çalışma gerçekleştirdi.

Yayla turizmi açısından oldukça önemli olan Çamlıyayla’da geçtiğimiz günlerde karayolu sınırı Sarıkavak kavşağından başlayarak Giden, Bağçatağı ve Darıpınarı Mahallelerine kadar uzanan 9 kilometrelik grup yolunu da çift kat sathi asfalt ile kaplayan Büyükşehir ekipleri, Belçınar ile Körmenlik arasında bulunan yol ağında önce zemin ıslah, ardından da kombi araçlar vasıtasıyla çift kat sathi asfalt serim işlemini yerine getirdi.

Büyükşehir ekipleri, Sarıkavak Mahallesi ile Saklıcennet mıntıkası arasında kalan yol güzergahında da yaklaşık 800 metre asfalt döküm çalışması yaptı.

………….ooo..……….

TARSUS’TA TAŞIMALI EĞİTİMDE AKSAKLIK

Tarsus ‘ta taşımalı eğitimde bazı köy okullarından öğrencilerin taşıma işlemlerindeki aksaklık şikayetlere neden oluyor.  8 okulun öğrencilerinin eğitim gördüğü  Çokak’ta bulunan köy ilkokuluna  Keşli,  Eminlik, Kuzoluk, Kuşçular, Sanlıca, Gömmece , Koçmarlı, Sanlıca  köylerinden öğrenciler gidiyor. Ancak taşımalı eğitim kapsamında öğrencilerin taşıma işini sağlayacak servis ihalesine kimsenin  girmediği ve bu nedenle servis sorunu yaşandığı bildirildi.Servis olmadığı için eğitim aksıyor. bu hususta Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin konuya  duyarlılık göstermesi isteniyor.

………….ooo..………..

TARDOBDER’DE İKİ LİSTE OLDU

Tarsus’ta Doğup Büyüyenler Derneği (TARDOBDER)  Kongresi 02.10.2022 Pazar Günü Saat:14:00’de TARDOBDER Dernek Binasında yapılacak. Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısında iki liste yarışacak. Ümran Yıldırım’ın karşısına Erhan Uç liste çıkaracak.

TARDOBDER Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Yıldırım üyeleri kongreye davet etti.

Yıldırım “Değerli Üyelerimiz, Tarsus’ta Doğup Büyüyenler Derneğimizin (TARDOBDER) 02.10.2022 Pazar Günü Saat:14:00’de TARDOBDER Dernek Binamızda Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı yapılacaktır. 02.10.2022 tarihindeki Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında çoğunluk sağlanamazsa, ikinci oturum çoğunluk aranmaksızın 09.10.2022 Pazar Günü Saat 14:00’de TARDOBDER Dernek Binamızda gerçekleştirilecektir. Yönetim Kurulu adına tüm üyelerimizin bilgilerine arz ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

………….ooo..………..

TARSUS’TA  SOMA MAÇI

HAZIRLIKLARI BAŞLADI

TFF 2. Lig beyaz grupta mücadele eden temsilcimiz Tarsus İdmanyurdu,  Şanlıurfa maçını 1-1 berabere bitirip sahasında 2 puan kaybettiği için üzgün.

Şu anda 7 puanı bulunan sarı lacivertilerin tek galibiyeti bulunuyor ve henüz iç sahada galibiyetle tanışmadı.

Pazar günü şehrimiz stadında oynanan maçın 10. dakikasında  Kemal’in ayağından yediği penaltı golüyle 1-0 yenik duruma düşen sarı lacivertliler ikinci yarıda maçın 76. dakikasında beraberlik golünü buldu. Bu dakikada Cengiz’in golüyle eşitlik sağlandı ve maçta başka gol olmadığı için takımlar birer puan aldılar.

Sarı lacivertliler 7. haftada Soma deplasmanına çıkacak. Bu maçın hazırlıklarına dünden itibaren başlandı.Takımımız sahasında kaybettiği puanı telafi etmek isteyecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort bayan Manavgat escort bayan Fethiye escort bayan Kemer escort bayan Didim escort bayan Çanakkale escort bayan Aydın escort bayan Muğla escort bayan Tekirdağ escort bayan Manisa escort bayan Balıkesir escort bayan Trabzon escort bayan Elazığ escort bayan Ordu escort bayan Kütahya escort bayan Isparta escort bayan Rize escort bayan Kahramanmaraş escort bayan Yalova escort bayan Giresun escort bayan Yozgat escort bayan Tokat escort bayan Şanlıurfa escort bayan Sivas escort bayan Batman escort bayan Erzurum escort bayan Sinop escort bayan Kırşehir escort bayan Karaman escort bayan Kırıkkale escort bayan Bolu escort bayan Amasya escort bayan Niğde escort bayan Uşak escort bayan Edirne escort bayan Çorum escort bayan Osmaniye escort bayan Zonguldak escort bayan Van escort bayan Erzincan escort bayan Zeytinburnu masaj Talas masaj Tarsus masaj Tavşanlı masaj Terme masaj Tire masaj Torbalı masaj Toroslar masaj Turgutlu masaj Turgutreis masaj Turhal masaj Tuzla masaj Ulus masaj Ümraniye masaj Urla masaj Üsküdar masaj Vezirköprü masaj Viranşehir masaj Yatağan masaj Yenimahalle masaj Yenişehir masaj Yıldırım masaj Yomra masaj Yumurtalık masaj Yunusemre masaj Yüreğir masaj www.dubainewescorts.com Adana escort Afyon escort Aksaray escort Amasya escort Ankara escort Antalya escort Antep escort Aydın escort Balıkesir escort Bursa escort Anamur escort Antakya escort Arnavutköy escort Atakum escort Ataşehir escort Avcılar escort Bafra escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Balçova escort Bandırma escort Başakşehir escort Batıkent escort Battalgazi escort Bayındır escort Bayrampaşa escort Beldibi escort Belek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beylikdüzü escort Beyoğlu escort Beypazarı escort Adalar escort Adapazarı escort Afşin escort Akçaabat escort Akçadağ escort Akçakale escort Akçakoca escort Akdağmadeni escort Akdeniz escort Akhisar escort Akşehir escort Aksu escort Akyazı escort Alanya escort Alaşehir escort Aliağa escort Almus escort Altıeylül escort Altınordu escort Araklı escort Ardeşen escort Arifiye escort Avsallar escort Ayvacık escort Ayvalık escort Aziziye escort vip eskort model http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Konya bayan escort
Sakarya bayan escort
Samsun bayan escort
Kocaeli bayan escort
Kayseri bayan escort
İzmir bayan escort
Hatay bayan escort
Gaziantep bayan escort
Diyarbakır bayan escort
Ankara bayan escort
Adana bayan escort
Antalya bayan escort
Bursa bayan escort
Mersin bayan escort
Aydın bayan escort
Balıkesir bayan escort
Çanakkale bayan escort
Kıbrıs bayan escort
Kütahya bayan escort
Manisa bayan escort
Muğla bayan escort
Tekirdağ bayan escort
Trabzon bayan escort
Yalova bayan escort
Isparta bayan escort
Kahramanmaraş bayan escort
Ordu bayan escort
Rize bayan escort
Sivas bayan escort
Afyon bayan escort
Aksaray bayan escort
Giresun bayan escort
Şanlıurfa bayan escort
Yozgat bayan escort
Erzurum bayan escort
Amasya bayan escort
Çorum bayan escort
Tokat bayan escort
Uşak bayan escort
Van bayan escort
Bolu bayan escort
Burdur bayan escort
Kırşehir bayan escort
Niğde bayan escort
Osmaniye bayan escort
Zonguldak bayan escort
Düzce bayan escort
Edirne bayan escort
Erzincan bayan escort
Karabük bayan escort
Karaman bayan escort
Kastamonu bayan escort
Kırıkkale bayan escort
Kırklareli bayan escort
adana mutlu son masaj
istanbul mutlu son masaj
ankara mutlu son masaj
izmir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
antalya mutlu son masaj
konya mutlu son masaj
şanlıurfa mutlu son masaj
gaziantep mutlu son masaj
kocaeli mutlu son masaj
mersin mutlu son masaj
diyarbakır mutlu son masaj
hatay mutlu son masaj
manisa mutlu son masaj
kayseri mutlu son masaj
samsun mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
kahramanmaraş mutlu son masaj
van mutlu son masaj
aydın mutlu son masaj
tekirdağ mutlu son masaj
sakarya mutlu son masaj
denizli mutlu son masaj
muğla mutlu son masaj
afyon mutlu son masaj
amasya mutlu son masaj
batman mutlu son masaj
çanakkale mutlu son masaj
çorum mutlu son masaj
düzce mutlu son masaj
edirne mutlu son masaj
elazığ mutlu son masaj
erzurum mutlu son masaj
eskişehir mutlu son masaj
giresun mutlu son masaj
ısparta mutlu son masaj
kastamonu mutlu son masaj
uşak mutlu son masaj
kütahya mutlu son masaj
malatya mutlu son masaj
ordu mutlu son masaj
trabzon mutlu son masaj
rize mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
tokat mutlu son masaj
aksaray mutlu son masaj
yalova mutlu son masaj
yozgat mutlu son masaj
zonguldak mutlu son masaj
Arnavutköy bayan escort
Ataşehir bayan escort
Başakşehir bayan escort
Esenler bayan escort
Esenyurt bayan escort
Fatih bayan escort
Gaziosmanpaşa bayan escort
Kağıthane bayan escort
Kartal bayan escort
Küçükçekmece bayan escort
Maltepe bayan escort
Sarıyer bayan escort
Pendik bayan escort
Sultangazi bayan escort
Ümraniye bayan escort
Zeytinburnu bayan escort
Adapazarı bayan escort
Aksu bayan escort
Anamur bayan escort
Antakya bayan escort
Atakum bayan escort
Belek bayan escort
Beykoz bayan escort
Buca bayan escort
Çankaya bayan escort
Çorlu bayan escort
Dalaman bayan escort
Edremit bayan escort
Erdemli bayan escort
Gaziemir bayan escort
Gazipaşa bayan escort
Gölcük bayan escort
Gümbet bayan escort
Gümüşlük bayan escort
İlkadım bayan escort
İnegöl bayan escort
İskenderun bayan escort
Karşıyaka bayan escort
Kaş bayan escort
Kavaklıdere bayan escort
Keçiören bayan escort
Kepez bayan escort
Konak bayan escort
Konyaaltı bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Menderes bayan escort
Menemen bayan escort
Menteşe bayan escort
Mezitli bayan escort
Ödemiş bayan escort
Odunpazarı bayan escort
Osmangazi bayan escort
Pamukkale bayan escort
Şahinbey bayan escort
Serdivan bayan escort
Seyhan bayan escort
Side bayan escort
Şile bayan escort
Silifke bayan escort
Silivri bayan escort
Tarsus bayan escort
Tire bayan escort
Torbalı bayan escort
Toroslar bayan escort
Turgutreis bayan escort
Yalıkavak bayan escort
Bandırma bayan escort
Çerkezköy bayan escort
Kahramankazan bayan escort
Elbistan bayan escort
Milas bayan escort
Polatlı bayan escort
Çarşamba bayan escort
Ceyhan bayan escort
Nazilli bayan escort
Söke bayan escort
İznik bayan escort
Susurluk bayan escort
Melikgazi bayan escort
Yıldırım bayan escort
Bafra bayan escort
Akçaabat bayan escort
Salihli bayan escort
Akhisar bayan escort
Soma bayan escort
Turgutlu bayan escort
Yatağan bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Merzifon bayan escort
Lüleburgaz bayan escort
Sandıklı bayan escort
Gelibolu bayan escort
Çan bayan escort
Dörtyol bayan escort
Dörtyol bayan escort