DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 16 Eylül 2022

Tarsus Mektubu 16 Eylül 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Eylül 16, 2022 11:28
Tarsus Mektubu 16 Eylül 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

16  EYLÜL  2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO………..

TARSUS ‘TA CİNAYET FAİLLERİ YAKALANDI

Tarsus’ta geçen hafta, Mustafa Kırgın (58) ve Orhan Yıldız’ın (52), otomobilde silahla vurularak öldürülmesiyle ilgili  olay çözüldü.

Cinayetle ilgili olarak gözaltına alınan 3 kişiden 1’i, tutuklandı.

………….OOO………..

TARSUS TİCARET BORSASI’NDA

ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Tarsus Ticaret Borsası Eylül Ayı olağan Meclis toplantısın da Meclis Üyelerine hizmet ödül plaketi verildi. 

Borsa Meclis Toplantısı ardından 10 yıldır hizmet veren borsa meclis üyelerine Borsa Başkanı Murat Kaya tarafından ödül verildi. 

Eylül ayı olağan meclis toplantısında 2 dönemdir hizmet veren meclis üyelerine teşekkür dileklerini ileten Borsa Başkanı Murat Kaya, insanların yaptıkları hizmet ve ifa ettikleri görev süresi içinde anılması ve övülmesi gerektiğini belirtti. 

Başkan Murat Kaya,” Tarsus Ticaret Borsamızın bu zamana kadar göstermiş olduğu tüm başarı ve çalışmalarını hep birlikte, el birliği, gönül birliği ve akıl birliğiyle elde ettik. Görev yaptığımız süre boyunca siz değerli meclis üyelerimi, çalışma arkadaşlarıma hizmetlerinizden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. 

 ………….OOO………..

TARSUS’TA OKUL SERVİS

ÜCRETLERİ BELLİ OLDU

Okulların açılmasıyla birlikte faaliyetlerine hız veren servislerin öğrenci taşıma ücretleri belli oldu.

Tarsus Ekspres gazetesinde yer alan habere göre, Tarsus’ta okul servis ücretleri yeni dönemde zamlandı. Başkan Mehmet Tıraş’ın verdiği bilgiye göre servis ücretleri şöyle oldu:

0-3 k. aylık 500 TL

3-6 km. aylık 550 TL

6-9 km aylık 600 TL,

9-12 km arası aylık 650 TL,12-15 km ve üstü pazarlığa tabi.

………..ooo………..

TARSUS’TA ÇOCUKLAR

PONY ATLARI İLE BULUŞTU 

Tarsus Belediyesi ve Türkiye Jokey Kulübü işbirliğiyle ‘’Pony Atları Tarsus’ta’’ etkinliği ile çocuklar pony atları ile buluştu. Çocukların kişisel ve sosyal yönlerinin gelişmesi için düzenlenen etkinlik ile çocuklar hem eğlenceli vakit geçirdi hem de atları yakından tanıma fırsatı buldu.

Tarsus Belediyesi ve Türkiye Jokey Kulübü işbirliğinde hazırlanan etkinlikte çocuklar ata binme fırsatı buldu. 75. Yıl Kültür Merkezi yanında düzenlenen etkinlikte çocuklar Pony cinsi atlara binerek eğlenceli dakikalar yaşadı. Etkinlikte çocuklar at binmenin yanı sıra resim yapma, boyama gibi etkinlikler ile bolca zaman geçirdi. Tarsus Belediyesi’nin ev sahipliğinde, gerçekleşen etkinliğe 4-14 yaş grubundaki çocuklar ücretsiz olarak katıldı. Pony atlara binen çocuklar etkinlik alanında çeşitli oyun ve aktivitelere de katıldı. Pony atlarla gezen çocuklar, unutamayacakları bir gün yaşarken Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkür etti.

Amaçlarının çocukları hem eğlendirmek hem de yeni aktivitelerle buluşturmak olduğunu vurgulayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Belediyemiz ve Türkiye Jokey Kulübü işbirliğinde çocuklar için güzel bir etkinlik düzenledik. Amacımız çocukların keyifli ve eğlenceli zaman geçirmelerini sağlamak oldu. Güzel ve renkli bir etkinlik oldu. Bununla birlikte çocuklara hayvan ve at sevgisini de aşılamak istiyoruz. Yüzlerce çocuğumuz hayatında ilk kez ata binme fırsatı buldu. Etkinliğimize katılan bütün aileler ve çocuklara teşekkür ediyorum.” dedi.

ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

At binmeye gelen çocuklardan Eslem Karaova (10) ise atları çok sevdiğini ifade ederek, “At binme etkinliğine geldim çok güzeldi çok eğlendim.  Herkes gelsin bu eğlenceyi tatsın, artık atlardan korkmuyorum. Başkanımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu

Mina Nur Erçetin (7) ise, “Atları çok seviyorum, hep televizyonda görüyordum ama ilk defa at ile gezinti yaptım. Bu anımı tüm arkadaşlarıma anlatacağım. Belediyemize teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu anısını arkadaşlarına anlatacağını söyleyen Belinay Erçetin (11), ‘’ Ben bugün çok eğlendim. Pony atlar çok güzeldi. Atları sevdim ve onlarla gezinti yaptım.’’ diye konuştu.

Çocuklar ve aileleri de düzenlenen etkinliğin çok eğlenceli ve güzel olduğunu belirterek, Başkan Bozdoğan’a ve kulüp görevlilerine teşekkür etti.

………….OOO………..

TARSUS’A KURULACAK OLAN

CAM ÜRETİM TESİSİ İÇİN

ÇED SÜRECİ BAŞLADI

Çevre,Şehircilik ve İklim Değşikliği Bakanlığınca Tarsus’a yapılması planlanan ‘’Düzcam ve Buzlucam Üretim Tesisi’’ projesinin “Çevresel Etki Değerlendirmesi” başvuru dosyası uygun bulundu.

Türkiye Şişe Ve Cam Fabrikaları A.Ş. Düzcam Mersin Fabrikası Şubesi’nce Tarsus Organize Sanayi Bölgesine yapılması planlanan Düzcam ve Buzlucam Üretim Tesisi’’ projesinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) başvuru dosyasının uygun bulunarak ÇED sürecinin başladığı bildirildi.

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. Düzcam Mersin Fabrikası Şubesi tarafından, Mersin İli, Tarsus İlçesi, Tarsus Organize Sanayii Bölgesi, 31 Ada, 1 Parsel Mevkii’nde Düzcam ve Buzlucam Üretim Tesisi Projesi’nin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün 25/08/2022 tarih ve 220.01- 4422192 sayılı yazısı ile; ÇED Yönetmeliği ÇED Genel Formatı (Ek-3) çerçevesinde hazırlanan ve Bakanlığımıza sunulan dosya ile ilgili ÇED Yönetmeliği’nin 8. Maddesi gereğince ÇED sürecinin başlatıldığı, ÇED Yönetmeliği’nin 24. maddesinde; bu madde kapsamında planlanan projeler için uygulanacak Çevresel Etki Değerlendirmesi prosedürünün Bakanlıkça belirleneceğinin belirtildiği ve bu itibarla proje ile ilgili Halkın Bilgilendirilmesi ve Sürece Katılımı Toplantısı yapılmayacağı bildirilmiş ve sunulan Çevresel Etki Değerlendirmesi Genel Formatına göre hazırlanan dosyanın, Valiliğimizce (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) halkın görüşlerine açıldığının uygun araçlarla duyurulması ve rapora ilişkin varsa halkın görüşlerinin Bakanlığa iletilmesi istenmiştir. ÇED Yönetmeliği ÇED Genel Formatı (Ek-3) çerçevesinde hazırlanan, Bakanlığımıza sunulan ve halkın görüşüne açılan dosya https://ecedduyuru.csb.gov.tr/eced-prod/ duyurular.xhtml adresinde ilan edilmiştir. Başvuru Dosyası; süreç içerisinde halkın görüşüne açıldığından, görüş ve önerileri için bu süreç içerisinde Mersin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na müracaat edebilirler. Tüm halkımıza duyurulur.

………….OOO………..

ÖMER KURNAZ “GENÇLERİMİZE İŞ

BULAMAZSAK  EKONOMİK KRİZ DERİNLEŞİR”

Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz, “Ülkemizin geleceği olan gençlerimize iş bulmadığımız taktirde, işsizliğin ve yoksulluğun giderek derinleşeceğinden, doğru ekonomik ve sosyal politikaların uygulanması gerektiğine belirterek, istihdamın artması için yatırım, üretim ve istihdam alanında yeni kararlar alınmalıdır” dedi. 

Emekli aylıkları yetersiz kaldığından, emeklilerimizin iş aradığına dikkat çeken Kurnaz; emeklilere insanca yaşamaya yetecek bir aylık ödenmediğinden, istihdamı da olumsuz etkilediğini söyledi. Kurnaz;  “Gelir dağılımının iyileştirilmesi için de istihdam geliştirilmeli;  ücret, vergi ve sosyal güvenlik hakları ile toplumun refahını artıran kararlar alınmalı; para ve mali politikalarımız değişmeli; üretimi, yatırımı ve istihdamı artıran yeni bir seferberlik başlatılmalı” dedi.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan istihdam göstergelerine göre, işsizlik oranı yüzde 10,1; işsiz sayısı ise, 3 milyon 445 kişi hesaplandı. İstihdamımız 30 milyon 608 kişi, işgücüne dahil olmayan nüfus ise, 30 milyon 662 kişi. Çalışma çağındaki nüfusumuzun yarısına yakını çalışmıyor. İşgücünün böylesine istihdamdan uzak kalması, yoksulluğu ve işsizliği artırmaktadır. İnsanlara sosyal yardımdan önce, iş imkanı sağlanması, devlet politikası olmalıdır. 

AB ülkeleri içerisinde işgücüne katılma oranı, yüzde 70 iken, ülkemizde bu oranın yüzde 52 olarak hesaplanması, gerçek işsizliğin yüzde 20’lerin üzerinde olduğunu da göstermektedir. TÜİK, iş arayanlar arasında “Ben nasıl olsa iş bulma şansım yok” diyenleri dikkate almadığından, hesaplanan işsizlik verileri, Türkiye gerçeği ile örtüşmüyor.

………..ooo………..

TADER ’DEN REKTÖR YARDIMCISI

 PROF. DR. YILMAZ TEZCAN’A ZİYARET…

Ankara Tarsuslular Derneği (TADER) Başkanı Semih Özsu, yönetim kurlu üyeleri ile birlikte Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Yılmaz Tezcan’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olması temennisiyle, başarılar diledi.

Başkan Semih Özsu; Mersinli hemşehrimiz Prof. Dr. Yılmaz Tezcan’ın Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör yardımcısı olarak atanmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek, ‘’Hemşehrilerimizin önemli görevlere gelmesini önemsiyoruz, Sayın Tezcan’ ın daha önceki görevlerinde olduğu gibi, yeni görevinde de başarılı çalışmalarına devam edeceğine olan inancımızla, hayırlı olmasını temenni ediyoruz.’’ dedi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Tezcan ise; Tader’ in

ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Tader ’in güzel çalışmalar yaptığını kendisine düşen her konuda yardımcı olabileceğini söyleyen Tezcan; Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada

Mersinli hemşehrilerinin her zaman yanında olacağını ifade etti.

TADER’ in Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı olarak göreve atanan ve aynı

zamanda Tıp Fakültesi Dekanlığına da vekalet eden Prof. Dr. Yılmaz Tezcan’ ı ziyaretinde,

Başkanı Semih Özsu; nun yanı sıra, yönetim kurulu üyeleri Erdal Uyan, Hakan Dülkar ve M. Ali

Özışık’ da hazır bulundu

.………..ooo………..

TARSUS BELEDİYESPOR BAYAN

BASKETBOL TAKIMI  3’DE 3  GALİP

Tarsus Belediyespor Bayan Basketbol Takımı  kupada oynadığı  3 maçı da kazanıp 3 DE 3 Galip geldi.

Takımımız federayon kupası ilk maçında Alanya  Belediyespor ekibini  100-69 yenerken ikinci maçta ise Yalova VİP spor basketbol takımını 88-55 yendi.

3. maç. İzmit Belediyespor: Tarsus Belediyespor: 68-78-

………..ooo………..

TARSUS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ

AYDIN YERİNİ KORUDU

Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan  Aydın rektörlükte  yerini korudu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni rektörler atarken Tarsus Üniversitesi Rektörü Aydın yerini korudu. Aydın görevine daha güçlü devam edecek.

………..ooo………..

TARSUS CHP’NİN “KADIN BULUŞMALARI” DEVAM EDİYOR

CHP Tarsus ilçe örgütünün Türkiye’ye örnek olan proje çalışmaları devam

ediyor. Ekmek dayanışma faaliyeti ile toplumun geniş kesimlerini kucaklayan CHP Tarsus İlçe Örgütü, dikkat çeken bir başka çalışması olan “Kadın Buluşmalarını” da hızla sürdürüyor.

CHP Tarsus İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen “Kadın Buluşmaları”nın 3.sü Girne ve Barbaros Mahallelerinden sonra kentin en büyük mahallelerinden biri olan Kırklarsırtında gerçekleştirildi.

Kırklarsırtı Mahallesi kapalı semt pazarında yapılan ‘Kadın Buluşması’na CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Belda Boroğlu, Büyükşehir Meclis Üyesi Av. Ünzile Kuru ve İlçe Başkan Yardımcısı Murat Çeliker ve mahalle sakini kadınlar katılım gösterdi.

Toplantıda katılımcılara, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Tarsus Belediyesi’nin başta kadın ve çocuklara yönelik faaliyetleri ile diğer sosyal projeleri ile ilgili detaylı bilgiler verildi.

İlçe Kadın Kolları Başkanı Belda Boroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidara gelir gelmez uygulamaya konulacak ‘Aile Destek Sigortası’ hakkında detaylı açıklamalarda bulundu, kadınlardan gelen soruları yanıtladı.

Başkan Boroğlu, “Daha önce Girne ve Barbaros Mahallelerimizde yaptığımız buluşmalarımızı bu kez Kırklarsırtı Mahallemizde yapıyoruz. Siz değerli kadınlarımızla bir araya gelmekten çok mutluyuz.

Malum okulların açıldığı bir haftadayız. Hepimiz çocuklarımızı binbir zorlukla okutmanın, ihtiyaçlarını karşılamanın gayreti içerisindesiniz. Bu sıkıntılar ilk seçimle birlikte sona erecek. Halkın iktidarında,

kamu kaynakları en iyi şekilde kullanılarak sizlerin çektiği sıkıntılar bitecek. Parasız eğitim ve parasız

sağlık hizmetlerine ulaşabileceksiniz. Bugün Mersin Büyükşehir Belediyemizin kreşten birinci sınıfa

yeni başlayan öğrencilere çanta dağıtımına, LGS kurs merkezlerinden üniversite hayali kuran

öğrencilere kaliteli ücretsiz destek hizmetlerine kadar birçok konuda eğitim projeleri bulunuyor.

Aile Destek Sigortası ise kadınları odak noktası görüp, çekilen sıkıntıları sonlandıracak bir proje, CHP iktidarında kadınların yaşamın her alanında var olmalarını, güçlenmelerini ve istihdamda kadın önceliğini sağlayacağız; dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Evimiz Atölye Projesi’ ile ilgili de kadınlara bilgiler veren Başkan Boroğlu,

ayrıca Büyükşehir Belediyesinin kırsal bölgelerde süren Köy Bizim Şenlik Bizim” etkinliklerinin aileler ve çocuklar önemini paylaştı.

Programda, çocuklara yönelik Mersin Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarının anlatıldığı broşürler ve kitaplar dağıtıldı.

………….OOO………..

TİY TARAFTARI,  HOCAYI İSTİFAYA ÇAĞIRDI

Tff 2. Lig Beyaz Grupta  Şampiyonluk Mücadelesi veren Temsilcimiz Tarsus İdmanyurdu, saha ve seýircisi önünde konuk ettiği Ispartaspor 32 İle 1-1 Berabere kalması taraftarı üzdü.

TİY bu sezon ligde ilk 4 Haftada 3 Beraberlik 1 Yenilgi aldı. Sarı Lacivertli Ekibimiz Ispartaspor 32 Berbaberliği İle Puanını 3’e Yükseltti.

Maç Sonrası taraftar Ispartaspor  beraberliği nedeniyle teknik ekibi ve yönetimi istifaya çağırdı.

………….OOO………..

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc dosyasında.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort bayan Manavgat escort bayan Fethiye escort bayan Kemer escort bayan Didim escort bayan Çanakkale escort bayan Aydın escort bayan Muğla escort bayan Tekirdağ escort bayan Manisa escort bayan Balıkesir escort bayan Trabzon escort bayan Elazığ escort bayan Ordu escort bayan Kütahya escort bayan Isparta escort bayan Rize escort bayan Kahramanmaraş escort bayan Yalova escort bayan Giresun escort bayan Yozgat escort bayan Tokat escort bayan Şanlıurfa escort bayan Sivas escort bayan Batman escort bayan Erzurum escort bayan Sinop escort bayan Kırşehir escort bayan Karaman escort bayan Kırıkkale escort bayan Bolu escort bayan Amasya escort bayan Niğde escort bayan Uşak escort bayan Edirne escort bayan Çorum escort bayan Osmaniye escort bayan Zonguldak escort bayan Van escort bayan Erzincan escort bayan Zeytinburnu masaj Talas masaj Tarsus masaj Tavşanlı masaj Terme masaj Tire masaj Torbalı masaj Toroslar masaj Turgutlu masaj Turgutreis masaj Turhal masaj Tuzla masaj Ulus masaj Ümraniye masaj Urla masaj Üsküdar masaj Vezirköprü masaj Viranşehir masaj Yatağan masaj Yenimahalle masaj Yenişehir masaj Yıldırım masaj Yomra masaj Yumurtalık masaj Yunusemre masaj Yüreğir masaj www.dubainewescorts.com Adana escort Afyon escort Aksaray escort Amasya escort Ankara escort Antalya escort Antep escort Aydın escort Balıkesir escort Bursa escort Anamur escort Antakya escort Arnavutköy escort Atakum escort Ataşehir escort Avcılar escort Bafra escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Balçova escort Bandırma escort Başakşehir escort Batıkent escort Battalgazi escort Bayındır escort Bayrampaşa escort Beldibi escort Belek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beylikdüzü escort Beyoğlu escort Beypazarı escort Adalar escort Adapazarı escort Afşin escort Akçaabat escort Akçadağ escort Akçakale escort Akçakoca escort Akdağmadeni escort Akdeniz escort Akhisar escort Akşehir escort Aksu escort Akyazı escort Alanya escort Alaşehir escort Aliağa escort Almus escort Altıeylül escort Altınordu escort Araklı escort Ardeşen escort Arifiye escort Avsallar escort Ayvacık escort Ayvalık escort Aziziye escort vip eskort model http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Konya bayan escort
Sakarya bayan escort
Samsun bayan escort
Kocaeli bayan escort
Kayseri bayan escort
İzmir bayan escort
Hatay bayan escort
Gaziantep bayan escort
Diyarbakır bayan escort
Ankara bayan escort
Adana bayan escort
Antalya bayan escort
Bursa bayan escort
Mersin bayan escort
Aydın bayan escort
Balıkesir bayan escort
Çanakkale bayan escort
Kıbrıs bayan escort
Kütahya bayan escort
Manisa bayan escort
Muğla bayan escort
Tekirdağ bayan escort
Trabzon bayan escort
Yalova bayan escort
Isparta bayan escort
Kahramanmaraş bayan escort
Ordu bayan escort
Rize bayan escort
Sivas bayan escort
Afyon bayan escort
Aksaray bayan escort
Giresun bayan escort
Şanlıurfa bayan escort
Yozgat bayan escort
Erzurum bayan escort
Amasya bayan escort
Çorum bayan escort
Tokat bayan escort
Uşak bayan escort
Van bayan escort
Bolu bayan escort
Burdur bayan escort
Kırşehir bayan escort
Niğde bayan escort
Osmaniye bayan escort
Zonguldak bayan escort
Düzce bayan escort
Edirne bayan escort
Erzincan bayan escort
Karabük bayan escort
Karaman bayan escort
Kastamonu bayan escort
Kırıkkale bayan escort
Kırklareli bayan escort
adana mutlu son masaj
istanbul mutlu son masaj
ankara mutlu son masaj
izmir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
antalya mutlu son masaj
konya mutlu son masaj
şanlıurfa mutlu son masaj
gaziantep mutlu son masaj
kocaeli mutlu son masaj
mersin mutlu son masaj
diyarbakır mutlu son masaj
hatay mutlu son masaj
manisa mutlu son masaj
kayseri mutlu son masaj
samsun mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
kahramanmaraş mutlu son masaj
van mutlu son masaj
aydın mutlu son masaj
tekirdağ mutlu son masaj
sakarya mutlu son masaj
denizli mutlu son masaj
muğla mutlu son masaj
afyon mutlu son masaj
amasya mutlu son masaj
batman mutlu son masaj
çanakkale mutlu son masaj
çorum mutlu son masaj
düzce mutlu son masaj
edirne mutlu son masaj
elazığ mutlu son masaj
erzurum mutlu son masaj
eskişehir mutlu son masaj
giresun mutlu son masaj
ısparta mutlu son masaj
kastamonu mutlu son masaj
uşak mutlu son masaj
kütahya mutlu son masaj
malatya mutlu son masaj
ordu mutlu son masaj
trabzon mutlu son masaj
rize mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
tokat mutlu son masaj
aksaray mutlu son masaj
yalova mutlu son masaj
yozgat mutlu son masaj
zonguldak mutlu son masaj
Arnavutköy bayan escort
Ataşehir bayan escort
Başakşehir bayan escort
Esenler bayan escort
Esenyurt bayan escort
Fatih bayan escort
Gaziosmanpaşa bayan escort
Kağıthane bayan escort
Kartal bayan escort
Küçükçekmece bayan escort
Maltepe bayan escort
Sarıyer bayan escort
Pendik bayan escort
Sultangazi bayan escort
Ümraniye bayan escort
Zeytinburnu bayan escort
Adapazarı bayan escort
Aksu bayan escort
Anamur bayan escort
Antakya bayan escort
Atakum bayan escort
Belek bayan escort
Beykoz bayan escort
Buca bayan escort
Çankaya bayan escort
Çorlu bayan escort
Dalaman bayan escort
Edremit bayan escort
Erdemli bayan escort
Gaziemir bayan escort
Gazipaşa bayan escort
Gölcük bayan escort
Gümbet bayan escort
Gümüşlük bayan escort
İlkadım bayan escort
İnegöl bayan escort
İskenderun bayan escort
Karşıyaka bayan escort
Kaş bayan escort
Kavaklıdere bayan escort
Keçiören bayan escort
Kepez bayan escort
Konak bayan escort
Konyaaltı bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Menderes bayan escort
Menemen bayan escort
Menteşe bayan escort
Mezitli bayan escort
Ödemiş bayan escort
Odunpazarı bayan escort
Osmangazi bayan escort
Pamukkale bayan escort
Şahinbey bayan escort
Serdivan bayan escort
Seyhan bayan escort
Side bayan escort
Şile bayan escort
Silifke bayan escort
Silivri bayan escort
Tarsus bayan escort
Tire bayan escort
Torbalı bayan escort
Toroslar bayan escort
Turgutreis bayan escort
Yalıkavak bayan escort
Bandırma bayan escort
Çerkezköy bayan escort
Kahramankazan bayan escort
Elbistan bayan escort
Milas bayan escort
Polatlı bayan escort
Çarşamba bayan escort
Ceyhan bayan escort
Nazilli bayan escort
Söke bayan escort
İznik bayan escort
Susurluk bayan escort
Melikgazi bayan escort
Yıldırım bayan escort
Bafra bayan escort
Akçaabat bayan escort
Salihli bayan escort
Akhisar bayan escort
Soma bayan escort
Turgutlu bayan escort
Yatağan bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Merzifon bayan escort
Lüleburgaz bayan escort
Sandıklı bayan escort
Gelibolu bayan escort
Çan bayan escort
Dörtyol bayan escort
Dörtyol bayan escort