DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 27 Ağustos 2022

Tarsus Mektubu 27 Ağustos 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Ağustos 27, 2022 09:46
Tarsus Mektubu 27 Ağustos 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

27 AĞUSTOS  2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO………..

‘TARSUS SARIULAK ZEYTİNİ ANIT

AĞACI  KORUMA ALTINA ALINDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Tarsus Ticaret Borsası işbirliği ile yürüttüğü “Zeytin Bütün Ağaçların İlkidir Projesi” kapsamında, Tarsus’un Karadiken Mahallesi’nde bulunan ‘Tarsus Sarıulak Zeytini Anıt Ağacı’nın koruma alanında, restorasyon ve çevre düzenleme faaliyeti gerçekleştirildi. 

Yapılan araştırmada 820 yaşında olduğu belirlendi 

Tarsus Ticaret Borsası’nın başvurusu üzerine 2018 yılında, menşei coğrafi işaret tescili yapılan Tarsus Sarıulak Zeytini konusunda bölge genelinde yürütülen çalışmada, en yaşlı ağacın Karadiken Mahallesi’nde bulunan anıt ağaç olduğu tespit edildi. Proje kapsamında, Mersin Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu kararı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın oluru ile yapılan inceleme neticesinde, anıt zeytin ağacının yaklaşık 820 yaşında olduğu belirlendi. 

Temizlik ve çevre düzenlemesi yapıldı 

Proje çerçevesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından, anıt ağacın bulunduğu bölgede oldukça kötü durumda olan alan tamamen temizlendi. Parke taş döşemesi, taş duvar örülmesinin yanı sıra, ağacın yanında bulunan eski ve yıkıntı halindeki taş bina ile yıkılmış su kuyusunda restorasyon ve çevre düzenlemesi gerçekleştirildi. 

………….OOO………..

HASAT EDİLEN 20 TON SİRAJLIK MISIR,

 HAYVAN ÜRETİCİLERİNE

ÜCRETSİZ DAĞITILACAK

Tarsus Belediyesi, verim getirecek ekilebilir arazilerinin değerlendirilmesi kapsamında küçük

ölçekli hayvan üreticilerine desteğini sürdürüyor. Tarımsal kalkınma hamleleri doğrultusunda

Tarsus Belediyesi bünyesine ait olan arazide, ekimi gerçekleşen “Silajlık Mısır” tohumu,

çiftçilere ücretsiz dağıtılmak üzere hasadı gerçekleşti.

Tarsus Belediyesi çiftçilerin üretime teşvik edilmesi için gelirlerini arttıracak hamlelerle

hayvancılıkla uğraşan üreticileri destekliyor. Yerli üreticilere rahat bir nefes aldırmak ve

hayvancılıkta üretimin arttırılması kapsamında çalışmalarını hızla sürdüren Tarsus Belediyesi,

üreticiye ücretsiz olarak dağıttığı silajlık tohumun hasadını tamamladı.

Üreticiye dağıtımını yaptığı tohum, Tarsus Belediyesi bünyesinde atıl durumda olan araziye

ekilerek meyvelerini verdi. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde Mayıs ayında verilen,

mibzerle ekimi gerçekleşen silajlık mısır tohumunun 3 buçuk ay sonunda tarlada hasadı

yapıldı. Hasatta 20 tonluk silaj elde edildi. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın

talimatıyla yapılan destekten elde edilen silajlar, 50 kilogramlık paketlere koyulup ücretsiz

olarak üreticilere dağıtılacak.

“YAPILAN BU ÇALIŞMALARDAN ÇOK MEMNUNUZ”

Yapılan destekten memnuniyetini dile getiren büyükbaş hayvan yetiştiricisi Recep Canatan “

Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’ın yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.

Tarsus’un büyük ve küçükbaş hayvancılığını desteklemek amacıyla ekmiş olduğumuz mısır

silajının hasadını yaptık. Yapılan bu çalışmalardan çok memnunuz.” dedi.

………….OOO………..

VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ OLARAK

MISIR SİLAJLARI DAĞITILACAK

Tarsus Belediyesi Ziraat Mühendisi Mehmet Özer, “Bugün burada Tarsus Belediyesi

arazilerinde silajlık mısır tohumlarının hasadını gerçekleştiriyoruz. Arazimiz 8 dekarlık bir

arazi. Dönüm başına ise 3 ile 5 ton arası silajlık mısır düşüyor. 3 buçuk ay içerisinde ise hasat

zamanı geliyor. Bu doğrultuda başkanımızın verdiği talimatla küçük ölçekli hayvan

üreticilerine, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda 50 kilogramlık torbalara mısır

silajlarını paketleyip ücretsiz olarak dağıtacağız.” diyerek hayvan üreticilerinin Tarsus

Belediyesi’nin bu hizmetinden son derece memnun olduğunu vurguladı.

………….OOO………..

TARSUS’TA ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK

BAŞVURULARI BAŞLADI

Yeni eğitim ve öğretim dönemi yaklaşırken Tarsus’ta ücretli öğretmenlik için başvurular başladı. Okullarda ve kurumlarda görev yapan sınıf ve branş öğretmenlerinden askere giden, doğum iznine ayrılan raporlu olanlar gibi eğitimcilerin yerine ve ataması yapılmayan öğretmenlerden ücretli öğretmenlik yapmak isteyenlerin başvuruları  kabul ediliyor. Başvurular  e-devlet üzerinden yapılıyor.

………….OOO………..

TARSUS KENT KONSEYİ OLAĞAN ÜSTÜ KONGRESİ 8 EYLÜLE KALDI

Tarsus Kent Konseyinin 25.Ağustos 2022 tarihinde yapılması gereken

Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı, toplantı yeter sayısının sağlanamaması

nedeniyle ertelendi. Daha önce yapılan çağrı metninde belirtildiği üzere, Güner Baykal Toplantı ve Konferans Salonunda  kongre 08 Eylül 2022 Perşembe günü saat 16:00’da salt çoğunluğa bakılmaksızın yapılacaktır. Üyelerimize, basınımıza ve Tarsus kamuoyuna duyurulur.

Reşit TOK-TARSUS KENT KONSEYİ BAŞKANI

………….OOO………..

YİDAŞ’IN MAĞDUR İŞÇİLERİ

AVUKAT AYHAN ORANLA GÖRÜŞTÜ

Tarsus’ta 22-23 yıl evvel kapanan  ve kısa adı YİDAŞ olan Yavuzlar İplik ve Dokuma Fabrikası çalışanlarından bir grup işçi  hakkını almak için Av. Ayhan Oranla görüştü.

İflas ettiği için kapanan Yavuzlar ailesine ait YİDAŞ fabrikasına TMSF tarafından el konulup daha sonra malları satılmış ve borçları karşılanmıştı. Ancak 250 kadar çalışanı alacaklarını ve tazminatlarını alamayınca işvereni mahkemeye vermişti.  Tarsus’lu avukatlardan Ayhan Oran’a vekalet veren 171 işçiden bir grup gazetemizi ziyaret ederek zor durumda olduklarını ve alacaklarının ödenmesini talep etti.

23 yıl evvel yaşanan sıkıntı sonrasında  250 kişi işten çıkarılmış olup 171 kişi avukata vekalet vermişti.  Geçtiğimiz aylarda  biten davadan sonra mağdur işçiler bir kez daha haklarını istedi.. Avukat Ayhan Oran’a teşekkür eden Yidaş işçileri “alacaklarımızın bir an evvel  ödenmesini istiyoruz. Bu konuda Avukatımız Ayhan Oran’a çabaları ve bizlerin mağduriyetinin giderilmesi noktasında yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz” dediler.

………….OOO………..

TARSUS İL OLMAYA HAZIR MISIN

KONULU TOPLANTI

30 AĞUSTOS’TA YAPILACAK

Tarsus’u il yaptırabilmek için  yeni bir kampanya başlatılıyor.

Tarsus belediye başkanı Dr.Haluk Bozdoğan göreve geldiği günden bu yana Tarsus’un il olması için çaba harcarken  kentin dört bir yanına yeni afişler astırdı. Kampanyanın startı 30 Ağustos 2022 Salı günü saat 14.00 de Tarsus Kapalı spor salonunda yapılacak toplantıda verilecek.

Başkan Bozdoğan “Tarihin Başkenti Tarsus’un il olmasına yönelik başlatılan “İL’LE DE TARSUS” projesinin lansmanını 30 Ağustos gibi önemli bir tarihte yapacağız. Tarsus’u il yapmaya herkesten destek bekliyoruz” dedi.

Geçen hafta astırdığı afişlerde “İL’LEDE İL” sloganını kullanan Bozdoğan bu “Tarsus il olmaya hazır mısın” sloganını seçti.

Tarsus belediye başkanı Dr.Haluk Bozdoğan bu kez inadını Tarsus’u il yapmak için kullanıyor ve sanırım Tarsus il olacak ..

Bozdoğan bu kez kentimizdeki 20’nin üzerindeki oda başkanlarının da desteğini alarak yola devam ediyor.

Bozdoğan,  birlikten kuvvet doğar sloganı ile ille de Tarsus il olacak kampanyası hızla büyüyerek devam ediyor. Biz de “illede Tarsus il olacak” diyoruz.

…………ooo…………

EMŞAV’DAN AŞURE ETKİNLİĞİ

EMŞAV Tarsus İlçe Başkanlığı dün Cuma Namazından Sonra Ulu Camiinde Aşure Dağıtımı Yaptı.

Başkan İbrahim Özdemnir ‘’Davetimize İcabet Eden İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Ali GARANLI Ve Emniyet Mensubu Arkadaşlarımıza, MHP İlçe Başkanı Sayın Mehmet ÇELİK’e, Memleket Partisi İlçe Başkanı Doktor Sayın Ahmet KALMIŞ’a, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Sayın Mustafa AVCI Ve Partilerin Yönetim Kurulu Üyelerine, Harita Mühendisi Sayın Ahmet ŞEN’e, EMŞAV Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcımız Sayın Zekeriya YILMAZ Ve Basın Mensubu Arkadaşlarımız, AKKOZA Medya, Tarsus Ekspres Gazetesine, Tarsus İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Arkadaşlarıma, Katılım Sağlayan Tüm Protokole, Her Zaman Yanımızda Olan Anda Yemekçilik Sayın Ziya Körüklü Başkanım Ve İş İnsanı Kadri Tufan Kürklü Abime Çok Teşekkür Eder, Saygılarımı Sunarım.’’ Dedi.

…………ooo…………

PROTOKOL TARSUS İDMAN YURDU TESİSLERİNİ ZİYARET ETTİ

.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, Tarsus İdman Yurdu Tesislerini ziyaret ederek kulüp Yönetimi, Teknik Ekip ve Futbolcularla bir araya geldi.

Yeni sezonda ve 100. Kuruluş Yıldönümünde kulübe başarılar dileyen Kaymakam Otcu, 7’den 70’e bütün Tarsusluluların Tarsus İdman Yurdunu gönülden desteklerini ifade etti.

Ziyarette, İlçe Emniyet Müdürü Ali Garanlı, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Güler ve Gençlik ve Spor Müdürü Memet Öztürk de hazır bulundular.

…………ooo…………

TARSUS İDMANYURDU,

ERZİNCAN’A GİTTİ

TFF 2. lig beyaz grupta yer alan Tarsus İdmanyurdu  bu sezonki ilk maç için Erzincan’a gitti.

Teknik direktör Serdar Bozkurt,  Erzincan’a puan için gittiklerini söyledi.  Başkan Haluk Bozdoğan da takımı tesislerde ziyaret edip moral verdi, destek sözü verdi ve Erzincan’a puan almaları umuduyla uğurladı.

Bozkurt, “Geçen yıl şampiyonluğun en büyük adaylarından olan Tarsus İdmanyurdu, şanssızlık sonucu hedefine ulaşamadı. Ama bu sezon yine aynı hedef doğrultusunda lige hazırlandık ve sezona iddialı başlıyoruz” dedi.

Bozkurt,  takımının önce Erzurum da sonra  Afyon’da yaptığı 34 gün süren iki ayrı kamp dönemini de değerlendirdi. Bozkurt “Her iki kampımız verimli geçti. Erzurum’da fizik ve kondüsyon ağırlıklı çalıştık,. Afyon’da ise hazırlık maçları ile takımımız hazır hale geldi. Hazırlık maçlarımızın üçünde beraberlik alırken bir maçı da kazandık. Eksikliklerimizi gördük. Daha da iyi olacağız.

Genellikle 2. ligdeki futbolcular bazı sıkıntılar yaşıyor. Lig Mayıs’ta bitiyor. Play Offa kalan takımların oyuncuları maçlara devam ediyorlar. Süre olarak iki sezon arasında 80 gün kalıyor. Bu sürede  çalışmalar ve hazırlıklar için biraz az. Ama biz zamanı iyi değerlendirdik ve lige hazırız.  Lig başladıktan sonra 8-10 haftada tüm takımlar oturur ve sistemi belirler. Biz de sistemi tam oturtunca iyi bir Tarsus İdmanyurdu izleteceğiz.

 Bu hafta sonunda lig maçları başlıyor. Biz ilk maçımızı deplasmanda  24 Erzincanspor ile yapacağız. Amacımız lige iyi bir başlangıç yapmak ve galibiyetle sezona başlamaktır. Şu anda takımda iki oyuncumuzun hafta sakatlık durumları var. Onun dışında bir iki eksik mevkide oyuncularımız var. Bir kenar oyuncusu birde sol beke oyuncu alma durumumuz var. İki oyuncu daha alabilirsek hiç eksiğimiz kalmaz.

………….OOO………..

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc dosyasında.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort bayan Manavgat escort bayan Fethiye escort bayan Kemer escort bayan Didim escort bayan Çanakkale escort bayan Aydın escort bayan Muğla escort bayan Tekirdağ escort bayan Manisa escort bayan Balıkesir escort bayan Trabzon escort bayan Elazığ escort bayan Ordu escort bayan Kütahya escort bayan Isparta escort bayan Rize escort bayan Kahramanmaraş escort bayan Yalova escort bayan Giresun escort bayan Yozgat escort bayan Tokat escort bayan Şanlıurfa escort bayan Sivas escort bayan Batman escort bayan Erzurum escort bayan Sinop escort bayan Kırşehir escort bayan Karaman escort bayan Kırıkkale escort bayan Bolu escort bayan Amasya escort bayan Niğde escort bayan Uşak escort bayan Edirne escort bayan Çorum escort bayan Osmaniye escort bayan Zonguldak escort bayan Van escort bayan Erzincan escort bayan Zeytinburnu masaj Talas masaj Tarsus masaj Tavşanlı masaj Terme masaj Tire masaj Torbalı masaj Toroslar masaj Turgutlu masaj Turgutreis masaj Turhal masaj Tuzla masaj Ulus masaj Ümraniye masaj Urla masaj Üsküdar masaj Vezirköprü masaj Viranşehir masaj Yatağan masaj Yenimahalle masaj Yenişehir masaj Yıldırım masaj Yomra masaj Yumurtalık masaj Yunusemre masaj Yüreğir masaj www.dubainewescorts.com Adana escort Afyon escort Aksaray escort Amasya escort Ankara escort Antalya escort Antep escort Aydın escort Balıkesir escort Bursa escort Anamur escort Antakya escort Arnavutköy escort Atakum escort Ataşehir escort Avcılar escort Bafra escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Balçova escort Bandırma escort Başakşehir escort Batıkent escort Battalgazi escort Bayındır escort Bayrampaşa escort Beldibi escort Belek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beylikdüzü escort Beyoğlu escort Beypazarı escort Adalar escort Adapazarı escort Afşin escort Akçaabat escort Akçadağ escort Akçakale escort Akçakoca escort Akdağmadeni escort Akdeniz escort Akhisar escort Akşehir escort Aksu escort Akyazı escort Alanya escort Alaşehir escort Aliağa escort Almus escort Altıeylül escort Altınordu escort Araklı escort Ardeşen escort Arifiye escort Avsallar escort Ayvacık escort Ayvalık escort Aziziye escort vip eskort model http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Konya bayan escort
Sakarya bayan escort
Samsun bayan escort
Kocaeli bayan escort
Kayseri bayan escort
İzmir bayan escort
Hatay bayan escort
Gaziantep bayan escort
Diyarbakır bayan escort
Ankara bayan escort
Adana bayan escort
Antalya bayan escort
Bursa bayan escort
Mersin bayan escort
Aydın bayan escort
Balıkesir bayan escort
Çanakkale bayan escort
Kıbrıs bayan escort
Kütahya bayan escort
Manisa bayan escort
Muğla bayan escort
Tekirdağ bayan escort
Trabzon bayan escort
Yalova bayan escort
Isparta bayan escort
Kahramanmaraş bayan escort
Ordu bayan escort
Rize bayan escort
Sivas bayan escort
Afyon bayan escort
Aksaray bayan escort
Giresun bayan escort
Şanlıurfa bayan escort
Yozgat bayan escort
Erzurum bayan escort
Amasya bayan escort
Çorum bayan escort
Tokat bayan escort
Uşak bayan escort
Van bayan escort
Bolu bayan escort
Burdur bayan escort
Kırşehir bayan escort
Niğde bayan escort
Osmaniye bayan escort
Zonguldak bayan escort
Düzce bayan escort
Edirne bayan escort
Erzincan bayan escort
Karabük bayan escort
Karaman bayan escort
Kastamonu bayan escort
Kırıkkale bayan escort
Kırklareli bayan escort
adana mutlu son masaj
istanbul mutlu son masaj
ankara mutlu son masaj
izmir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
antalya mutlu son masaj
konya mutlu son masaj
şanlıurfa mutlu son masaj
gaziantep mutlu son masaj
kocaeli mutlu son masaj
mersin mutlu son masaj
diyarbakır mutlu son masaj
hatay mutlu son masaj
manisa mutlu son masaj
kayseri mutlu son masaj
samsun mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
kahramanmaraş mutlu son masaj
van mutlu son masaj
aydın mutlu son masaj
tekirdağ mutlu son masaj
sakarya mutlu son masaj
denizli mutlu son masaj
muğla mutlu son masaj
afyon mutlu son masaj
amasya mutlu son masaj
batman mutlu son masaj
çanakkale mutlu son masaj
çorum mutlu son masaj
düzce mutlu son masaj
edirne mutlu son masaj
elazığ mutlu son masaj
erzurum mutlu son masaj
eskişehir mutlu son masaj
giresun mutlu son masaj
ısparta mutlu son masaj
kastamonu mutlu son masaj
uşak mutlu son masaj
kütahya mutlu son masaj
malatya mutlu son masaj
ordu mutlu son masaj
trabzon mutlu son masaj
rize mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
tokat mutlu son masaj
aksaray mutlu son masaj
yalova mutlu son masaj
yozgat mutlu son masaj
zonguldak mutlu son masaj
Arnavutköy bayan escort
Ataşehir bayan escort
Başakşehir bayan escort
Esenler bayan escort
Esenyurt bayan escort
Fatih bayan escort
Gaziosmanpaşa bayan escort
Kağıthane bayan escort
Kartal bayan escort
Küçükçekmece bayan escort
Maltepe bayan escort
Sarıyer bayan escort
Pendik bayan escort
Sultangazi bayan escort
Ümraniye bayan escort
Zeytinburnu bayan escort
Adapazarı bayan escort
Aksu bayan escort
Anamur bayan escort
Antakya bayan escort
Atakum bayan escort
Belek bayan escort
Beykoz bayan escort
Buca bayan escort
Çankaya bayan escort
Çorlu bayan escort
Dalaman bayan escort
Edremit bayan escort
Erdemli bayan escort
Gaziemir bayan escort
Gazipaşa bayan escort
Gölcük bayan escort
Gümbet bayan escort
Gümüşlük bayan escort
İlkadım bayan escort
İnegöl bayan escort
İskenderun bayan escort
Karşıyaka bayan escort
Kaş bayan escort
Kavaklıdere bayan escort
Keçiören bayan escort
Kepez bayan escort
Konak bayan escort
Konyaaltı bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Menderes bayan escort
Menemen bayan escort
Menteşe bayan escort
Mezitli bayan escort
Ödemiş bayan escort
Odunpazarı bayan escort
Osmangazi bayan escort
Pamukkale bayan escort
Şahinbey bayan escort
Serdivan bayan escort
Seyhan bayan escort
Side bayan escort
Şile bayan escort
Silifke bayan escort
Silivri bayan escort
Tarsus bayan escort
Tire bayan escort
Torbalı bayan escort
Toroslar bayan escort
Turgutreis bayan escort
Yalıkavak bayan escort
Bandırma bayan escort
Çerkezköy bayan escort
Kahramankazan bayan escort
Elbistan bayan escort
Milas bayan escort
Polatlı bayan escort
Çarşamba bayan escort
Ceyhan bayan escort
Nazilli bayan escort
Söke bayan escort
İznik bayan escort
Susurluk bayan escort
Melikgazi bayan escort
Yıldırım bayan escort
Bafra bayan escort
Akçaabat bayan escort
Salihli bayan escort
Akhisar bayan escort
Soma bayan escort
Turgutlu bayan escort
Yatağan bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Merzifon bayan escort
Lüleburgaz bayan escort
Sandıklı bayan escort
Gelibolu bayan escort
Çan bayan escort
Dörtyol bayan escort
Dörtyol bayan escort