DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 23 Aralık 2022

Tarsus Mektubu 23 Aralık 2022

Yakup Boncuk Tarsus Gündemini yazdı

ABONE OL
Aralık 23, 2022 11:59
Tarsus Mektubu 23 Aralık 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

23 ARALIK  2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO……….. 

TARDOBDER’DEN KURTULUŞ BAYRAMI

ÖNCESİ KUTLAMALARA DAVET

Tarsus’ta hemşehrilik bilincini artırmak ve insanları kaynaştırıp birlik ve beraberlik içinde güzel günlere ulaştırmak için kurulan TARDOBDER, yine güzel bir birlikteliğe imza atıyor.

Dernek başkanı Ümran Yıldırım, beraberinde yönetici arkadaşları   Ender Horata, Ahmet  Deniz ve Leyla Çakmak ile birlikte gazetecileri ziyaret ederek,  23 Aralık’taki Tarsuslular gecesine davet etti.

Tarsus’un kurtuluşunun 101. yıldönümü öncesi gerçekleştirilecek  müzikli etkinlik 23 Aralık Cuma günü Saat 19.00’da Yıldırımlar Park’ta yapılacak.

Reyhan Güvençli’nin sunumuyla Tarsuslu sanatçı Hakan Güney konseri ve ardından Tarsuslu değerlerimiz Erdal Çelik, Ahmet Deniz, İbrahim Özişler ve Mahmut Atdağ sahne alacak. Yine Tarsuslu duayen sanatçılarımızdan Fahri Işık da mini bir konser sunacak. Ayrıca müzisyen Mehmet Doğdu ve solist Murat Han ile Tarsuslular güzel bir gece yaşayacaklar. Halkımızın bu geceye büyük ilgi göstermesi beklenirken etkinliğe davet edilen Tarsus kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Mersin Büyükşehir belediye başkanıTarsuslu hemşehrimiz Vahap Seçer ve Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın da katılımları bekleniyor.

………….OOO……….. 

TARSUSLU İHRACATÇILARIN

HEDEFİNDE AMERİKA VAR

TOBB’un ABD’nin Chicago kentinde kurduğu Türkiye Ticaret Merkezi, Tarsus Ticaret Borsası’nda  düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ABD’nin Chicago kentinde kurduğu Türkiye Ticaret Merkezi’ni tanıtmak için Tarsus’a gelen TOBB Ticaret Merkezleri Genel Müdürü Noyan Ciritoğlu, “Şu an Amerika’daki büyük ithalatçılar yeni pazarlar ve yeni arayışlar içindeler ve yeni ülkelerle yapmak istiyorlar. Çin’den kurtulmak istiyorlar. Pandemi döneminde Türk firmaları Amerika’ya çıkartma yaptı ve çok da başarılı oldular.” Dedi.

Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle kurulan ticaret merkezlerinin önemli işlev üstlendiğini toplantının açılışında belirten Borsa Genel Sekreteri Hasan Şanlı, “ABD dünyanın en büyük ithalatçısı, Şikago ise imalat sanayisinin merkezi konumundadır. Ülkemiz Yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı yeni bir ekonomi modelinin içerisinde. Tarsus Ticaret Borsası olarak bizlerde sürecin en başından beri inandığımız ve inanarak destek olduğumuz bu modelin içerisinde en önemli parametre olan ihracatımızı destekleyecek faaliyetlerin tamamında sizlerle beraber olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Küresel ekonominin geldiği noktada rekabet edebilmek, varlığımızı sürdürmek artık sadece iç pazarla mümkün değil. Bu gerçeği Tarsus Ticaret Borsası olarak uzun yıllardır farkındayız. Ve bu farkındalığımızı yürütmekte olduğumuz 2 URGE projesi ile üyelerimizi gerçekten güçlü birer ihracatçı yapmış durumdadır. Bu konuda dış ticaret uzmanımız Pınar hanıma da teşekkür ederim.” dedi.

Gerçekleştirilen toplantıda TOBB Ticaret Merkezleri Genel Müdürü Noyan Ciritoğlu, Chicago Ticaret Merkezi hakkında bir sunum yaptı.

Ciritoğlu, ” Burada bizim 4 ana hedefimiz bulunmakta. “

Ciritoğlu, Türk Ticaret Merkezi- Chicago ile Türkiye’deki firmalara, ABD’de şirket kurulmasından satış sonrası hizmetlere kadar her alanda hizmet sunduklarını belirterek, “Üye firmalarımıza Amerika’da şirketini kuruyoruz, banka hesabınızı açıyoruz, elemanını veriyoruz ve malınızı satana kadar yanında oluyoruz. Biz bu felsefe ile hizmet veriyoruz. Pazarda şirketlerimizin başarılı olabilmeleri için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Burada bizim 4 ana hedefimiz bulunmakta. Firmalara tedarik zinciri oluşturmak, yeni satış kanalları oluşturmak, firmalarımızı ortak girişim ve teknolojik ortaklıkta yalnız bırakmamak ve doğrudan yatırımlarında yanlarında olmak üzere yola çıktık. 

“Şirketlerimizin başarısı için çalışıyoruz”

Türk firmalarımız çok avantajlılar. Şunu da belirtmek isterim; şöyle bir avantajı da var Türkiye’nin Amerika’da Türk malına karşı bir olgu yok ne negatif ne de pozitif. Bu da çok büyük bir avantaj. Türk malı gerçekten Çin malına göre oldukça kaliteli ve rağbet görüyor.

Merkezimiz, belirlenen sektörlerdeki Türk şirketlerine satış, pazarlama, dağıtım ve satış sonrası hizmetler alanında hizmet verecek, Türkiye ürünlerinin ABD pazarına girişini ve pazarda tutunmasını kolaylaştıracak her türlü hizmet sunulacak.”

Ciritoğlu, toplantıda TOBB ile Ticaret Bakanlığı’nın sağladığı destekleri de ayrı ayrı satır başları ile açıkladı.

Çok sayıda firma temsilcisinin takip ettiği toplantı soru-cevap bölümünün ardından son buldu.

………….OOO……….. 

TARSUS’TA BUGÜN KADINA YÖNELİK

ŞİDDETLE MÜCADELE SÖYLEŞİSİ VAR

Tarsus’ta Kadına yönelik şiddetle mücadele söyleşisi düzenlendi.

İyi Partiden siyaset yapan ve İyi parti Toplumsal Politikalar Başkanlığı Sağlık Komisyonu üyesi olan  Göz doktoru Mehmet  Yunus Seven’in destekleriyle düzenlenen Kadına yönelik şiddetle mücadele toplantısı 23 Aralık 2022 Cuma günü akşamı saat 19.00’da My.life Yakut salonda yapılacak. Söyleşide Av. Ayça Kara  Sığırcı ve Av. Süleyman Polat konuşmacı olarak yer alacaklar.

………….OOO……….. 

TARSUS’TA YARIN KİTAP

TANITIM VE İMZA GÜNÜ

Tarsus’ta yazar Kaan Yarman tarafından  24 Aralık 2022 cumartesi günü kitap imza günü yapılacak.

“Kalori alacaksan buna değecek”  adını taşıyan kitabını Tarsu AVM’de imzalayacak. İmza etkinliği saat 14.00’de başlayacak ve etkinliğe tüm halkımızın davet edildiği bildirildi.

 ………….OOO……….. 

BUGÜN YENİ TARSUS

MÜZESİNDE KONSER VAR

23 Aralık Tarsus’un kurtuluşunun 101. yılı kutlama kapsamı içerisinde bir konser yapılacak.  Tarsus Kaymakamlığı, Müze Müdürlüğünce  Tarsus İnleyen Nağmeler Musıki Derneği- Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan konser 23 Aralık Cuma Saat 19.00’da yeni Müzede yapılacak.

Davette ‘’ Tarsus İnleyen Nağmeler Musiki Derneğimizin Ücretsiz Halk Koro Konserimize

23 Aralık Cuma Saat 19.00’da Tüm Halkımızı Bekliyoruz.’’ Denildi.

 ………….OOO……….. 

TARSUSLU İNŞAATÇILAR ARTAN

İNŞAAT MALİYETLERİNİ GÖRÜŞTÜLER

Tarsus ‘ta Ticaret ve Sanayi Odası’nın inşaat sektörünü kapsayan 7. Meslek Komitesi olağan aylık toplantısını gerçekleştirdi. Gündemde artan maliyetler, konut kredilerindeki yüksek faiz oranları ile yapı denetim sistemiyle ilgili yaşanan sorunlar vardı.

 TSO Meslek Komiteleri kendi sektörleriyle ilgili konu ve gündemler görüşmek üzere sektör temsilcileri ile buluşmaya devam ediyor. Ferit Çetiner, Yusuf Özünlü, Mustafa Tamer Şendağ, Haşim Kalyun, Ahmet Yalçın, Fevzi Demir ve Yılmaz Sönmez’den oluşan 7. Meslek Komitesi de temsil ettiği ekonominin lokomotif sektörlerinden inşaat sektöründeki durumu değerlendirerek gündem konularını değerlendirdi. Komitenin dikkat çektiği konular arasında beton fiyatları ile genel maliyet artışları başı çekti. Konut kredi faizlerinin yüksekliği ve banka kredi limitlerinin düşmesinden sonra konut talebinde de önemli azalma olduğunun belirtildiği toplantıda bir diğer gündem de imara açılmış olan yeni alanların alt yapı ve yol çalışmalarının hızlanması ve sıkıntılarının giderilmesi yönündeydi.

Komite toplantısında değerlendirilen bir diğer konu da müteahhit firmaların işlerinin aksamaması için yapı denetim firmalarının il bazındaki görevlendirilmesiyle ilgili yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyulması. Beklenti, Mersin ilinin bölgelere ayrılarak, bir ve ikinci bölge sınırları belirlenecek şekilde yeniden kurgulanması yönünde. Sektör temsilcileri, mesafeleri dikkate alarak 1.bölge; Tarsus-Mersin merkez-Çamlıyayla-Erdemli, 2. bölge; Silifke-Mut-Anamur-Aydıncık-Bozyazı olacak şekilde düzenleme bekliyor.

………….OOO……….. 

TARSUS BELEDİYESİ 4. İŞ

SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

SEMPOZYUMU’NU GERÇEKLEŞTİRECEK

Tarsus Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nın iş birliği ile Güvenli Yaşam konulu “İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu’nun” dördüncüsünü 28 Aralık 2022 tarihinde çevrimiçi ortamda gerçekleştirecek.

Tarsus Belediyesi öncülüğünde, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hacettepe Üniversitesi işbirliği ile çevrimiçi ortamda 4. İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu düzenlenecek. Sempozyumda içlerinde Bilim Kurulu üyesi ve bilim insanlarının da olduğu çok sayıda uzman sunum gerçekleştirecek. Ücretsiz ve herkese açık olarak gerçekleştirilecek olan sempozyumun açılış konuşmalarını Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı İş ve Meslek Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Naci Yıldız, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Ankara Ofisi Salih Gökçe Görgeç, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Kamil Işık yapacak. Sempozyum 28 Aralık 2022 tarihinde 08.30 ile 16.30 saatleri arasında çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek.

Kamu kurumlarından ve üniversitelerden alanında uzman kişilerin sunum gerçekleştirecekleri sempozyum 4 oturumdan oluşacak. Uzmanlar ‘Güvenli Yaşam’’ konusuna değinecek.

Sempozyuma katılmak için www.tarsus.bel.tr/sempozyum/ sayfasına giriş yapılması yeterli olacak. Ayrıca Tarsus Belediyesi www.tarsus.bel.tr web adresindeki sempozyum görseline tıklayarak giriş sağlanabilecek.

………….OOO……….. 

TARSUS DEVLET HASTANESİ

YENİ BİNAYA TAŞINIYOR

Eski adıyla SSK Hastanesi, mevcut ardıyla Tarsus Devlet Hastanesi Ana hizmet binasındaki birimler  yeni binaya taşınıyor.

Bir süre önce bazı bölümleri açılan yeni hastane bugün saat 16.00’dan itibaren Ana hizmet binasının taşınması ile tam oarak faaliyete geçecek.

Ana hizmet binasındaki birimler  08.01.2023 tarihine kadar tamamen yeni binaya taşınmış olacak. Bir süre öncede kent merkezindeki eski Devlet Hastanesi kapatılmıştı.

600 yataklı yeni hastane Ocak ayının ilk haftasından sonra tüm birimleri ile hizmet verecek.

………….OOO……….. 

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANILDI

Tarsus’ta  Sarıkamış Şehitleri Anıldı.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu sosyal medya dan Sarıkamış şehitlerini anarak rahmet diledi. Sarıkamış’ta 60 bini donarak olmak üzere 78 bin şehit vermiştik. 1914 yılının 15-22 Aralık tarihleri arasında, Sarıkamış yakınındaki Allahuekber dağlarında 60 bini donarak olmak üzere 78 bin şehit vermiştik.        

………….OOO…………

TİY ESKİ OYUNCUSU

KAYSERİ İLE ANLAŞTI

Tarsus İdman Yurdu  eski oyuncularından Kazım Çelik,  Süper amatör ligde mücadele eden Kayserigücü ile anlaştı.

Kayseri Süper Amatör Küme B Grubu lideri Kayserigücü FK, forvete takviye yaptı. Ligin ilk yarısını lider olarak tamamlayan ve ligin ikinci yarısında kadrosunu güçlendirmek için kolları sıvayan sarı siyahlı ekip son olarak Kırşehir Belediyespor’da forma giyen 22 yaşındaki Kayserili oyuncu Kazım Çelik’i transfer etti. Erkiletspor’da futbola başlayan ve ardından Manavgatspor, Galatasaray, Yukatel Kayserispor, Tarsus İdman Yurdu, ve Kırşehir Belediyespor’da forma giyen Kazım Çelik, yeniden memleketine döndü. Ligin ikinci yarısı itibari ile Kayserigücü FK forması giyecek olan Kazım Çelik, asbaşkan İsmail Eğin ile bir araya gelerek resmi sözleşmeye imza atıp sarı siyahlı formayı giydi.

………….OOO…………

TARSUS İDMANYURDU

OYUNCULARINA PARA DAĞITILDI

TFF 2. lig beyaz grupta yer alan Tarsus İdmanyurdu ilk yarı maçlarını tamamladı. Dün belediye başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın destekleri ile oyunculara para dağıtıldı.

İlk yarı karnesine bakıldığında TİY ilk yarıyı 20 puanla tamamladı.

Sarı lacivertli ekip puan ilk yarı sonunda  puan sıralamasında 13. olarak yer aldı ve  ilk yarıda 20 puan topladı.

İkinci yarının ilk maçında kentimizde Erzincan24 takımını konuk edeceğiz.

İkinci yarı maçları 15 Ocak 2023 tarihinde başlayacak. TİY ikinci yarıya kendi evinde Erzincan’ı konuk ederek başlayacak. İlk yarıdaki maç 1-1 berabere bitmişti. İkinci yarının 2. haftasında 22 Ocak tarihinde ise Düzcespor’a konuk olacağız.

………….OOO…………

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort bayan Manavgat escort bayan Fethiye escort bayan Kemer escort bayan Didim escort bayan Çanakkale escort bayan Aydın escort bayan Muğla escort bayan Tekirdağ escort bayan Manisa escort bayan Balıkesir escort bayan Trabzon escort bayan Elazığ escort bayan Ordu escort bayan Kütahya escort bayan Isparta escort bayan Rize escort bayan Kahramanmaraş escort bayan Yalova escort bayan Giresun escort bayan Yozgat escort bayan Tokat escort bayan Şanlıurfa escort bayan Sivas escort bayan Batman escort bayan Erzurum escort bayan Sinop escort bayan Kırşehir escort bayan Karaman escort bayan Kırıkkale escort bayan Bolu escort bayan Amasya escort bayan Niğde escort bayan Uşak escort bayan Edirne escort bayan Çorum escort bayan Osmaniye escort bayan Zonguldak escort bayan Van escort bayan Erzincan escort bayan Zeytinburnu masaj Talas masaj Tarsus masaj Tavşanlı masaj Terme masaj Tire masaj Torbalı masaj Toroslar masaj Turgutlu masaj Turgutreis masaj Turhal masaj Tuzla masaj Ulus masaj Ümraniye masaj Urla masaj Üsküdar masaj Vezirköprü masaj Viranşehir masaj Yatağan masaj Yenimahalle masaj Yenişehir masaj Yıldırım masaj Yomra masaj Yumurtalık masaj Yunusemre masaj Yüreğir masaj www.dubainewescorts.com Adana escort Afyon escort Aksaray escort Amasya escort Ankara escort Antalya escort Antep escort Aydın escort Balıkesir escort Bursa escort Anamur escort Antakya escort Arnavutköy escort Atakum escort Ataşehir escort Avcılar escort Bafra escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Balçova escort Bandırma escort Başakşehir escort Batıkent escort Battalgazi escort Bayındır escort Bayrampaşa escort Beldibi escort Belek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beylikdüzü escort Beyoğlu escort Beypazarı escort Adalar escort Adapazarı escort Afşin escort Akçaabat escort Akçadağ escort Akçakale escort Akçakoca escort Akdağmadeni escort Akdeniz escort Akhisar escort Akşehir escort Aksu escort Akyazı escort Alanya escort Alaşehir escort Aliağa escort Almus escort Altıeylül escort Altınordu escort Araklı escort Ardeşen escort Arifiye escort Avsallar escort Ayvacık escort Ayvalık escort Aziziye escort vip eskort model http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Konya bayan escort
Sakarya bayan escort
Samsun bayan escort
Kocaeli bayan escort
Kayseri bayan escort
İzmir bayan escort
Hatay bayan escort
Gaziantep bayan escort
Diyarbakır bayan escort
Ankara bayan escort
Adana bayan escort
Antalya bayan escort
Bursa bayan escort
Mersin bayan escort
Aydın bayan escort
Balıkesir bayan escort
Çanakkale bayan escort
Kıbrıs bayan escort
Kütahya bayan escort
Manisa bayan escort
Muğla bayan escort
Tekirdağ bayan escort
Trabzon bayan escort
Yalova bayan escort
Isparta bayan escort
Kahramanmaraş bayan escort
Ordu bayan escort
Rize bayan escort
Sivas bayan escort
Afyon bayan escort
Aksaray bayan escort
Giresun bayan escort
Şanlıurfa bayan escort
Yozgat bayan escort
Erzurum bayan escort
Amasya bayan escort
Çorum bayan escort
Tokat bayan escort
Uşak bayan escort
Van bayan escort
Bolu bayan escort
Burdur bayan escort
Kırşehir bayan escort
Niğde bayan escort
Osmaniye bayan escort
Zonguldak bayan escort
Düzce bayan escort
Edirne bayan escort
Erzincan bayan escort
Karabük bayan escort
Karaman bayan escort
Kastamonu bayan escort
Kırıkkale bayan escort
Kırklareli bayan escort
adana mutlu son masaj
istanbul mutlu son masaj
ankara mutlu son masaj
izmir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
antalya mutlu son masaj
konya mutlu son masaj
şanlıurfa mutlu son masaj
gaziantep mutlu son masaj
kocaeli mutlu son masaj
mersin mutlu son masaj
diyarbakır mutlu son masaj
hatay mutlu son masaj
manisa mutlu son masaj
kayseri mutlu son masaj
samsun mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
kahramanmaraş mutlu son masaj
van mutlu son masaj
aydın mutlu son masaj
tekirdağ mutlu son masaj
sakarya mutlu son masaj
denizli mutlu son masaj
muğla mutlu son masaj
afyon mutlu son masaj
amasya mutlu son masaj
batman mutlu son masaj
çanakkale mutlu son masaj
çorum mutlu son masaj
düzce mutlu son masaj
edirne mutlu son masaj
elazığ mutlu son masaj
erzurum mutlu son masaj
eskişehir mutlu son masaj
giresun mutlu son masaj
ısparta mutlu son masaj
kastamonu mutlu son masaj
uşak mutlu son masaj
kütahya mutlu son masaj
malatya mutlu son masaj
ordu mutlu son masaj
trabzon mutlu son masaj
rize mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
tokat mutlu son masaj
aksaray mutlu son masaj
yalova mutlu son masaj
yozgat mutlu son masaj
zonguldak mutlu son masaj
Arnavutköy bayan escort
Ataşehir bayan escort
Başakşehir bayan escort
Esenler bayan escort
Esenyurt bayan escort
Fatih bayan escort
Gaziosmanpaşa bayan escort
Kağıthane bayan escort
Kartal bayan escort
Küçükçekmece bayan escort
Maltepe bayan escort
Sarıyer bayan escort
Pendik bayan escort
Sultangazi bayan escort
Ümraniye bayan escort
Zeytinburnu bayan escort
Adapazarı bayan escort
Aksu bayan escort
Anamur bayan escort
Antakya bayan escort
Atakum bayan escort
Belek bayan escort
Beykoz bayan escort
Buca bayan escort
Çankaya bayan escort
Çorlu bayan escort
Dalaman bayan escort
Edremit bayan escort
Erdemli bayan escort
Gaziemir bayan escort
Gazipaşa bayan escort
Gölcük bayan escort
Gümbet bayan escort
Gümüşlük bayan escort
İlkadım bayan escort
İnegöl bayan escort
İskenderun bayan escort
Karşıyaka bayan escort
Kaş bayan escort
Kavaklıdere bayan escort
Keçiören bayan escort
Kepez bayan escort
Konak bayan escort
Konyaaltı bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Menderes bayan escort
Menemen bayan escort
Menteşe bayan escort
Mezitli bayan escort
Ödemiş bayan escort
Odunpazarı bayan escort
Osmangazi bayan escort
Pamukkale bayan escort
Şahinbey bayan escort
Serdivan bayan escort
Seyhan bayan escort
Side bayan escort
Şile bayan escort
Silifke bayan escort
Silivri bayan escort
Tarsus bayan escort
Tire bayan escort
Torbalı bayan escort
Toroslar bayan escort
Turgutreis bayan escort
Yalıkavak bayan escort
Bandırma bayan escort
Çerkezköy bayan escort
Kahramankazan bayan escort
Elbistan bayan escort
Milas bayan escort
Polatlı bayan escort
Çarşamba bayan escort
Ceyhan bayan escort
Nazilli bayan escort
Söke bayan escort
İznik bayan escort
Susurluk bayan escort
Melikgazi bayan escort
Yıldırım bayan escort
Bafra bayan escort
Akçaabat bayan escort
Salihli bayan escort
Akhisar bayan escort
Soma bayan escort
Turgutlu bayan escort
Yatağan bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Merzifon bayan escort
Lüleburgaz bayan escort
Sandıklı bayan escort
Gelibolu bayan escort
Çan bayan escort
Dörtyol bayan escort
Dörtyol bayan escort