DOLAR 18,8080 -0.07%
EURO 20,3052 -0.06%
ALTIN 1.127,49-0,07
BITCOIN 430867-2,23%
Mersin

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE


Tarsus Mektubu 16 Mayıs 2023
44 okunma

Tarsus Mektubu 16 Mayıs 2023

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Mayıs 16, 2023 12:42
Tarsus Mektubu 16 Mayıs 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

16 MAYIS 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..….ooo…………..

‘TARSUS TARİHİ KENT MERKEZİ

KORUMA VE CANLANDIRMA PROJESİ’

‘Tarsus Tarihi Kent Merkezi Koruma ve Canlandırma Projesi’ne ilişkin Mersin Üniversitesi ile yapılacak protokolle ilgili madde hakkında bilgilendirme yapan Başkan Seçer, “Etüt ve Projeler Dairesi, tarihi kent merkezi ile ilgili yaptığı çalışmalarda Mersin Üniversitesi’nden akademik danışmanlık almak istiyor. Dolayısıyla biz bunu bir sözleşme çerçevesinde hukuki ve resmi bir zemine oturturuz. Bununla ilgili Mersin Üniversitesi ile bilgi alışverişinde bulunmak için bir protokol yapmamız gerekiyor. Tarsus’a bugüne kadar dokunulmamış, biz de dokunalım dedik. Mersin’in tarihi Kent Merkezi’ne nasıl dokunduysak oraya da dokunalım. Tarsus’un tarihi kent merkezi ile ilgili global bir bilimsel çalışma başlatıyoruz. Tarsus’un bütün caddelerinde prestij cadde yapım işlemleri de başlıyor” ifadelerine yer verdi.

………..ooo………….

TARSUS’TA KEMAL

KILIÇDAROĞLU 1. OLDU

15 Mayısta yapılan seçimler  Tarsus’ta sakin geçti. Tarsus’ta  249.761 seçmenin 759 sandık ve 184 binada oy kullandı. Toplam 1057 güvenlik personelinin seçimlerde görev yaptığı belirtildi.

Tarsus’ta Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu 1. Oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu 117.272

Recep Tayyip Erdoğan.88.111

Muharrem İnce. 774

Sinan Oğan. 12.673

Tarsus’tan 3 vekil çıktı.

İyi Partili Burhanettin Kocamaz, MHP’li Tarsuslu aday Levent Uysal ve CHP li Av. Ali Mahir Başarır milletvekili seçilerek TBMM’ye gitti.

………..ooo………….

TARSUS OYLARI ETKİLİ OLDU

Mersin Tarsus ve ilçeler bazındaki oylarla seçilen yeni vekiller:

CHP.

1-Ali Mahir Başarır

2-Gülcan Kış

3-Mehmet Emin Ekmen

4-Talat Dinçer

5-Hasan Ufuk Çakır

AK PARTİ

1-Nureddin Nebati

2-Ali Kıratlı

3-Havva Sibel Söylemez

4-Faruk Dinç

İYİ PARTİ

1-Burhanettin Kocamaz

MHP

1-Levent Uysal

YEŞİL SOL

1-Ali Bozan

2-Perihan Koca


 ………..ooo………….

YENİ HASTANEDE  YANGIN

Tarsus Devlet Hastanesi’nin bodrum katında küçük çaplı yangın çıktı.

Çıkan yangın nedeniyle bazı polikliniklerde tedavi gören hastalar tahliye edildi. Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek alevleri kısa sürede söndürdü. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor

………..ooo………….

KAYMAKAM HASTANEDE İNCELEME YAPTI

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, Tarsus Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Otcu hastanede meydana gelen ve başlangıç aşamasında söndürülen yangınla ilgili Hastaneyi ziyaret ederek Başhekim Uzman Dr. Emre Direk’ten bilgi alıp geçmiş olsun dileğinde bulundu.

………..ooo………….

AKKOZA AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Akkoza Medya  ailesinin moderatörü-muhabiri ‘Meryem Doğut’un Annesi ZAHiDE DOĞUT ‘un vefat haberini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Acımız Büyük. Merhumeye Allahtan rahmet kederli ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

………..ooo………….

KÜTÜPHANE MÜDÜRÜ İBRAHİM

KAÇİRA EMEKLİ OLDU.

Tarsus İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü İbrahim Kaçira  görevini tamamlayıp emekli oldu.

2018 yılından bu yana yürüttüğü Tarsus İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü görevinden emekliye ayrılan İbrahim Kaçira, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU’ya veda ziyaretinde bulundu.

Tarsus İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü İbrahim Kaçira  görevini tamamlayıp emekli olması nedeniyle kütüphane çalışanları veda töreni düzenledi.

………..….ooo…………..

TİY İÇİN BU HAFTA SON

MAÇ DEPLASMANDA

Tarsus İdmanyurdu ligdeki son maçını deplasmanda İnegölsporla yapacak.

20 Mayıs 2023 Pazar günü oynanacak maç saat 15.00 de başlıyor. Bu maç ile TİY, 2. ligdeki maçlarını tamamlamış olacak. Küme düşme kaldırılmazsa TİY gelecek sezon 3. ligde mücadele edecek.

………..….ooo…………..

Yakup Boncuk Huzurlu Günler Diler

Tel. 0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2. Bşk.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….Ooo………..

Not. Gündemin  Uzun Hali Doc

Dosyasında Var.  Dileyen Uzun  Okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
Tarsus Mektubu 25 Mayıs 2023

Tarsus Mektubu 25 Mayıs 2023

SCP KILIÇDAROĞLU DEDİ               Sosyalist Cumhuriyet Partisi Merkez Karar Kurulu Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçimleri İçin Tavrını Belirledi 14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerine ilişkin seçim öncesi yaptığımız açıklama ve değerlendirmelerde “Cumhur ittifakı, 20 yılı aşan pratiğiyle yetmiş yıllık karşı devrim sürecinin zirvesidir ve yıkılmalıdır. AKP iktidarının devamı ülke için ulusal güvenlik sorunudur. Millet ittifakı ise her satırında ekonomik, siyasal ve askeri olarak emperyalizme ve onun terör örgütü NATO’ya bağlılık ve Avrasya düşmanlığı içeren beyannamesi ve Türkiye’nin en temel sorunlarına ilişkin AKP’den farklı olmayan programları ve bileşenleri ile bir çözüm değildir” demiştik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday % 50 barajını aşamadığı için Kılıçdaroğlu ve Erdoğan seçenekleri ile 2. tura gideceğiz ancak parlamento seçimi sonuçları itibari ile karşı devrim cephesi meclis aritmetiğinde önemli kuvvet kazandı. CHP listelerinden parlamentoya taşınan Gelecek-Deva-Saadet ve Demokrat Partili 37 milletvekili ile TBMM tarihinin en gerici aritmetiği ortaya çıktı. 21 yıldır Türkiye’yi yöneten tarikatlar koalisyonu TBMM’de tarihinin en yüksek sayısına ulaştı. ABD’nin sahadaki kara gücü ve müttefiki terör örgütünün yönlendirdiği unsurlarla birlikte düşünüldüğünde Cumhuriyet Devrimi’nin son kalelerini yıkma eyleminde emperyalizmin güdümündeki gericilik ve bölücülük önemli bir mevzi kazandı. Cumhuriyet Devrimi’nin bir seçenek olarak ortaya çıkamaması ile her iki ittifakın çözümsüzlüğünde ve HDP, Hüda-Par mengenesinde sıkışan halk, ittifakların ana partilerinden kaçarken ABD’nin Türkiye’ye biçtiği “milliyetçiliğe” sığınmak zorunda kaldı. Bu durum 28 Mayıs sonrası için Sosyalist-Kemalist- Devrimci- Yurtsever partiler ve çevreler için çok önemli bir uyarıdır. Asgari müştereğimiz olan Cumhuriyet Devrimi mevzileri dışında toplanılacak bir alan yoktur ve bu toplanma ölüm kalım meselesidir. Türkiye ekonomisi tarihinin en şiddetli krizinin ve çöküşün eşiğinde. 29 Mayıs itibari ile Cumhurbaşkanlığı seçimi nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın emekçi sınıflar, yüksek enflasyon ve hızlı fakirleşmenin ağır sonuçlarını yaşayacaklar. Gerçekleşen parlamento aritmetiği üstüne Cumhurbaşkanlığı seçimini de kazanacak bir Erdoğan’la bu süreç Türkiye açısından çok büyük riskler taşımaktadır. Her iki adayın da Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin herhangi bir sorununu çözecek ne bir programı ne de buna uygun bir ufku yoktur. Cumhuriyet Devrimi’nin adayı ile gireceğimiz ve halka çözümü sunabileceğimiz bir erken genel seçimi zorlamak ve gücün tek elde toplanmasını önlemek amacı ile 2. turda Kılıçdaroğlu’na oy vereceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz. Sosyalist Cumhuriyet Partisi Basın Bürosu Genel Merkez Mithatpaşa Caddesi No: 36

SCP KILIÇDAROĞLU DEDİ Sosyalist Cumhuriyet Partisi Merkez Karar Kurulu Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçimleri İçin Tavrını Belirledi 14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerine ilişkin seçim öncesi yaptığımız açıklama ve değerlendirmelerde “Cumhur ittifakı, 20 yılı aşan pratiğiyle yetmiş yıllık karşı devrim sürecinin zirvesidir ve yıkılmalıdır. AKP iktidarının devamı ülke için ulusal güvenlik sorunudur. Millet ittifakı ise her satırında ekonomik, siyasal ve askeri olarak emperyalizme ve onun terör örgütü NATO’ya bağlılık ve Avrasya düşmanlığı içeren beyannamesi ve Türkiye’nin en temel sorunlarına ilişkin AKP’den farklı olmayan programları ve bileşenleri ile bir çözüm değildir” demiştik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday % 50 barajını aşamadığı için Kılıçdaroğlu ve Erdoğan seçenekleri ile 2. tura gideceğiz ancak parlamento seçimi sonuçları itibari ile karşı devrim cephesi meclis aritmetiğinde önemli kuvvet kazandı. CHP listelerinden parlamentoya taşınan Gelecek-Deva-Saadet ve Demokrat Partili 37 milletvekili ile TBMM tarihinin en gerici aritmetiği ortaya çıktı. 21 yıldır Türkiye’yi yöneten tarikatlar koalisyonu TBMM’de tarihinin en yüksek sayısına ulaştı. ABD’nin sahadaki kara gücü ve müttefiki terör örgütünün yönlendirdiği unsurlarla birlikte düşünüldüğünde Cumhuriyet Devrimi’nin son kalelerini yıkma eyleminde emperyalizmin güdümündeki gericilik ve bölücülük önemli bir mevzi kazandı. Cumhuriyet Devrimi’nin bir seçenek olarak ortaya çıkamaması ile her iki ittifakın çözümsüzlüğünde ve HDP, Hüda-Par mengenesinde sıkışan halk, ittifakların ana partilerinden kaçarken ABD’nin Türkiye’ye biçtiği “milliyetçiliğe” sığınmak zorunda kaldı. Bu durum 28 Mayıs sonrası için Sosyalist-Kemalist- Devrimci- Yurtsever partiler ve çevreler için çok önemli bir uyarıdır. Asgari müştereğimiz olan Cumhuriyet Devrimi mevzileri dışında toplanılacak bir alan yoktur ve bu toplanma ölüm kalım meselesidir. Türkiye ekonomisi tarihinin en şiddetli krizinin ve çöküşün eşiğinde. 29 Mayıs itibari ile Cumhurbaşkanlığı seçimi nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın emekçi sınıflar, yüksek enflasyon ve hızlı fakirleşmenin ağır sonuçlarını yaşayacaklar. Gerçekleşen parlamento aritmetiği üstüne Cumhurbaşkanlığı seçimini de kazanacak bir Erdoğan’la bu süreç Türkiye açısından çok büyük riskler taşımaktadır. Her iki adayın da Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin herhangi bir sorununu çözecek ne bir programı ne de buna uygun bir ufku yoktur. Cumhuriyet Devrimi’nin adayı ile gireceğimiz ve halka çözümü sunabileceğimiz bir erken genel seçimi zorlamak ve gücün tek elde toplanmasını önlemek amacı ile 2. turda Kılıçdaroğlu’na oy vereceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz. Sosyalist Cumhuriyet Partisi Basın Bürosu Genel Merkez Mithatpaşa Caddesi No: 36

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.