DOLAR 18,8080 -0.07%
EURO 20,3052 -0.06%
ALTIN 1.127,49-0,07
BITCOIN 430867-2,23%
Mersin

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 15 Mart 2023

Tarsus Mektubu 15 Mart 2023

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Mart 15, 2023 12:30
Tarsus Mektubu 15 Mart 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

15 MART 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..….ooo…………..

TARSUS’TA TIP BAYRAMI NEDENİYLE

ANITA ÇELENK KONULDU

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla   Tarsus’ta anıta çelenk sunumu yapıldı.

Üçgençarşı mevkiindeki  Cumhuriyet alanında  Atatürk anıtı önünde düzenlenen törene  Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Devlet Hastanesi Başhekimi Sadık Emre Direk , İlçe Sağlık Müdürü Orhan Acehan ve doktorlar ile sağlık çalışanları katıldı.

Başkan Bozdoğan, çelenk sunumu ve saygı duruşundan sonra yaptığı konuşmada  14 mart nedeniyle  doktor ve sağlık çalışanlarının gününü kutladı. “İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden sonsuz sabırla çalışan tüm meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım. Ülkemizin dört bir yanında fedakârca görev yapan tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlarım” dedi.

Tören bitiminde her yıl olduğu gibi bu yılda gelenekler bozulmadı ve doktorlar ile sağlık çalışanlarına belediye tarafından elma ikram edildi.

..……..….ooo…………..

TARSUS’TA UMRECİLERE SEMİNER VERİLDİ

Yakında Tarsus’tan  umreye gideceklere bir  seminer verildi.

 Tarsus Müftülüğü tarafından verilen seminerde Müftü Ali Can ve hocalar bilgi verdi.

..……..….ooo…………..

MERT ÇINAR FİDANDOĞLU

KAZADA CAN VERDİ

Tarsuslu  Mert Çınar Fidanoğlu adlı genç, 24 yaşında trafik kazasında hayatını kaybetti. Cenazesi dün Tarsus şehir mezarlığında toprağa verildi.

..……..….ooo…………..

DEVA PARTİSİNDE

BASIN TOPLANTISI

Deva Partisi Tarsus  ilçe teşkilatında basın toplantısı düzenlenecek.

Başkan Av. Hasan Atay yaptığı açıklamada bugün saat 11.00’de yapılacak toplantıda gündem ve seçimle ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

………..….ooo…………..

NURCAN YILDIZ,  ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimi öncesi aday adayları ortaya çıkmaya başladı. Bu kapsamda  CHP li Nurcan Yıldız,   parti binasında CHP’den Mersin milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

CHP Mersin milletvekili aday adayı Nurcan Yıldız, CHP Tarsus ilçe binasında aday adaylığını kalabalık bir partili huzurunda  açıkladı.

Parti binasında toplanan kalabalık bir partili huzurunda kendisini tanıtan ve neden aday adayı olduğunu anlatan Yıldız “Kadınlar aktif siyasette daha çok yer almalı, kadınlar hizmetlerde elini taşın altına daha çok koymalı” dedi.

………..….ooo…………..

OZAN VARALDAN KUTLAMA

CHP Tarsus ilçe başkanı Ozan Varal, tüm doktor ve sağlık çalışanlarının14 Mart Tıp Bayramını kutladı.  Varal, yakında Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi yapılacağını hatırlatarak, “Partimiz ve Millet ittifakı, ülke yönetimine taliptir ve bu konuda seçimin kazanmak adına çok şanslı bir durumdayız” dedi.

………..….ooo…………..

EĞİTİMCİ OSMAN KAÇAN

 AMELİYAT OLDU

Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu lisesi Müdürü  Osman Kaçan ameliyat sonrası Tedavi gördüğü Adana şehir hastanesinde Ziyaret ederek

oldu. Kaçan’a  geçmiş olsun dileklerinde bulunuyoruz.

………..….ooo…………..

TARSUS  OTO GALERİCİLER SİTESİ

TEMELİ DÜN ATILDI

BAŞKAN BOZDOĞAN, “HALKIMIN

SESİNE KULAK VERDİM”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan söz verdiği üzere oto galeri esnaflarının feryadına kayıtsız kalmadı.  Tarsus Belediyesi Meclisine getirilen ve üç kez reddedilen, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde otomobil galerilerini modern ve ferah bir alanda bir araya getirmek için Tarsus Belediyesi tarafından projelendirilen, Oto Galericiler Sitesi’nin temel atma töreni büyük bir coşku ve yüzlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “ Bizim yönetim anlayışımız, idarecilik yeteneklerimiz alınan siyasi kararlarla sınırlı değil. Biz bir söz verdik. Oto Galericiler Sitesi Tarsus’a büyük bir vizyon kazandıracak. Tarsuslulara hizmet edecek büyük projemiz hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Oto Galericiler Sitesi’nin hayata geçirilmesi için söz verdiği üzere anında harekete geçen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, meclise getirilen ancak 3 kez reddedilen Oto Galericiler Sitesi projesini hayata geçiriyor. Yüzlerce galeri esnafının talebi sonrası projeyi hayata geçirmek için söz veren Başkan Bozdoğan, sözünü tutarak Oto Galericiler Sitesi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.  Düzenlenen törene galeri esnafları, muhtarlar, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Protokol üyelerinin butona basması ile Oto Galeri Sitesi’nin temeli atıldı. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Ünlü düşünür Konfüçyüs  ne diyordu? “Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil”. Bana göre siyaset, vizyon ve misyondan ibarettir.  Bir başkası ne için yapar, amacı nedir, hesabı kitabı nelerdir, beni ilgilendirmez. Beni ilgilendiren siyaset, insanın ve insana yaraşır yaşam merkezinin temel ihtiyaçları, hak ve özgürlüklerinden ibarettir. Bu sebeple bugün Oto Galericiler Sitesi projemizin temel atma törenini halkım için gerçekleştiriyoruz.” dedi.

“ŞEHRİMİZE ÇOK YAKIŞACAK”

Yapılacak olan Oto Galericiler Sitesi’nin Tarsus’a modern bir görünüm kazandıracağını ifade eden Başkan Bozdoğan, “Bizler, Tarsus’ta 1 tane bulunan, içerisinde 27 adet galeri dükkânı bulunan, sığmayan araçların sağa sola sıralandığı, şehre hizmet etmekten çok demode bir halde bir barakayı andıran görünümle bulunan, hava paralarının 3 milyon liralara ulaştığı bir galericiler sitesine karşın; modern, eli yüzü düzgün, herkesin, her esnafımızın yer bulacağı bir tesis kazandırma yoluna gitmek istedik.” dedi.

İKİ YÜZE YAKIN ISLAK İMZAYLA DİLEKÇE VERİLDİ

Esnafa verdiği sözü tutmak için kolları sıvadıklarını ifade eden Başkan Bozdoğan, “Bugün kendine Tarsus’ta yer bulamayan esnafımız her sabah Adana’ya gidiyor. Mersin’e gidiyor. Mersin ve Adana’dan yer kiralıyor. Hiç düşündünüz mü, AVM’lerin otoparklarına neden tüplü araba almadıklarını? Peki düşündünüz mü, kapalı otoparklarda niçin tüplü araba denetimleri yapıldığını? Bu saatten sonra çocuğunuz, eşiniz, anneniz babanız huzurla uyuyabilecek mi? Hayır. Bu zulmü bitirmek için kolları sıvadık. Ancak, hepinizin malumu, bir dolu “siyasi’’ refleksle karşı karşıya kaldık. Tam tamına 3 kez meclise getirdiğimiz bir konu, 3 kez reddedilince, mahkeme yoluna gitme kararı aldık. Ama başta da söyledim ya, ya bir yol bulacaktık. Ya bir yol açacaktık.  Bizler, bugün burada bulunan ve 200’e yakın ıslak imzayla dilekçe vererek Yeni Oto Galericiler Sitesi için talepte bulunan esnaflarımızla buluşarak onlara bir söz verdik.” dedi.

“TARSUS’UN KANAYAN YARASINI TEDAVİ EDECEĞİZ DEDİK”

Sözlerine devam eden Başkan Bozdoğan, “14 Mart’ta Yeni Oto Galericiler Sitesi’nin temelini atıyoruz dedik. 14 Mart’ın benim için önemi bambaşka. 33 yıllık meslek hayatımın onuru, şerefi ve namusu bana bir şeyi çok iyi öğretti dostlarım: “Hekimden değil, Çekenden Soracaksın’’ Bugün aramızda bulunan 200’e yakın esnaf kardeşimin yıllardır ne çektiğini onlara sorduk.  Belediyemize davet ettik, biz sorduk onlar anlattı, onlar anlattı biz dinledik ve o gün bir söz verdik. 14 Mart Tıp Bayramı’nda, Tarsus’un kanayan yarasını tedavi edeceğiz dedi.” ifadelerini kullandı.

“YALNIZCA HALKIMIZIN SESİNE KULAK VERDİM”

Tüm birimleri ile büyük bir seferberlik ilan ettiklerini belirten Başkan Bozdoğan, “Gördüğünüz gibi, gece gündüz çalışan tüm birimlerimizle, iş makinelerimizle verdiğimiz sözü tutmaya çalışıyoruz. İşte bu da siyasetin misyon olduğunu anlatıyor bizlere. Geldiğimiz noktada vizyonumuz ve misyonumuz tutarlı, kimseye ve hiçbir yapıya hizmet etmeden, bugün el kaldırıp yarın indirmeden. Yalnızca halkımızın sesine kulak vererek, onların taleplerini hayata geçirmek için çalışıyoruz. Eminim ki bu oto galericiler sitesi Tarsus’a büyük bir vizyon kazandıracak. Tarsus’a yakışır ofis ve dükkânlarla adından söz ettirecek ve en önemlisi, Tarsuslulara hizmet edecek.” dedi.

“BAŞKANIMIZIN HER DAİM ARKASINDAYIZ”

Galeri Sitesi eksikliği nedeniyle sorunlar yaşadıklarını ifade eden Galeri Esnafı Mahmut Yıldırım, “Tarsus’ta yer olmadığı için Huzurkent’e yer açtım, Tarsus’a gelmeye çalıştım fakat ruhsat alacağım dükkân olmadığı için Traktörcüler Sitesi’nde galeri açtım, ortalama bir buçuk yıldır ordayım. Artık hizmette sıkıntı olmaya başladı. Sadece Tarsus’ta 27 tane galericiler sitesi var oraya da yetmiyor. Tarsus’un nüfusu 370 bin fakat Tarsus’un ortalama nüfusu 500, 600 bin, yetmediği için de biz 6 aydır bu mücadeleyi veriyorduk. 3 defa meclisten ret yedi. Başkanımız söz verdi ve bugün temel atılıyor. Her daim başkanımızın arkasındayız, hayırlı olsun.” dedi.

“BUGÜN BURADA İCRAATLAR KONUŞULUYOR”

Galeri esnafı Kurtuluş Şafak Başkan Bozdoğan’a teşekkürlerini ileterek, “Biz işimizi Tarsus a yakışır şekilde yapamadığımızı düşündüğümüz için buradayız. Başkanım 3. kez retten sonra yetkisini kullandı, esnaf elini masaya vurdu dedi ki başkanım biz omzumuzu verdik sana, korkma devam et.  O yürek var çocuklar korkmama gerek yok dedi. Bugün burada icraatlar konuşuluyor. Biz başkanımızın hep yanındayız.” dedi. 

“SÖZ VERİLDİ VE TUTULDU”

Galeri Esnafı Ramazan Alp Aydın, “Başkanım o iradesiyle gücüyle yapacağını ve esnaf arkadaşlardan, halktan aldığı destekle verdiği sözü tuttu. 14 Mart günü atacağım dedi temeli attı ve ona bu işi yaptığı için çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Galeri Esnafı Ali Şahin” Biz başkanımızın yanında olduk. Başkanımıza teşekkür ederiz. Galeri esnafının feryadını duyarak bu konuya el attı. Sağ olsun her daim arkasındayız” dedi.

Tarsus Belediyesinin  yaptıracağı Oto Galericiler sitesinin temeli 14 Mart günü  saat 14.00 de törenle atıldı.

Belediye başkanı Haluk Bozdoğan “Fiziki ve işlevsel bakımından modern bir yapı olacak olan OTO GALERİCİLER SİTESİ’nin temel atma töreninde siz değerli basın mensuplarını aramızda görmekten onur duyarız.”dedi.

Tarsus Belediyesi Meclisine getirilen ve üç kez reddedilen Oto Galericiler Sitesi için esnafların feryadına kayıtsız kalmayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, 14 Mart’ta projenin temelini atıyor. İçerisinde 114 galeri dükkânı ve 36 ofisin bulunacağı Oto Galericiler Sitesi’nin temelinin atılması için zemin hazırlığı çalışmaları başladı.

Oto Galericiler Sitesi’nin hayata geçirilmesi için söz verdiği üzere anında harekete geçen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, yüzlerce oto galeri esnafının taleplerine yönelik, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde temel atılması için zemin çalışmalarını başlattı. Birçok kez meclise getiren ancak reddedilen teklif maddesi, esnafların sesine kulak verilerek Başkan Bozdoğan tarafından yapılıyor.

 İçişleri Bakanlığı’nın, Cumhurbaşkanlığı’nın ve Ticaret Bakanlığı’nın ikinci el oto galericileri ilgilendiren genelge ve kararnamelerinde, oto galeri sitelerinin can ve mal güvenliği gereği şehir dışından uzak bir yere taşınmasını içeren genelgeleri ile Tarsus’a yeni bir Oto Galeri Sitesi kazandırılıyor. Tarsuslu esnafların en büyük ihtiyacı olan Oto Galericiler Sitesi, belediyeye ait 24 dönümlük arazide çalışmaları başladı. Tarsus Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler zemin etüt çalışmasını gerçekleştiriyor. Esnafları hem yer, hem de yüksek kira derdinden kurtaracak olan proje sayesinde mağduriyet yaşadıkları durum son bulacak.

“SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ BAŞLIYORUZ”

Tüm engellemelere rağmen çalışmaları başlatan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Söz verdiğimiz gibi Oto galeri esnaflarımızın feryadına kayıtsız kalmadık. 14 Mart Salı günü Oto Galericiler Sitesi’nin temelini atıyoruz.  Şehrimize ve esnaflarımıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

………..….ooo…………..

TARSUS CENGİZ TOPEL LİSESİNDE VEDA GEZİSİ

Tarsus Cengiz Topel Lisesi eski öğrencileri okullarının binasının riskli olması ve yıkılacak olmasından dolayı üzgün. Eski öğrenciler  CTL ye gelip gezdi vedalaştı.

Eski öğrenciler veda ederken  ‘’Bak yıllar içinde mezun ettiğin öğrencilerin seninle vedalaşmaya gelmiş.

55 yıl hizmet verdin,onlarca kuşak ve binlerce öğrenciye ilim irfan yuvası oldun.Artık yoruldun,

yıprandın veda zamanın geldi.

Seni yıkmaya karar vermişler.Artık kadim bir kentin kadim tarihinde ve anılarında yer almak üzere veda ediyorsun.

Keşke sonsuza kadar kalsaydın ama buraya kadarmış neylersın…’’ dedi.  

………..….ooo…………..

TİY, BUGÜN SAHASINDA

ARNAVUTKÖY İLE OYNUYOR

TFF 2. lig Beyaz grupta mücadele veren Tarsus İdmanyurdu bu Çarşamba Arnavutköy’ü konuk edecek. Daha önce oynanması gereken ancak ertelenen  maç saat 14.00 de başlayacak.

………..….ooo…………..

Yakup Boncuk Huzurlu Günler Diler

Tel. 0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2. Bşk.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….Ooo………..

Not. Gündemin  Uzun Hali Doc

Dosyasında Var.  Dileyen Uzun  Okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.