DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4683161,12%
Mersin
27°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

reklam

Tarsus Mektubu 16 Şubat 2022

Tarsus Mektubu 16 Şubat 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Şubat 16, 2022 15:30
Tarsus Mektubu 16 Şubat 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

16 ŞUBAT.2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….ooo……….

BAŞKAN BOZDOĞAN, “TARSUS MUTLAKA İL OLACAK”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan çeşitli açıklamalarda bulunmak üzere bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Başkan Bozdoğan üç önemli gündem maddesi ile ilgili konuştu. Tarsus’un il olmasına yönelik ısrarcı olacaklarını bildiren Başkan Bozdoğan, çeşitli basın yayın kuruluşlarında yanlış olarak lanse ettirilen Toplu Konut Projelerine yönelik açıklamalarda bulundu. Başkan Bozdoğan, halkı galeyana getiren ve gündem değiştirmeye çalışarak algı operasyonu yapan meclis üyesine ise sert cevap verdi.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, kentte faaliyet gösteren basın mensupları ile bir araya gelerek çeşitli açıklamalarda bulunmak üzere bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Belediye gündeminde olan maddeler ile ilgili konuşan Başkan Bozdoğan, Tarsus’un il olmasına yönelik ısrarcı olduklarını belirtti. Basın toplantısında kentte halkı galeyana getiren ve yalan yanlış beyanlarda bulunan Belediye Meclis Üyesine sert cevap veren Başkan Bozdoğan, ayrıca çeşitli haber kuruluşlarında yer alan Toplu Konut Projelerine yönelik açıklamalar gerçekleştirdi. Başkan Bozdoğan ‘’ Bizim hikâyemiz bu kente gelerek, belediye başkanı olarak başladı. Güzel bir hikâye yazılıyor ve bu hikâyenin biz daha sonuç bölümüne gelmedik. Bu hikâyenin sonu destandır, güzel bir destandır, Tarsus’un il olmasıdır, Tarsus’un ikiye bölünmemesidir. Tarsus’ta ki insanların huzur ve mutluluk içinde yaşamalarıdır. Tek beklentimiz, tek isteğimiz o’’ dedi.

 ………….ooo……….

BAŞKAN BOZDOĞAN ‘’ TARSUS’UN İL OLMASI İÇİN BU KENTİN HALKI YETER’’

Tarsus’un il olması konusunda ısrarcı olduklarını belirten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ‘’Balzac’ın meşhur bir sözü var. Dün ile bugünü kavga ettirsek yarınları kaydederiz. Ben kavga etmeye gelmedim. Ben bu kentin yükselmesini istiyorum. Bu kentin il olmasını istiyorum. Tarsus un il olması için bu kentin halkı yeter. Tarsus’un halkı yeter ki kenetlensin ve birleşsin. Ben bütünlüğü sağlamak için kentimizde faaliyet gösteren esnaf odalarını, sivil toplum kuruluşlarını hepsini tek tek geziyorum. Ben kenetlenmiş bir halk istiyorum, Tarsus’un milletvekilini istiyorum. Ankara’ya gidildiği zaman kentimizin haklarının korunmasını istiyorum. Havalimanını bu yılın sonuna kadar teslim edilmesini istiyorum. Sahil bandı projesinin Tarsus’a karı var mı? Tarsus’un milletvekilleri nerede? Hep mersin milletvekili mi? Halkın milletvekiliyle halkın belediye başkanı beraber yürüsün doğru olan bu. O zaman bu kente çok şey katarız. Tarsus halkı öyle bir güçlenecek ve yumruğunu sıkacak ki. Bir milletvekili karşınıza geldiği zaman korkarak gelecek. Bu kent il olacak mutlaka olacak’’ diye konuştu.

‘’TARSUS BELEDİYESİ SİYASİ EMELLERİNİZE ALET EDEBİLECEĞİNİZ BİR BELEDİYE DEĞİLDİR’’

Yalan beyanlarda bulunarak gündem değiştirmeye çalışan, halkı galeyana getirerek algı operasyonu gerçekleştiren kişi veya kişilere sert cevap veren Başkan Bozdoğan‘’ Daha önce Tarsus Belediye Meclisi’nde yalanlarını suratına vurduğum bir yalan ustasının, milletvekili olma emelleriyle Tarsus Belediyesi ve Tarsus üzerinden siyaset yapmaya çalışmasını görüyor, günümüzde içi boşaltılan milletvekilliği kavramının içini dolduramadığını, hatta eline yüzüne bulaştırdığını hep birlikte izliyoruz. Milletvekilliğini yalan söylemek, yalan söyleyerek gündem değiştirmek, halkı galeyana getirmek, şov yapmak, çığırtkanlık yapmak gibi algılayan bu vatandaşın; Tarsus’a nasıl ihanet ettiğini, Tarsus Belediyesi üzerinden milletvekili olmaya çalıştığı Tarsus’umuzu; 3 kuruşluk algı operasyonlarıyla nasıl rezil etmeye çalıştığını anlatacağım. Sonu, mahkemelerde yargılama yolunu açan birçok girişimimizi, seçilmiş olmanın verdiği özgüvenle görevi nasıl kötüye kullandığını, halkın temsilcisi olması gerekirken halkın duygularıyla oynayıp verdiği yalan yanlış bilgilerle Tarsus’un omuzlarına nasıl bastığını bir bir anlatacağız’’ dedi.

“ALGI OPERASYONU GERÇEKLEŞTİRENLER İLE HESAPLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’’

Yalan yanlış beyanlarda bulunarak haber kuruluşlarına Tarsus’u alet edenler ile ilgili açıklama yapan Başkan Bozdoğan ’’ Bu şahıs Şirket İnceleme Komisyonu’nda görevli olarak, not ettiği, şahit olduğu her şeyi rapor etmek yerine A Haber’e B Haber’e C Haber’e yetiştirmeyi görev edinmiş. Yalan ustası olduğu için, Türkiye kamuoyuna verdiği yalan bilgilerle şovunun bir parçasına Tarsus’u eklemekten hiçbir şartta vazgeçmiyor. Satılan ve kiralanan mikserlere ilişkin ulusal basına raporu olmayan diyerek haber sipariş etmesinin temel nedeni, çamur at izi kalsın mantığıdır. Bahsi geçen mikserlerin her birinin, döviz kurlarından önceki rakamları 2 milyon + KDV, sürekli sorun çıkaran, sürekli yedek parça alınan, yorgun düşmüş makinalar yerine daha diri ve sorunsuz olan araçların kiralanabilmesi için bilirkişi raporunu dileyen gazetecimize gösterebiliriz. Adana Bölge Kurulu’ndan Bilirkişi raporu. Bu konuda bile rapor yok algısı yaratarak oraya buraya demeç veren Tarsus’a ihanet edenleri, yalnızca ben, yalnızca siz değil, Tarsus unutmayacak ‘’dedi.

 ………….ooo………

TARSUS DAHİL SU SAYAÇLARI İÇİN AÇIKLAMA

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, meclis toplantısında, eskiyen su sayaçlarının değiştirilmesine yönelik çalışmaların aylar önce başlatıldığını belirti. Seçer  ‘’ 0-2 yıllık sayaçlar için bedel ödenmeyeceğini, 7 yıla kadar olanlar için 119,77 TL, 7 yıl üzerindekiler için ise 239,54 TL ücret alınacağını söyledi. Seçer, sayaç bedellerinin taksitlendirileceğini ‘’ ifade etti.

………….ooo………….

‘TARSUS BELEDİYESİ HER AY KASASINI

 KAMUOYUNA ACIKLAYAN BIR BELEDİYEDİR”

Göreve geldiği günden beri siyasi çalışmaları bir kenara bırakıp Tarsus için çalışmaya başladıklarını ifade eden Başkan Bozdoğan’’ Birçok proje ve birçok çalışmanın zeminini hazırlarken bir yandan da 25 yıllık bir belediye geleneğinin perdelerini aralamaya, özellikle de son 5 yıllık periyotta bırakılan 100 milyona yakın borçla mücadele etmeye başladık. ‘’İşi ehline bırak’’ sloganlarının atıldığı Tarsus siyasi arenasında işin ehillerinin borç batağına sürükledikleri Tarsus Belediyesi’nin tüm borçlarını ödeyerek, Türkiye’de kasasını halka açan, varını yoğunu açık seçik halkla paylaşan ve milyonlarca lira artı bakiyeye geçen bir belediye olarak tarihe geçtik. Bu durum dürüst ve namuslu insanları sevindirse ve gururlandırsa da, kaçak yapı savunucuları, haksız kazanç elde etmeye alışmış yalan ustalarını rahatsız etmeye yetti. Tarsus Belediye Meclisi’ndeki konuşmalarını kahramanca bir iş yapmışçasına kesip biçip kendi sayfalarında yayınlayan sosyal medya şovmenleri, kendi ailelerindeki kaçak yapılaşmalar için neden seslerini çıkarmadılar diye sorulmalı’’ dedi.

 ………….ooo……….

BASKAN BOZDOGAN, “KONUTLAR ÇOK

YAKINDA HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLİYOR’’

Cumhuriyet Konutları dosyasında yapılan aldatmacaları gördüklerini ifade eden Başkan Bozdoğan’’ Sözleşmeye yazılan, halka imzalatılan, teknik şartnameye eklenen gaz beton ama gerçekte yapılan bims briket. Halka dış duvarlar, ısı yalıtım projesine uygun gaz betonla, yani bununla örülecek denmiş, halka imzalatılmış. Ama gerçekte bununla örmüş, halkı aldatmışlar. Göreve geldiğimiz günden itibaren değişen ekonomik tabloların kimi zaman bizleri zor durumda bıraktığına şahit olsak da, Allah’a çok şükür ki, çok kısa süre içerisinde hanelerimizi hak sahiplerine teslim etmeye başlayacağız. Unutulmasın ki, ben Dr. Haluk Bozdoğan olarak; başkalarının hayallerini gerçekleştirme noktasında elimden geleni ardıma koymuyorum. Halkımızın yanlış politikalar ve sahtecilik yöntemleriyle aldatılmasına müsaade etmiyorum. Bu işe gecemi gündüzümü, varımı yoğumu koymasam, hak sahipleriyle hem şirkette hem belediyede defalarca görüşmesem, aldatıldıklarını fakat onları yalnız bırakmayacağımızı her defasında söylemesem, Cumhuriyet Toplu Konut Projesi Tarsus tarihinin utanç projesi olup çıkacaktı’’ dedi.

 ………….ooo……….

BAŞKAN BOZDOĞAN, “ AHLAKIMIZ VE

DÜRÜSTLÜĞÜMÜZLE KAZANACAĞIZ ”

Başkan Bozdoğan’’ Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim ve kesinlikle de adayım ve kesin de aday olacağım. Şimdi 200’den fazla açılış yapan bir belediye Tarsus Belediyesi, bu yılda en az 100’den fazla açılış yapacak ama daha böyle kaliteli, daha güzel ve halkın yararına olan açılışlar yapılacak. Ve ben elime mikrofonu aldığımda da Tarsus halkına verdiğim tek bir mesaj vardı. Bu kentte eğer birleştirici bir güç olacaksak Etnisiteliğe karşı olacağız, ırkçılığa karşı olacağız, ayrımcılık yapmayacağız, rengine bakmayacağız, dil farklılığına bakmayacağız. Sosyal demokrat toplumcu belediyenin belediye başkanı ancak böyle olur dedik. Emin olun biz diğer partilerin oylarının yarısını alacağız. Alacağız, alacağız. Neyle alacağız? Dürüstlüğümüzle alacağız, ahlakımızla alacağız, efendiliğimizle, çalışmamızla rahat rahat alacağız’’ diye konuştu

………….ooo……….

‘HAYDİ GEL KÖYÜMÜZE DESTEK VERELİM’

PROJESİ DAMIZLIKLARLA ÇOĞALIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılında küçükbaş hayvan popülasyonunu artırmak ve küçük üreticileri desteklemek adına hayata geçirdiği ‘Haydi Gel Köyümüze Destek Verelim’ projesi, 3’üncü yılında damızlıklarla çoğalıyor. 60 yetiştiriciye dağıtılan 1500 küçükbaş hayvana bugün itibariyle ilk doğumlarla 712 küçükbaş hayvan katıldı.

Yetiştiriciye bereket getiren projede elde edilen damızlık 712 küçükbaş hayvandan 600’ü yeni yetiştiriciler için işaretlenmeye başladı. Projenin ilk yetiştiricilerinden Hülya Karagöz, projenin kendileri için hem eğlence hem de gelir kaynağı olduğunu söyleyerek, “Bize bereketli geldi. İnşallah bizden gidecek vatandaşlara da bereketli gelir” dedi.

………….ooo……….

AŞIRI YAĞIŞLAR NEDENİYLE AŞINMA OLUŞAN

KÖPRÜDE GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI YAPILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Çamlıyayla ilçesindeki Cehennemderesi Kisecik Kanyonu üzerinde bulunan köprü ayaklarında aşırı yağış nedeniyle oluşan aşınma sonrası çalışma başlattı. Ekipler, iş makinalarıyla kayalar yerleştirerek köprünün ayaklarını güçlendirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, son dönemde bölge genelinde etkili olan sağanak ve aşırı kar yağışının yarattığı olumsuzlukları bir bir ortadan kaldırıyor.

Kar yağışının yoğun yaşandığı ilçelerden biri olan Çamlıyayla’da, 7/24 hizmet veren ekipleriyle tüm yollarda kar küreme ve tuzlama faaliyetini eksiksiz bir şekilde yerine getiren Mersin Büyükşehir Belediyesi, heyelan ve aşırı yağış nedeniyle oluşan aşınmaların sıkıntı yaratmaması için çalışmalar yürütüyor.

Aşırı yağış ve karların erimesi aşınmaya neden oldu

Çamlıyayla’nın Körmenlik ile Kisecik Mahalleri arasında yer alan ve özellikle yaz aylarında sıklıkla kullanılan Cehennemderesi Kisecik Kanyonu üzerindeki köprü ayaklarında aşırı yağış ve karların erimesi sonucunda yükselen su debisi nedeniyle aşınma oluştu.

Bunun üzerine harekete geçen Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 2 ekskavatör iş makinasının kullanıldığı çalışma kapsamında kamyonlarla taşınan kayaları, köprü ayaklarına döşeyerek taş duvar yaptı ve aşınmanın önüne geçti. Ekipler, Çamlıyayla genelinde yine aşırı yağış nedeniyle birçok noktada oluşan heyelan ve aşınmalar yüzünden ulaşımın aksamaması için de çalışmalar yürüttü.

………….ooo……….

SEÇER “ŞELALE OTELİ RİSKLİ YAPI”

Başkan Vahap Seçer, Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda MESKİ ile İtfaiye, Mezarlıklar, Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Daireleri’nin bünyesine kazandırdıkları 90 yeni aracın hizmet vermeye başladığını belirterek, “Yeni araçlarımız Mersinimize hayırlı olsun” dedi.

Başkan Vahap Seçer, Tarsus’taki Şelale Otel’in riskli yapı olarak tespit edildiğini, yıkım işlemleri için gerekli çalışmaların başlatıldığını belirterek, 24 Şubat 2022’de yıkım işi için ihaleye çıkılacağını vurguladı. Seçer, “Şu anda proje yarışmasının sonuçlanmasını bekliyoruz. Kazanan proje üzerinde uygulama projesini hazırlatıp tahmini 2023 sonuna kadar halka açık ve çok fonksiyonlu kompleksi Tarsus ve Mersin halkının kullanımına açmak istiyoruz” dedi.

………….ooo……….

ÇAMLIYAYLA VE YENİCE’YE İTFAİYE ARACI VERİLİYOR

Büyükşehir ve MESKİ’nin bünyesine alınan araçlar, tanıtımın ardından yeni görev yerlerine ulaştı. İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın filosuna kazandırılan 20 yeni araç, dar alan aracı ve ilk müdahale aracı olarak, 3 aracın yaptığı müdahaleyi tek başına yapabilecek bir yapıya sahip. Bu araçlar ile trafik kazası, göçük ve su baskını gibi olaylara müdahale edilebilecek. Araçlar; Bozyazı, Tekeli, Aydıncık, Gülnar, Silifke (Narlıkuyu-Taşucu), Çamlıyayla, Yenice, Gülek, Bağlar, Erdemli, Mut, Yenişehir, Huzurkent, Gözne, Davultepe, MEŞOT, Akdeniz, Mezitli ve merkez itfaiye istasyonlarında hizmet verecek.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nün bünyesine kazandırılan toplam 58 yeni aracın 8’i 4×4 arazi, 40’ı kasalı transit, 8’i transit panelvan kamyonet ve 2’si de forklift araçlar. Bu sayede araçların yaş ortalaması 6’nın da altına indi. MESKİ ayrıca Mart ayında 20 yeni iş makinesini de devreye alacak. Bu araçlar kanal açma, iş makinesi nakil ve vidanjör hizmetleri verecek.

………….ooo……….

KESİŞME FİLMİNİ MERSİN GENELİNDE  10 BİN ÖĞRENCİ İZLEYECEK

Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 15 Şubat-15 Mart 2022 tarihleri arasında 10.000 öğrencimizi, “Kesişme: İyi ki Varsın Eren” filmi ile buluşturuyoruz.

Bugün öğretmenleri eşliğinde toplu olarak sinemaya giderek filmle buluşan öğrencilerimiz, arkadaşlarıyla film izlemekten çok mutlu olduklarını ifade ederken öğretmenlerimiz de böylesi etkinliklerin öğrencilerin kişisel gelişimleri açısından çok önemli olduğunu dile getirdiler

………….ooo……….

MİLYONLUK YAYLADA İNSANLIK DRAMI

Çamlıyayla ilçesi DArıpanırı köyünde (mahallesinde) tek odada yaşam mücadelesi veren aile yürekleri burktu.

Darıpınarı Mahallesi’nde yaşayan ana oğul adete açlık ve soğukla mücadele etmeye devam ediyor.

İlçeye bağlı Darıpınarı Mahallesi’nde aynı odada yaşayan ana oğul, hayatta kalmak için adeta yaşam mücadelesi veriyor.

50 yaşındaki Kemal Karakaya, 87 yaşındaki annesi Dursun Karakaya ile aynı odada hem yatıyor hem banyo yapıyor. Devletin verdiği aylık Bin TL geçinmeye calisan aile adeta çöpte yaşıyor.

Şeker hastalığı nedeniyle evden çıkamayan 87 yaşındaki anne Dursun Karakaya, yine başka bir hastalık ile hayata kalmaya çalışan 50 yaşındaki oğlu ile hayattan kopmamaya çalışıyor.

Aynı odada hem yemek yeyip hem banyo yapan aile hayati ihtiyaç olan suyu ise yağmur kaynağından karşılıyor.

Mahalle halkı yemek vermese açlık yada soğuktan ölecekler.

Ana oğul Karakaya ailesi, kendilerini sormayan yetkililere sesleniyor.

Bizi ölüme terk etmeyin

………….ooo……….

İYİ PARTİ LİDERİ MERAL AKŞENER

YAKINDA TARSUS’A GELİYOR

İyi parti genel başkanı Meral Akşener’in önümüzdeki hafta Tarsus’a geleceği öğrenildi.

Türkiye genelinde gezilerini sürdüren Meral Akşener’in 21 Şubat tarihinde kentimizde olması bekleniyor.

Akşener’in kentimize gelişinde partiye kayıt yaptıran birçok kişiye parti rozetlerini bizzat eliyle takacağı bildirildi.

………….ooo……….

TİY’DE GELİŞME.. GÜRSES KILIÇ GİTTİ

Gürses Kılıç ‘’sözleşmemizi karşılıklı anlaşarak fesih etmiş bulunmaktayız’. dedi.

Gürses yaptığı açıklamada : Gelinen Süreçte Sayın Harun Şahin Kırbıyık Başkan geçen hafta kulübe noter yoluyla istifasını sunmuştu son görüşmemizde artık geriye dönüşün olamayacağını ve maddi sorumluluklarını yerine getiremeyeceğini söyledi bu durumda bize düşen de mevcut yönetim veya oluşacak yönetimin önünü açmak adına görevimizden feragat etmiş bulunmaktayız.

Gerçek Tarsus sevenlere taraftarlara (korsanlar) personele çok teşekkür ediyoruz. Kalbimiz gönlümüz sizlerle Dedi.

……….OOO………..

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.