DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 17 Haziran 2022

Tarsus Mektubu 17 Haziran 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Haziran 17, 2022 12:59
Tarsus Mektubu 17 Haziran 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

17 HAZİRAN 2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO…………

SALİM KARAYI RAHMETLE ANIYORUZ

TAŞYAD başkanı Doğan Akpınar “’16 Haziran 2006 tarihinde gerçekleşen son şiir akşamlarından birgün sonra 17 Haziran’da kaybettiğimiz Salim Kara hocamızın ardından onun bayrağını biz devam ettiriyoruz…

Salim Hocamızla var olmaya başlayan Şiir akşamlarında çok güzel anılar bıraktık. Ancak 16 Haziran 2006 gecesi hem Babalar gününü kutlayıp hem de şiirler okuduğumuz türküler söylediğimiz gecenin ertesinde ise onu genç yaşında kalp krizi sonucu kaybetmenin hala derin acısı var yüreğimizde…” dedi.

………….OOO…………

TÜRK EĞİTİM SEN TARSUS ŞUBESİ’NİN

 OKULLAR ARASI VOLEYBOL  SONA ERDİ.

Türk Eğitim Sen Tarsus Şubesi’nin sendikanın kuruluşunun 30. yılı nedeniyle düzenlediği okullar arası voleybol  sona erdi.
 
24 takımın katıldığı ve 44 maçın yapıldığı turnuvada finale kalan Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları nefes kesen final maçında, geçmiş son üç yılın şampiyonu olan ve favori olarak gösterilen İbrahim Kozacıoğlu ortaokulunu 3-2 yenerek şampiyon oldu.
 
3.lük maçında ise Şehit Fazlı Kalaycı Ortaokulu rakibi Atatürk Meslek Lisesini 3-0 yenerek üçüncü oldu.
 
Tarsus ilçe Eğitim Müdürlüğü oyuncusu Cumali Gücük’ün gösterdiği yüksek performans ile büyük beğeni topladığı final maçında şampiyon olan takıma birincilik kupasını Milli Eğitim Şube Müdürü Sezai EROL verdi.
 
Türk Eğitim-Sen Tarsus Şube Başkanı Yaşar Yılmaz, her yıl olduğu gibi bu yılda büyük heyecana sahne olan turnuvada ki tüm takımları kutladı.
 
Başkan Yılmaz, “Birlik ve beraberliğimizi arttırmak adına düzenlediğimiz voleybol turnuvasında şampiyon olan Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü takımımızı kutluyorum. Katılım gösteren, heyecana destek olan herkesi tebrik ediyorum” dedi.

………….OOO…………

TARSUS BELEDİYESİ ZABITASI  ZARARLI

 830 KİLOGRAM PEYNİRE EL KOYDU

Tarsus Belediyesi Zabıtası Son Bir Haftada Halk Sağlığına zararlı 830 Kilogram Peynir Ele geçirdi.

Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını ön planda tutan gıda denetimleri kapsamında sağlığa zararlı ürünleri tespit etmeye devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde 447 kg zararlı bidon peynir ele geçirilen denetime bir yenisi daha eklendi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri son bir haftada toplamda 830 kg ağırlığına ulaşan halk sağlığına zararlı bidon peynir ele geçirdi. Üretim izin belgesi olmayan peynirler Tarsus Belediyesi tarafından imha edildi.

Tarsus Belediyesi zabıta ekipleri, Tarsus genelinde gıda üretimi ve satışı yapmaya yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Vatandaşın daha hijyenik ve sağlık kurallarına uygun gıda tüketimini sağlamak amacıyla geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen denetimde halk sağlığına zararlı, içerisinde bol miktarda nişasta bulunan 447 kg bidon peynir ele geçirilmişti. Kent genelinde şikâyetlerin artması üzerine harekete geçen ekipler toplamda 830 kg ağırlığında peynirleri halk sağlığına zararlı olması gerekçesi ile toplatarak imha etti.

İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILDI

Yapılan denetimlerde ele geçirilen peynirler Tarsus Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından analiz edildi. Üretim izin belgesi olmayan, plastik bidonlar içerisinde satışı gerçekleştirilen bidon peynirler tüm analizlerden geçerek gerekli raporlar yazıldı. İçerisinde bol miktarda halk sağlığına zararlı madde tespit edilen peynirler derhal imha edildi. Denetim gerçekleştirilen kişi ve kişilere yetkililer tarafından gerekli idari işlemler başlatıldı.

‘’VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI İLE KİMSENİN OYNAMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ’’

Denetimler hakkında açıklamalarda bulunan Zabıta Müdürü Uğur Bozan, ‘’Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’müze gelen başvurular ve yapmış olduğumuz denetimler üzerine; halk sağlığını tehdit eden ürünlerin satışlarıyla alakalı denetimlerde bu hafta içerisinde ortalama 830 kg civarında içerisinde nişasta olduğu tespit edilen peynir satışlarına rastlamış bulunmaktayız. Ürünler satan şahıslardan alınarak müsadere edilmiştir. Bu ürünlerin satışlarıyla alakalı işlemlerde gerekli bilgilendirmeler halkımıza yapılacak olup; denetimlerimiz aralıksız devam edecektir. Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’ın bu konudaki hassasiyeti ile halkımızın sağlıklı ürünler tüketmesi için elimizden gelen bütün gayreti Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak göstereceğiz. Vatandaşlardan ise herhangi bir olumsuzlukta belediyenin 153 numaralı telefonundan bizlere ulaşmalarını rica ediyoruz.” dedi.

………….OOO…………

TARSUS TİCARET BORSASI PERSONELLERİ

“SÜREÇ VE RİSK” EĞİTİMİNDE

TOBB Akreditasyon Sisteminde Borsa Personelleri “SÜREÇ ve RİSK” eğitimine katıldı.
 

TOBB tarafından düzenlenen personellere yönelik eğitimleri değerlendiren Başkan Murat Kaya, Akreditasyon sisteminin yaşayan bir süreç olduğuna işaret ederek bu durumun sürekli yenilenme ve gelişme arz ettiğini ifade etti. Borsanın  üye memnuniyetini ön planda tutarak her zaman hizmet kalitesini en üst noktalara taşımayı kendine hedef seçtiğini kaydeden Başkan Murat Kaya, bu nedenle personellerine yönelik gerçekleştirilen eğitimlerin hizmet kalitesinin AB standartlarına taşınması noktasında önem arz ettiğini söyledi.
 
9. ve 12. Dönem Akredite Oda/Borsalara yönelik olarak düzenlenen Risk Analizi ve Süreç Yönetimi Eğitimi’nin açılış konuşmasını gerçekleştirilen TOBB Akreditasyon Müdürü Özge Karatepe, Akreditasyon Standardı revizyon çalışmalarından bahsederek Akreditasyon Sistemi Kapsamındaki eğitimlere devam edileceğini de belirtti.
 
TOBB Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında Risk Analizi ve Süreç Yönetimi Eğitimi Türk Loydu denetçilerinden Serkan Şahin’in sunumuyla gerçekleştirildi.
 
Şahin,” Süreç bazlı risk analizinde iki önemli yaklaşım belirlenmiştir Reaktif yaklaşım ve Proaktif yaklaşım. Reaktif yaklaşımda hata oluşur, analiz edilir ve düzeltici faaliyetle takibi yapılır. Günümüzde artık proaktif yaklaşım önem kazanmıştır. Yani Hata oluşmadan olası hata durumları tanımlanır ve olası hata durumları analiz edilerek olası etkileri, önleyici faaliyetler ile takip edilir ”dedi.
 
TOBB merkez binasında 2 gün süren eğitimde Riskin ve Sürecin Tanımı, Süreç Yönetimi,  Risk Analizinin Amacı ve Risk Değerlendirmelerinin nasıl hazırlanması gerektiği konularında detaylı bilgiler verildi.
 
Eğitimde süreçlerin ve risk analiz çalışmalarının üzerine uygulamalı örneklerle grup çalışmaları yapılarak kazanımlar arttırıldı.

………….OOO…………

2021 TÜM EMEKLİLER SENDİKASI TARSUS BAŞ TEMSİLCI. RECAI PARTİ’DEN AÇIKLAMA

2021 Tüm Emekliler Sendikası Tarsus Baş Temsilci, Recai Parti Açıklama yaparak emeklilerin istek ve haklarını dile getirdi.

Recai Parti ‘’İktidarın, emekli ve emekçi/çalışan karşıtı politikası devam ediyor. Bu politikanın özü, yoksullardan ve çalışanlardan alıp, zenginlere, yandaşlara ve para babalarına vermektir. Memleketin kaynaklarını peşkeş çekmektir. 20 yıllık sürede ölçüsüz lüks harcamalar, gelir garantili modeller, yolsuzluklar, hesapsız kitapsız iç ve dış borçlanmalar, merkez bankası ve hazine kaynaklarının yağmalanması sıradanlaştı. Bu yüzden enflasyon ve döviz kontrolden çıktı. Kaynak dağıtımında adalet ortadan kalktı. Bu krizde en büyük faturayı biz emekliler ödüyoruz. Yandaş zenginler daha zengin olurken, milyonlarca emekli ve çalışan emekçinin payına yoksulluk ve açlık düştü.

Cumhuriyet idaresi yokluğu ve yoksulluğu tarımda ve sanayide kamucu yatırımlarla aşmış, Osmanlı’dan kalan borçları ödemiş, memleketi demir ağlarla örmüş fabrikalar ve devlet çiftlikleri kurmuştur.

AKP ise yirmi yıllık iktidarında, sınırsız özelleştirme, yüksek dış borç, yüksek faiz-düşük kur ve ucuz işçilik politikası uyguladı. Bankerlere ve borsacılara öncelik vererek halkı yoksulluğa itti, sanayi ve tarımı çökerterek, kalkınmayı sadece inşaata bağladı, devlet hazinesini iktidara yakın müteahhitlere ardına kadar açtı.

İki yıl önce Merkez Bankasının 128 milyar dolarlık rezervlerini çarçur eden AKP, şimdi yeni bir kalkınma modeline geçerek, ülkemizi yatırım üretim istihdam ihracat merkezi yapacağını iddia ediyor.

Yeni kalkınma modelinde döviz soygununu durdurmak yerine kur korumalı mevduatla halkın parasını zengine aktarmak var.

Ekonomi Bakanı Nureddin Nebati’nin dediği gibi ”Kur korumalı mevduat sisteminden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyor, çarklar dönüyor”.

Yetmedi şimdi de gelire endeksli senet çıkarıyor, biz yoksulların parasını zengine aktarmaya devam ediyor.

Çare cumhuriyetin kuruluş dönemindeki ulusal ekonomi anlayışına dönmektedir.

Devletin, Türkiye İstatistik Kurumu –TÜİK_ diye, bağımsızlığını ve tarafsızlığını yitirmiş, iktidarın emir eri olmuş bir kurumu var. İktidar, TÜİK eliyle ve emirle, gerçeklerden uzak, hayali,akla ve vicdana uymayan rakamlara dayanarak enflasyon açıklatıyor. Bu rakamlara dayanarak, yüzdelik zamlar yapıyor. Yapılan zamlar, tamamen hayat pahalılığı gerçeğinin dışında olduğundan, refah sağlamıyor, tersine daha yoksullaşmamıza sebep oluyor. Çünkü 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 7 bin lirayı, yoksulluk sınırı 20 bin lirayı geçti. Bütün emekliler asgari ücretin altında maaş alıyorlar. Gerçek enflasyon en az yüzde 160-200’de seyrediyor. Başta petrol ürünleri olmak üzere, elektrik, doğalgaz ve temel gıda maddelerine, günaşırı ölçüsüz ve vicdansız zamlar geliyor. Böyle bir ortamda iktidarın hayali rakamlara göre verdiği zamların, hiç bir kıymeti yoktur. Böyle bir zammı kabul etmiyoruz.

Emekliler insanca bir yaşam istiyorlar. Buna hakkımız da var. Yoksulluk ve açlıkta yaşamamız kader değil, iktidarın izlediği, emekli ve emekçi karşıtı politikadır. İktidar yıllardır bizi görmezden geliyor, sorunlarımızı çözmüyor, daha da ağırlaştırıyor. Yapılacak ilk seçimde emekliler bunun gereğini yapacaklardır.

Diğer yandan, emekliler, yeterli örgütlülüğe sahip değiller, dağınıklar. Milyonlarca oldukları halde, örgütlü olmadıkları için, bir güç olarak, hak mücadelesi yapmakta yetersiz kalıyorlar. Bu yüzden sendikamız 2021 TÜM EMEKLİ SEN, emeklilerin örgütlenmesini ve emeklilerin birliğinin sağlanması için çaba gösteriyor. Bütün emeklileri de, sendikamıza üye olmaya, destek vermeye, gücümüze güç katmaya çağırıyoruz. Çünkü, kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz.

İktidar emeklilerin örgütlenmesini, haklarını savunmasını istemiyor. Kurduğumuz emekli sendikalarını, sanki kendileri Anayasaya uyuyorlarmış gibi, Anayasa gerekçesiyle kapatıyor. Ancak biz yılmayacağız. Kapatsalar da yenisini kuracağız. 2021 Tüm EMEKLİ SEN, bu alanda kurduğumuz üçüncü sendikadır. Yılmayacağız. Amacımız emeklileri örgütleyerek, iktidarın yüzdelik komik zamlarına boyun eğmek değil, İktidarla TOPLU SÖZLEŞME pazarlığı ile, haklarımızı almaktır. Bunun yolu da, Meclisten EMEKLİLER STATÜ YASASININ çıkarılmasını sağlamaktır. Emekliler olarak, sendikamızda örgütlenirsek, birliğimizi sağlarsak ve güç olarak ortaya çıkarsak, hiçbir iktidar bizi görmezden gelemez. Zaten şu anda, İktidar ve ortaklarının dışındaki, meclis içi ve dışındaki partilerle görüşüyoruz.

Bizlerin oyuna başvuran siyasi partilerden talebimiz, emekli statü yasasının yanı sıra, SGK’nın güçlendirilmesi, ulaşılabilir parasız devlet hastanelerinin yaygınlaştırılmasıdır. Desteğimiz üreten emekçinin, emeklinin, EYT’linin taleplerini karşılayana olacaktır.

Yaşadığımız ekonomik ve sosyal krizde işsizlerden sonra en çok etkilenen ve perişan olanlar emeklilerdir. İktidar bizlerin ekonomik, sosyal ve demokratik taleplerimizi görmüyor ve çözmüyor. Emekliler açlıkla mücadele ediyorlar. Memleketin bütçe kaynaklarından, milli gelirinden paylarını alamıyorlar. Sağlık ve ilaç kesintileri devam ediyor. Milyar dolarlar, gelir garantili işlerine, yandaş şirketlere , gerici vakıflara, kur korumalı bir avuç para babasına aktarılıyor ama, yılda iki defa verilen bayram ikramiyelerimize bile, mali disiplini bozar, ödeme dengesi bozulur bahanesiyle, bir kuruş bile zam yapılmıyor. Milyonlarca emekli ve emekli ailesi, iktidarın emeklileri mahkum ettiği açlık ve yoksulluğu unutmayacaktır. İktidarın Emeklileri yoksullaştırma ve açlığa mahkum etme politikasına geçit vermeyecektir.

ACİL TALEPLERİMİZ

1.Asgari ücret, güncel açlık ve yoksulluk sınırına göre artırılsın

2. En düşük emekli maaşı ve bayram ikramiyesi, güncellenmiş asgari ücretle eşitlensin.

3 . Tüm emekli maaşlarına gerçekleşmiş enflasyon oranına göre seyyanen zam yapılsın,

4. Emekli sendikaları Statü yasası ile EYT yasası TBMM tatile girmeden çıkarılsın

EMEKLİ SENDİKALARI HAKTIR, EMEKLİ SENDİKALARI KAPATILAMAZ.

YAŞASIN EMEKLİLERİN ÖRGÜTLÜ BİRLEŞİK GÜCÜ

YAŞASIN EMEKLİLERİN EKONOMİK, SOSYAL VE DEMOKRATİK HAK MÜCADELESİ

YAŞASIN 2021 TÜM EMEKLİLER SENDİKASI –

 TÜM EMEKLİ SEN!

MERKEZ YÜRÜTME KURULU.

TARSUS BAŞ TEMSİLCI. RECAI PARTİ, BAŞKAN YAR. AYHAN SOYTÜRK, SAYMAN MEHMET ŞAKAR.

………….OOO…………

MERSİN’İN İLK ÖRNEK KÖYÜ DARISEKİSİ RENGARENK

Yörüklerin yoğun olarak yaşadığı Toroslar’ın eteklerindeki Darısekisi Mahallesi’nde köy kültürünü canlandırmak ve kadınlara istihdam sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje Mersin’de örnek oldu.

“Afetevleri Sokağı muazzam olmuş, o evlerdeki insanların mutluluğu da rengarenk olmuş”

 Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersinden Kadın Kooperatifi işbirliğiyle Darısekisi Örnek Köy Projesi’nin uygulandığı bölgede bir Köy Meydanı kuruldu. Meydanın yanındaki eski ilkokul binası Üretim Binası’na dönüştürülürken, bitişiğine Pişirim Alanı kuruldu. Alandaki eski lojman, içerisinde Yörük temalı figürlerin ve kütüphanenin de yer aldığı Eğitim Binası yapıldı. Üretici stantları, Yörük çadırı, seyir terası, içecek alanı, tıbbi aromatik bitki alanı ve nergis bahçesinin de yer aldığı Darısekisi Örnek Köy’deki Ortanca Sokak ziyaretçilerin beğenisini topladı.

Darısekisi Yörük Köyü’ nde; Büyükşehir Belediyesi’nin onarımını yaptığı Ortanca sokakta yer alan 13 adet ev ve bahçe duvarlarının, birbirinden güzel muhteşem renklerdeki dış cephe boyalarının tedarikini üstlenerek Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Örnek Köyler projesine destek olan DYO firması, evlerin yer aldığı sokağı rengarenk bir hale getirdi.

Köy kültürünü korumak ve kadınları üretime daha fazla dahil etmek amacıyla hayata geçirilen ilk örnek köy olan Darısekisi’nin, milyonlarca lira yatırımın çok ötesinde değer verdiği bir proje olduğunu kaydeden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Bu çalışmada bizimle beraber olan, hatta zaman zaman bizim birkaç adım önümüze geçen Mersinden Kadın Kooperatifi’ne, ona emek veren her bir üyesine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Muhtarımla ve köy halkıyla beraber burada çok değerli, çok önemli çalışmalar yaptılar. Eğitim Merkezi ile Kadın Atölyeleri oluşturdular. Şimdi Çocuk Atölyeleri oluşturacaklar. Afetevleri Sokağı muazzam olmuş, rengarenk; o evlerde yaşayan insanların mutluluğu da rengarenk olmuş, bir renk cümbüşü oluşturmuş. Zaten amacımız da bir damla mutluluk. Bütün çabalarımız da onun için” ifadelerini kullandı.

………….OOO…………

TARSUS TİCARET BORSASI BAŞKANI KAYA’DAN

 YKS’YE GİRECEKLERE BAŞARI DİLEĞİ..

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat KAYA, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) gireceklere başarılar diledi. 

 Başkan Murat Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Öğrencilerimizin geleceklerini belirlemelerinde ve arzu ettikleri üniversitelerle meslek dallarını seçmelerinde en önemli aşamalardan olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) tüm adaylarına başarılar diliyorum. Kendilerini adım adım geliştirerek büyük bir özveriyle bugüne hazırlanan öğrencilerimizin ellerinden gelenin en iyisini yaparak emeklerini başarıyla taçlandıracaklardır. 

Ayrıca tüm vatandaşlarımızın ve sınavda görevli personelin de adayların huzur ve güven içinde bir sınav geçirmeleri için gereken özeni göstereceklerine inanıyorum.  

Bu vesileyle YKS’ye girecek olan ülkemizin teminatı gençlerimize üstün başarılar diliyor, onlara bu zorlu süreçte her zaman destek veren aileleri ve öğretmenlerine teşekkür ediyor, sınavın gençlerimizi gönüllerindeki mesleğe taşımasını temenni ediyorum.” Dedi. 

………….OOO…………

MHP’Lİ SÖZLÜ’DEN TARSUS’LU DANYAL  AVŞAR’A ZİYARET

Önceki dönem Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’den Tarsus Süt Üreticileri Birliği Başkanı Daniyal Avşar’a ziyaret.

Adana Büyükşehir Belediyesi E. Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Baş Danışmanı Hüseyin Sözlü biz dizi ziyaretler için geldiği Tarsus’ta, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Daniyal Avşar’ı da ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler.

Hüseyin Sözlü ve MHP Adana E. İl Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Apaka’yı ağırlayan Avşar, Süt üreticilerinin sorunlarını ve çözüm yollarını aktararak, yetkililerin üreticilerimize daha çok destekte bulunması gerektiğini belirtti.

Ayrıca ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek Hüseyin Sözlü ve Oktay Apaka’ya teşekkür etti.

………….OOO…………

GÖZ DOKTORU MEHMET YUNUS SEVEN “HER ZAMAN HALKIMIZIN HİZMETİNDEYİM”

Tarsus’un tanınmış göz doktorlarından  Mehmet Yunus Seven “Her zaman halkımızın hizmetindeyim” dedi.

Geçtiğimiz aylarda  siyasete tekrar dönüş yaparak İyi Parti saflarına katılan Göz Doktoru Mehmet Yunus Seven, doktorluğunun yanı sıra siyasette de halkımıza hizmet etmek için kolları sıvadı. bunun için her kesi ve herkesimi, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden, halkımızın sorununu dinleyip görüş ve düşüncelerini alan Seven, gazetemizi de ziyaret ederek kurucumuz Mustafa Erdoğan ile görüştü. Fikir alış verişinde bulunan Seven “Halkımız beni nerede görmek istiyorsa, oraya aday olacağım” dedi

………….OOO…………

TARSUS’TA BERBERLERİN YAZ SAATİ UYGULAMASI BAŞYLIYOR

Her yıl berberlerde  okulların tatile girdiği hafta başlayan yaz tatili uygulaması bu hafta sonu başlıyor.

Berberler Odasının aldığı kararla 18 Haziran 2022 cumartesi günü saat 15.00’den itibaren berberler yaz saati uygulamasına geçerek işyerlerini pazartesi sabahına kadar kapatacaklar. Ancak kadın kuaförleri  Pazar günü açık olup Salı günü tatil yapacaklar.

………….OOO…………

TARSUS SU PARK 2022 YAZ SEZONUNU AÇTI

Tarsus Belediyesi sıcak yaz günlerinde vatandaşlara serinleme imkanı sunan, hijyenik koşullarda yüzme kurslarına da ev sahipliği yapan Tarsus Su Parkı’nın 2022 yaz sezonunu açtı.

Tarsus Su parkı vatandaşları bekliyor.

Bilgi için Tel. 0324 622 25 65 Tarsus

………….OOO…………

ARATOS DERGİSİ İZMİR’DE KLAROS

 FELSEFE FESTİVALİ’NDE

Aratos dergisi bünyesinde, Türkiye’nin çeşitli kentlerinde kurduğu biri de 28. olarak İzmir’in Menderes ilçesinde Klaros Felsefe Akademisi adıyla kurulmuştu. Kısa sürede kurumsallaşarak Klaros Felsefe Derneği olan akademi ile Menderes Belediyesi ortaklaşa “Klaros Kehanet ve Felsefe Festivali” düzenliyorlar.

Bu yıl ilki 16-21 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Klaros Kehanet ve Felsefe Festivali” oldukça zengin bir programa sahip. Gençlik kampıyla birlikte yapılacak olan festivalin düzenleme kurulunda Tarsus’ta yayınlanan Aratos Felsefe Dergisi de yer alıyor.

Edinilen bilgiye göre, Aratos Felsefe Dergisinin öncülüğünde Prof. Kamuran Elbeyoğlu ve Dr. Osman Sirkeci hocaların girişimiyle kurulan Klaros Felsefe Akademisi ve derneğinin Menderes Belediyesi’yle birlikte gerçekleştirdikleri Klaros Felsefe ve Kehanet Festivalinde Aratos dergisi katılıyor. Aratos dergisi yayın yönetmeni gazeteci-yazar Uğur Pişmanlık, bu festivale konuşmacı olarak katılıyor ve festival boyunca senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığım üç belgesel filmin gösterimini yapacak.

………….OOO…………

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.