DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4710070,52%
Mersin
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

reklam

Tarsus Mektubu 12 Mayıs 2022

Tarsus Mektubu 12 Mayıs 2022

Yakup Boncuk Tarsus gündemini yazdı

ABONE OL
Mayıs 12, 2022 11:30
Tarsus Mektubu 12 Mayıs 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

12 MAYIS.2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO…………

MERSİN’E YENİ VALİ ATANDI

Mersin Valiliğine yeni atama yapıldı. Valimiz Ali İhsan Su Diyarbakır Vali’liğine atandı.   Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin’in yeni valisi oldu.

Pehlivan’a yeni görev yerinin hayırlı olmasını diliyor, Diyarbakır Vali’liğine atanan Valimiz Ali İhsan Su’ya ilimize yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Valiler Kararnamesi ile 9 ilin valisi “vali-mülkiye başmüfettişliği” görevine getirilirken, 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ile yeni vali atandı. Kararname ile birlikte 5 yıla yakın süredir Mersin Valiliği görevini yapan Ali İhsan Su, Diyarbakır Valiliği’ne atanırken, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan ise Mersin Valiliği’ne getirildi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Bartın Valisi Sinan Güner, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık ve Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, “vali-mülkiye başmüfettişliği” görevine getirildi.
 
Kararname ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güren Yiğitbaşı Afyonkarahisar’a, İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne’ye, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili Erkan Kılıç Bolu’ya, Teftiş Kurulu Başkanı Turan Ergün Uşak’a, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan Bartın’a, Çankaya Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara Kırşehir’e, Mülkiye Başmüfettişi Birol Ekici Kırklareli’ye, Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç Niğde’ye, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu Tokat’a, Mülkiye Müfettişi Tuncay Akkoyun ise Karaman’a vali oldu.
 
Edirne Valisi Ekrem Canalp Batman Valiliğine, Mersin Valisi Ali İhsan Su Diyarbakır Valiliğine, Malatya Valisi Aydın Baruş Isparta Valiliğine, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Kayseri Valiliğine, Batman Valisi Hulusi Şahin Malatya Valiliğine, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan Mersin Valiliğine, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Sivas Valiliğine, Sivas Valisi Salih Ayhan Şanlıurfa Valiliğine, Kırklareli Valisi Osman Bilgin Şırnak Valiliğine, Tokat Valisi Ozan Balcı ise Van Valiliğine atandı.
 
Kararnameyle vekaleten görev yapan İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Volkan Barış Göçmez asaleten atandı.
 
Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine Kırşehir Valisi İbrahim Akın, İller İdaresi Genel Müdürlüğü görevine ise Mülkiye Müfettişi Selçuk Aslan getirildi.

………….OOO…………

DOKTOR HALUK TAN ‘SAĞLIK VE ŞİFA DAĞITMAYA DEVAM EDİYOR’

Tarsus’ta Ortadoğu hastanesinin  sevilen kıdemli doktorlarından  Dahiliye mütehassısı doktor  Haluk  Tan ‘sağlık ve şifa dağıtmaya devam ediyor’.

Gazetemiz yazarı Mehmet Avcı , Ortadoğu hastanesinde Dr. Haluk Tan ile görüştü. Koyduğu doğru teşhis ve yaptığı başarılı tedavilerle tanınan doktorumuz Haluk Tan mesleğini ve insanlara yararlı olmayı çok sevdiğini belirterek ‘’Hayatta en büyük isteğim insanlara yararlı olmaktır. Bu nedenle mesleğimi çok seviyorum’’ dedi.

Bizde . Sevilen doktorumuz Haluk Tan’a teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyoruz.

………….OOO…………

TARSUS TSO’DA ”ZEYTİNYAĞI

 DUYUSAL ANALİZ EĞİTİMİ”

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Tarsus Slow Food ve Yeryüzü Pazarı Derneği işbirliğiyle düzenlenen ‘Zeytinyağı Duyusal Analiz Eğitimi’’ başladı.

………….OOO…………

ÇAMLIYAYLA’DA YAŞANAN OTOPARK

SORUNU  BİTECEK

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanında ki birçok noktada proje çalışmalarına devam ediyor.
 
Yayla turizmi açısından bölgenin cazibe merkezi olan ve özellikle yaz aylarında veya hafta sonları günübirlik ziyaretçilerinde uğrak yeri olan Çamlıyayla’da yaşanan otopark sorunu, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı proje ile çözüme kavuşturuluyor.
 
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında Çamlıyayla merkez Kale Mahallesi Saybaşı sokakta bulunan ve pazar alanı olarak adlandırılan alana katlı otopark inşa ediliyor.
 
Çalışmalar hızla sürüyor
Başkan Vahap Seçer’in Çamlıyayla merkezde uzun yıllardır yaşanan otopark sorununa katılıcı çözüm getirmek için yaşama geçirdiği katlı otopark projesi, 3 bin 323 m2 inşaat alanına sahip olacak.
 
Fore kazık sistemiyle zemin ve temel sağlamlaştırma çalışmalarının yapıldığı proje kapsamında 2 bodrum ve 1 zemin kat olmak üzere, 3 katlı, 121 araç kapasiteli katlı otopark inşa edilecek.
 
Modern mimariye sahip olacak katlı otopark, çok amaçlı da kullanılabilecek. Bu kapsamda zemin katın, belli günlerde pazar yeri olarak hizmet verebilmesi içinde eklentiler yapılacak. Katlı otopark projesinde üst katta, farklı etkinlikler içinde kullanılabilecek.  

………….OOO…………

BİR RADYO VE SOSYAL MEDYA UZMANI:

VOLKAN AKŞANLI

Tarsus’ta Radyo yayıncılığından sosyal medya uzmanlığına reklam yazarlığından sunuculuğa kadar birçok alanda başarısını kanıtlamış olan Volkan Akşanlı,  Sevinç Aynur hanımın hazırlayıp sunduğu Aynurca programında ” Medyad “da konuştu.

1 saat süren canlı yayında Akşanlı basının içinde geçen 17 senesini konuştu.

Akşanlı ‘’Yerelde başlayan başarımı ulusala taşıdığım ve ulusal basın dalında aldığım ödülleri yaptığım konserleri ve basının içinde dolu dolu gecen başarılarla dolu 17 senemi ayrıca  yerel siyasete de  değindiğim Sevinç Aynur hanımın hazırlayıp sunduğu  Aynurca programında konuştuk. Güzel bir program oldu. Medyad başkanı Okan Çalışkan, 2. Başkan Yakup Boncuk ve programı hazırlayan Aynur Sevinç hanıma teşekkür ederim.’’ Dedi.

Proğramın tamamını Volkan Akşanlı ve Sevinç Aynur sosyal medya hesaplarından dinleyebilirsiniz.

………….OOO…………

TARSUSTA MECLİS TOPLANDI

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda meclis üyeleri ve kamuoyuna seslenerek, 35 yıl aradan sonra büyük bir başarı elde etmiş olan kentin takımı Tarsus İdman Yurdu’na destek istedi. Gerçekleştirilen meclis toplantısında yarın Play-Off maçına çıkacak olan Tarsus İdman Yurdu’nun her daim yanında olduklarını belirten Başkan Bozdoğan, sosyal medya üzerinde müdürlüklere gelen çeşitli eleştirilere de cevap verdi.

Tarsus Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı 5. Birleşimin 2. Oturumu Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan Başkanlığında Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. 2 maddeden oluşan gündemde komisyondan gelen evraklar bir oy birliği, bir oy çokluğu ile kabul edildi. Dilek ve temenniler bölümünde Uluslararası Hemşireler Gününü kutladı.

………..ooo………….

BAŞKAN BOZDOĞAN,’’TARSUS İDMAN YURDU

 KENTİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR DEĞERDİR’’

 BaşkanHaluk  Bozdoğan aldığı başarılarla gündemden düşmeyen Tarsus İdman Yurdu ile ilgili  konuştu. Başkan Bozdoğan kent genelinde takıma destek olunması gerektiğini belirtti. Uzun bir aradan sonra büyük başarılar elde eden Tarsus İdman Yurdu’nun her daim yanında olduklarını belirten Başkan Bozdoğan, takımın bu büyük başarısının kentin değerlerine önemli bir katkısı olduğunu, şehrin markalaşmasında büyük payı olacağını ve destek olunmasını gerektiği kaydetti. Bakan Bozdoğan, grupta ilk beşe girerek Play- Off maçı oynamaya hak kazanarak yarın Amedspor ile karşılaşılacak olan maça meclis üyelerini ve tüm Tarsus halkını davet ederek, ‘’ Yarın önemli bir günümüz var, Tarsus İdman Yurdumuz 12. 05.2022 tarihinde saat 20.00’da ilk Play- Off maçına çıkacak, meclis üyelerimizin ve tüm Tarsuslu hemşerilerimizin orada bulunması ve katılımı isteriz. Hep beraber takımımıza destek olmalıyız ’’diye konuştu.

BAŞKAN BOZDOĞAN,’’TARSUS İDMAN YURDU’NA DESTEK OLUNMALIDIR’’

Başkan Bozdoğan, ‘’ Bugün elime bir evrak geçti, Play-Off maçı öncesi verilen moral desteği için gelen bir evrak, Evrakta,  Ticaret ve Sanayi Odası, Sanayi Odası Kadın Meclisi, Baro, Sanayici ve İş İnsanları Derneği, İş Kadınları Derneği, Tabip Odası, Ticaret Borsası, Ortadoğu Sanayici ve Girişimci İş İnsanları Derneği, İş Kadınları Derneği, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, İnşaat Müteahhitleri Derneği, Organize Sanayi Bölgesi, İş Adamları ve Yöneticiler Derneği, Koordinasyon Kurulu ve Bileşenleri, Mali Müşavirler Odası, Diş Hekimleri Odası, Optisyenler Odası, Eczacılar Odası kıymetli Başkan ve Temsilcileriyle, Spor Taban Birlikleri temsilcilerine teşekkür ederiz. Ama Tarsus değil, Amedspor, başına hepsinin de Diyarbakır’ı ekleyin. Daha bizim Tarsus’tan maalesef, maddi desteği bir yana bırakın da, manevi bir destek veren sayısı bile çok az. Bu kentin bileşenlerinin bir araya gelmesi gerekiyor. Zamanında dipsiz kuyu diye bu takım bu hale getirildi. Bugün oyuncularımıza Play- Off maçları için primlerini götürüp teslim edeceğiz. Bu kentin bazı değerlerine, Cumhuriyet ile eşit bu değerlerine sahip çıkması gerekiyor. Bugün ortada bu kadar önemli bir başarı var ve bu takım 35 yıldan sonra böyle bir başarı yakalamış. Belki de takımımız şampiyon olduğu takdirde bir yerde Tarsus’un markalaşmaya gitmesine de katkısı olacak. Bu çok önemli bir değerdir. Takımımız büyük başarılar elde ederek hepimizi gururlandırmıştır. Prim vermekten bahsedenler, tam destek diyenler üstüne düşeni yapmalıdır’’ diye konuşarak Tarsus İdman Yurdu’na destek istedi.

BAŞKAN BOZDOĞAN ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

Tarsus Belediyesi Müdürlüklerine gelen çeşitli eleştirilere de cevap veren Başkan Bozdoğan, ‘’Son günlerde bazı müdürlüklerimize eleştiriler geliyor, gelebilir doğru eleştiri hatayı düzeltir. Ancak Sosyal medyada müdürlüklerimizin çalıp çırpma yakıştırmaları asla doğru değildir. Kimse bu yanlış tabirleri kullanmamalıdır. Hepimiz Tarsus için kentimiz için vatandaşlarımız için can havliyle çalışıyoruz.  Ben hepsine kefilim, hata yapan Müdürlerimize de kefilim. Ama her zaman bu mecliste söylediğim gibi eğer hata varsa şayet bir defalık hata insana mahsustur, ikinciyi de asla istemem’’ diye konuştu.

………….OOO…………

TARSUS YILDIRIMSPOR’DAN DAVET…

 HAYDİ KIZLAR FUTBOLA

Yıldırımspor başkanı Mehmet Uğur Sandal, kızları futbola davet etti.

Sandal ” Futbolu seven, öğrenmek ve oynamak isteyen kız çocuklarımız Yıldırımspor Futbol Okulu hizmetinizde. Enerjisini atmak, fit kalmak, kötü alışkanlıklardan uzak durmak, sosyal çevre edinmek, özgüvenini geliştirmek, yaşamında yeni bir sayfa açmak isteyen ve hedeflediklerinden asla vazgeçmeyecek çocuklarımızı bekliyoruz. ” dedi.

………….OOO…………

 TARSUS İDMANYURDU BUGÜN

AMED İLE İLK SINAVDA..

Tarsus İdmanyurdu, TFF 2. Ligi play-off çeyrek final ilk maçında  Amed Sportif Faaliyetleri konuk edecek

Tarsus Şehir Stadında oynanacak karşılaşma 12 MAYIS AKŞAMI saat 20.00’de başlayacak. Sarı-lacivertliler, ligde normal sezonu 16 galibiyet, 11 mağlubiyetle 5. sırada tamamlamış ve 16 galibiyet, 9 mağlubiyetle 2. sırada yer alan Amed Sportif Faaliyetler ile eşleşmişti.

Serinin ikinci maçı, 16 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00’de Diyarbakır’da oynanacak.

Öte yandan gruptaki diğer karşılaşmada Isparta 32 Spor-Teco Karacabey Belediyespor arasında oynanacak.

………….OOO…………

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.