DOLAR 18,8080 -0.07%
EURO 20,3052 -0.06%
ALTIN 1.127,49-0,07
BITCOIN 430867-2,23%
Mersin

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 27 Aralık 2022

Tarsus Mektubu 27 Aralık 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Aralık 27, 2022 11:19
Tarsus Mektubu 27 Aralık 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

27 ARALIK  2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO……….. 

TARSUS’UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN

KURTULUŞUNUN 101. YILI KUTLANIYOR

Tarsus’un Düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı kutlamaları bugün yapılıyor.

Etkinlikler 27 Aralık Salı günü sabahı (bugün) saat 09.30’da Cetvel köprü başında Aznakay parkı önündü temsili milis kuvvetlerinin karşılanışı ile başlayacak. Yürüyüş, şehitlik ziyareti ve ardından Cumhuriyet alanında saat 10.00’da kutlamalara devam edilecek.

Günün anlam ve önemi hakkında kaymakam Kadir Sertel Otcu ve belediye  başkanı Haluk Bozdoğan’ında birer konuma yapması ve şiirler okunması bekleniyor.

Törenlere Tarsus’taki Kuvayi Milliyeciler ve Muharip Gazilerin yanı sıra çevre il ve ilçelerden gelecek diğer Muharip Gazi ve Kuvayi Millliyecilerde katılarak renk katacaklar.

………….OOO……….. 

BAŞKAN BOZDOĞAN’DAN,

TARSUS’UN 101. YIL KURTULUŞ MESAJI

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Bozdoğan, mesajında; ’’Medeniyetler Şehri Tarsus’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yıl dönümünü kutlamanın heyecanı içindeyiz. Tarihini ve geçmişini iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Bizlere düşen görev ise tarihiyle, muhteşem doğasıyla, çok önemli doğal ve kültürel zenginliklere sahip Tarsus’umuzun gelişmesi ve kalkınması için var gücümüzle çalışmaktır. Hepimizin ortak değeri, Tarsuslu olmaktır. Bu vesile ile kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü kutluyor, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın topraklarını canları pahasına savunan tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.’’ dedi.

 ………….OOO……….. 

BAŞKAN BOZDOĞAN,” İL’LE DE

TARSUS” MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR

Tarsus’un il olması için başlatılan İl’le de Tarsus projesine değinen Başkan Bozdoğan, “Vizyoner proje ve çalışmalarımız ile 2022 Yatırım Yılı’nı geride bırakmanın da heyecanı içerisindeyiz. Tarsus’umuzun il olması için verdiğimiz büyük mücadelenin siz kıymetli hemşerilerimizin desteği ile onurlandırıldığı bu yılda, Tarsus’un il olmasına yönelik başlattığımız ‘’İl’le de Tarsus’’ isimli projemiz ile kararlılığımızı ve birlikteliğimizi pekiştirdik.  2022 Yılı içerisinde kentimizin hak ettiği ve sahip olması gerektiği tüm haklarını elde etmesi için başlattığımız  ‘’İl’le de Tarsus,’ içinde şehir milliyetçiliği olan, hiçbir il ve lobiye bağlı kalmak istemeden “Sadece Tarsus’’ diyenlerin içinde bulunduğu büyük bir kampanya oldu.  Bu kampanya Tarsus’tan dalga dalga yayılarak, kentimizin hak ettiği tacı alması için durmadan çalıştı, imza kampanyaları başlattı, diplomasiyi ve bürokrasiyi uyandırdı, istediğini elde etmek için var gücüyle çalıştı ve tüm bunları yapmaya devam edecek. Yalnızca kadın nüfusuyla bile 6 ilden büyük olan Tarsus’umuz, müstakil ilçeler açısından 1. sırada ve nüfus açısından 26 ilden daha büyük olma özelliği taşıyor. 400 bine yaklaşan nüfusu, organize sanayi bölgeleri, çağdaş belediyecilik hizmetleri, sanat ve kültüre verilen önemi, gastronomik ayrıcalığı,  dağ, deniz ve inanç turizmi ile 180 mahallesine hitap eden koskoca bir şehir niteliği taşıyor. Kentimizde hayata geçirdiğimiz proje ve vatandaşlarımıza faydayı esas aldığımız tüm çalışmalarımız ile Tarsus Belediyesi olarak var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu inanç ve bilinç ile Tarsus’umuzun Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl dönümünü kutluyor, 2023 yılında ve 102. kurtuluş yılımızda hepimizin desteğiyle Tarsus’un il olmasını temenni ediyorum. İL’LE DE TARSUS!“ ifadelerini kullandı.

………….OOO……….. 

TARSUS’TA AÇILIŞ GÜNÜ

Tarsus Belediyesi kent vizyonuna yepyeni değerler kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Tarsus Belediyesi 27 Aralık Salı Günü Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101.Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında toplu açılış ve temel atma töreni gerçekleştirecek. Tören, Şahin Mahallesi Reşat Nuri Caddesi’nde saat 15.00’da yapılacak.
 
HER ALANDA FARKLI ESERLER KAZANDIRILACAK
 
‘’Tarsus’ta Çok Şey Değişiyor’’ mottosuyla hizmet üretirken kente sayısız eserler kazandıran Tarsus Belediyesi, toplu açılış ve temel atma töreninde farklı alanlarda eserlerin açılışını yapacak olmanın heyecanını yaşıyor. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; tarımdan sağlığa, yollardan, alt yapıya, kreşlerden, halk plajlarına, aile sağlık merkezlerinden okuma salonlarına, yeşilden maviye her alanda projelere imza atıyor. Tarsus Belediyesi, bu hizmet anlayışını Tarsus’un Kurtuluşunun 101. Yıl dönümünde açılışı yapılacak eserleriyle de taçlandırmaya hazırlanıyor.
 
TÜM HALK AÇILIŞA DAVET EDİLDİ
 
Tarsus Belediyesi tarafından; Tozkoparan Zahit Mahallesi aile sağlığı merkezi ve okuma salonu, Şahin Mahallesi aile sağlığı merkezi, okuma salonu ve kreş, Şehitler Tepesi Mahallesi kapalı semt pazarı, Şehir Park Düğün Salonu, Taşkuyu, Dedeler, Çavdarlı, Piriömerli Mahallelerinde sosyal tesisler, Yeşiltepe Mahallesi gasilgane, Kardeş Şehir Valkaneş Survivor Parkı, Kırklarsırtı Mahallesi Kent Tarım Alanı ve 20 park ile koruluk açılıyor. Altaylılar Mahallesi pazar yeri ve Türkiye’de bir ilkin gerçekleştirileceği Öğretmenler Mahallesi Sağlık Yerleşkesinin ise temelleri atılıyor. Tarsus Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “27 Aralık Salı günü saat 15.00 da gerçekleştirecek olduğumuz açılış ve temel atma törenine tüm halkımız davetlidir. “ ifadeleri kullanıldı.
 

………….OOO……….. 

TADER ANITKABİR’DE ATANIN HUZURUNDA

..

TADER genel başkanı Semih Özsu ve yönetimi Anıtkabir’de Atanın huzurunda.. Özsu ‘’27 Aralık Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıldönümü Kutlu Olsun.

Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yılında Atalarımızı, Şehitlerimizi ve Gazilerimizi Ankara’da andık. TADER olarak bu kapsamda Yönetim kurulu üyelerimiz, üniversiteli öğrencilerimiz ve Tarsuslu Hemşehrilerimizin katılımı ile Anıtkabir’ de tören düzenledik. ‘’ dedi.

Özsu ‘’Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak Tarsus’ un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yılına ilişkin duygularımızı yazdık;

“Aziz Atatürk, Ankara’ya gelişinizin 103. Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’ nun 101. ve Derneğimizin Kuruluşunun 10.Yıldönümünde; Tarsuslular olarak, gençlerimizle birlikte huzurunuzda bulunmaktan ve sizin önderliğinizde, Milletimizin yedi düvele karşı kazandığı Kurtuluş Savaşı neticesinde, kurmuş olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı olmaktan büyük onur duymaktayız.

Daha da güçlü bir Türkiye’yi, bizden sonraki nesillere bırakmak için çok çalışarak ülkemizi her alanda, bugünden daha ileriye taşımak ve muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için göstermiş olduğunuz hedeflere kararlılıkla ve emin adımlarla yürüyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken bir kez daha sizi, silah arkadaşlarınızı ve Tarsus’u düşman işgalinden kurtaran Kahraman Atalarımızı saygıyla, şükranla ve rahmetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun’’. Dedi.

………….OOO……….. 

TÜED TARSUS BORSASINI ZİYARET ETTİ

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz  ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, Tarsus Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz  ve Dernek Yönetim Kurulu Üyelerinin yapmış olduğu ziyarette, geçtiğimiz Ekim ayında yapılan organ seçimlerinde Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Ali Seçer’e ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundular.

Ömer Kurnaz ve beraberinde yönetim kurulu başkan yardımcısı Arif Kılıç, yönetim kurulu üyeleri Bilal Zıvdır, Muhammed Esen ve Esabil Paçal ziyareti sırasında Borsa Başkanı Ali Seçer nezdinde yeni yönetime ve Meclise görevlerinde başarı dileklerinde bulundu.

”Emeklilerimize Hizmet Vermek Bizler İçin Ayrı Bir Onur Kaynağıdır” diyen Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz, ülke genelinde  üye sayılarının fazla olması sebebiyle şu anda 1. sırada olduklarını, derneğin mal varlığı ve gayrimenkul yönünden Türkiyenin en güçlü derneği olduğunu söyledi.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Seçer de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Tarsus ve ülkemizin hak ettiği yeri bulması, çalışanlarımızın ve emeklilerimizin haklarını önemsiyoruz.” diyerek Ticaret Borsası yönetimi ve Meclisi olarak, Tarsus’un ekonomik, kültürel ve sosyal olarak daha iyi noktalara gelmesi için üzerlerine düşeni yapmak için her zaman hazır olduklarını ifade etti.

………….OOO……….. 

TARSUS’UN KURTULUŞUNDA

‘MOĞOLLAR’ SAHNE ALACAK

Tarsus Belediyesi, 27 Aralık Tarsus’un Kuruluşu’nun 101. Yıl dönümü kapsamında Anadolu Rock’ın efsane grubu Moğollar’ı Tarsuslularla buluşturuyor.  Birbirinden renkli ve anlamlı etkinlikler ile kutlanacak olan günde Moğollar grubu sevilen şarkılarını Tarsuslular için söyleyecek. Başkan Bozdoğan “Bu anlamlı günde tüm vatandaşlarımızı kutlama programına bekliyoruz.” dedi.

Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl dönümü kapsamında düzenlenen etkinliklerde on binlerce Tarsuslu bu anlamlı günü coşkuyla kutlayacak.  Birbirinden coşkulu etkinliklerin yer aldığı bu özel günde Moğollar, 27 Aralık 2022 Salı Günü Tarsus Kapalı Spor Salonu’nda saat 20.30’da Tarsus’ta sahne alarak binlerce kişiyi bir araya getirecek.

101. YIL COŞKUSU HER BİRLİKTE YAŞANACAK

Çeşitli etkinliklerin kutlanacağı günde konser öncesi saat 19.00’da 101. Yıl Fener Alayı ve bisiklet turu gerçekleştirilecek. Fener Alayı’nın ardından konser alanına gelen Tarsuslular, Anadolu Rock Müziği’nin sevinen sanatçılarından Moğollar grubuyla günün anlam ve önemini kutlayacak.  Kutlama programı kapsamında yapılacak etkinliklere tüm vatandaşlar davet edilerek Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. yıl coşkusu her birlikte yaşanacak. 

………….OOO……….. 

TARSUSLU VALİ YARDIMCISINDAN KUTLAMA

Kocaeli Vali Yardımcısı Tarsuslu hemşehrimiz A.Rauf Ulusoy, Tarsus halkına selam ve sevgilerini göndererek, Tarsus’un kurtuluş bayramını  tebrik etti.

Ulusoy “Kahraman ecdadımızın canı pahasına ülkesini düşman esaretinden kurtararak Tarsuslulara da bayram sevinci yaşatmasının 101. yıldönümünü yine büyük bir heyecan ve coşku ile kutlamaktayız. Başta Atatürk ve silah arkadaşları ile  Tarsus’un kurtuluşunda canlarını kanlarını veren yiğitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, halkımızın da Kurtuluş bayramı coşkusuna yürekten katılıyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

………….OOO……….. 

TARSUSLU TİYATRO USTASI

YUSUF ÖZ, VEFAT ETTİ

Tarsus’un kıdemli tiyatro sanatçılarından ve tiyatro ustası Yusuf Öz, 26 Arlık 2022 tarihinde vefat etti.

Yıllarca tiyatro yapan ve yeni oyuncular yetiştiren Yusuf Öz, Yusuf Öz Tarsus Şehir Tiyatrosu” nu kurarak onlara dersler veriyordu.

Bir süredir rahatsız olan usta sanatçı 26 Aralık günü vefat etti. Cenazesi 27 Aralık günü saat 12.30’da Tarsus şehir mezarlığından alınarak Atalar mezarlığında toprağa verilecek.

 Allah rahmet eylesin diyor sanat dünyasının acılarını paylaşıyoruz.

………….OOO……….. 

ENİNE BOYUNA PROĞRAMI TEKRAR BAŞLADI

Tarsus Medya Mensupları Derneği (MEDYAD) Başkanı Okan Çalışkan ile  Tarsus Ekspres gazetesi kurucusu Mustafa Erdoğan, Tarsus gündemini sosyal medyada canlı yayında değerlendirdi.

MEDYAD Basın merkezinde  Sosyal medyadan canlı yayınlanan proğramda  Çalışkan , Tarsus’un ana sorunları, siyasetçilerin sorunlara yaklaşımı ve Tarsus’un beklentilerini ele aldı..

65 dakika süren  canlı yayını izleyenlerinde sorularına cevap vermeye çalışan  iki gazeteci, öncelikle Tarsus’un yeni Devlet Hastanesinden, Kurtuluş bayramı etkinliklerine, göçmenlerin durumundan, siyasetçilerin kentin sorunlarına ilgisizliğine kadar birçok hususta görüşlerini dile getirdiler.

Çalışkan’ın soruları ile sosyal medyadan dile getirilen sorulara da cevap veren Erdoğan “yeni bir genel seçim hazırlığı var. 31 Aralık itibariyle kamu kurumlarında çalışan kişilerden aday olacaklar istifa edecekler. Ancak bugüne kadar Tarsus ve Mersin’den seçilen siyasetçiler kentin sorunlarına gerekli ilgiyi göstermediler.Öyle 2-3 ayda bir gelip, 2-3 esnaf gezerek poz poz fotoğraf çektirmekle siyaset olmaz. Bakın bugünlerde Tarsus’un Kurtuluş bayramı kutlanıyor. Caddeler boş, sadece Adana ve Kahramanmaraş’tan gelen Kuvayi Milliyecilerin davul çalarak gezdiklerini gördüm.. Tarsuslular sessiz. Eski günlerdeki Kurtuluş bayramları gibisi yok. Bu kenti yönetenler eskiden kurtuluş bayramı kutlamalarını bilenleri davet edip ona göre daha coşkulu kutlama yapmalılar” dedi.

Yeni hastanenin taşınması konusuna değinen Erdoğan “Yeni hastanemiz hayırlı olsun. Ama eski hastanelerde kalan malzemelere sahip çıkılmalı. Klimalardan sağlam olanlar ihtiyacı olan kurumlara verilsin, hurdalar satılsın. Yoksa bunlar heba olur, çalınır” diye uyarıda bulundu. Erdoğan ayrıca yeni hastanede eksik olan branşlarda doktor ataması ve takviyesi yapılmasını istedi.

Küçük minare camisinin tadilatının nihayet  başladığını anlatan Erdoğan, Yarenlik alanının da yeniden araç trafiğine açılması gerektiğini  söyledi. Şehir mezarlığında kadro yetersizliğini dile getirip Mersin Büyükşehir belediye başkanı Vahap Seçer’den Tarsus’un Müdürlük yapılmasını ve kadro takviyesi yapılmasını istedi.

MEDYAD Başkanı Okan Çalışkan,  proğrama katılan Erdoğan’a ve proğramı izleyip yorum yapanlara soru soranlara da teşekkür etti.

………….OOO……….. 

TENiS TURNUVASININ ÖDÜL TÖRENİ 29 ARALIKTA

Tarsus’un Düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı münasebtiyle Tenis Turnuvası düzenlendi. Başkan Levent Alpaltaş, “Tarsus’un Düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı münasebetiyle düzenlediğimiz Kurtuluş kupası Tenis turnuvasının kupa töreni 29 Aralık Perşembe günü saat 17.30’da yapılacaktır. Katılan sporcularımızı kutlarken ödültörenine tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

………….OOO……….. 

TARSUS BELEDİYESİ 4. İŞ SAĞLIĞI

VE GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU’NU

GERÇEKLEŞTİRECEK

Tarsus Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nın iş birliği ile Güvenli Yaşam konulu “İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu’nun” dördüncüsünü 28 Aralık 2022 tarihinde çevrimiçi ortamda gerçekleştirecek. Tarsus Belediyesi öncülüğünde, Aile Çalışma ve Sosyal

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.