DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 23 Haziran 2022

Tarsus Mektubu 23 Haziran 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Haziran 23, 2022 14:03
Tarsus Mektubu 23 Haziran 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

23 HAZİRAN 2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO…………

TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN

KENTE SON 3 YILDA 24 PARK ve

35 KORULUK KAZANDIRILDI

Tarsus Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmaları ile kentte yeşil alan miktarı son üç yılda 110.122 metrekare artarken, 24 park ve 35 koruluk da vatandaşların hizmetine sunuldu.

Tarsus’un gerek konumu, gerek doğası ile son üç yılda artan yeşil alan miktarıyla da en yaşanabilir yerleşim lokasyonları arasındaki yükselişini sürdürüyor. Tarsus Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmaları ile kentteki yeşil alan miktarı son üç yılda 110.122 metrekare artarken, 24 park ve 35 koruluk da Tarsus’a kazandırıldı.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın “nefes alan bir kent” oluşturma anlayışı ile çalışmalarına devam eden Tarsus Belediyesi, kentte yaşayan çocuk, genç, yetişkin ve yaşlı bireylerin; sosyal, fiziksel ve ruhsal ihtiyaçlarını gözeterek, bu etkinliklerin gerçekleşmesine imkân sağlayan park ve yeşil alan miktarını artırma kararlılığını sürdürüyor.

………….OOO…………

TOPLAM PARK VE KORULUK SAYISI

308 ’E, YEŞİL ALAN MİKTARI

1.737.085 METREKAREYE ÇIKTI

Buna göre Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yeşil alanı ve park sayısını artırmaya yönelik 2019 yılından bu yana gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında Tarsus’a 24 park ve 35 koruluk da olmak üzere, 110.122 metrekare yeşil alan kazandırıldı. Vatandaşların hizmetine sunulan yeni park ve koruluklar ile birlikte Tarsus’taki toplam park sayısı 308’e yükselirken, Tarsus Belediyesi’nin sorumluluk alanındaki yeşil alan miktarı da toplam 1.737.085 metrekareye, kişi başına düşen aktif yeşil alan miktarı ise 5.0 metrekareye çıktı.

………….OOO…………

BAŞKAN BOZDOĞAN, “DAHA CANLI,

MODERN VE YEŞİLİ İLE NEFES ALAN

BİR TARSUS İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Tarsus’a yeşil alanların hâkimiyetini sağlayacak çalışmaları göreve geldikleri 2019 senesinden bu yana ciddi oranda arttırdıklarını belirten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ‘’

 “7’den 70’e her yaştan Tarsuslu hemşehrilerimizin ve ailelerinin gezip nefes alabileceği, eşleri ile dostları ile buluşabileceği, spor etkinliklerini gerçekleştirirken çocukların da oyun oynayıp keyifli vakit geçirebilecekleri parklarımızın sayısını artırırken, güzel Tarsus’umuzun doğal zenginliklerini de yeşil dokuyu genişleterek fazlalaştırma hedefimiz var. Parklar ve yeşil alanlar bilinen bütün özelliklerinin yanında aynı zamanda psikososyal olarak da büyük bir ihtiyacı karşılıyor. Bizler de Tarsus Belediyesi olarak bu farkındalıkla göreve geldiğimiz 2019 yılından bugüne 24 parkımızın yapımını tamamladık. 24 Park ve 35 koruluk ile 1.737.085 metrekare yeşil alanı kentimize kazandırdık. Böylelikle 3 sene içerisinde kentimizdeki yeşil alan miktarını 110.122 metrekare artırdık. Daha canlı, modern ve yeşili ile nefes alan bir Tarsus için tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz” dedi.

………….OOO…………

– TARSUS CHP’NİN, YOKSULLUĞA KARŞI

 EKMEK DAYANIŞMASI PROJESİ; 15 MAHALLEYE,

BİNLERCE HANEYE VE KİŞİYE ULAŞTI!

CHP  Tarsus İlçe Örgütü’nün “Dayanışma Ekmeği” projesi binlerce yurttaşa ulaşmaya devam ediyor.

Fevzi Çakmak Mahallesi’nden Yeni Mahalleye, Yarbay Şemsettin’den Gaziler’e, Reşadiye’den Beydeğirmeni’ne, Girne’den Tekke’ye, Kırklarsırtı’ndan Akşemsettin’e, Şehitler Tepesi’nden Tozkoparan’a, Kavaklı’dan Yenice’ye kadar gönül köprülerinin kurulduğu “Dayanışma Ekmeği” projesinin son adresi Yeşilevler Mahallesi oldu.

İlçe Kadın ve Gençlik Kolları yönetici ve üyelerinin de özverili şekilde destek verdikleri projenin bir meşale haline geldiğini ve her geçen gün daha da geniş kesimlere ulaştığını kaydeden CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Vatandaşımızın cebinde ki paranın eridiği, alım gücünün her geçen gün azaldığı, temel ihtiyaç maddelerine ulaşmanın gün geçtikçe daha zor hale geldiği bir dönemde, halkımıza çözüm önerileri yerine, kutuplaştırıcı bir dil kullanılıyor. Bunu yapan kim? Elbette iktidar mensupları.

Böylesine bir ortamda, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütü olarak kış başından bu yana ısrarla sürdürdüğümüz ve bağışçılarımızın yanı sıra gönüllü kadınlarımızdan aldığımız güç ve destekle “Dayanışma Ekmeği” projemizi büyüterek bugünlere getirdik. Tarsus’un en ücra mahallesinde oturan yurttaşımızın yalnız olmadığını, yanında bizim olduğumuzun mesajı verdik.

İlk ekmeği pişirip yurttaşlarımıza ulaştırdığımız an yaşadığımız heyecan, Yeşilevler Mahallesi’nin sessiz sakin sokaklarında buluştuğumuz insanlarımızla daha da artmış durumda. Bizler Tarsus’umuzun mahallesinde ekmeğimizi, bu ülkenin birliği, dirliği ve beraberliği için yurttaşlarımıza ulaştırıyoruz. Kısacası un’dan ekmeğe her adımda dayanışma ruhunu ortaya seriyoruz!” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Av. Ünzile Kuru’nun da destek verdiği Yeşilevler Dayanışma Ekmeği çalışmasında mahalle sakinlerinden büyük bir samimiyet gördüklerini belirten Başkan Varal, “Zorlukları birlikte aşacağız. Aydınlık Türkiye için çalışmaya, yufka veya tandır ekmeğimizi paylaşmaya, ocak ateşini söndürmeden yolumuza emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kitap hediye etti

Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Av. Ünzile Kuru, ekmek açıp, pişiren kadın gönüllülere Seray Şahiner’in emekçi kadınların öykülerini anlattığı ‘Antabus’ adlı kitabını hediye etti.

………….OOO…………

………….OOO…………

ÖZBOZKURT, EĞİTİMİ 100 TAM PUAN

ALARAK TAMAMLAMAYI BAŞARDI. 

Akademi Derneği Başkanı bilim adamı Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, Harvard Üniversitesi’nin kamu değeri oluşturan liderlik eğitimini 100 tam puan ile tamamlayarak başarı belgesini teslim aldı. 

Harvard Üniversitesinde kamu değeri oluşturan liderlik egitimi tamamlandı. Türkiye’den katılan Akademi Derneği Başkanı, bilim adamı Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, eğitimi 100 tam puan alarak tamamlamayı başardı. 

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, “Ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluslarından Akademi Derneği’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak halihazırda kamu değeri oluşturacak birçok alanda faaliyette bulunma gayreti içerisindeydik. Harvard Üniversitesi’nden almış olduğum bu eğitim, kamu değeri önerisinin başarılı bir şekilde oluşturulması, değer odaklı kamu ruhunun yaratılması, sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirilmesi, kamu değeri çıktılarının analiz edilmesi ve geliştirilmesinde ortaya çıkan problem alanlarının üstesinden gelinmesi noktasinda benim için ufuk açıcı olmuştur” dedi.
İçerisinde yaşanılan dünyada çözülmesi gereken sorunlarla birlikte umut, tutku ve fırsatların da olduğunu kaydeden Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, “Kamu değeri oluşturan bir lider olmak için, konfor alanınızdan çıkarak kendinizin haricinde toplumun karşılaştığı problem alanlarına da çözüm üretecek fikirler geliştirmeniz önem arz ediyor. Nitekim hayat, bireyin yalnızca kendisi için değil aynı zamanda içerisinde bulunduğu toplum için değer üretmesiyle daha anlamlı hale gelmektedir” diye konuştu.

………….OOO…………

ÇANAKKALE MOBİL MÜZESİ

TARSUS’TA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ       

Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca yürütülen proje kapsamında Türkiye turuna çıkan “Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Tarsus’ta büyük ilgi gördü.

Tarsus’ta Cumhuriyet alanında TEDAŞ bitişiğindeki alanda üç gün boyunca halka açık tutulan  “Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi” üç gün boyunca sabah saat 10.00’dan  saat 18.00’e kadar ücretsiz olarak gezildi.

Çanakkale Muharebeleri Mobil Müzesi’nin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından, Çanakkale Deniz Ve Kara Savaşlarının meydana geldiği Gelibolu Tarihi Alanı’nın tarihi, kültürel ve manevi değerleri ile doğal dokusunun korunması, yaşatılması, tanıtılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla hazırlandı ifade edildi.

“Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi” Tarsus’tan sonra Perşembe gününden itibaren Silifke ilçesinde de halka açık tutulmaya başlandı.

………….OOO…………

TARSUS BELEDİYESİNDEN MÜZİK ETKİNLİĞİ

Tarsus Belediyesinden bugün akşam  müzik etkinliği.. Etkinlik St Paul meydanında saat 20.20 da başlayacak. Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB)’nin ‘’Senfonik Ellegra Ensemble’’ (Dünya Şarkıları) Konseri’ne tüm vatandaşlarımız davetlidir.

………….OOO…………

 TARSUSLU GENÇLER BU FESTİVALLE COŞACAK

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Tarsus’a Değerler Katanlar Kurulu (TADEKA) tarafından “Tarsus Genç Fest” programı düzenleniyor

………….OOO…………

YENİCE’DE SİLAHLI KAVGA

Alacak verecek meselesi nedeniyle Yenice mahallesinde  çıkan silahlı kavgada 1 kişi yaralandı.Olay,  Yenice Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde meydana geldi.

Bulvar üzerinde bulunan manava gelen M.B. motosikletinin üzerindeyken, alacaklısı olduğu iddiaya edilen H.D. geldi. H.D. iddiaya göre  M.B.’nin üzerine rastgele ateş etti. Bacağından yaralanan M.B. motosiklet üzerinden inerek manavın içerisine doğru gitmesine rağmen H.D. ateş etmeye devam etti. 6 el ateş edildiği olayda M.B. 3 yerinden yaralandı. Olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ile M.B., Tarsus Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. M.B.’nin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

………….OOO…………

SAĞLIKÇILARIN KAVGA ETTİĞİ İDDASI

Tarsus’ta 112 Acil Servis ekibinde görevli 2 ambulans şoförünün birbirlerini darp ettikleri iddia edildi.

Edindiğimiz Bilgilere göre Tarsus’ta bulunan 112 istasyonunda iddiaya göre 2 ambulans şoförü nöbet değişim saati nedeniyle tartıştı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu 2 sürücü birilerini darp etti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

………….OOO…………

TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ TARSUS

ŞUBESİ  ÜYELERİ BOCCE OYNADI

Türkiye Sakatlar Derneği  (TSD) Tarsus şubesi  üyeleri Mezitli’de  Bocce oynadı.

Başkan Ali Çelik “Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu bocce spor oyununda Türkiye Sakatlar Derneği Tarsus şubesi Mezitli tesislerinde oyun oynadılar Türkiye Sakatlar Derneği Tarsus şubesi olarak biz de Tarsus’ta Bocce oyun sahaları  yapılmasını istiyoruz. İlgili yerlere gerekli müracaatımızı yaptık. Artık gereğinin yapılmasını bekliyoruz” dedi.

…………..ooo………….

………….OOO………..

………….OOO…………

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.