DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4711030,79%
Mersin
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

reklam

Tarsus Mektubu 15 Mart 2022

Tarsus Mektubu 15 Mart 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Mart 15, 2022 11:12
Tarsus Mektubu 15 Mart 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YAKUP BONCUK TARSUS MEKTUBU-15 MART 2022

SELAM  DOSTLAR…Tarsus ‘tan sizleri

 bilgilendirmek için tarihe not düşüyorum.

En derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

…………OOO………..

KAYMAKAMDAN DOKTORLARA KUTLAMA

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, Tarsus Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Otcu, Tarsus  İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Orhan Acehan ve Başhekim Uz. Dr. Emre Direk ile görüşt.

Başhekim  Direk’in şahsında tüm hekimler ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

…………OOO………..

TARSUS’TA DOKTORLAR,

CUMHURİYET MEYDANI’NDA BULUŞTU

14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle doktorlar  Tarsus’ta Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtı önünde bir araya geldi.

Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen ve tıp alanında çalışanlar için bir anma ve kutlama günü olan 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle doktorlar Cumhuriyet Meydanı’nda buluştu.

Düzenlenen buluşmaya katılım sağlayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve hekimler Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudular. Düzenlenen buluşmada hekimlere Tarsus Belediyesi tarafından Lokman Hekim’in “Her gün bir elma yiyenin öldüğüne şaşarım!” sözüne binaen elma dağıtıldı.

DOKTORLAR CUMHURİYET MEYDANI’NDA BULUŞTU

Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen ve tıp alanında çalışanlar için bir anma ve kutlama günü olan 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle doktorlar Cumhuriyet Meydanı’nda buluştu. Düzenlenen buluşmaya katılım sağlayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve hekimler Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunarak istiklal marşı okudular. Düzenlenen buluşmada hekimlere Tarsus Belediyesi tarafından Lokman Hekim’in “Her gün bir elma yiyenin öldüğüne şaşarım!” sözüne binaen elma dağıtıldı.

BAŞKAN BOZDOĞAN, ‘’ MESLEKTAŞLARIM İÇİN YÜKSELTİLEN SESLERİN SAVUNUCUSU VE DESTEKÇİSİ OLACAĞIMIN BİLİNMESİNİ İSTERİM’’

Sağlıklı bir toplum için vatandaşlara gece gündüz demeden hizmet vermeyi ve meslek icabı karşılaştıkları her türlü zorluklara rağmen hizmetlerini özveriyle devam ettirdiklerini ifade eden ve bu vesileyle meslektaşlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayan Başkan Bozdoğan, ‘’ Ülkemizde hekimlerimizin; özlük haklarının iade edilmesi, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve mesleklerini daha ‘sağlıklı’’ koşullarda icra edebilmeleri için yükseltilen seslerin savunucusu ve destekçisi olacağımın bilinmesini isterim. Bu saygın ve onurlu mesleği büyük bir özveriyle yapmak için gayret göstererek ve insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinerek, mesleğini büyük özveriyle yerine getiren tüm meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlarım’’ dedi.

DR. ALİ CERRAHOĞLU, ’’ BUGÜN İLK İŞİMİMİZ ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ZİYARET ETMEKTİR’’

14 Mart Tıp Bayramı’nda düzenlenen buluşmaya katılan Dr. Ali Cerrahoğlu,’’ 1827 yılında Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gündür 14 Mart. Bugün sağlık sorunlarımızı konuştuğumuz, bir kutlama, bir anma günüdür. İyi ki varsınız, iyi ki geldiniz. Biz bugün Ata’mızı ziyaret etmeden bir 14 Mart kutlayamayız diye düşündük. 14 Mart’larda yaptığımız ilk iş bizlere özgür bir ülke kazandıran ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret etmek, güne onunla başlamak, ona saygılarımızı, minnetlerimizi sunmaktır. Bugünün özellikle pandemi de kaybettiğimiz şehit meslektaşlarımız ve tüm şehitlerimizi de anıyoruz. Meslektaşlarımızın Bayramı kutlu olsun’’ dedi.

…………OOO………..

BAŞKAN BOZDOĞAN ‘’SAĞLIK ALANINDA

 ÖRNEK PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK’’

Tarsus’ta sağlık alanında önemli çalışmalara imza atan Başkan Haluk  Bozdoğan, iş sağlığı güvenliği ve meslek hastalıkları ağırlıklı olmak üzere çevre sağlığı, ana çocuk sağlığı, sporcu sağlığı gibi toplum sağlığı ile ilgili öncelikli birçok alanda faaliyet göstermek, Tarsus halkının sağlık düzeyinin arttırılması ve geliştirilmesine katkıda bulunmak amacı ile kentte hayata geçmiş ve geçecek olan projeleri ile örnek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

BAŞKAN BOZDOĞAN, ‘’DOKTORLUK MESLEĞİMİ ÖMRÜMÜN YETTİĞİNCE SÜRDÜRÜP HALKIN SAĞLIK SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN GAYRET EDECEĞİM’’

Göreve geldiği ilk günden bu yana hafta içi belediye başkanlık görevini yürütürken, diğer yandan da halkın sağlık sorunlarıyla ilgilenen Başkan Bozdoğan,  “Eğiten Üreten Sağlıklı ve Kültürlü Tarsus” şiarıyla, Pazar tatilini vatandaşlara ayırarak doktorluk mesleğini icra etmeye devam edeceğini ifade Başkan Bozdoğan, bu davranışı ile halkın takdirini topluyor.

…………OOO………..

TARSUS’TA DOKTORLAR’DAN SİTEMLİ EYLEM

14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle bazı doktorlar  Tarsus’ta Devlet Hastanesi önünde eylem yaparak basın açıklamasında bulundu.

Burada doktorlar, sağlık çalışanları hükümetten taleplerini dile getirerek 14,15 ve 16 Mart tarihlerinde yine g(ö)rev yapacaklarını duyurdular.

 Hekimler Birliği sendikası adına Süleyman Altınoluk, Mersin Tabipler Odası ve SES adına Birsel Tutuş açıklama yaptılar.

Eyleme  bazı özel doktorlar ve doktor olan belediye başkanı Haluk Bozdoğan’da katıldı. Doktorlar hükümetten bazı haklarının verilmesini talep ederek “Ekim ayından bu yana söylediğimiz gibi emek bizim söz bizim Sorunlarımızın çözümünü istiyoruz”dediler.

…………ooo…………..

TARSUSLU RESSAM NURETTİN GÖZEN

RESİM ATÖLYESİ RESSAMLARI SERGİ AÇIYOR

Tarsuslu Ressam Nurettin Gözen Resim Atölyesi ” Karma Resim Sergisi” açılıyor.

Ressam Gözen   yaptığı davette “Sergimiz 15.03. 2022 Salı günü Tarsus Mehmet Bal Sanat Galerisi saat 15.30 da sanat severlerle buluşacak. Tüm sanatsever halkımız davetlidir” dedi.

Sergide Tarsuslu Ressam Nurettin Gözen Resim Atölyesi ressamlarının eserleri yer alacak. Sergi ücretsiz gezilebilecek.

…………OOO………..

NÜKHET KOÇ’TAN, 14 MART

‘TIP BAYRAMI’ KUTLAMASI

 MHP Tarsus Belediye Meclis Üyesi Nükhet Koç, insanların en temel ihtiyaçlarından olan sağlığın, huzur ve mutluluğun da kaynağı olduğunu söyledi.

Nükhet Koç, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla gazetemize yaptığı açıklamada “Hayatımızın her döneminde ihtiyaç duyduğumuz doktorlar ve sağlık çalışanları insanlık için kutsal bir görevi yerine getirmektedirler. Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınına karşı milletçe yürüttüğümüz mücadelede, sağlık çalışanlarımız en ön saflarda olmuştur. Eşsiz bir fedakârlık örneğiyle halk sağlığını korumak adına canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.14 Mart Tıp Bayramını kutladığımız bu anlamlı günde, tüm sağlık çalışanlarımıza en içten duygularımla teşekkür ediyor, halk sağlığını koruma uğruna hayatını yitiren sağlık çalışanlarımızı da rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum” ifadesini kullandı.

…………OOO………..

TARSUS ZİRAAT ODASI ADINA AT KOŞUSU YAPILDI

Tarsus Ziraat Odası Kupası  için Atlar yarıştı.  Koşuyu “Vahşi Kız” kazandı.

Adana Hipodromunda  yapılan Tarsus Ziraat Odası Kupası koşusunu 4 yaşlı safkan 5 İngiliz atları arasından “Vahşi Kız” Jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

Tarsus Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı, birinci gelen atın sahibi Seydi Akyıldırım, Atın Jokeyi Müslüm Çelik ve ayrıca TJK Adana  Hipodrom Müdürü Bora Göralp’a çiçek vererek teşekkür etti.

…………..ooo………….

TARSUSLU ŞAİRLERİNDE KATILDIĞI

BAHAR KONULU ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLANDI

..

MEYAD-Mersin Yazarlar Derneği’nin 21 Mart Dünya Şiir Günü nedeniyle düzenlediği “Bahar” Konulu Şiir yarışması sonuçlandı. Rüştü Aydın, Mine Bahçeci, Şadan Köse, Şah İsmail Ateş, Habibe Tuna ve Ayşegül Öztürk’ten oluşan Juri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda; “Bahar” başlıklı şiiri ile Antalya’dan Ahmet Kara birinci geldi. “Bahar Gelince” adlı şiiri ile Çanakkale’den Orhan Oyanık İkinci ve “Bahar Sevinci “Şiiri ile Tarsus ‘tan  Fatma Özger Bilgiç üçüncü geldi.

Kocaeli’den  Hakan İlhan dördüncü, Eskişehir’den Kadir Kaya beşinci, Mersin’den Abdullah Coşkun altıncı, Karaman’dan İbrahim Şaşma yedinci, Bursa’dan Günver Korkmaz sekizinci, Mersin’den Mehmet Akpınar ise dokuzuncu geldi.

ÖDÜLÜMÜZ KİTAPLARDIR

Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, birçok vilayetten şairlerin şiirler gönderdiği yarışmada baharın sevincini ulusal şairlerle birlikte yaşadıklarını belirterek; “Birincisini düzenlediğimiz ve ulusal anlamda kabul gören “Bahar” konulu yarışmamızı gelenek haline getirmeyi düşünüyoruz. Özellikle altını çizmek istiyorum. Ödülümüz kitaplardır. Mersinli yazarların eserlerinden olan 100 kitap birinciye 50 kitap ikinciye ve 25 kitap üçüncüye verilecektir. Ne altını ne parayı ödül olarak vermeyi düşünmedik. Amacımız kitap sevgisini ayakta tutmak, hediyeleşmelerin içinde en kıymetlisinin ‘kitap hediyesi’ olduğunu düşündürmek ve kitap okumayı teşvik etmek için bu yarışmayı düzenledik. Dernek

yönetim kurulumuza ve üyelerimize, şiirleri ile katılan şair dostlarıma, emeklerini esirgemeyen jüri üyelerimize ve katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

25 MART 2022 CUMA GÜNÜ MGC’DE ÖDÜL TÖRENİ YAPILACAK

Ödül törenin Mersin Gazeteciler Cemiyeti toplantı salonunda yapılacağını söyleyen Başkan Aydın, yarışmaya katılanların kendi sesleri ile şiirlerini okuyacaklarını belirterek, 25 Mart Cuma günü saat 14.00’de yapılacak olan ödül törenine herkesi davet etti.

…………OOO………..

İYİ PARTİDE BÜYÜK TARSUS BULUŞMALARINA BİR YENİSİ EKLENDİ

İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Daniyel Mercan, “Millet bizi çağırıyor İYİ Parti Tarsus halkla kucaklaşıyor” dedi.

İyi Partinin önceki gün Baraj bölgesinde Su Sesi Cafe ve restaurantta verdiği kahvaltılı toplantıya çok sayıda partili katıldı. Mercan burada yaptığı konuşmada “İYİ Parti Tarsus olarak “BÜYÜK TARSUS BULUŞMASINI” gerçekleştirdik. Yoğun ilgi gören kahvaltı programımıza iştirak eden kıymetli davetlilerimize teşekkür ederim.” dedi.

Daniyel MERCAN , İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı olarak partisinin iktidara yürüdüğünü söyledi.

…………OOO………..

İYİ PARTİDEN ZİYARETLER

İYİ Parti Tarsus İlçe  yönetimi, protokol ziyaretleri yaptı.

İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Daniyel MERCAN “GİK üyemiz Sayın Burhanettin KOCAMAZ beyefendi İlçe teşkilatımızı ziyaret etmişlerdir . Akabinde Mehmet CAN beyin işyeri Levent Börek açılışı, Okyay Helva fabrikası, Tarsus İlçe Emniyet müdürlüğü ve Tarsus Üniversite Rektörlüğü ziyaretlerini gerçekleştirdik. “ diyerek halkla iç içe olmaya devam ettiklerini bildirdi.

İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Daniyel MERCAN

…………OOO………..

MERSİN’DE HAFTANIN ÖĞRETMENİ TARSUS’TAN

Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kendi alanlarında gerçekleştirdikleri örnek çalışmalarla mesleklerinde fark oluşturan öğretmenlerimizi ödüllendirmeye devam ediyoruz.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, Tarsus Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda görev yapan sınıf öğretmenimiz Sayın Rahile ELDEN’ i makamında ağırlayarak öğretmenimize küçük bir köy okulunda yürüttüğü özverili ve yaratıcı çalışmaları ile eğitime sunduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.  Sayın ELDEN, görevini büyük zevkle ve onurla yaptığını, bu ödülün onun için çok kıymetli ve motive edici olduğunu dile getirerek Sayın Adem KOCA’ ya şükranlarını ifade etti.  

…………OOO………..

KÖYLERE FİDAN DAĞITIMI SÜRÜYOR

Tarsus Belediyesinin 12 Köye Fidan Dağıtımı  bugün Tekeliören Mahallesi Meydanı

Gerçekleştirilecek.

Bu törene  Tüm Halkımız Davetlidir!

Törende Nar, İncir, Zeytin, Badem, Harnup, Ceviz,  Bağ, İğde dağıtılacak.

 15 Mart 2022 Salı

⏰ 10.00

📍Tekeliören Mahallesi Meydanı

…………OOO………..

TARSUSLU GÜREŞÇİ İSMET

ÇİFTÇİ AVRUPA 3.SÜ OLDU

Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde yapılan U23 Avrupa Güreş Şampiyonasında Tarsuslu güreşçi İsmet Çiftçi avrupa 3.sü oldu.

7-13 mart tarihleri arasında Bulgaristan’ın Polovdiv  şehrinde yapılan U23 Avrupa Güreş Şampiyonasında 74 kg Serbest stilde  mücadele eden Tarsuslu milli güreşçi İsmet Çiftçi Ermeni rakibi Menus Yarınekya’yı 3-1 yenerek bronz madalya kazanarak Avrupa 3.sü oldu.

Birbirinden çekişmeli mücadelelerin yaşandığı serbest stilde 2 altın, 5 de bronz madalya kazanan Türk sporcular, 159 puan toplayan Azerbaycan’ın ardından 151 puan ile Avrupa ikincisi oldu. 149 puan toplayan Gürcistan da üçüncü olarak turnuvayı tamamladı. Şampiyonada serbest stilde madalya kazanan sporcular şunlar:

Altın Madalya: 61 kg Emrah Ormanoğlu, 92 kg’da Feyzullah Aktürk

Bronz Madalya: 65 kg Hamza Alaca, 74 kg İsmet Çiftçi, 79 kg Abdulvasi Balta, 86 kg Emre Çiftçi,

125 kg Adil Mısırcı

………….ooo…….……

TARSUS’TA SİKKE ELEGEÇİRİLDİ

Tarsus’ta yapılan operasyonda 50 tane tarihi eser niteliği taşıyan sikke ele geçirildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, ilçede bir şahsın tarihi eser satışı yaptığını tespit etti. Bunun üzerine belirlenen şahsı yakalayan ekipler, yaptığı üst aramasında 50 tane tarihi eser niteliği taşıyan sikke ele geçirdi.Gözaltına alınan M.H. isimli şahıs, emniyetteki işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

………….ooo…….……

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.