DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 18 Ocak 2023

Tarsus Mektubu 18 Ocak 2023

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Ocak 18, 2023 13:07
Tarsus Mektubu 18 Ocak 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

18 OCAK 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO………..

MERSİN AGROPARK’I ZİYARETE GELEN

EDİRNE HEYETİ TARSUS TİCARET BORSASI

EV SAHİPLİĞİNDE AĞIRLANDI. 

Edirne’den Türkiye’nin ilk Tarım İhtisas Teknoparkı olma özelliği taşıyan Mersin Tarım ve Gıda İhtisas Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ne (Mersin Agropark A.Ş.) ziyaret. 

Edirne Valiliği koordinasyonunda Edirne de yapılması planlanan İhtisas Teknoparkın alt yapı ve fizibilite çalışmalarına kaynak oluşturması noktasında Tarsus ilçesi Alifakı ve Reşadiye mahallelerinde yaklaşık 800 dönüm arazi üzerinde kurulan Mersin Agropark’ı ziyarete gelen Edirne heyeti Tarsus Ticaret Borsası ev sahipliğinde ağırlandı. 

Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Seçer ile Agropark A.Ş. Yönetim kurulu başkanı Hakan Sefa Çakır’in eşlik ettiği Edirne heyetine yapılan bilgilendirmede Agropak’ın faaliyetleri, kapsamı, kuruluş aşamaları, sağladığı teşvik ve destekler anlatıldı. 

Türkiye’nin en hızlı yapılanmasına sahip Tarsus’ta kurulu Mersin AGROPARK bölgesi ziyaret heyetinde Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Trakya Üniversitesi Havsa MYO Müdürü Mustafa Tan, Edirne Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut, Trakya Tarımsal Araştırma Enstitü Müdürü Adnan Tülek ile Edirne İl tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt’a yerleşke hakkında Mersin Agropark Mdr. Murat Hocagil tarafından bilgilendirme sunumu yapıldı. 

Agropark’ın bölge ve Türkiye için önemine değinen Hocagil “Mersin AGROPARK bölgesi faaliyete geçmesiyle birlikte, Türkiye’nin tarımda uluslararası ölçekte söz sahibi olabilmesine imkân tanıyacak bir cazibe merkezi olacaktır” dedi. 

………….OOO………..

KADINLARA EĞTİME DEVAM

Tarsus’ta belediyeye ait Güner Yüksek (Hala) Kadın Yaşam Destek ve Dayanışma Merkezimizin mahallelerimizde sürdürülen eğitimleri devam ediyor.

Tozkoparan Zahit Mahallesi’nde vatandaşlarımıza; Sağlık İşleri Müdürlüğümüz hemşiresi tarafından ‘Meme Kanserinde Erken Tanının Önemi’ eğitimi verilirken, ardından ‘Aile İçi İletişim’ eğitimi verildi.

………….OOO………..

TARSUS BEYDEĞİRMENİ İLKOKULU ALZHEİMER İLE TANIŞTI

Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu’nun ‘Doktor Sunumları’ kapsamında Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi’nde düzenlediği ‘Alzheimer’ı Tanıyalım’ konulu sunum Tarsus Beydeğirmeni İlkokulu öğretmen, öğrenci ve velilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Emine  Kuren’in haberine göre Tarsus Beydeğirmeni İlkokulu’nun alzheimer hastalığı ile tanıştığı ‘Alzheimer’ı Tanıyalım’ sunumuna konuşmacı olarak katılan Aile Hekimliği Uzmanı Dr. Nil Dinçer sunumuna alzheimer hastalığının tanımını yaparak başladı. Alzheimer hastalığının evrelerini, tanısını, teşhisini, belirtilerini ve tedevi yöntemlerini anlatarak sosyal yaşamdan örnekler verdi. Sağlıklı beslenmenin, sporun, sosyal aktivitelerin önemine dikkat çekti. Katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Farkındalık çalışmaları ile kitlelere ulaşan Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu’nun düzenlediği ‘Alzheimer’ı Tanıyalım’ sunumu temenni ve toplu hatıra fotoğrafının çekiminin ardından son buldu.

Emine KUREN

………….OOO………..

ÇOCUKLARA SİNEMA

Tarsuslu çocuklar, sinema ve tiyatro ile kreş çağında tanışıyor.

Tarsus Belediyesine ait kreşlerde eğitim gören çocuklarımız dün ‘’Tavşan Okulu’’ ile ‘’Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa’’ sinema filmlerini büyük bir keyifle izledi.

………….OOO………..

ÜNİVERSİTEÖĞRENCİLERİ BU

İMKANDAN YARARLANSIN

Tarsus Belediyesinin üniversite öğrencilerine burs imkanı memnuniyet yarattı.

2022-2023 eğitim-öğretim dönemi ön lisans ve lisans programlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilere eğitim yardımı başvuruları başladı. Öğrenciler,  17 Şubat 2023 tarihine kadar tarsus.bel.tr adresinden başvuru yaparak burs almaya hak kazanabilecek.

ÖĞRENİM YARDIMI İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Tarsus Belediyesi tarafından 2022-2023 eğitim döneminde lisans ve ön lisans programlarına yerleşmeye hak kazanmış öğrenciler için burs başvuruları başladı. Öğrencilerin burs başvurusunda bulunması için gerekli şartlar ise şöyle açıklandı. Öğrenci ailesinin Tarsus’ta ikamet ediyor olması,  2022-2023 eğitim öğretim yılında yükseköğretime kayıt yapmış olması ve 2022-2023 eğitim öğretim yılında tam burslu olarak vakıf üniversitesine kayıt yapmış olması gerekiyor.

İSTENİLEN BELGELER

Burs başvurusu için istenen belgeler ise şöyle; öğrencinin kazandığı okula kaydını yaptırdığına dair “Öğrenci Belgesi”  (E-Devlet üzerinden alınacak), anne veya babanın ikametgâh belgesi (E-Devlet’ten alınacak olup anne-babanın ayrı olması durumunda detaylı nüfus kayıt örneği eklenmek zorundadır). ÖSYM Yerleşme Sonuç Belgesi ve Transkript Belgesi gerekli olacak. Önlisans öğrencileri bin 600, lisans öğrencileri ise 3 bin 200 TL alacak.

 ………….OOO……….. 

TARSUS YUNUS EMRE

MAHALLESİNDE 40 KOVAN ÇALINDI

Tarsus Yunus Emre mahallesinde  bir şahsa ait 40 kovan arı çalındı.

Karabucak Ormanı İçindeki alanda bulunan kovanlar çalındı. Kovanların içinde tahminen 14 kg. bal olduğu iddia edilirken kovanlar kimliği meçhul kişilerce çalındı.

………….OOO……….. 

TARSUS’TA MOLA EVİ

FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

Yaşlı Destek Birimi ile onlara bir anlamda ‘manevi evlat’ olduklarını belirten Dr.Hülya  Atila, özel gereksinimli bireyler için de birçok hizmet sunduklarını vurguladı. Hülya Atila, Mersin merkezde ve Tarsus’ta yer alan Mola Evi ile aileleri sosyal yaşama dahil edebilmek için çeşitli faaliyetler yaptıklarını söyledi.

Dr. Atila, “Özel çocuklarımızla biz birçok ilki gerçekleştirdik, birçok sosyal faaliyete imza attık. Otizmli bireyler için, yapım aşamasında olan bir merkezi bu yıl açacağız. Mersin’in ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bu ihtiyacı karşılamak için de Otizm Merkezi açmak için yola çıktık” diye konuştu.Engelsiz Yaşam Merkezi ve Engelsiz Yaşam Parkı’nda, özel bireylere sahip anne ve babalarla el ele vererek çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekleyen Atila, “Sosyal aktiviteler, geziler, piknikler, özel gün ve farkındalık etkinlikleri yaptık.  O anlamda baktığımız zaman, birlikte birçok şeyi başardığımızı görüyorum. 2023 yıl içerisinde de en büyük hedefimiz, sağlığın korunması ve koruyucu sağlık hizmetleri olacak. Sağlığı daha da geliştiren bir belediye olmayı hedefliyor, o anlamda 2023 yılı içerisinde herkese sağlıklı yıllar diliyorum” dedi.

………….OOO……….. 

TARSUS’A BAĞLI KARGILI VE

ESENLER MAHALLE MEZARLIKLARINDA

BÜYÜKŞEHİR’DEN KAPSAMLI BAKIM ÇALIŞMASI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tarsus-Çamlıyayla Koordinasyon Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, merkez mezarlıkların yanı sıra kırsal bölgelerde bulunan yerleşim yerlerindeki mezarlıklarda da kapsamlı temizlik ve bakım çalışması yürütüyor.

Program dahilinde uygulanan ve iş makinalarının da kullanıldığı çalışmalar kapsamında Tarsus’ta Kargılı ile Esenler Mahalle mezarlıklarının yeşil alanlarında da bakım çalışması yapıldı. Yıllanmış ağaçlar üzerinde budama, çalı ile ot biçme ve genel temizlik işlemleri yerine getirilerek, mezarlıklar daha temiz bir görünüme kavuşturuluyor.

Onlarca yıl önce vefat etmiş merhum veya merhumelerin kabirlerinin de gün yüzüne çıktığı çalışmalarda mezarlık alanları bakımlı görüntüye kavuşuyor.

Muhtar Irgal: “Her şey çok güzel, çok mükemmel”

Tarsus Kargılı Mahallesi Muhtarı Münir Irgal, yapılan temizlik çalışmalarıyla mezarlık alanların bakımlı görüntüye kavuşmasından dolayı memnun olduklarını söyleyerek, “Daha önce Kargılı mezarlığımız çok perişan bir haldeydi. Şu anda Büyükşehir Belediyesi temizliğini güzel bir şekilde yapıyor. Büyükşehir’e çok teşekkür ediyorum. Çalışanların da ellerine, kollarına sağlık. Her şey çok güzel, çok mükemmel” dedi.

………….OOO……….. 

TARSUS’TA 2 ASKER ŞEHİT

Tarsus’ta  arkadan tıra çarpan otobüste şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Eren Öztürk ve Yasin Eroğlu’nun Adana’daki ailelerine şehadet haberi verildi.

Adana- Pozantı Otoyolu’nun Tarsus ilçesi Damlama mevkisinde meydana gelen kazada şehit olan Eren Öztürk’ün 100. Yıl Mahallesi 85331 Sokak’taki evini ziyaret eden askeri yetkililer, eşi Teslime Öztürk’e, şehit Yasin Eroğlu’nun 100. Yıl Mahallesi 85251 Sokak’taki babaevini ziyaret eden yetkililer de baba Hasan ve anne Hatice Eroğlu’na şahadet haberini ulaştırdı, başsağlığı diledi.Şehitlerin evinin bulunduğu sokağa Türk bayrağı asıldı.Şehitler Öztürk ve Eroğlu’nun cenazesinin yarın düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.Gaziantep’ten 11 İl Jandarma Komutanlığı personeli eşliğinde Kırklareli’ndeki Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine 27 Fas uyruklu düzensiz göçmeni taşıyan U.K. yönetimindeki 21 BA 884 plakalı otobüs, R.S. idaresindeki 31 AEK 926 plakalı demir yüklü tıra arkadan çarpmış, kazanın ardından alev alan otobüste yangın çıkmıştı.2 asker ve 1 kişi ölmüştü.

………….OOO……….. 

TARSUSLU FARUK YALNIZ UNUTULMADI…

Tarsus Mensucat Boya Fabrikası Çalışanları  Ölüm Yıl Dönümünde  kurum Müdürü Faruk YALNIZ’ ı Mezarı eski çalışanlar ve yakınları Tarsus’ta mezarı başında andı. Şahin mahallesi muhtarı Hüseyin Aydın ‘’ Binlerce İnsana İş Kapısı İŞGEM leri Açtı.Bir Tarsusludan Daha Çok TARSUS sevdalisı İdi. Müdürümüzü Unutmayacağız, Unutturmayacağız.’’ Dedi.

………….OOO……….. 

İYİ PARTİ, MEDYAD CEMİYETİMİZİ ZİYARET ETTİ.

İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Burak Özdil, yönetim kurulu üyeleri ile Medyad cemiyetimizi ziyaret etti.

Medyad başkanı Okan Çalışkan ‘’Tarsus adına oldukça verimli geçen görüşme sonunda ortak payda olarak TARSUS ön planda idi.  Gözlerinde gördüğüm Tarsus sevdalılığı çok yakında Burak Özdil başkanın kentin sesi olacağı yönünde idi. “Nazik ziyaretleri için teşekkür ederim.” dedi.

………….OOO……….. 

TİY, YENİ TRANSFERLERİ

DÜZCE MAÇINDA OYNATABİLECEK

TFF 2. lig beyaz grupta yer alan Tarsus İdmanyurdunda hedef yeni transferleri bu hafta oynatmak. TİY ikinci haftada Düzce’ye gidecek.

 Tarsus İdmanyurdu, oyuncuları bu maç için çalışmalara  başladı.

Yeni hoca Tansu Yaan nezaretinde yapılacak olan çalışmalar  Cuma günü tamamlanacak.

TİY şu anda puan cetvelinde 15. sırada ve 20 puanı bulunuyor. Küme düşme hattının bir sıra üzerinde olan TİY, toparlanmak için transferde kadrosunu güçlendirmeyi hedefliyor.

………….OOO…………

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort bayan Manavgat escort bayan Fethiye escort bayan Kemer escort bayan Didim escort bayan Çanakkale escort bayan Aydın escort bayan Muğla escort bayan Tekirdağ escort bayan Manisa escort bayan Balıkesir escort bayan Trabzon escort bayan Elazığ escort bayan Ordu escort bayan Kütahya escort bayan Isparta escort bayan Rize escort bayan Kahramanmaraş escort bayan Yalova escort bayan Giresun escort bayan Yozgat escort bayan Tokat escort bayan Şanlıurfa escort bayan Sivas escort bayan Batman escort bayan Erzurum escort bayan Sinop escort bayan Kırşehir escort bayan Karaman escort bayan Kırıkkale escort bayan Bolu escort bayan Amasya escort bayan Niğde escort bayan Uşak escort bayan Edirne escort bayan Çorum escort bayan Osmaniye escort bayan Zonguldak escort bayan Van escort bayan Erzincan escort bayan Zeytinburnu masaj Talas masaj Tarsus masaj Tavşanlı masaj Terme masaj Tire masaj Torbalı masaj Toroslar masaj Turgutlu masaj Turgutreis masaj Turhal masaj Tuzla masaj Ulus masaj Ümraniye masaj Urla masaj Üsküdar masaj Vezirköprü masaj Viranşehir masaj Yatağan masaj Yenimahalle masaj Yenişehir masaj Yıldırım masaj Yomra masaj Yumurtalık masaj Yunusemre masaj Yüreğir masaj www.dubainewescorts.com Adana escort Afyon escort Aksaray escort Amasya escort Ankara escort Antalya escort Antep escort Aydın escort Balıkesir escort Bursa escort Anamur escort Antakya escort Arnavutköy escort Atakum escort Ataşehir escort Avcılar escort Bafra escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Balçova escort Bandırma escort Başakşehir escort Batıkent escort Battalgazi escort Bayındır escort Bayrampaşa escort Beldibi escort Belek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beylikdüzü escort Beyoğlu escort Beypazarı escort Adalar escort Adapazarı escort Afşin escort Akçaabat escort Akçadağ escort Akçakale escort Akçakoca escort Akdağmadeni escort Akdeniz escort Akhisar escort Akşehir escort Aksu escort Akyazı escort Alanya escort Alaşehir escort Aliağa escort Almus escort Altıeylül escort Altınordu escort Araklı escort Ardeşen escort Arifiye escort Avsallar escort Ayvacık escort Ayvalık escort Aziziye escort vip eskort model http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Konya bayan escort
Sakarya bayan escort
Samsun bayan escort
Kocaeli bayan escort
Kayseri bayan escort
İzmir bayan escort
Hatay bayan escort
Gaziantep bayan escort
Diyarbakır bayan escort
Ankara bayan escort
Adana bayan escort
Antalya bayan escort
Bursa bayan escort
Mersin bayan escort
Aydın bayan escort
Balıkesir bayan escort
Çanakkale bayan escort
Kıbrıs bayan escort
Kütahya bayan escort
Manisa bayan escort
Muğla bayan escort
Tekirdağ bayan escort
Trabzon bayan escort
Yalova bayan escort
Isparta bayan escort
Kahramanmaraş bayan escort
Ordu bayan escort
Rize bayan escort
Sivas bayan escort
Afyon bayan escort
Aksaray bayan escort
Giresun bayan escort
Şanlıurfa bayan escort
Yozgat bayan escort
Erzurum bayan escort
Amasya bayan escort
Çorum bayan escort
Tokat bayan escort
Uşak bayan escort
Van bayan escort
Bolu bayan escort
Burdur bayan escort
Kırşehir bayan escort
Niğde bayan escort
Osmaniye bayan escort
Zonguldak bayan escort
Düzce bayan escort
Edirne bayan escort
Erzincan bayan escort
Karabük bayan escort
Karaman bayan escort
Kastamonu bayan escort
Kırıkkale bayan escort
Kırklareli bayan escort
adana mutlu son masaj
istanbul mutlu son masaj
ankara mutlu son masaj
izmir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
antalya mutlu son masaj
konya mutlu son masaj
şanlıurfa mutlu son masaj
gaziantep mutlu son masaj
kocaeli mutlu son masaj
mersin mutlu son masaj
diyarbakır mutlu son masaj
hatay mutlu son masaj
manisa mutlu son masaj
kayseri mutlu son masaj
samsun mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
kahramanmaraş mutlu son masaj
van mutlu son masaj
aydın mutlu son masaj
tekirdağ mutlu son masaj
sakarya mutlu son masaj
denizli mutlu son masaj
muğla mutlu son masaj
afyon mutlu son masaj
amasya mutlu son masaj
batman mutlu son masaj
çanakkale mutlu son masaj
çorum mutlu son masaj
düzce mutlu son masaj
edirne mutlu son masaj
elazığ mutlu son masaj
erzurum mutlu son masaj
eskişehir mutlu son masaj
giresun mutlu son masaj
ısparta mutlu son masaj
kastamonu mutlu son masaj
uşak mutlu son masaj
kütahya mutlu son masaj
malatya mutlu son masaj
ordu mutlu son masaj
trabzon mutlu son masaj
rize mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
tokat mutlu son masaj
aksaray mutlu son masaj
yalova mutlu son masaj
yozgat mutlu son masaj
zonguldak mutlu son masaj
Arnavutköy bayan escort
Ataşehir bayan escort
Başakşehir bayan escort
Esenler bayan escort
Esenyurt bayan escort
Fatih bayan escort
Gaziosmanpaşa bayan escort
Kağıthane bayan escort
Kartal bayan escort
Küçükçekmece bayan escort
Maltepe bayan escort
Sarıyer bayan escort
Pendik bayan escort
Sultangazi bayan escort
Ümraniye bayan escort
Zeytinburnu bayan escort
Adapazarı bayan escort
Aksu bayan escort
Anamur bayan escort
Antakya bayan escort
Atakum bayan escort
Belek bayan escort
Beykoz bayan escort
Buca bayan escort
Çankaya bayan escort
Çorlu bayan escort
Dalaman bayan escort
Edremit bayan escort
Erdemli bayan escort
Gaziemir bayan escort
Gazipaşa bayan escort
Gölcük bayan escort
Gümbet bayan escort
Gümüşlük bayan escort
İlkadım bayan escort
İnegöl bayan escort
İskenderun bayan escort
Karşıyaka bayan escort
Kaş bayan escort
Kavaklıdere bayan escort
Keçiören bayan escort
Kepez bayan escort
Konak bayan escort
Konyaaltı bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Menderes bayan escort
Menemen bayan escort
Menteşe bayan escort
Mezitli bayan escort
Ödemiş bayan escort
Odunpazarı bayan escort
Osmangazi bayan escort
Pamukkale bayan escort
Şahinbey bayan escort
Serdivan bayan escort
Seyhan bayan escort
Side bayan escort
Şile bayan escort
Silifke bayan escort
Silivri bayan escort
Tarsus bayan escort
Tire bayan escort
Torbalı bayan escort
Toroslar bayan escort
Turgutreis bayan escort
Yalıkavak bayan escort
Bandırma bayan escort
Çerkezköy bayan escort
Kahramankazan bayan escort
Elbistan bayan escort
Milas bayan escort
Polatlı bayan escort
Çarşamba bayan escort
Ceyhan bayan escort
Nazilli bayan escort
Söke bayan escort
İznik bayan escort
Susurluk bayan escort
Melikgazi bayan escort
Yıldırım bayan escort
Bafra bayan escort
Akçaabat bayan escort
Salihli bayan escort
Akhisar bayan escort
Soma bayan escort
Turgutlu bayan escort
Yatağan bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Merzifon bayan escort
Lüleburgaz bayan escort
Sandıklı bayan escort
Gelibolu bayan escort
Çan bayan escort
Dörtyol bayan escort
Dörtyol bayan escort