DOLAR 18,8080 -0.07%
EURO 20,3052 -0.06%
ALTIN 1.127,49-0,07
BITCOIN 430867-2,23%
Mersin

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 2 Ocak 2023

Tarsus Mektubu 2 Ocak 2023

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Ocak 2, 2023 11:14
Tarsus Mektubu 2 Ocak 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2 OCAK 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO……….. 

TARSUS ŞİİRDE MERSİN’DE BİRİNCİ

Toroslar Belediyesinin, Mersin Yazarlar Derneği (MEYAD) ile birlikte geleneksel olarak düzenlediği 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun yıl dönümü Şiir yarışması Tarsus’a 1.lik getirdi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın, Kuvayi milliye ruhunun yaşatılması ve yeni nesile aktarılması amacıyla önem verdiği etkinliklerden biri olan şiir yarışmasına bu yıl Türkiye’nin dört bir yanından 65 eser katıldı.

BİRİNCİ TARSUS’TAN

Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucunda; “Atatürk Yürekliler” adlı şiiri ile Mersin’in Tarsus İlçesinden Fatma Özger Bilgiç birinci, “Şöleni Var Mersin’in” adlı şiiri ile Mersin’in Mut İlçesinden Osman Gündoğdu ikinci, “Mersin İstiklali” adlı şiiri ile Mersin’in Bozyazı İlçesinden Furkan Poyraz üçüncü oldu.

Birinciye tam altın, ikinciye yarım altın ve üçüncüye çeyrek altının verileceği şiir yarışması’nın ödül töreninde tüm katılımcılara da katılım belgesi takdim edilecek.

………….OOO……….. 

BAŞKAN SEÇER, YILIN SON

GÜNÜ TARSUS’TAYDI

Her fırsatta vatandaşlarla iç içe olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Seçer, 2022 yılının son gününde de saha gezisini sürdürdü. Tarsus Yeni Mahalle’de kurulan semt pazarı ve Yarenlik Alanı’nı ziyaret eden Başkan Seçer, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Tarsusluların yeni yılını kutlayan Başkan Seçer, 2023’ün başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya huzur ve mutluluk getirmesini diledi.

Göreve geldiği günden bu yana Mersin’e değer katacak hizmetler için çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, esnaf ve vatandaş ziyaretlerini de aralıksız sürdürüyor. Yılın son gününde de halkla iç içe olmayı ihmal etmeyen Başkan Seçer, Tarsus’ta esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Esnafa, ‘Hayırlı işler’ dileyen Seçer, vatandaşlarla da sohbet etti.

İlk olarak; Yeni Mahalle’de kurulan semt pazarını gezen Başkan Seçer, burada pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla buluştu, taleplerini dinledi. Yarenlik Alanı’ndaki esnafı da ziyaret eden Başkan Seçer’e yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, Tarsus’a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Vatandaşların yeni yılını kutlayan Başkan Seçer, 2023’ün başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya huzur ve mutluluk getirmesini diledi.

………….OOO……….. 

BAŞKAN BOZDOĞAN’DAN

YENİ YIL MESAJI

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, yeni yıl öncesi bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Bozdoğan mesajında 2023 yılını kutlayarak,” Kıymetli hemşehrilerim, yeni yıl beraberinde yeni umutları, yeni başlangıçları ve yeni beklentileri getirir. 2022 yılını geride bırakırken, kentimize fayda sağlamak için çalışma arzumuz, Tarsus’un il olması için verdiğimiz büyük mücadele, beklentiler, umutlar ve coşku ile hep beraber yeni yıla giriyoruz.

Yaptığımız her işte olduğu gibi, geride bıraktığımız yılın tüm gayret ve özveri ile muhasebesini yaparken, 2023 yılının vatandaşlarımıza ve kentimize iyi gelmesi için hangi adımları atmamız gerektiğini düşünecek, zamanımızı ve Tarsus’umuzun potansiyelini en verimli şekilde değerlendireceğiz.

2023 yılında, Tarsus’un sahip olduğu bütün imkânları kullanarak gerçekleştireceğimiz projelerle, kentimizi her yönüyle modern ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek en önemli hedefimiz olacak. Tarsus’umuzun il olması için var gücümüzle çalışma arzumuz daima sürecek. Bu konuda tüm hemşehrilerimizin, esnaf odalarımızın, basın yayın kuruluşlarının ve sivil toplum kuruluşlarının ortak bir iradeye sahip olması en büyük gücümüzdür. Bu birlik ruhunun yeni yılda da devam edeceğine olan güvenimiz tamdır.

Bu vesile ile 2023 yılının ülkemize, Tarsus’umuza ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni eder; tüm halkımızın ve çalışma arkadaşlarımın yeni yılını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım. İl’le de Tarsus! “ifadelerini kullandı. 

………….OOO……….. 

TİY İÇİN  BİR ÖNERİ…

Tarsus İdmanyurdu Taraftarlarımız Biraraya Gelerek “Tarsus İdmanyurdu’na Katkı Verenler  Derneği” Kurarak  Takımımıza   Maddi Anlamda Destek Olacaklara Önayak Olabilirler…

………….OOO……….. 

HALK KART TARSUS DAHİL

 SAHİPLERİNE YENİ YILDA MÜJDE

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin dar gelirli vatandaşlara yönelik en önemli hizmetlerinden biri olan Halk Kart’ın tutarları artırıldı. 2023 yılı ile birlikte adeta müjde gibi gelen tutar artırımı, vatandaşların içini rahatlattı.

Halk Kart uygulamasından yaklaşık 11 bin 500 kişi yararlanıyor

Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde verilen Halk Kart hizmetinden yararlanan yaklaşık 11 bin 500 vatandaş, Büyükşehir’den müjdeli haberi aldı. Ekonomik anlamda sıkıntılı süreçler devam ederken, 2023 yılı için Halk Kart tutarlarını artıran Büyükşehir Belediyesi, uygulamadan faydalanan vatandaşları sevindirdi.Halk Kart’ta, 2022 yılında alt limit olan 150 TL %100’lük artışla 300 TL olurken, üst limit olan 270 TL’de %100’e yakın bir artışla 500 TL oldu.

Son günlerde artan ekonomik sıkıntılar nedeniyle bir süredir tutar artışı çalışmalarını yürüten Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılı Ocak ayından itibaren geçerli olacak olanHalk Kart miktarlarının artışı ile hem vatandaşın, hem de esnafın yüzünü güldürecek.

Yıldırım: “Halk Kart limitlerinde %100’e yakın artış sağladık”

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Engin Yıldırım, Halk Kart projesini özetleyerek, yapılan limit artışlarını anlattı. Yıldırım, “Bu proje; alışveriş yapılan yerler zincir marketler yerine yerel marketlerimiz olduğu için, hem vatandaşlarımıza hem de esnafımıza katkısı olan bir proje. Biz bu projemizde vermiş olduğumuz limitleri 2023 yılı için artırdık. 150 TL’yi 300 TL olarak, 270 TL’yi de 500 TL olarak belirleyerek, %100’e yakın bir artış sağladık. Son zamanlarda vatandaşlarımızın ekonomik ve sosyal durum açısından yaşadığı sıkıntının farkındayız. Başkanımızın da takdiriyle,aylık ortalama 11 bin 500 kişinin yararlandığı Halk Kart hizmetimizde, Ocak ayından itibaren artışlı tutarlar geçerli olacak” dedi.

………….OOO……….. 

MURAT KAYA ‘’  2023

TÜRKİYE’NİN YILI OLMALI’’

Tarsus Ticaret Borsası Meclisi Başkanı Murat Kaya ‘’  2023 Türkiye’nin yılı olması ‘’ temennisinde bulundu.

Zorlu şartlara rağmen 2022 yılı bütçesini büyük ölçüde tutturduklarını belirten Meclis Başkanı Murat Kaya,  “Önümüzdeki yılın bütçe tasarısını ilgili personellerimiz, yönetim kurulumuz ve hesapları inceleme komisyonumuzla son haliyle birlikte sizlerle paylaştık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Borsamız adına, şehrimiz, ülkemiz ve dünya adına refahın, huzurun sürdüğü bir yıl diliyorum. Sizlerle birlikte Borsa tarihine yakışır başarılı çalışmalarla dolu bir yıl diliyorum. Umarım kaygılarımızdan, tasalarımızdan uzaklaştığımız bereketli bir yıl olur. Temennimiz 2023 yılının kendini güzellikleriyle, sevinçleriyle hatırlatan bir yıl ve Türkiye’nin yılı olması” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Seçer, yürüttükleri çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Hem faaliyetler anlamın da, hem de bütçe yönetimi anlamında iyi bir yılı geride bıraktıklarını belirten Seçer “Sizlerle birlikte yepyeni bir döneme başladık. Borsamız açısından nispeten olumlu bir dönem olsa da camiamız mensupları açısından zorlu bir yıl olduğu hepimizin malumu. Küresel ekonomide yaşanan ve neredeyse son 50 yıldır görülmeyen gelişmeler nedeniyle birçok belirsizlik yaşıyoruz . Her sektörün kendine has sorunları da var. Bizler elçiyiz. Ve asli görevimiz üyelerimizin üretim yapabilme gücünü beslemek ve güçlendirmek.” diye konuştu.

Toplantı sonrası Meclis Başkanı Murat Kaya, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile Borsa Personelinin yeni yıllarını kutladı.

………….OOO……….. 

HAKAN YILDIRIM’A AMCASI İÇİN TAZİYE

Tarsus Belediye  Başkanı Haluk Bozdoğan ‘’Başkan  Yardımcımız Hakan Yıldırım’ın vefat eden Kıymetli Amcası Bahattin Yıldırım’a (Vasfi) Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.’’ Dedi.

………….OOO…………

BAKAN, TARSUS-MERSİN YOLUNU ANLATTI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mersin-Tarsus Otoyol Ayrımı ve Mersin OSB Bağlantı Kavşağını anlattı.

Bakan ‘’ Ağrı-Hamur-Tutak- Patnos Devlet Yolu’na da değinerek, bu yolun, Doğu Anadolu Bölgesi’ni Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne bağlayan kuzey-güney aksının önemli bir parçası olduğunu kaydetti.

Karaismailoğlu, Malatya Hekimhan Yolu, Diyarbakır Güneybatı Çevreyolu, Bitlis Çevreyolu ve kavşağı, Bursa Togg Fabrika yolları, Balıkesir Bandırma Girişi Köprülü Kavşağı, Horasan Karakurt Yolu Taşlı Güney 2 Viyadüğü, Batman Hasankeyf Tüneli ve bağlantı yolları, Şanlıurfa Kuzeybatı Çevreyolu, Mersin-Tarsus Otoyol Ayrımı ve Mersin OSB Bağlantı Kavşağı, Samsun Kavak- Asarcık Yolu, Mardin Midyat Şehir Geçişi Bağlantı Yolları ve Midyat Nusaybin Yolu, Bitlis Çayı Viyadüğü ve bağlantı yolları ile Erzurum İspir Rize Yolu’nun da geçen yıl hizmete açılan projeler arasında yer aldığını hatırlattı.

………….OOO……….. 

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.