DOLAR 13,71940.4%
EURO 15,56840.18%
ALTIN 786,210,93
BITCOIN 6800114,92%
Mersin
16°

PARÇALI BULUTLU

13:00

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE


Tarsus Mektubu 23 Kasım 2021

Tarsus Mektubu 23 Kasım 2021

Yakup Boncuk Tarsus Gündemini yazdı.

ABONE OL
Kasım 23, 2021 12:55
Tarsus Mektubu 23 Kasım 2021
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YAKUP BONCUK TARSUS MEKTUBU- 23 KASIM 2021

SELAM  DOSTLAR…Tarsus ‘tan sizleri

 bilgilendirmek için tarihe not düşüyorum.

En derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

…………OOO………..

TARSUS ‘TA  BELEDİYE  EKMEĞİNE 5 KURUŞLUK ARTIŞ

-BAŞKAN BOZDOĞAN “HER VATANDAŞIMIZ FİYATI UYGUN EKMEĞE KOLAYCA ULAŞACAK”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; ekonomik sıkıtınlar ile boğuşan vatandaşlara destek olabilmek için uygulamaya koyduğu askıda ekmek ve ücretsiz glütensiz ekmek dağıtımlarını sürdürürken, artan maliyetleri halkın bütçesine daha az şekilde yansıtabilmek için 95 kuruş olan ekmek fiyatını 1 TL olarak güncelledi.

Halkın temel gıda ihtiyaçlarının başında gelen ekmek konusunda hassas davranan Başkan Bozdoğan; halkın ekmeğe ulaşımını rahatlatmak ve oluşan uzun ekmek kuyruklarının önüne geçebilmek içinde ikinci bir fırın açılacağını ve tüm köylere belediye ekmeğinin ulaştırılacağının müjdesini verdi.

Yapılan her hizmet ve projede öncelikli olarak halkın çıkar ve menfaatlerini gözettiklerini ifade eden Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “Ekonomik sıkıntılar nedeniyle halkımızın geçim sorunlarının artmasından ötürü sosyal belediyecilik anlayışı hareket ediyoruz. Belediyeler kâr yapan işletmeler değildir. Bu nedenle ekmek üretiminde artan maliyetler karşısında sadece sembolik olarak 5 kuruşluk ücreti ilave ettik. Belediyelerin asli görevi her alanda vatandaşına hizmet etmektir. Bizimde amacımız şirketlerimizin kâr etmesi değil aksine kendi maliyetlilerini karşılayarak sunduğu hizmetlerde halkın kâr etmesini sağlamaktır. Bizler halkın çıkarlarını gözetmek için göreve geldik. Halkımızın hizmetkârı olarak gece gündüz demeden projeler üretiyoruz. Açtığımız halk marketler, halk et market ve ücretsiz gıda dağıtımlarımız da bu projelerin tamamlayıcısı olmaktadır.

Ekonominin bozulmasıyla birlikte halkımızın uygun fiyatlı ekmeğe olan talebi arttı. Belediyemiz bünyesinde faaliyetini sürdüren ekmek fabrikamız üretim kapasitesini arttırmasına rağmen bu yoğunluğa yetişemez hale geldi. Oluşan bu yoğun talebe karşılık verebilmek ve ekmek kuyruklarına son vermek amacıyla ikinci bir ekmek fabrikası açmaya karar verdik. Ekmek üretiminde kapasitenin iki katına çıkmış olacak. Bu sayede daha önce köylerden talep edilmesine karşılık karşılayamadığımız ekmek ihtiyacını karşılayabilir hale geleceğiz, her vatandaşımız fiyatı uygun ekmeğe kolayca ulaşacak,” dedi.

Başkan Bozdoğan; ayrıca tüm halk marketlerde de ekmek satışının olduğunu belirtti.

…………..ooo……………

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER TARSUS’U GEZDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezi Şube Başkanları Toplantısı’na katıldı. 55 ilden Mersin’e gelen şube başkanları, şehit yakınları ve gaziler ile bir araya gelen Başkan Seçer, “Bu bayrak, vatan ve kutsal değerler uğruna canını feda eden şehitlerimizin yakınları ve çok değerli gazilerimizin burada olması bizlere onur verdi, şeref verdi” dedi.

Suphi Öner Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıya; Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık ve 55 ilden gelen şube başkanları, şehit aileleri ile gaziler katılım sağladı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik ile Büyükşehir Belediyesi 55 ilden gelen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği yönetici ve üyesi 150 kişiyi ağırladı.

“Mersin’in insanları Türkiye’nin özeti”

Başkan Seçer, 55 ilden gelen şube başkanları, şehit yakınları ve gazilerin Mersin’e şeref verdiklerini ifade ederek, ziyaretten ziyadesiyle onur duyduğunu dile getirdi. Başkan Seçer, “Bu bayrak uğruna, bu vatan uğruna, bu kutsal değerler uğruna canını feda eden şehitlerimizin yakınlarının, yine bu değerler uğruna mücadele eden çok değerli gazilerimizin burada olması bizlere son derece onur verdi, şeref verdi” dedi. Misafirlerin, tarihi ve doğal birçok güzelliğe sahip Mersin’i beğenmesini umduğunu sözlerine ekleyen Seçer, “Bu güzel kentin asıl önemli zenginliği insanları. Çünkü Mersin’in insanları Türkiye’nin özeti. Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e Türkiye ne ise, Türkiye’nin ortalaması ne ise özeti, izdüşümü ne ise işte Mersin de bu” diye konuştu.

“Biz burada huzur içerisinde, kardeşçe yaşıyoruz”

Mersin’de mutlu olduklarını da vurgulayan Başkan Seçer, “Biz burada huzur içerisinde, kardeşçe yaşıyoruz. Vatanına, milletine düşkün, bu ülke uğruna canını, kanını, mesaisini, her şeyini feda edecek bir insanlar topluluğudur Mersinliler; bütün bu çeşitliliğe, bu renk cümbüşüne rağmen kardeşçe, güvenle, birlik, beraberlik içerisinde yaşama iradesini gösteren insanlardır. Bu anlamda da kentin Belediye Başkanı olarak kendimi şanslı addediyorum” diye konuştu. 

“Bizler huzurun ve barışın tesisi için de her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz”

Vatan topraklarının büyük bir özveri ile kurulduğunu sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “En büyük örnekleri de burada, bu geceyi beraber paylaşan siz çok değerli şehit yakınlarımız ve gazilerimizsiniz. Bir emek, bir özveri, bir bedel ödemenin sonucu bu topraklar atalarımız tarafından bizlere miras bırakıldı. Biz de aynı mirası, aynı kararlılık ve hassasiyetle çocuklarımıza, torunlarımıza bırakmak zorundayız, emanet etmek zorundayız, onlara layık birer evlat olmak zorundayız. Bizim anlayışımıza layık da evlatlar yetiştirmek zorundayız. Onun için bu milletin kültürü önemlidir, değerlidir. Biz bu düşünce ile her türlü zorluğu beraber aşacağız. Tek kıstas var, tek önemli çizgi var: o da ailede kavga çıkartmaya teşebbüs edenlere müsaade etmeyeceğiz. Bizler huzurun ve barışın tesisi için de her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Burası sizin eviniz”

Şube başkanları, şehit yakınları ve gazileri Mersin’de misafir etmekten dolayı duydukları mutluluğu yineleyen Başkan Seçer, “Burası sizin eviniz. Ülkenin her köşesi her birimizin evi. 55 ilden yurttaşlarımız, vatandaşlarımız, sizler Mersinimizi gördünüz. Mersinimizi gittiğiniz yerlere anlatın. Özellikle de benim çok selamlarımı söyleyin ailelerinize, dostlarınıza, arkadaşlarınıza. Onların da buraya gelmesini arzu ederiz. ‘Mersin’e gidin, görün’ deyin. Sizlerden isteyeceğim sadece bu şehrin Belediye Başkanı olarak Mersin’in de tanıtılmasına, anlatılmasına katkı sunmanız” dedi.

Işık: “Sahada şehit aileleri ve gazilerin gönüllerine dokunulduğunu görmek bizleri onore ediyor”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık,düzenlenen etkinliğin kendilerini onore ettiğini ifade ederek, “Biz şehit aileleri ve gazilerin en fazla duyduğu sözlerden bir tanesi; ‘size ne yapsak azdır’. Tabi hep söz olarak duyduğumuz cümlelerdi bunlar. İşte bunun ispatı bugün şu an Mersin’de. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız’ın destekleriyle, Mersin’de şehit ailelerine ve gazilere ne yapsak azdır denilen sözün gerçekleşmiş hali. Söz değil, işte gördüğünüz burası. Tabi dernek olarak, şehit aileleri, gaziler olarak bizleri burada toplayan, buluşturan Sayın Başkanımıza, şehit ailelerimize ve gazilerimize vermiş olduğu önemi Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Şehit ve Gazi Şube Müdürlüğü kurarak da göstermiş olması ve o şube müdürlüğünün de çalışmaları ile sahada şehit ailelerinin ve gazilerin gönüllerine dokunduğunu burada görmek bizleri daha fazla onore ve mutlu ediyor” dedi.

Konuşmaların ardından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık, Başkan Seçer’e ‘Şehit Sancakları Anıtı’nı hediye etti. Toplantıda ayrıca Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak da Başkan Seçer’e plaket takdim etti.

Şehit yakınları ve Gaziler Tarsus’u gezdi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği yönetici ve üyesi 150 kişi, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin misafirliğinde Tarsus’un tarihi ve doğal mekanlarını gezdi. Tarsus’ta ilk durak Şehitlik oldu. Duygu dolu anların yaşandığı ziyaret sırasında tüm şehitler için dualar edildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Av. Ünzile Kuru ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürü Cengiz Sevinç’in de eşlik ettiği grup, daha sonra Tarsus’un tarihi mekanları olan Makam Cami, Kubat Paşa Medresesi, Ulu Cami, Kırkkaşık Bedesteni, Tarihi Tarsus Evleri, St. Paul Kuyusu ve Nusret Mayın Gemisini ziyaret etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık, Tarsus’u çok beğendiklerini belirterek, “Bu güzel, güzide ilçeyi gezmekten, tarihi güzelliklerini görmekten mutluluk duyuyoruz. Burada şehit aileleri olarak bu maneviyatı yaşamanın huzuru içerisindeyiz” dedi.

…………..ooo……………

TARSUS’TA FELSEFE BELGESEL GÖSTERİMİ

Tarsus Kent Konseyi Güner Baykal Toplantı ve Konferans Salonunda felsefe üzerine çeşitli konular ve konuklarla  Felsefe Oturumlarının olduğu, “Kölelikten Filozofluğa Epiktetos” adında bir felsefe belgeseli film gösteriminin yapıldığı ve kulaklarımızın pasını silen bir Müzik Dinletisi ile birlikte çok sayıda felsefeye ilgi duyan katılımcının bir araya gelerek keyifli vakitler geçirdiği  Tarsus 1.Stoa Felsefe Festivali start verdi.

Tarsus Kent Konseyi olarak Aratos Kültür ve Sanat Evi ile birlikte ev sahipliği yaptığımız ve Tarsus Belediyesinin katkılarıyla gerçekleşen Tarsus 1.Stoa Felsefe Festivalinin gelecekte de devamını ve Kentimizin  farklı festivallerle buluşacağı günlerde hemşehrilik bilinci içerisinde hep birlikte olmak dileğiyle tüm konuk ve katılımcılara teşekkür ediyoruz.  

…………..ooo……………

MUHTARIN ANNESİ VEFAT ETTİ

Aliefendioglu muhtarı Orhan Canbolat’ın Annesi vefat etti.

Cenazesi  23 Kasım saat 11:00 da  Aliefendioglu köyünde defnedilecektir.

…………..ooo……………

TARSUSTA TARİH BULUŞMASI

Tarsus  Ticaret ve Sanayi Odası’nın İçel Sanat Kulübü organizasyonunda Mersin Üniversitesi ile birlikte düzenlediği ‘’İçel Sanat Kulübü Sanat Tarihi-II’’ etkinliğinde tarihçiler konuk edildi.
 
Boğaziçi Üniversitesi Tarsus Gözlükule Kazıları Araştırma Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe ilginin yüksek olduğu gözlendi.
 
Sanat, tarih ve kültür severlerin buluştuğu ve çok sayıda akademisyenin bir araya geldiği etkinlikte Dr. Öğretim Üyesi Şener Yıldırım, “Tarsus Yüzey Araştırması”, Prof. Dr. Candan Ülkü, “Mersin Millet Bahçesi”, O. Erkan Özaydın, “Cam Negatiflerde Erkek Portreleri”, Prof. Dr. Tamer Akça, “Ara Güler”, ikinci oturumda ise Dr. Öğretim Üyesi Lale Yılmaz, “Tarsus’tan Akdeniz’e Kaleler ve Gözetleme Kuleleri”, Araştırma Görevlisi Halil Elemana, “Silifke Uzuncaburç’taki Kırsal Mimari Örnekleri”, Prof. Dr. Savaş Yıldırım, “Amasya Gümüşhacıköy Türbelerindeki Kalem İşi Süslemeler”, Dr. Öğretim Üyesi Emel Yıldız, “Yazıtların Rolü Işığında Haç İşlemeli Taçlar” konulu sunumlarını yaptı.
 
Tarsus Müze Müdürü Doğukan Bekir Alper, Tarsus Kent Konseyi Başkanı Reşit Tok, CHP Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varal ve çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlikte konuşmacılara sunumları dolayısıyla katılım ve teşekkür belgeleri takdim edildi.

…………..ooo……………

TARSUS ÜNİVERSİTESİ

52 PERSONEL İSTİHDAM EDECEK

Tarsus Üniversitesi 2020 KPSS(B) grubu puan sırası esas alınarak 52 personel istihdam edecek.
 
Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara” göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına uyarınca Üniversitemizde istihdam edilmek üzere, 2020 KPSS(B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.
 
İlgililerin, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) istenilen belgeler ile birlikte Üniversite Personel Daire Başkanlığına şahsen veya Takbaş Mahallesi Kartaltepe Sokak 33400 Tarsus /MERSİN adresine posta yolluyla müracaat etmeleri gerekmektedir.

…………..ooo……………

ÇAMLIYAYLA’DA FİDAN DİKİMİ

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeni ile Çamlıyayla Belçınar Mahallesi’nde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine CHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Seher Sorma, CHP Çamlıyayla Gençlik Kolları Başkanı Abdullah İbiş, CHP Tarsus Kadın Kolları Başkanı Belda Boroğlu, çok sayıda partili,vatandaş ve çocuklar katılım gösterdi.
 
Etkinlik çerçevesinde çocuklar ve aileleri fidan dikerek, isimlerini fidanların üzerine yazdılar. Çalınan müzikler ile eğlenen çocuklara animasyon ekibi ve palyaço eşlik etti.
 
CHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Seher Sorma, etkinliğe katılım ve katkı sunan herkese teşekkür ederek;”20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Çamlıyayla’mızın soğuk ve huzurlu havasında içimizi ısıtacak bir etkinlik ile çocuklarımızla buluşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Tabi bu mutluluğumuzun içerisinde üzüntülerimizde mevcut. Üzüntümüz geçtiğimiz hafta Mersin’de çalıştırıldığı fabrikada iş makinesine kapılarak can veren Ula’ya, üzüntümüz günlerce süren aramanın ardından cansız bedeni bulunan Müslüme’ye, üzüntümüz her gün sokaklarda çalıştırılan, haklarından mahrum bırakılan bütün çocuklarımıza…
 
Ama biz bütün bu üzüntülerimizi unutmayarak, halkın iktidarında toplumun tüm kesimlerine söz verdiğimiz ve haklarını koruyacağımız gibi birinci önceliğimizde geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın olacak.
Fidanlarımız, büyüyecek, ulu bir çınar olacak.
Bugün ki etkinliğimize katılım sağlayan herkese, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e, CHP Tarsus İlçe Başkanımız Av. Ozan Varal’a ve Tarsus İlçe Örgütümüz’e teşekkür ediyorum.
 
Bütün çocuklarımızın 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü bir kez daha kutluyorum.” Dedi. Etkinlik sonunda çocuklara okuma kitabı, boya kalemleri ve çikolata hediye edildi

…………..ooo……………

TADERDEN SAKARYADA TEMSİLCİLiK

TADER olarak Sakarya İl temsilciliği açıldı. Temsilcilik görevine değerli hemşehrimiz Prof. Dr Süleyman Can KURNAZ atandı.

TADER Gnl.Bşk Semih Özsu ‘’Fedakarlık isteyen bu görevinde başarılar diliyor, Tarsuslular için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Çalışmalarınızda kolaylık ve başarılar diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.’’ Dedi.

…………..ooo……………

ŞAİR CABBAR TÜRKYILMAZ’I EBEDİYETE UĞURLADIK

Tarsus Şairler ve Yazarlar derneği üyesi Tarsuslu şair Cabbar Türkyılmaz, ani olarak aramızdan ayrılmasından sonra doğum yeri olan Tarsus’un Hacıbozan köyünde toprağa verildi.

Yaz aylarını Niğde kemerhisar’da geçiren şairimiz, Tarsus’a dönüş hazırlıkları yaptığı  günlerde bundan 15 gün önce bir kalp krizi geçirdi. Ani rahatsızlığından sonra hastanede tedavi görmekte olan  Cabbar Türkyılmaz 20.11.2021 Günü  vefat etti.. Cenazesi  Niğde’den getirilerek Tarsus Şehir mezarlığında yıkandı ve burada cenaze namazı kıldırıldı. cenaze namazına ailesi, sevenleri ve  tanıyanlar katılarak   haklarını helal ettiler.

Merhumun cenazesi TarsusŞehir mezarlığında  öğle namazından önce kaldırılarak doğum yeri olan Hacıbozan köyüne götürüldü. burada yapılan dualarla toprağa verildi.

 Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

…………..ooo……………

TAŞYAD’DAN TAZİYE    

Tarsus Şairler ve Yazarlar Derneği  (TAŞYAD) üyesi Tarsuslu şair Cabbar Türkyılmaz’ın vefatı nedeniyle TAŞYAD başkanı Doğan Akpınar bir taziye yayınladı. Doğan Akpınar”Değerli bir şair arkadaşımızı ani olarak kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet diler ailesinin ve şair arkadaşlarımızın acısını paylaşırım. Allah rahmet eylesin” dedi.

…………..ooo……………

– TARSUS’TA 13. ULUSLAR ARASI YARI MARATON HEYECANI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi koordinesinde 28 Kasım’da gerçekleştirilecek olan 13. Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu’nun heyecanı yaşanmaya başlandı. Yarı Maratona www.tarsusyarimaratonu.com adresinden başvurular alınmaya devam ediyor.

Tarsus Şehir Stadyumu yanından başlayacak

26 Kasım saat 14.00’e kadar kayıtların devam ettiği ve 2 kategoriden oluşan maratonda atletler 21 kilometrelik parkurda yarışacak. Vatandaşlar ise 5 kilometrelik halk koşusuna katılarak, maraton heyecanına ortak olabilecek. Tarsus Şehir Stadyumu yanından başlayacak maraton öncesi 27 Kasım’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü yanında bir fuar düzenlenecek. Fuarda müzik ve dans gösterileri eşliğinde sporculara kit çantaları teslim edilecek. Vatandaşlara ise fuarda çeşitli ikramlar yapılacak.

Dereceye girecek 88 kişiye 250 TL’den 15 bin TL’ye kadar çeşitli tutarlarda para ödülleri verilecek. Maratonun web sitesi üzerinden başvuru formunu dolduran atletler, 50 TL katılım ücretiyle birlikte 26 Kasım’a kadar kayıtlarını da yapabilecek

…………..ooo……………

MUSA GÜVENÇLİ’DEN TSO BAŞKANINA TEŞEKKÜR

Tarsus’un coğrafi işaretli ürünlerini Diyarbakır ‘daki fuarda tanıtıldı.

Mersin Aşçılar derneği başkanı Tarsuslu Musa Güvençli “Tarsus’un coğrafi işaretli ürünlerini Diyarbakır mezopotamya gurme ve yöresel lezzetler fuarında tanıtım ve sunumu gerçekleştirdik. Katkılarından dolayı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın H.Ruhi Koçak Beye teşekkür eder saygılar sunarız.

…………..ooo……………

HACI ASKER AĞA’YI RAHMETLE ANIYORUZ

Buharalı Hafız Hacı Abdullah Aker Hoca Efendinin talebelerinden Makam-ı Şerif Cami (Hz.Danyal Camii) emekli müezzin-kayyımlarından Ahmet Tevfik Ateş’i (nam-ı diğer Hacı Asker Ağa) dar-ı dünyadan dar-ı ukbaya irtihal edişinin 11.seneyi devriyesinde rahmetle anıyoruz.Mekanı cennet, makamı âli olsun!

”Gönül her dem sefa ister/Beden derde deva ister/

Dostluk ahde vefa ister/Gidenler Fatiha ister/El-Fatiha….”

…………..ooo……………

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.