DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 15 Temmuz 2022

Tarsus Mektubu 15 Temmuz 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Temmuz 15, 2022 13:14
Tarsus Mektubu 15 Temmuz 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

15 TEMMUZ  2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO………..

TARSUS’ TA 15 TEMMUZ

ŞEHİTLERi  ANMA GÜNÜ

Tarsus Kaymakamlığı’nın bu yıl da düzenleyeceği  15 Temmuz Şehitlerini anma , Demokrasi ve Milli Birlik günü  programı belli oldu.

Anma etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Cuma günü sabah saat 09.00’da şehitlikte bir  ziyaret gerçekleştirilecek. Saat 10.00 ile 17.00 arasında Tarsus Müzesinde  Fotoğraf sergisi açılıp anı defteri açılacak. Akşam ise Kaymakamlık binası karşısında konuşmalar yapılıp Demokrasi nöbeti tutulacak. Ayrıca 15 >Temmuzu 16 Temmuza bağlayan gece saat 00.13’de tüm camilerde sala okunacak.

………….OOO………..

TARSUS KAYMAKAMI KADİR SERTEL

OTCU’NUN,

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ

 BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu’nun, 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı yayınladı. Otcu ‘’ 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz’un 6. yıl dönümünde, bizlere istiklalimizi ve istikbalimizi sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile 15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştiren ve darbeye karşı direnişin timsali haline gelen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer HALİSDEMİR’i ve tüm demokrasi şehitlerimizi ve Bedir’den Malazgirt’e, Çanakkale’den Büyük Taarruza ve 15 Temmuz’dan günümüze kadar şehit verdiğimiz tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ederken gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyor, Aziz Milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum. ‘’ dedi.

MESAJIN TAMAMI..

Anayasal düzeni yıkmak, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmak amacıyla FETÖ/PDY Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen hain darbe teşebbüsü ve vatanımızı işgal girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine canlarını hiçe sayarak sokaklara ve caddelere akın eden Aziz Milletimizin kararlı duruşu ve demokrasiye sahip çıkma iradesi sayesinde bertaraf edilmiştir.

Kahraman Milletimizin verdiği bu sınav ve günlerce tuttuğu demokrasi nöbetleri bütün dünya tarafından gıpta ile izlenmiştir.

Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve Asil Milletimizin mücadele, dua ve destekleriyle; ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında bir ve bütün olacağız. Birlikte demokrasimize güç verecek, şehitlerimizin aziz hatıralarına ve kanlarıyla aziz kıldıkları bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Demokrasi Uğruna, Vatan Uğruna, Millet Uğruna, Özgürlük Uğruna, Milli İrade Uğruna, Ay Yıldızlı Şanlı Bayrak Uğruna, Milli ve Manevi Değerler Uğruna ve TÜRKİYE AŞKINA

15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle;

15 Temmuz’un 6. yıl dönümünde, bizlere istiklalimizi ve istikbalimizi sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile 15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştiren ve darbeye karşı direnişin timsali haline gelen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer HALİSDEMİR’i ve tüm demokrasi şehitlerimizi ve Bedir’den Malazgirt’e, Çanakkale’den Büyük Taarruza ve 15 Temmuz’dan günümüze kadar şehit verdiğimiz tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ederken gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyor, Aziz Milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum. 15 Temmuz 2022

Kadir Sertel OTCU

Tarsus Kaymakamı

………….OOO…………

TARSUS BELEDİYESİ’NİN KÖY

 ZİYARETLERİNDE 2. ETAP

Belediye başkanı Haluk Bozdoğan ‘’Dün Sabah köylere  başladığımız programımız gecenin geç saatlerinde son buldu. Bu, Tarsus Belediyesi’nin yüksek motivasyonla çalışma disiplinini gösterdiği gibi Tarsus’un ne denli büyük bir şehir olduğunu da anlatıyor bizlere.

Ziyaretlerimizde büyük bir şehrin büyük birlikteliğini görmekten ötürü oldukça mutluyuz. Başta 100 küsur ziyaretimiz boyunca sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine dek bizlere kapılarını açan muhtarlarımıza ve bizleri sımsıcak ilgileriyle kucaklayan vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.’’ Dedi.

………….OOO…………

TARSUS TİCARET BORSASI’ NDAN

 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI. 

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, 15 Temmuz 2016 gecesi  Yüce Türk Milleti demokrasiye inancını ve ona karşı yapılan müdahalelere duyarlılığını da ortaya koyduğunu söyledi. 

Borsa Başkanı Murat Kaya mesajında şunları kaydetti: 

 “ Milletimiz, güçlü iradesiyle O’ gün hain darbeyi başarıyla püskürterek şunu bütün dünyaya ilan etmiştir ki; bu millet artık gücünü sandıktan almayan, yetkisi millete dayanmayan hiçbir gücü meşru kabul etmeyecektir. Bu Aziz Millet, hiçbir zaman Cumhuriyet ve rejim düşmanlarına, devletimizi ele geçirme fırsat ve imkanı tanımayacaktır. Dün olduğu gibi bugün ve her zaman milletimiz ülkesine ve devletine canı pahasına sahip çıkmaya devam edecektir. 

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet hep var olacaktır. Hiçbir güç bizim birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Çünkü devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. 

Dün nasıl millet olarak kenetlendiysek, bugün ve yarın da aynı duygu ve irade ile demokrasinin, sandıktan çıkmış millet iradesinin yanında olmaya devam edeceğiz. İş dünyası olarak demokrasimize ve ekonomimize sahip çıkarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışıp, üretip, istihdam sağlayarak Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. 

Tıpkı Çanakkalede, tıpkı Sakarya da olduğu gibi tarihe geçen destansı kahramanlıklara sahip bu milletin 2016 da verdiği demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin kahraman şehitlerine Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyor, gazilerimizi minnetle anıyorum.”

Gözne’de başlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Fındıkpınarı Şenlik Turnuvasının ilk maçında bu sezon Tarsus Yıldırımspor ve Mut İdman Yurdu formalarını terleten Ope ilk maçında Menteş Köyü forması ile 5-1 kazandıkları maça 3 gol katkıda bulundu.

………….OOO…………

UĞUR SANDAL HAYATA TUTUNDU

– Tarsus’un 1. Amatör küme takımlarından  Yıldırımspor başkanı  Mersin Şehir Hastanesi’nde açık kalp ameliyatı oldu.

Yapılan ön tetkikler sonucunda anjiyo ve stent ile kurtarılamayacak durumlar olduğu, ortak doktorlar kararıyla tesbit edildi. Damarlarda aşırı incelme, stentlerin damarları patlatabileceği göz önüne alınarak ameliyat (bypass) kararı alındı. Zor ve riskli bir ameliyat ancak Modern Tıp gelişim sürecinde daha da kolaylaşan Kalp ve Damar Cerrahisi sayesinde hastaları genellikle kurtaran, sayesinde yaşamlarına daha uzun ve kaliteli hale getiren bir cerrahi yöntem. Ayaktan 2 göğüsten 1 damar alınarak toplamda 3 damarı değişti.

Taburcu olan  Sandal ‘’Bu ameliyat sonrası alınacak daha fazla nefes ve yenecek daha çok ekmeğimiz var mı, göreceğiz…Yaşamakta olduğum sağlık sorunu süresince verdiğiniz pozitif destek için hepinize teşekkür ediyorum. Umarım sağlıklı ve sporun güzellikleriyle dolu günlerde birlikte oluruz.  İyi ki varsınız. Ayrıca Ameliyatımı gerçekleştiren Özden Vezir hocamıza da çok teşekkür ediyorum.Mersin Şehir Hastanesi Personeline teşekkürlerimi sunuyorum.’’ dedi.

………….OOO…………

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN

ETKİNLİKLERİYLE ÇOCUKLAR

 UNUTAMAYACAKLARI ANLAR YAŞIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde, Tarsus’a Değer Katanlar Kurulu’nun (TADEKA) desteklediği “Köy Bizim Şenlik Bizim” etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor.

Dans, çömlek atölyesi, drama, sosis balon şov, Hacivat-Karagöz gösterimi, orta oyunu, müzik, halat çekme, çuval yarışı, resim ve daha pek çok etkinliğin yer aldığı programlardan biri de Tarsus-Çamlıyayla karayolu üzerinde bulunan Ulaş Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Çocukların yanı sıra anne ve babaların da ilgiyle izledikleri ve birbirinden renkli görüntülere sahne olan etkinlikler büyük beğeni topladı. Her köy bizim köyümüzdür Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal ve eğlence içerikli programları Kurban Bayramı’nda da hız kesmeden devam ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde, Tarsus’a Değer Katanlar Kurulu’nun (TADEKA) desteklediği “Köy Bizim Şenlik Bizim” etkinlikleri, ilçeye bağlı mahallelerde güzel görüntülerin yaşanmasını sağlıyor. Mahalle içerisinde çocukların da katıldığı kortej yürüyüşü ile başlayan etkinlik programına Mersin Büyükşehir Meclis Üyesi ve İmar A.Ş. Genel Müdürü Ali Uyan, Büyükşehir Meclis Üyesi Av. Ünzile Kuru, CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Tarsus Belediyesi Meclis Üyesi Ekrem Fevzi Coşkun, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katılım gösterdi. Dondurma ikramının da yapıldığı eğlence programında, çocuklara oyuncaklar hediye edildi. Yarışmalarda dereceye girenlere ise kitap armağan edildi. “Her köy bizim köyümüzdür” sloganıyla düzenlenen etkinlikler, Tarsus ve Çamlıyayla’ya bağlı diğer mahallelerde de gerçekleştirilecek. Muhtar Gazi Ulaş: “Başkanımız Vahap Seçer Bey’e yürekten teşekkür ediyorum” Ulaş Mahalle Muhtarı Gazi Ulaş, şenlikten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “ ‘Köy Bizim Şenlik Bizim’ programını düzenleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer Bey’e yürekten teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza, mutlu olabilecekleri bir günde mutluluk verdiği için, bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. Diğer mahallelerden de çocuklar katıldı Şenlik programına Kerimler Mahallesi’nden katılan Deniz Kısalar ise “Burada etkinlik yaptık, çömlek yaptık, boyama yaptık. Ondan sonra resimler yaptık. Bunlardan dolayı Vahap Amcama çok teşekkürler ediyorum” diye konuştu. “Yıllar sonra böyle etkinliklerle karşılaştık” Ulaş Mahallesi sakinlerinden Zeynep Tatoğlu’da, “Bu etkinlikten dolayı Vahap Seçer Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Yıllar sonra böyle etkinlikler düzenlendiği ve böyle güzel, nadide insanlarla bizleri buluşturduğu için kendisi ve ekibine teşekkür ediyorum. Mahallemin şu anda inanılmaz derecede eğlenceye ihtiyacı olduğu zamanda yetişen Vahap Seçer Başkanıma, bir nebze de olsa yorgunluğumuzu aldığı için binlerce kez teşekkürler” ifadesini kullandı. “Çok tatlıydı, çok güzeldi, çok eğlenceliydi” Arkadaşlarıyla birlikte çok güzel vakit geçirdiklerini belirten Zahide Gül de, “Limonlu dondurma yedim, çok güzeldi. Şenlikte oyunlar oynadım. Çok tatlıydı, çok güzeldi, çok eğlenceliydi, çok hareketliydi. Mesela gezinti yaptık, o da çok güzeldi. Arkadaşlarımla çok güzel vakit geçirdim; Vahap Seçer Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. “Buraya gelerek çok mutlu oldum” Fatma Nur Kısalar da mutluluğunu dile getirerek, “Buraya gelerek çok mutlu oldum. Resim çizdim, çömlek yaptım, yüzümü boyattım. Vahap Amcamıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

………….OOO…………

BAŞKAN SEÇER: “MERSİN BELEDİYESİ

 SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN VAR”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı mesaisine Toroslar ilçesi ile devam etti. Bekiralanı Mahallesi’nde başlayan ziyaretine Soğucak, Ayvagediği ve Gözne Mahalleleri ile devam eden Başkan Seçer’i, bölge sakinleri ilgiyle karşıladı. Yıllardır yaşadıkları içme suyu kesintisinin Başkan Seçer’le çözüldüğünü söyleyen bölge halkı; ulaşım, yol ve evde sağlık gibi birçok hizmet için de teşekkürlerini iletti. 4 mahallenin de esnafını ve kıraathanelerini dolaşan Başkan Seçer, vatandaşlarla hem bayramlaştı hem de talep ve isteklerini dinledi.

“Kaynakları en akılcı şekilde kullanıyoruz” Başkan Seçer; Toroslar’da Bekiralanı, Soğucak, Ayvagediği ve Gözne Mahalleleri’ni ziyaret etti. Başkan Seçer’e gezi boyunca; CHP Mersin Milletvekilleri Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel, CHP Toroslar İlçe Başkanı Cumali Akbaş, belediye bürokratları ve muhtarlar eşlik etti. Geride kalan 3 yıl içinde gerek Mersin merkezde gerekse de ilçelerde çok önemli hizmetleri ve projeleri hayata geçirdiklerini, her soruna çare bulduklarını ifade eden Başkan Seçer, “Biz zaten sorunları çözmek için varız. Herkesin içi rahat etsin. Engellemeler ve olumsuzluklar karşısında ağlamak zayıf adamların işidir. Biz güçlü adamız” dedi. 3 yıllık Belediye Başkanlığı süresince az konuşup, çok iş yaptıklarına vurgu yapan Başkan Seçer, “3 yıl önce görevi devraldığımız günden bugüne yeni bir belediye ekibi olmanın, pandemi sürecinin ve hemen arkasından başlayan ekonomik krizin yarattığı bütün sıkıntıları en dipte tutarak, Mersin’e olması gereken hizmetlerin yapılması için gayret sarf ettik. Kaynakları en akılcı şekilde kullanıyoruz” diye konuştu. Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir’in hizmetler için kullandığı ve kullanacağı bütçe hacminin de büyüdüğünü belirterek, “Göreve geldiğimizde 3 milyar lira bütçesi olan bu yapının, 3 milyar lira da borcu vardı. Şimdi Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, MESKİ ve bağlı kuruluşları ile birlikte yaklaşık 9 milyar lira bütçesine karşılık, 2 milyar 250 milyon lira borcu var. Daha önce bir bütçeye bir borç vardı. Şimdi yaklaşık 4 bütçeye bir borç var. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin nereden alınıp, nereye taşındığını görmek açısından bir mukayese. Biz bu bütçeyi sizler adınıza kullanıyoruz. Allah hiçbir siyasetçiyi, kul hakkına tenezzül ettirip, sokakta yürüyemez hale getirmesin” dedi. “Bizden kaynaklı olmasa da vatandaşın sıkıntısına seyirci kalamayız” Büyükşehir Yasası’ndan kaynaklı bazı sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını kaydeden Başkan Seçer, “Kanun şöyle; Biz MESKİ olarak ilçe belediyesi sınırları içinde bir çalışma yapacağımız zaman onlara yazı yazarız. Bize onay verirler. Biz çalışmayı yaparız, onlar üstünü kapatır, faturayı da MESKİ’ye gönderirler. MESKİ de bunu öder. Şu ana kadar bu yapılmamış. Gözne’de de aynı sorun var. Herkes de haksız bir şekilde MESKİ’ye yükleniyor. Şimdi ben arkadaşlara talimat verdim. Bundan sonra Toroslar bölgesinde, ara sokaklar da dahil yama işlemlerini Büyükşehir olarak biz üstleneceğiz. Her ne kadar bizden kaynaklı olmasa da, vatandaşın sıkıntısına seyirci kalamayız. Biz Gözne Ayvagediği’nin kanalizasyonunu yapıyoruz. Arıtma tesisini yapıyoruz. Ara caddelerde olan tahribatlara bakın. Fakat ana caddeler tertemiz Gözne’de. Bayram öncesi hepsini yaptık, bitirdik. Ara caddeler olduğu gibi duruyor” dedi. “Bizim belediyemizde adaletsizlik, israf ve yolsuzluk olmaz” Mersin’de kaynakları en verimli şekilde kullandıklarını, fakat 1 milyon 900 bin nüfusa göre bütçe alıp, kayıtlı ve kayıtsız Suriyeli sığınmacılarla birlikte 2,3 milyon kişiye hizmet götürmek için çabaladıklarını belirten Başkan Seçer, “Biz her şeye rağmen Mersin’in mevcut gücünü; bu ilave yükle beraber en akılcı şekilde, israftan uzak, doğru zamanda doğru işler yaparak, gereksiz projelere milyonlarca lira ödemeyerek kullanıyoruz. Bizim 2 çizgimiz var. Bir; bizim belediyemizde adaletsizlik olmaz. İki; bizim belediyemizde israf olmaz. Yolsuzluk olmaz, para buharlaşmaz. Bunlar bizim kırmızı çizgimiz” dedi. Mersinlilerin hizmetin en iyisine layık olduğunu ve bunun için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Seçer, “Yaptığımız yolları, köprülü kavşakları, hizmetleri görüyorsunuz. Aldığımız otobüsler Avrupa standardında. O sarı limon otobüsler Türkiye’de ilk kez Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne geldi. Otobüslerimiz bu bölgeye günde 16 sefer yapıyor. Vatandaşlar memnun ve ek sefere ihtiyaç duymuyor” dedi. Gelen talepler üzerine otobüs güzergahların yeniden gözden geçirileceğini belirten Başkan Seçer, “Toplu taşıma maliyetinin yüzde 80’nini belediye olarak zaten biz karşılıyoruz. Bizim taşıma ücreti olarak vatandaştan topladığımız ücret, toplu taşımada yıllık masrafımızın yüzde 20’si bile değil” dedi. “MESKİ’nin feraseti sayesinde bu bölgede su sorunu ortadan kalktı” Bu bölgede su ile ilgili önemli sorunların ortadan kalktığını memnuniyetle gördüğünü söyleyen Başkan Seçer, “Ben daha önce de bu bölgeye geldim. En temel sorun suydu. MESKİ’nin feraseti sayesinde Bekiralanı, Soğucak, Kepirli, Gözne ve Ayvagediği başta olmak üzere, bütün bu bölgenin su sorunu ortadan kalktı. Son iki yıldır suyla ilgili bir şikayet bizim kulağımıza gelmiyor. Demek ki akıllı işler yapılırsa, doğru projeler yapılırsa hiçbir sorun kalmaz” ifadelerini kullandı. MESKİ’nin iki yıl önce başlattığı SCADA sistemi sayesinde kayıp kaçak oranının azalmasının da, bölgenin su sorununun çözümüne büyük katkısı olduğunu vurgulayan Başkan Seçer, “Biz kaçak ve kayıpları SCADA sisteminden takip ediyoruz. Bu bölgede kaçak kayıp oranı düştü. Eskimiş sistemleri yenileyip, bir de çalınan sular için önlem alınca, bölgenin suyu arttı” dedi. Seçer ayrıca, “Cehennem Deresi’nde de ilave çalışma yapıyoruz. Cehennem Deresi’nden yeni isale hattı çektik. Ayrı noktalarda 2 tane 2 bin metreküplük su deposunu tamamladık. Ayrıca 3 yere 500 metreküplük su deposunu tamamladık. Geçen yıl yaşanan kuraklığa rağmen, her tarafta su sıkıntısı olmasına rağmen, bu bölgelerde su sıkıntısını önlemiş olduk” diye konuştu. MESKİ’nin ticari bir kurum olmadığını ve gelirlerinin yaklaşık yüzde 95’inin su fatura bedellerinden oluştuğunu ifade eden Başkan Seçer, “MESKİ bir ticari kurum değil. Biz su fiyatlarını belirlerken kâr elde etmeyi değil, yapacağımız yatırımları göz önüne alırız. Suyun maliyetini göz önüne alırız. Şu anda suyu, mümkün olan en ucuz fiyata veriyoruz” dedi. Ayvagediği, Gözne, Bekiralanı, Kepirli, Soğucak ve Gözne’nin de içme suyu depolarının tamamlandığını ifade eden Başkan Seçer, “Bunlar daha tamamlanmadan sorunu çözmüştük zaten. Ama bu aslında 50 yıllık bir yatırım oldu. Bundan sonra bu bölgelerde suyla ilgili bir sorun yok” dedi. “Gözne-Ayvagediği Kanalizasyon Projesi devam ediyor” Toroslar için önemli bir konu olan kanalizasyon çalışmalarından da bahseden Başkan Seçer, Gözne’nin kanalizasyon işinin yüzde 40’ının bittiğini belirterek, “Kanalizasyonun tamamlanması önümüzdeki yılın Haziran ayı gibi görünüyor, ama kış şartları bizi rahatsız etmezse daha erkene de çekebiliriz. MESKİ, olabilecek en iyi kanalizasyon sistemini kuruyor” dedi. Seçer, “Kanalizasyon’da Ayvagediği’nde başlayacağımız ikinci etabın ihalesi Ağustos ayında yapılacak. Çünkü biz ortak bir arıtma yapıyoruz. Ayvagediği, Gözne, Bekiralanı, Soğucak ve Kepirli. Ayrıca zaman yitirmemek için paket arıtma tesisini de kurduk ve bağlantılarını yaptık. Eylül ayından itibaren geçici bir paket arıtma tesisi hizmete giriyor. Büyük arıtma kurulana kadar beklememek adına, onu kuracağız. Sonra büyük arıtma bitince de oraya bağlayacağız” dedi. Sazoluk içme suyu projesi için de söz veren Başkan Seçer, “Biz her gün gelecek demeyiz, bir gün deriz, o gün de gelir. Gelecek yıl orada sorununuz kalmayacak. Şimdi bunu söz olarak alabilirsiniz” dedi. Antmen: “Büyükşehir bu bölgedeki sorunları çözüme kavuşturdu” CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Toroslar’ın yaylalarında yaşanan olumlu değişimin fark edildiğini belirterek, “Bu bölgede son 3 yıldır, başta su olmak üzere pek çok sorun çözüme kavuşmuş durumda. Diyorlar ki CHP iktidara geldiğinde ne yapacak? Mersin’e bakın, Mersin’in dağ köylerine bakın, sahil yerlerine bakın. Yenice’den Anamur’a, Çamlıyayla’dan Akdeniz’in sahillerine kadar gördüğünüz her yere, Büyükşehir Belediyesi tarafından eşit hizmet götürülüyor. Aynısını genel iktidara geldiğimizde de yapacağız” dedi. Gökçel: “Vatandaşın memnuniyeti, bizi de memnun ediyor” CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Kurban Bayramı ziyaretleri kapsamında iki gündür vatandaş memnuniyeti ile karşılaştıklarını belirterek, “Sayın Vahap Seçer’le Belediye Başkanı seçildikten hemen sonra yaptığımız Ayvagediği-Gözne ziyaretimizde; yıllardır buraların kanayan yarası olan içme suyu, atık su arıtma ve kanalizasyonla ilgili sıkıntıları çözeceğine dair söz vermişti. ‘Bir dahaki geldiğimizde bu sıkıntılarla ilgili bana şikayette bulunmayacaksınız’ demişti. Gerçekten de bu sorunları çözdü, şikayetleri ortadan kaldırdı ve sözünü yerine getirdi. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi. Soğucak Mahallesi Muhtarı Yaşar Demir, teşekkürlerini “Başkanım iki yıl önce bize su sözü vermişti. Sözünü yerine getirdi. O yüzden de sizlerin adına kendisine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Mezarlık işlerimizde ve yollarımızda bir sorunumuz yok. Yama işlerinin hepsini yapıyorlar” cümleleriyle iletirken, Ayvagediği Mahallesi Muhtarı Ayhan Gümeli ise Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleriyle koordineli çalıştıklarını belirterek, “Allah razı olsun, Başkanımız bizi hiç tek bırakmadı. Kışın kar mücadelesi, yazın yol mücadelesi hiç yalnız bırakmadı. Daire başkanları ve personeller buraya gelince gurur duyuyorum, çünkü çalışmaya geliyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Kışın 24 saat hiç yolumuz kapanmadı. Ayrıca yaz boyu kimsenin evinde su kesilmedi. Yıllardır yapılmayan Böğrüeğri-Çapar arasının asfaltı döküldü. MESKİ’miz, park bahçelerimiz, ilgili bütün dairelerimizin hiç biri durmuyor” dedi. Bekiralanı Mahallesi Muhtarı Mustafa Tunçer, mahallesi adına yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Seçer’e bir plaket takdim ederken; Gözne Mahallesi Muhtarı Şevket Taşkın da altyapı ve üstyapı yatırımlarından dolayı Başkan Seçer’e teşekkür etti.

………….OOO…………

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ADEM

KOCA’DAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ

VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ‘’Bugün halkımızın tek ses, tek nefes, tek yürek olarak demokrasimize yapılan kanlı darbe girişimine karşı adeta bir duvar gibi duruşunun; kanını, canını ortaya koyarak demokrasimize, milletimize, bağımsızlığımıza sahip çıkışının kutlu yıl dönümüdür. Bugün, kendilerini devletten, halktan, demokrasiden üstün görenlerin bizzat halkımızın gövdelerini siper edişiyle geri püskürtüldüğü gündür.

Sözde darbeciler görmüşlerdir ki hiçbir güç halkın gücünün üstüne çıkamaz. Bu millet tarihin en eski dönemlerinden beri devletine, milletine, tarihine, demokrasisine, inancına sahip çıkmış onurlu bir millettir. Tüm dünya 15 Temmuz günü görmüştür ki Türkiye Cumhuriyeti’nde “Hakimiyet Milletindir!”.  Hiçbir güç bu şerefli gerçeği değiştirmeye muktedir olamayacaktır! Bir ülkenin geleceği eğitimli vatandaşlarıyla şekillenir. Bir milletin asıl gücü topu, tüfeği, tankı değil; inançlı, imanlı, eğitimli gençliğidir. Darbeyle işgal teşebbüsü imanlı bir milletin gücü karşısında başarısız olmaya mahkumdur. Kişiliğini ve hayatını tek bir görüşe veya düşünceye teslim etmiş, aklını ve vicdanını bir düşünceye rehin bırakmış herkes büyük bir yanılgı içindedir. Bizim halkımız artık bu çirkin ve karanlık zihniyete teslim olamayacak kadar demokratik, bilinçli ve duyarlıdır. Biz, 15 Temmuz gecesi bunu gördük, yaşadık. Ben doğduğum toprağımla, mensubu olduğum mille

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort bayan Manavgat escort bayan Fethiye escort bayan Kemer escort bayan Didim escort bayan Çanakkale escort bayan Aydın escort bayan Muğla escort bayan Tekirdağ escort bayan Manisa escort bayan Balıkesir escort bayan Trabzon escort bayan Elazığ escort bayan Ordu escort bayan Kütahya escort bayan Isparta escort bayan Rize escort bayan Kahramanmaraş escort bayan Yalova escort bayan Giresun escort bayan Yozgat escort bayan Tokat escort bayan Şanlıurfa escort bayan Sivas escort bayan Batman escort bayan Erzurum escort bayan Sinop escort bayan Kırşehir escort bayan Karaman escort bayan Kırıkkale escort bayan Bolu escort bayan Amasya escort bayan Niğde escort bayan Uşak escort bayan Edirne escort bayan Çorum escort bayan Osmaniye escort bayan Zonguldak escort bayan Van escort bayan Erzincan escort bayan Zeytinburnu masaj Talas masaj Tarsus masaj Tavşanlı masaj Terme masaj Tire masaj Torbalı masaj Toroslar masaj Turgutlu masaj Turgutreis masaj Turhal masaj Tuzla masaj Ulus masaj Ümraniye masaj Urla masaj Üsküdar masaj Vezirköprü masaj Viranşehir masaj Yatağan masaj Yenimahalle masaj Yenişehir masaj Yıldırım masaj Yomra masaj Yumurtalık masaj Yunusemre masaj Yüreğir masaj www.dubainewescorts.com Adana escort Afyon escort Aksaray escort Amasya escort Ankara escort Antalya escort Antep escort Aydın escort Balıkesir escort Bursa escort Anamur escort Antakya escort Arnavutköy escort Atakum escort Ataşehir escort Avcılar escort Bafra escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Balçova escort Bandırma escort Başakşehir escort Batıkent escort Battalgazi escort Bayındır escort Bayrampaşa escort Beldibi escort Belek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beylikdüzü escort Beyoğlu escort Beypazarı escort Adalar escort Adapazarı escort Afşin escort Akçaabat escort Akçadağ escort Akçakale escort Akçakoca escort Akdağmadeni escort Akdeniz escort Akhisar escort Akşehir escort Aksu escort Akyazı escort Alanya escort Alaşehir escort Aliağa escort Almus escort Altıeylül escort Altınordu escort Araklı escort Ardeşen escort Arifiye escort Avsallar escort Ayvacık escort Ayvalık escort Aziziye escort vip eskort model http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Konya bayan escort
Sakarya bayan escort
Samsun bayan escort
Kocaeli bayan escort
Kayseri bayan escort
İzmir bayan escort
Hatay bayan escort
Gaziantep bayan escort
Diyarbakır bayan escort
Ankara bayan escort
Adana bayan escort
Antalya bayan escort
Bursa bayan escort
Mersin bayan escort
Aydın bayan escort
Balıkesir bayan escort
Çanakkale bayan escort
Kıbrıs bayan escort
Kütahya bayan escort
Manisa bayan escort
Muğla bayan escort
Tekirdağ bayan escort
Trabzon bayan escort
Yalova bayan escort
Isparta bayan escort
Kahramanmaraş bayan escort
Ordu bayan escort
Rize bayan escort
Sivas bayan escort
Afyon bayan escort
Aksaray bayan escort
Giresun bayan escort
Şanlıurfa bayan escort
Yozgat bayan escort
Erzurum bayan escort
Amasya bayan escort
Çorum bayan escort
Tokat bayan escort
Uşak bayan escort
Van bayan escort
Bolu bayan escort
Burdur bayan escort
Kırşehir bayan escort
Niğde bayan escort
Osmaniye bayan escort
Zonguldak bayan escort
Düzce bayan escort
Edirne bayan escort
Erzincan bayan escort
Karabük bayan escort
Karaman bayan escort
Kastamonu bayan escort
Kırıkkale bayan escort
Kırklareli bayan escort
adana mutlu son masaj
istanbul mutlu son masaj
ankara mutlu son masaj
izmir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
antalya mutlu son masaj
konya mutlu son masaj
şanlıurfa mutlu son masaj
gaziantep mutlu son masaj
kocaeli mutlu son masaj
mersin mutlu son masaj
diyarbakır mutlu son masaj
hatay mutlu son masaj
manisa mutlu son masaj
kayseri mutlu son masaj
samsun mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
kahramanmaraş mutlu son masaj
van mutlu son masaj
aydın mutlu son masaj
tekirdağ mutlu son masaj
sakarya mutlu son masaj
denizli mutlu son masaj
muğla mutlu son masaj
afyon mutlu son masaj
amasya mutlu son masaj
batman mutlu son masaj
çanakkale mutlu son masaj
çorum mutlu son masaj
düzce mutlu son masaj
edirne mutlu son masaj
elazığ mutlu son masaj
erzurum mutlu son masaj
eskişehir mutlu son masaj
giresun mutlu son masaj
ısparta mutlu son masaj
kastamonu mutlu son masaj
uşak mutlu son masaj
kütahya mutlu son masaj
malatya mutlu son masaj
ordu mutlu son masaj
trabzon mutlu son masaj
rize mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
tokat mutlu son masaj
aksaray mutlu son masaj
yalova mutlu son masaj
yozgat mutlu son masaj
zonguldak mutlu son masaj
Arnavutköy bayan escort
Ataşehir bayan escort
Başakşehir bayan escort
Esenler bayan escort
Esenyurt bayan escort
Fatih bayan escort
Gaziosmanpaşa bayan escort
Kağıthane bayan escort
Kartal bayan escort
Küçükçekmece bayan escort
Maltepe bayan escort
Sarıyer bayan escort
Pendik bayan escort
Sultangazi bayan escort
Ümraniye bayan escort
Zeytinburnu bayan escort
Adapazarı bayan escort
Aksu bayan escort
Anamur bayan escort
Antakya bayan escort
Atakum bayan escort
Belek bayan escort
Beykoz bayan escort
Buca bayan escort
Çankaya bayan escort
Çorlu bayan escort
Dalaman bayan escort
Edremit bayan escort
Erdemli bayan escort
Gaziemir bayan escort
Gazipaşa bayan escort
Gölcük bayan escort
Gümbet bayan escort
Gümüşlük bayan escort
İlkadım bayan escort
İnegöl bayan escort
İskenderun bayan escort
Karşıyaka bayan escort
Kaş bayan escort
Kavaklıdere bayan escort
Keçiören bayan escort
Kepez bayan escort
Konak bayan escort
Konyaaltı bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Menderes bayan escort
Menemen bayan escort
Menteşe bayan escort
Mezitli bayan escort
Ödemiş bayan escort
Odunpazarı bayan escort
Osmangazi bayan escort
Pamukkale bayan escort
Şahinbey bayan escort
Serdivan bayan escort
Seyhan bayan escort
Side bayan escort
Şile bayan escort
Silifke bayan escort
Silivri bayan escort
Tarsus bayan escort
Tire bayan escort
Torbalı bayan escort
Toroslar bayan escort
Turgutreis bayan escort
Yalıkavak bayan escort
Bandırma bayan escort
Çerkezköy bayan escort
Kahramankazan bayan escort
Elbistan bayan escort
Milas bayan escort
Polatlı bayan escort
Çarşamba bayan escort
Ceyhan bayan escort
Nazilli bayan escort
Söke bayan escort
İznik bayan escort
Susurluk bayan escort
Melikgazi bayan escort
Yıldırım bayan escort
Bafra bayan escort
Akçaabat bayan escort
Salihli bayan escort
Akhisar bayan escort
Soma bayan escort
Turgutlu bayan escort
Yatağan bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Merzifon bayan escort
Lüleburgaz bayan escort
Sandıklı bayan escort
Gelibolu bayan escort
Çan bayan escort
Dörtyol bayan escort
Dörtyol bayan escort