DOLAR 18,8080 -0.07%
EURO 20,3052 -0.06%
ALTIN 1.127,49-0,07
BITCOIN 430867-2,23%
Mersin

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 15 Ağustos 2022

Tarsus Mektubu 15 Ağustos 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Ağustos 15, 2022 11:34
Tarsus Mektubu 15 Ağustos 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

15 AĞUSTOS  2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO………..

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

TARSUS’TA BUGÜN AŞURE DAĞITACAK

Mersin Büyükşehir Belediyesi Muharrem ayı nedeniyle bugün  Tarsus’ta bugün aşure dağıtacak. Soner Yetgin’in verdiği bilgiye göre Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus’ta bugün çarşı merkezinde Yarenlikte , Cetvel köprüde  ve kaymakamlık karşısında  aşure dağıtacak. Dağıtım saat 10 da başlayacak.

………….OOO………..

MESKİ, İMAR AFFI KAPSAMINDA

ABONELİK BAŞVURULARINI

ALMAYA BAŞLADI

MESKİ Genel Müdürlüğü, Resmi Gazete’de yayımlanan İmar Kanunu’nda yapılan değişiklik kapsamında Yapı Ruhsatı veya Yapı Kullanma İzni alınamayan yapılar için, abonelik başvurularını almaya başladı. Bu kapsamda gerekli koşulları sağlayan vatandaşlar, MESKİ Şubeleri veya Yetkili Abone Merkezleri’nde abonelik başvurularını yapabiliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, İmar Kanunu’nda yapılan değişiklik sonrası Yapı Ruhsatı veya Yapı Kullanma İzni alınamayan yapılar için abonelik başvurularını açıkladı.

MESKİ Genel Müdürlüğü, 05.07.2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan İmar Kanunu’nda yapılan değişiklik kapsamında, Yapı Ruhsatı veya Yapı Kullanma İzni alınamayan yapılar için abonelik başvurularını almaya başladı. Bu koşulları sağlayarak abonelik yapmak isteyen vatandaşlar, MESKİ şubeleri veya Yetkili Abone Merkezleri’nde abonelik başvurularını gerçekleştiriyor. MESKİ tarafından abonelik başvuruları için istenen belgeler şu şekilde açıklandı:

31.12.2021 ile 01.07.2022 tarihleri arasında inşaatı tamamlanmış, yapı kullanım izni bulunmayan  yapılar için: 

İlgili yönetmelikler doğrultusunda yapıyla ilgili fenni gereklerin yerine getirilmiş olması kaydıyla; yapı ruhsatı alınmış ve buna göre yapılmış olup, yapının yol, elektrik, telefon, doğalgaz gibi altyapı hizmetlerinden birinin veya birkaçının götürüldüğünün belgelenmesi, ilgili belediye tarafından onaylanmış emlak vergisi beyannamesi veya bildiriminin tasdikli-imzalı suretinin sunulması ile binanın Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT) sisteminde kaydının olması gerekiyor.

31.12.2021 tarihinden önce inşaatı tamamlanan yapılar için: 

İlgili yönetmelikler doğrultusunda yapıyla ilgili fenni gereklerin yerine getirilmiş olması kaydıyla; yol, elektrik, telefon, doğalgaz gibi altyapı hizmetlerinden birinin veya birkaçının götürüldüğünün belgelenmesi, ilgili belediye tarafından onaylanmış emlak vergisi beyannamesi veya bildiriminin tasdikli-imzalı suretinin sunulması ve binanın UAVT sisteminde kaydının olması şartları bulunuyor.

………….OOO………..

TARSUS’TA  30 AĞUSTOS ZAFER

 BAYRAMI  KUTLAMA HAZIRLIĞI

Tarsus’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Hazırlığı devam ediyor..

Bu kapsamda 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Komitesi ve El Yapımı Patlayıcılarla Mücadele Komisyonu  toplandı. Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU başkanlığında toplanan kurul bazı önlemler aldı.

 ………….OOO………..

YENİ DOĞAN BEBEKLER VE

AİLELERİ EVLERİNE ZİYARET.

Tarsusta güzel bir gelenek sürüyor. Kentimizde yeni doğan bebekler ve aileleri evlerinde ziyaret edildi.

Tarsus Kaymakamlığı Koordinesinde yürütülen Büyük İlçeler Güven ve Dönüşüm Projesi Yeni Doğan Faaliyeti kapsamında Taşobası, Şehitishak, Yunusemre, Tozkoparan, Gazipaşa, Barbaros ve Bahçe Mahallelerinde geçtiğimiz ay dünyaya gelen yeni doğan bebekler ve aileleri evlerinde ziyaret edildi. Hediyeler verildi.

………….OOO………..

TARSUS İDMANYURDUNDA

FUTBOLCULARA PARA DAĞITILDI

Tarsus İdmanyurdu   kulübünün tek maddi destekçisi Tarsus İdman Yurdu Onursal Üyesi ve Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkür ederiz.

TİY Yönetimi ‘’ Tarsus İdmanyurdunda futbolculara başkan Haluk Bozdoğan’ın desteği ile  para dağıtıldı

Takımımıza verdiği  maddi katkıyı böylesi garanti para isteyen kulübümüzün hedefine ve yapısına uymayan oyunculara harcayamayız. Nitekim Afyonkarahisar’daki 2. etap kampımız son derece verimli ve istenilen düzeyde devam etmektedir. Yolumuzu ayırdığımız Burhan Eşer ile bir güç kaybı yaşanmamıştır. Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’ın verdiği güç ve kararlılıkla hedefimiz olan 1. Lige ulaşacağız.’’ Diye açıklama yaptı.

………….OOO………..

AV. ALİ ATAY BBP  İLÇE

BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ.

BBP Tarsus ilçe teşkilatının olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı.

Av. Ali Atay BBP  ilçe Başkanlığına seçildi.

Şoförler ve Otomobilciler Odası salonunda yapılan genel kurul toplantısında Divan Başkanlığını BBP Erdemli ilçe Başkanı Süleyman Akca yaptı.

Genel kurul toplantısına BBP Genel Başkan yardımcısı Ali Keser, Tarsus ilçeönceki dönem  Başkanı Hikmet Arık, Erdemli ilçe Başkanı Süleyman Akca, Akdeniz ilçe başkanı Cevdet Küçük, Yenişehir ilçe Başkanı Kerem Karasolak ile partililer ve davetliler katıldı.

Faaliyet ve denetim raporunun okunup, ibra edilmesinden sonra BBP Genel Başkan yardımcısı Ali Keser yaptığı konuşmada, “BBP olarak Türkiye’yi 17 bölgeye ayırarak her bir bölgeden sorumlu genel başkan yardımcılarımız sıkı bir çalışma ile siyasi çalışmalarımızı yapmaktayız. Mersin bölgesinden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak ilçelerimizde yeniden örgütleniyoruz. BBP ilçe kongrelerinin ardından il kongremizi yapacağız ve güçlü teşkilatlarla Eylül ayından itibaren bölgemizde ve Türkiye’de Büyük Birlik Partisi şahlanışa geçecektir” dedi.

Tek liste halinde yapılan seçimde Av. Ali Atay’ın başkanlığında yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

“Ahmet Gürsoy, Miraç Özdemir, Ayşe Özer, Levent Tüter, Mervenur Yazlık, Mehmet Ali Öztürkel, Abdullah Bolacalı, Selim Polat, Ersin Koçak, Özlem Nacak, Şahin Nacak.”

101 il delegesinin de seçildiği genel kurulda BBP ilçe Başkanlığına seçilen Ali Atay, yaptığı teşekkür konuşmasında el ve gönül birliği içinde çalışarak BBP’ni Tarsus’ta çok güçlü hale getireceklerini söyledi ve üyelere teşekkür etti.

………….OOO………..

TARSUS’LU HALTER  MİLLİ TAKIMI

ANTRENÖRÜ İSA MAKAL’IN BAŞARISI

Tarsus’lu Halter antrenörlerinden Milli takım antrenörü İsa Makal, Milli takım sporcularının başarılı olmasında büyük pay sahibi.

Bugünlerde  Konya’da devam eden  Konya’da beşincisi düzenlenen İslam Dayanışma Oyunlarında yarışan haltercilerimizin kazandıkları madalyalar sevinç yaratırken, Tarsuslu milli Takım antrenörü İsa Makal da bu başarıda büyük pay sahibi oldu.

9 Ağustosta başlayıp 18 Ağustos tarihinde sona erecek olan müsabakalarda sporcularından umutlu olduğunu belirten Halter milli Takım antrenörü İsa Makal “Ay Yıldızlı formamızı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Yarışmalara katılan tüm sporcularımdan umutluyum ve kendilerine güveniyorum” dedi.

Haltercilerimizden Yusuf Fehmi Genç 1.lik, Kaan Kahriman 3.lük ve Ferdi Hardal 3. Lük ile madalya aldı. Diğer haltercilerimizden de madalya bekleniyor.

………….OOO………..

TARSUSSPOR  BAŞARILI KALECİ MUSTAFA

MERT UZKARA İLE ANLAŞMA SAĞLADI.

Köklü amatör kulüplerimizden Tarsusspor başarılı Kaleci Mustafa Mert Uzkara İle Anlaşma Sağladı.

 Tarsus İdman Yurdu, Toroslar Belediyespor, Akdenizgücü ve Tarsus Belediye formaları giymiş ve bir çok şampiyonluk yaşamış deneyimli ve başarılı kaleci MUSTAFA MERT UZKARA ile anlaşma sağladı. İmza töreninde başkan Ali İlk de hazır bulundu.

………….OOO………..

ÇAĞLAYAN MAHALLE MUHTARININ

BABASI VEFAT ETTİ

Tarsus Çağlayan Mahalle Muhtarı Mehmet Faruk Yorgun’un babası vefat etti.

Vefat eden Kıymetli Babası Sinan Yorgun’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

………….OOO………..

TARSUSTA MOBİLET HIRSIZLIĞI

Tarsus’ta  Motosiklet hırsızlığı yaptığı iddia edilen şüpheliden motosikletini isteyen kişiye silah ve bıçakla karşılık verildi. Mahalle sakinlerinin tepkisini çeken şüpheliler linç edilmek istendi. Dayak yiyen şüpheli ve babasını, polisi kurtarırken, zanlı polisi kolunda bıçakladı, polisi havaya ateşe ederek olayı kontrol altına alabildi.Olay ilçeye bağlı Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde meydana geldi. Baba ile oğlu gözaltına alındı.

………….OOO………..

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc dosyasında.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.