DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 28 Ocak 2022

Tarsus Mektubu 28 Ocak 2022

Yakup Boncuk Tarsus Gündemini yazdı.

ABONE OL
Ocak 28, 2022 11:23
Tarsus Mektubu 28 Ocak 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YAKUP BONCUK TARSUS MEKTUBU-28 OCAK 2022

SELAM  DOSTLAR…Tarsus ‘tan sizleri

 bilgilendirmek için tarihe not düşüyorum.

En derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

…………OOO………..

TARSUS BELEDİYESİ ZORLU KIŞ SÜRECİNDE KÖYLERDE HANELERE MİSAFİR OLDU, İHTİYAÇ SAHİPLERINE EL UZATTI

Tarsus Belediyesi insana dokunan hizmetleri ve Sosyal Belediyecilik anlayışı ile her koşulda vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

Tarsus Belediyesi, kar yağışının etkili olduğu Dorak ve Böğrüeğri Kırsal Mahallelerinde çetin kış şartlarında mağduriyet yaşanmaması için ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı gerçekleştirdi. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’’ Vatandaşlarımızın her koşulda yanında olmaya devam ediyoruz, çünkü biz birlikte güçlüyüz. ‘’dedi.

Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı sonrası kentte seferberlik ilan eden Tarsus Belediyesi, yol açma ve küreme çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç sahibi vatandaşları da ihmal etmiyor. Dorak ve Böğrüeğri Kırsal Mahallerinde olumsuz hava koşullarından vatandaşların en az derecede etkilenmesi sağlanmak amacıyla ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı gerçekleştirildi. Mahalle muhtarları ile koordine halinde gerçekleştirilen yardımlar ev ev gezerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

‘’AMACIMIZ BU KIŞ AYLARINDA MAĞDUR AİLELERİN YANINDA OLUP SEVİNÇLERİNE ORTAK OLMAK’’

Zorlu hava koşullarında vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ‘’Kırsal kesimlerimizde kış şartlarının ağır geçmesinden kaynaklı olarak vatandaşlarımız mağduriyetler yaşamasın diye var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Tüm ekiplerimizle beraber etkili olan kar yağışı sonrası kırsal mahallelerimizde kar küreme ve yol açma çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra Dorak ve Böğrüeğri Mahallerimizde ihtiyaç sahibi, 65 yaş üstü ve dezavantajlı vatandaşlarımıza gıda yardımı gerçekleştirdik. Amacımız bu kış aylarında mağdur ailelerin yanında olup sevinçlerine ortak olmak. Belediyemizin imkanlarını gençlerimiz, kadınlarımız, engellilerimiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için kullanıyoruz ve kullanmaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞKAN BOZDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Vatandaşlar Tarsus Belediyesi’nin verdiği destek için Başkan Bozdoğan’a teşekkür ederek, “Zor günümüzde, zorlu hava koşullarında bizi hatırlayıp destek oldukları için Allah razı olsun. Tarsus Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’a çok teşekkür ederiz.” diye konuştu

…………ooo………….

HER DAİM VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

Tarsus Belediyesi  ‘’Kar yağışının bol olduğu Böğrüeğri ve Dorak Kırsal Mahallelerimizde, yol açma ve küreme çalışmalarımızın yanı sıra olumsuz hava koşullarından kaynaklı olarak mağduriyet yaşanmaması için ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda yardımı gerçekleştirdik.

Yurdum insanımızın gönlünde hoş bir sadâ bırakmak adına yolları geçtik, karlı dağları aştık.

Vatandaşlarımızın her zaman ve her koşulda yanındayız’’ açıklaması yaptı.

…………OOO………..

KENT KONSEYİ YÖNETİM KURULU

BOZDOĞAN’I ZİYARET ETTİ

Tarsus Kent Konseyi Yönetim Kurulu ve çalışma grupları  Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ı ziyaret etti.

Ziyarette  kurumlar arası gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Başkan Haluk Bozdoğan ‘’Nazik ziyaretleri için Kent Konseyi Başkanı Reşit Tok ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyoruz.’’ Dedi.

…………OOO………..

BÜYÜKŞEHİR, ÖĞRENİM YARDIMLARININ

OCAK AYIÖDEMESİNİ YATIRDI

Büyükşehir Belediyesi, Tarsus dahil  ön lisans ve lisans öğrencilerine nefes aldıran öğrenim yardımı ödemelerinin Ocak ayı tutarlarını hesaplara yatırdı. 5 bin 933 lisans öğrencisine 1 milyon 974 bin lira, 2 bin 740 ön lisans öğrencisine ise toplam 822 bin lirayatırıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde Büyükşehir Belediyesi, 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde de yaptığı öğrenim yardımıyla öğrencilerin yanında yer almaya devam ediyor.

Büyükşehir, ekonomik olarak zorlu süreçlerin yaşandığı bugünlerde üniversite öğrencilerinin ihtiyacını karşılamaya yardımcı olacak öğrenim yardımının Ocak ayı tutarlarını hesaplara yatırdı. Ön lisans ve lisans öğrencilerinden oluşan toplam 8 bin 673 öğrencinin hesabına ocak ayı öğrenim yardımları için 2 milyon 796 bin lira yatırıldı.

Bu yıl ön lisans öğrencilerini de kapsayan öğrenim yardımları öğrencilerin yüzünü güldürüyor. Ocak ayı için 5 bin 933 lisans öğrencisine toplam 1 milyon 974 bin lirayatırıldı. 2 bin 740 ön lisans öğrencisinin hesabına ise 300’er lira olmak üzere toplam 822 bin lira aktarıldı.

…………OOO………..

TREN OTOYA ÇARPTI

Tarsus ‘ta tren raylarının hemen yanında park halinde bulunan arabaya tren çarptı.

Olay Fahrettin Paşa hemzemin geçidini yaklaşık 4 km geçince, Adana istikameti eski Ankara yolu yakınlarında yaşandı.

Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tren hattı sahasına, rayların yanına park edilen arabaya, Adana yönüne giden yük treni çarptı. Çarpmanın  etkisiyle araçta maddi hasar oluştu. Yaralananın olmadığı olayla ilgili soruşturma başlatıldı

…………OOO………..

BORSADA OCAK AYI TOPLANTISI

Tarsus Ticaret Borsası Ocak Ayı Meclis Toplantısı, fiziki katılımla gerçekleştirildi. 

Gerçekleşen Meclis Toplantısı, 2021 yılı değerlendirmeleri ile Meclis Başkan Yardımcısı Fatma Temel başkanlığında yapıldı. 

Toplantı, Meclis Başkan Yardımcısı Fatma Temel ’in iyi dilek ve temennileri konuşmasıyla başladı. Temel, konuşmasında şunları kaydetti: “Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Tarsus Ticaret Borsası 2022 Ocak Ayı olağan Meclis Toplantısı’na hoş geldiniz.  Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Ocak ayı meclis toplantımızı açıyorum. 

Değerli Meclis Üyeleri, Her yeni yıl beraberinde yeni umutlar ve beklentiler getirmektedir. Bizler, 2022 yılına tüm sektörlerde ekonomik döngünün yeniden sağlanacağı bir yıl ümidiyle başladık. Umuyoruz ki, 2022 yılı bizleri, geleceğe daha güçlü şekilde taşıyacak başarılı hamlelerle ilerlediğimiz, bir yıl olacaktır.” Dedi. 

Temel, Meclis toplantısında, 2021-2025 Yılları Startejik Planın 1. Dönem 2021 yılı performansı hakkında meclis üyelerine bilgi aktararak, Stratejik planda yer alan 2 amaç altında 5 hedefin gerçekleşme oranının % yüzün üstünde olduğu belirtti.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Seçer ,  Borsanın mali yönetimi hakkında bilgi verirken, Borsanın tasarruf anlayışı içinde gerçekleştirdiği projeler ile çıtasını yükseltmeye devam ettiğini belirtti. Seçer, 2020 yılında faaliyete giren lisanslı depoculuk hizmetinin son bir yılda geldiği noktadan önümüzdeki günlerde daha da yükseleceğine dikkat çekti.

BAŞKAN MURAT KAYA,”

SEKTÖRLERİMİZE DESTEK OLACAK BİRÇOK ÇALIŞMAYA İMZA ATTIK. “

Olağan meclis gündemi değerlendirilmesi ardından Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya, Yönetim Kurulu olarak son bir yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetlerini özetleyen bir konuşma gerçekleştirdi.  

Başkan Murat Kaya, sadece ülke olarak değil dünya olarak pandemiden dolayı zor bir yıl geçirildiğini belirterek,2022 yılının başarılara imza atılan bir yıl olmasını temenni ettiğini belirttiği konuşmasında,  “Sektörlerimize destek olacak birçok çalışmaya imza attık. Covid-19 pandemisinin ikinci yılında da olumsuz etkilerini sürdürdüğü bir dönemde biz de yoğun bir mesai yürüttük, meclisimizden, üyelerimizden gelen sorunlar ve çözüm önerilerini ilgili kurum ve kuruluşlara ilettik, bunların takipçisi olduk. Yeni başlangıçlar ve yeni deneyimler edinerek girdiğimiz 2022 yılının geçmiş yılların yaralarının sarıldığı, salgın hastalığın sona erdiği bir yıl olmasını temenni ediyorum. Gerçekten zor bir yılı geride bıraktık önümüzde kat edilecek çok mesafe ve atılacak çok adım var. Yeni başarı hikayeleri yazmak için küresel manada karşımıza çıkacak tüm fırsatları çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor.   

Değerli meclis üyelerim, gerek kentimiz gerek ülkemiz için daha çok çalışmak gerektiğinin sorumluluğuyla 2022 yılı faaliyetlerimizi planladık. Tarsus, bölgemiz ve ülkemiz adına yararlı olacağını düşündüğümüz, bölgenin tanıtımı, üretim potansiyeline ve ihracatına katkı sağlayacak projeler üretmeye, destek vermeye devam edeceğiz” dedi. 

Gerçekleşen Meclis toplantısı dilek ve temenniler ile sona erdi. 

…………OOO………..

TERZİLER ODASINDAN TEŞEKKÜR

Tarsus Terziler Odası Olağan Genel Kurulu’nda yeniden Başkan seçilen  Nevzat Topacık  ile Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, oda üyelerine teşekkür etti.

……………..ooo……………..

TANRIVERDİ’DEN ELEKTRİKÇİ ESNAFINA TEŞEKKÜR

Tarsus Elektrik Teknisyenleri Odası önceki dönem yönetiminde başkan vekili olan Mükafat Tanrıverdi, oda üyelerine teşekkür etti.

Mükafat Tanrıverdi,  önceki yönetim kurulu başkanı çalışma arkadaşları Nurettin Taş’ın rahatsızlığından dolayı vefat etmesinin üzüntüsü içinde olduklarını ve Taş’ı rahmetle andıklarını belirterek “Önceki başkanımız iyi bir başkan ve iyi bir insandı.  Kendisinden devraldığımız bayrağı düşürmeden görevimizi tamamladık. Son seçimde odamız için 4 başkan adayı yarıştı. Yeni bir başkan seçildi. Bugüne kadar bize destek veren ve yanımızda olan veya olmayan herkese teşekkür ediyorum. yeni yönetim kurulunu da kutluyor başkan Mahzun Karataş arkadaşımıza yönetimi ile başarılar diliyorum” dedi.

……………..ooo……………..

TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ YAKALANDI

Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Büro Amirliğince, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütüne üye olma suçundan 1 şahsın yakalanmasına yönelik operasyon gerçekleştirildi.
 
Yapılan operasyonda M.E.B. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
 
Ayrıca şahsın yapılan ikamet aramasında 1 adet Cep Telefonu, 5 Paket 1 kg’ lık tütün, 5 adet tütün sarma makinesi, 6 paket makaronlara sarılı vaziyette sigara, 1 paket boş makaron ele geçirildi. Şahsın işlemleri devam etmektedir.

……………..ooo……………..                         

TURİZMCİLER TARSUS’U YAKINDAN

TANIMAYA BAŞLADI

Tarih, inanç, kültür ve gastronomi turizmiyle Türkiye’nin bilinen önemli cazibe merkezlerinden Tarsus, Türkiye’deki seyahat acentesi ve tur operatörleri tarafından yakın markaja alındı.
 
Tarsus’un turizm potansiyelinin canlandırılmasına yönelik girişimler hızlandı.  Mersin, Tarsus, Çukurova bölgesinin yeniden turizme kazandırılması, tanıma ve tanıtma amacıyla “Info Tarsus” etkinliği kapsamında Turizm İşbirliği Derneği (TURİD), Tarsus Belediyesi ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliği ve katkılarıyla ülkenin farklı şehirlerinden gelen seyahat acentesi ve tur operatörleri, turizm profesyonelleri üyeleriyle birlikte Tarsus’u başta sona gezme fırsatı elde etti. Tarsus’un turizm rotalarını yakın markaja alan seyahat acentesi ve tur operatörleri kentin büyülü dokusundan etkilendiklerini bildirirken ilk meyve de geldi. Tarsus İzmir’den büyük bir grubu konuk etti.
 
Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak, Tarsus markasının bilinirliğini artırmaya yönelik çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Kentin tüm değerleriyle önemli potansiyeli barındırdığını ve tanınması için de birçok girişimde bulunduklarını belirten Koçak, ‘’Tarsus kendi başına bir marka. İstiyoruz ki bu değerlerimiz daha çok bilinsin. Bu anlamda çeşitli çalışmalar yürütüyor, kurumlarla işbirliği yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta sonu Odamızın da katkılarıyla Türkiye’nin farklı şehirlerinden 18 seyahat acentesi ve tur operatörünü Tarsus’ta ağırlamıştık. Bugün ilk meyvesini aldık. Tarsus değerleriyle marka yolunda ilerliyor.’’dedi.

……………..ooo……………..

TARSUS İDMANYURDU , ISPARTA

HAZIRLIĞI YAPIYOR

TFF 2. lig beyaz grupta mücadele eden Tarsus İdmanyurdu 30 Ocak 2022 Pazar günü kendi sahasında Ispartaspor ile oynayacak.

Ligde ikinci yarının ilk iki maçından bir beraberlik ve bir yenilgi ile ayrılan 3. hafta maçında ise haftayı bay olarak geçirip 26 Ocak Çarşamba günü maç yapmayan Tarsus İdmanyurdu, ikinci yarının 4. haftasına ait karşılaşmada 30 Ocakta kendi evinde Isparta 32spor takımını konuk edecek. Bu maçın hazırlıklarını sürdüren Tarsus İdmanyurdu, mutlaka üç puan almak için sahaya çıkacak.

……………..ooo……………..

BESTE YARIŞMASINDA ÖDÜL ALAN

TARSUSLU MURAT BAL ARAMIZDA

Tarsuslu Müzik öğretmeni Murat Bal’ın İstanbul Öncü Yöneticiler Derneğinin açtığı “ULUSAL BESTE YARIŞMASI” na yolladığı “SEN DÜŞÜRDÜN SEVGİLİM BENİ BU HALE” adlı şarkısı İstanbul Altunizâde Kültür Merkezinde yapılan final konseri sonucunda jüri tarafından Mansiyon ödülüne layık görüldü.

Murat Bal ‘’Bu ödülü, müzik eğitim-öğrenimim konusunda bana ilk yol gösteren bugün maalesef hayatta olmayan ortaokul müzik öğretmenim Azmi ERDOĞAN’a ve ayrıca Türk Müziği Eğitimimde bana ilk bilgileri öğreten Necmi ÖZALTINOĞLU öğretmenime ithaf ediyorum. Daha nicelerine erişmek dileğiyle!..’’ dedi.

Kendisini kutluyoruz.

……………..ooo……………..

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.