DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 10 Eylül 2022

Tarsus Mektubu 10 Eylül 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Eylül 10, 2022 13:37
Tarsus Mektubu 10 Eylül 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

10 EYLÜL  2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO……….. 

TARSUS KENT KONSEYİ SEÇİMİ YAPILDI..

Tarsus Kent Konseyi Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu  Güner Baykal Toplantı ve Konferans Salonunda gerçekleşti. 

Toplantının açılış konuşmasını ilk olarak Tarsus Kent Konseyi Genel Sekreteri Yazar/Ressam Remzi KARABULUT yaparak, konuşmasının ardından sözü Tarsus Kent Konseyi Başkanı Reşit TOK’a bıraktı. Başkan Reşit TOK Kent Konseylerinin amaçları, yapısı, görev ve sorumlulukları hakkında Tarsus Kent Konseyi Yönergesinin içerdiği bir kısım maddeleri okuyarak genel kurul üyelerine bilgi verdi. Olması gereken ve olmayan durumların nedenleri üzerinde durarak, Kent Konseyine ayrılan bütçenin doğrudan kullanılamaması nedeniyle taleplerin karşılanmasında sorun yaşandığı, bunun da işleyişi aksattığı; Kent Konseylerinin Kamu, Yerel Yönetim ve ağırlıklı olarak da Sivil Toplum Kuruluşlarının bir araya gelmesiyle oluşan bir çatı olduğu, ancak tüzel kişiliği olmaması nedeniyle pratikte karar ve uygulama mekanizmalarının eksik kaldığından bahseden Tarsus Kent Konseyi Başkanı Reşit TOK; akabinde Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin katılım sağladığı kurulun divanına Tarsus Kent Konseyi eski Başkanı Dr.Ali CERRAHOĞLU, Tarsus Alevi Kültür Derneği ve Cemevi Temsilcisi Meryem ARPACI ve Milliyetçi Hareket Partisi Tarsus İlçe Teşkilatı Temsilcisi Bahşende DİREN’in görevlendirilmesini üyelerin oyuna sundu.

Oy birliği ile seçilen Divan, Tarsus Kent Konseyi eski Başkanı Dr.Ali CERRAHOĞLU’nun başkanlığında görevine başladı.

Dr.Ali CERRAHOĞLU, Gündem’i oylamadan önce Reşit TOK tarafından gündeme iki maddenin eklenmesi hakkında önerge verildi. Bu önergelerin kabul edilmesinin ardından gündem yeni şekliyle oylanarak kabul edildi. İlk olarak Saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Divan başkanı 4.Gündem maddesi gereği Tarsus Kent Konseyi Faaliyet Raporunun sunumunu yapmak üzere Konsey Başkanı Reşit TOK’u kürsüye davet etti. 1 yıl boyunca yapılan ve katılım sağlanan tüm faaliyetler hakkında hazırlanan slayt sunumu ile, yapılan çalışmalar, Tarsus Kent Konseyi Başkanı, Kadın Meclisi ve Tarsus Gençlik Meclisi başkanlarının anlatımlarıyla, ve verilen açıklayıcı bilgilerle sunulmuş oldu. Faaliyet Raporu üzerinde bir çok üye söz alarak görüşlerini belirttiler.

Gündemin 5.maddesinde yeni Genel Kurul Üyelik başvuruları ve 6. gündem maddesinde Çocuk Meclisi Tüzüğünün yeni düzenlenmiş şekli genel kurul üyelerine sunularak oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 7.maddesinde Kent Konseyi Başkanı Reşit TOK; görevi bırakma nedenini üyelerle paylaştı. Divan Başkanı başkanlık seçimi için başkan adaylarını sordu. Ayşe BUTCHER aday olduğunu söyledi. Başka bir aday olmadığından Ayşe BUTCHER kendini tanıttıktan sonra yapılan açık oylama sonucunda oy birliği ile Tarsus Kent Konseyi Başkanı olarak seçildi.

Dilek ve öneriler maddesinde söz alan olmayınca Divan başkanının başarı dilekleriyle Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sona erdi.

………….OOO……….. 

CHP ANITA ÇELENK SUNDU

Tarsus’ta da  Kurtuluşun ve Kuruluşun Partisi CHP  99 Yaşını kutladı.

İlçe başkanı Ozan Varal ‘’Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluşunun 99. yıldönümünde çelenk sunumunda bulunduk. Cumhuriyet Alanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunumundan sonra Saat 12:00 ‘de İlçe Binamızda kutlama programı kapsamında partililerimiz ile buluştuk’’ dedi.

Gençlik kolları başkanı Adil Bal ise ‘’İlk Yüzyıldan İkinci Yüzyıla Gururla!..

İlçe Başkanlığımız’da gerçekleştirdiğimiz kutlama programında partililerimizle buluşarak ‘İlk Yüzyıldan İkinci Yüzyıla Belgeseli’ni izledik, müzik dinletisi ile ezgilere eşlik ettik.

Cumhuriyet Halk Partimizin 99.Yılı Kutlu Olsun’’ dedi.

………….OOO……….. 

BOZDOĞAN, CHP’Yİ KUTLADI

CHP’nin kuruluş yıldönümünün 99. Yılı sebebi ile başkan Haluk Bozdoğan,  Tarsus İlçe Başkanlığı, örgütü ve partililerle buluştu.

Bozdoğan ‘’Bu inanç ve kararlılıkla yürüdüğümüz nice yıllara…

Partimizin 99.Yılı kutlu olsun.’’ Dedi.

………….OOO……….. 

TARSUS ENGELLİLER PLATFORMU 

EMNİYET MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

Tarsus Engelliler Platformu yeni atanan Tarsus ilçe Emniyet Müdürü Ali Garanlı’ya  Hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Tarsus Engelliler Platformunda Tarsus OTİZM Derneği,  Tarsus Görme Engelliler Derneği,  Tarsus Sakatlar Derneği başkanları yer aldı. Dursun Aslan ‘’ İlgisine ve de alakasindan dolayı Kıymetli müdürümüze şükranlarımızı sunuyoruz.’’ Dedi.

………….OOO……….. 

-TARSUS TREN YOLU YERİN ALTINDAN GEÇECEK

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın Tarsus’u baştanbaşa ikiye bölen tren yolunun yer altına inmesiyle ilgili mücadelesi sonuç verdi. Başkan Bozdoğan, tren yolunun yer altına alınmasıyla birlikte şehrin can alıcı noktalarındaki trafik sorununun giderileceğini aktarırken, boşa çıkan arazinin de yeşil alan ve bisiklet yolu olarak değerlendirileceğini ifade etti.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, şehrin ulaşımdaki geleceğini rahatlatmak adına demiryolunun yer altına indirilmesi için uzun zamandır çalışmalarını sürdürüyordu. Mersin-Adana-Gaziantep Yüksek Standartlı Demiryolu Projesi ile kentin ikiye bölünmesini istemediklerini de sık sık dile getiren ve proje başlangıç tarihinden bu yana yer altına alınması için direnen Başkan Bozdoğan, alta alınması halinde boşa çıkan arazinin yeşil alan ve bisiklet yolu olarakdeğerlendirileceğini ve kamuoyu yararınıbelirtmişti. Proje için sık sık Ankara’da görüşmeler gerçekleştiren Başkan Bozdoğan’ın itirazları vücut bularak yer altına alınması kararlaştırıldı.  Eylül Ayı Meclis Toplantısında tren yolunun alttan geçtiğinin müjdesini veren Başkan Bozdoğan, ‘’ Tren yolu alta alınmaz gibi yorumlar yapılmıştı. Hayatta olmaz, edilmez demişlerdi. Ama hayalimi seviyorum ve hayalimle uğraşmayı da seviyorum. Tarsus Tren Yolu yerin altından geçecek. Tarsus’un il olması da hayal mi? Onu da başaracağız” ifadelerini kullandı.

KAMUOYU YARARI ESAS ALINDI

Proje için sondaj çalışması, dron çekimleri vb. birçok konuda destek olan ve inşaat, işletme döneminden çevresel sosyal etki değerlendirmelerine kadar, projenin Ankara ayağına kadar sürecin takipçisi olan Başkan Bozdoğan’ın 2,7 kilometrelik tren yolu projesinin alta alınması için kamuoyu yararını göz önünde bulundurarak ettiği itirazlar sonuca vardı.

………….OOO……….. 

BAŞKAN BOZDOĞAN, ‘’TARSUS’U İKİYE BÖLDÜRMÜYORUZ!’’

Tarsus’un yaşam kalitesini yükseltmek için çaba sarf ettiklerini dile getiren Başkan Haluk Bozdoğan, ‘’Tren yolunun kentimizi ikiye bölmesine karşı itirazlarımız vücut buluyor. Dün Belediye Meclis Toplantısında yeniden dile getirdiğimiz bu büyük sorunu, halkımızın günden güne yaşadığı trafik problemlerini düşünerek aşıyoruz. Tarsus’un geleceğini riske eden, ekonomik koşulların yaşamı her geçen gün zorlaştırması gerçeğiyle yüzleştiğimiz şu günlerde, belediyemizin Tarsus için yapmayı planladığı yatırımların finansal kaynaklarının önüne geçilmesi gibi gelişmelerin yanı sıra; Tarsus ve Tarsuslunun yaşam alanlarını rahatlatmak ve yaşam konforunu yükseltmek için çalışıyoruz.’’ diye konuştu.

………….OOO……….. 

İL’LE DE TARSUS İMZA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR.

Tarsus’un il olması için düzenlenen İl’le de Tarsus İmza kampanyası devam ediyor. Elektronik ortamda atılan imzalarda hedef yüzde 100’ü bulmak. Birkaç gündür üren kampanyada  şu ana kadar imza oranı yüzde 30’lara yaklaştı. Kentimizde yaşayıp il olmasını isteyenlerin vereceği imzaların hedefi bulması ve yüzde 100’lük bir oranın yakalanması hedeflenmektedir.

………….OOO……….. 

TARSUS’TA LİSE MÜDÜRLERİ ARASINDA DEĞİŞİKLİK

Tarsus’ta bazı okullara yeni müdür ataması yapıldı. Bazı okulların ise müdürlerinin yerleri değiştirildi. Cumhuriyet lisesinden Hüseyin Kavzoğlu Cengiz Topel Lisesi müdürlüğüne, Yenice Şehit Hüseyin Aytürk Çok Proğramlı Lisesinden Çocuk Gelişimi öğretmeni  Şerife Serap Almış, Adile Onbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürlüğüne atandı.

AKBAL Müdür yardımcısı Serkan Baya  ise Hadiye Kuradacı Bilim  ve Sanat merkezi müdürlüğüne atandı. Yeni atanan müdürlere görevlerinde başarılar dileriz.

………….OOO………..

TARSUS BEYDEĞİRMENİNDE EV YANGINI

Tarsus’ta müstakil evde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.Beydeğirmeni Mahallesi’nde E.A’ya ait müstakil evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.Vatandaşların ihbarıyla olay yerine sevk edilen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangını söndürdü

………….OOO………..

SARI ÇİZGİLERİ İZLEMEYE DEVAM EDİN

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından;           Tarsus dahil yollardaki çizgilerin silinmesi nedeniyle, termoplastik yol çizgilerinin çizilmesi için, kent genelinde 14 farklı güzergâhta çalışma başlatıldı.

Çalışma kapsamında; deforme olmuş, görünürlüğünü yitirmiş yol çizgileri, yol çizgi silme makinesi ile silinerek, yerine sarı termoplastik yol çizgi boyası uygulaması yapılıyor. 4 ay boyunca devam edecek çalışma kapsamında, toplam 65 bin metrekare çizgi uygulaması yapılacak.

Çalışmalar, trafiğin olumsuz etkilenmemesi adına gece saatlerinde yapılıyor

Ekipler, trafiğin yapılacak çalışmalardan olumsuz etkilenmemesi adına, çalışmaları trafiğin daha az olduğu gece saatlerinde yapıyor. Çalışma kapsamında trafiği kısmi olarak kapatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tek şeridi trafiğe kapatıp, ışıklı trafik römorku ile trafiği diğer şeritlere yönlendiriyor.

Büyükşehir ekipleri çalışmalarını Mersin merkezde; GMK Bulvarı’nda Makine İkmal Kavşağı ile Çeşmeli Kavşağı arasında, İsmet İnönü Bulvarı’nda Abide Kavşağı ile Macit Özcan Tesisleri arasında, Adnan Menderes Bulvarı’nda Hilton Oteli ile Babil Kavşağı arasında, Vatan Caddesi’nde GMK Bulvarı ile Otoyol arasında, Turgut Özal Bulvarı’nda Hal Kompleksi ile Meşot arasında,  26. Cadde’de 17. Cadde ile Otoyol arasında, Okan Merzeci Bulvarı’nda ise 34. Cadde ile 17. Cadde arasında sürdürüyor.

Tarsus’ta da çalışma gerçekleştiren ekipler; İsmet Paşa Bulvarı ile Taşti arasında, Gazi Paşa Bulvarı, Mavi Bulvar, Muvaffak Uygur Caddesi, Atatürk Caddesi ve Kasım Ekenler Bulvarı’nda çalışmalarına devam ediyor.

“120 günde, 14 farklı noktada, 300 km yol çizgisi çizeceğiz”

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi mühendislerinden İbrahim Namlı, yollardaki çizgileri yenilediklerini dile getirerek, “Bu kapsamda 14 farklı güzergâhta yol çizgilerini yeniliyoruz. 65 bin metrekare deforme olmuş yol çizgilerini silip, yine 65 bin metrekare sarı termoplastik boya ile uygulama yapıyoruz. 65 bin metrekare, yaklaşık olarak 300 kilometre yola tekabül ediyor. Çalışmamız 120 gün sürecek. 14 farklı güzergâhımız var.  Çalışmalarımızı, trafiğin olumsuz etkilenmemesi adına, trafiğin daha az yoğun olduğu gece saatlerinde sürdürüyoruz. Yine bu çalışma kapsamında, trafiği kısmi olarak kapatacağız. Tek şeridi trafiğe kapatacağız. Işıklı trafik römorkuyla diğer şeritlere yönlendirme yapacağız” dedi.

………….OOO………..

KALEBURCU KÖYÜMÜZDEYİZ”

“KÖY BİZİM, ŞENLİK BİZİM!” 

Mersin Büyükşehir Belediyesinin köylerde Çocuk Şenliği devam ediyor. Dün Tarsus  Kaleburcu Köy Meydanında etkinlik yapıldı.

Etkinliklere tüm çocuklarımızı, ailelerini,  muhtarlarımızı bekliyoruz.

………….OOO………..

TARSUS İDMANYURDU,  BUGÜN

MENEMEN’DE  SINAVA ÇIKIYOR

TFF 2. lig beyaz grupta yer alan Tarsus İdmanyurdu  , bugün İzmir’de Menemensporla oynuyor. TİY Basın sözcüsü Hakan Canan Can  “Takımımız Tarsus i

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort bayan Manavgat escort bayan Fethiye escort bayan Kemer escort bayan Didim escort bayan Çanakkale escort bayan Aydın escort bayan Muğla escort bayan Tekirdağ escort bayan Manisa escort bayan Balıkesir escort bayan Trabzon escort bayan Elazığ escort bayan Ordu escort bayan Kütahya escort bayan Isparta escort bayan Rize escort bayan Kahramanmaraş escort bayan Yalova escort bayan Giresun escort bayan Yozgat escort bayan Tokat escort bayan Şanlıurfa escort bayan Sivas escort bayan Batman escort bayan Erzurum escort bayan Sinop escort bayan Kırşehir escort bayan Karaman escort bayan Kırıkkale escort bayan Bolu escort bayan Amasya escort bayan Niğde escort bayan Uşak escort bayan Edirne escort bayan Çorum escort bayan Osmaniye escort bayan Zonguldak escort bayan Van escort bayan Erzincan escort bayan Zeytinburnu masaj Talas masaj Tarsus masaj Tavşanlı masaj Terme masaj Tire masaj Torbalı masaj Toroslar masaj Turgutlu masaj Turgutreis masaj Turhal masaj Tuzla masaj Ulus masaj Ümraniye masaj Urla masaj Üsküdar masaj Vezirköprü masaj Viranşehir masaj Yatağan masaj Yenimahalle masaj Yenişehir masaj Yıldırım masaj Yomra masaj Yumurtalık masaj Yunusemre masaj Yüreğir masaj www.dubainewescorts.com Adana escort Afyon escort Aksaray escort Amasya escort Ankara escort Antalya escort Antep escort Aydın escort Balıkesir escort Bursa escort Anamur escort Antakya escort Arnavutköy escort Atakum escort Ataşehir escort Avcılar escort Bafra escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Balçova escort Bandırma escort Başakşehir escort Batıkent escort Battalgazi escort Bayındır escort Bayrampaşa escort Beldibi escort Belek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beylikdüzü escort Beyoğlu escort Beypazarı escort Adalar escort Adapazarı escort Afşin escort Akçaabat escort Akçadağ escort Akçakale escort Akçakoca escort Akdağmadeni escort Akdeniz escort Akhisar escort Akşehir escort Aksu escort Akyazı escort Alanya escort Alaşehir escort Aliağa escort Almus escort Altıeylül escort Altınordu escort Araklı escort Ardeşen escort Arifiye escort Avsallar escort Ayvacık escort Ayvalık escort Aziziye escort vip eskort model http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Konya bayan escort
Sakarya bayan escort
Samsun bayan escort
Kocaeli bayan escort
Kayseri bayan escort
İzmir bayan escort
Hatay bayan escort
Gaziantep bayan escort
Diyarbakır bayan escort
Ankara bayan escort
Adana bayan escort
Antalya bayan escort
Bursa bayan escort
Mersin bayan escort
Aydın bayan escort
Balıkesir bayan escort
Çanakkale bayan escort
Kıbrıs bayan escort
Kütahya bayan escort
Manisa bayan escort
Muğla bayan escort
Tekirdağ bayan escort
Trabzon bayan escort
Yalova bayan escort
Isparta bayan escort
Kahramanmaraş bayan escort
Ordu bayan escort
Rize bayan escort
Sivas bayan escort
Afyon bayan escort
Aksaray bayan escort
Giresun bayan escort
Şanlıurfa bayan escort
Yozgat bayan escort
Erzurum bayan escort
Amasya bayan escort
Çorum bayan escort
Tokat bayan escort
Uşak bayan escort
Van bayan escort
Bolu bayan escort
Burdur bayan escort
Kırşehir bayan escort
Niğde bayan escort
Osmaniye bayan escort
Zonguldak bayan escort
Düzce bayan escort
Edirne bayan escort
Erzincan bayan escort
Karabük bayan escort
Karaman bayan escort
Kastamonu bayan escort
Kırıkkale bayan escort
Kırklareli bayan escort
adana mutlu son masaj
istanbul mutlu son masaj
ankara mutlu son masaj
izmir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
antalya mutlu son masaj
konya mutlu son masaj
şanlıurfa mutlu son masaj
gaziantep mutlu son masaj
kocaeli mutlu son masaj
mersin mutlu son masaj
diyarbakır mutlu son masaj
hatay mutlu son masaj
manisa mutlu son masaj
kayseri mutlu son masaj
samsun mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
kahramanmaraş mutlu son masaj
van mutlu son masaj
aydın mutlu son masaj
tekirdağ mutlu son masaj
sakarya mutlu son masaj
denizli mutlu son masaj
muğla mutlu son masaj
afyon mutlu son masaj
amasya mutlu son masaj
batman mutlu son masaj
çanakkale mutlu son masaj
çorum mutlu son masaj
düzce mutlu son masaj
edirne mutlu son masaj
elazığ mutlu son masaj
erzurum mutlu son masaj
eskişehir mutlu son masaj
giresun mutlu son masaj
ısparta mutlu son masaj
kastamonu mutlu son masaj
uşak mutlu son masaj
kütahya mutlu son masaj
malatya mutlu son masaj
ordu mutlu son masaj
trabzon mutlu son masaj
rize mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
tokat mutlu son masaj
aksaray mutlu son masaj
yalova mutlu son masaj
yozgat mutlu son masaj
zonguldak mutlu son masaj
Arnavutköy bayan escort
Ataşehir bayan escort
Başakşehir bayan escort
Esenler bayan escort
Esenyurt bayan escort
Fatih bayan escort
Gaziosmanpaşa bayan escort
Kağıthane bayan escort
Kartal bayan escort
Küçükçekmece bayan escort
Maltepe bayan escort
Sarıyer bayan escort
Pendik bayan escort
Sultangazi bayan escort
Ümraniye bayan escort
Zeytinburnu bayan escort
Adapazarı bayan escort
Aksu bayan escort
Anamur bayan escort
Antakya bayan escort
Atakum bayan escort
Belek bayan escort
Beykoz bayan escort
Buca bayan escort
Çankaya bayan escort
Çorlu bayan escort
Dalaman bayan escort
Edremit bayan escort
Erdemli bayan escort
Gaziemir bayan escort
Gazipaşa bayan escort
Gölcük bayan escort
Gümbet bayan escort
Gümüşlük bayan escort
İlkadım bayan escort
İnegöl bayan escort
İskenderun bayan escort
Karşıyaka bayan escort
Kaş bayan escort
Kavaklıdere bayan escort
Keçiören bayan escort
Kepez bayan escort
Konak bayan escort
Konyaaltı bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Menderes bayan escort
Menemen bayan escort
Menteşe bayan escort
Mezitli bayan escort
Ödemiş bayan escort
Odunpazarı bayan escort
Osmangazi bayan escort
Pamukkale bayan escort
Şahinbey bayan escort
Serdivan bayan escort
Seyhan bayan escort
Side bayan escort
Şile bayan escort
Silifke bayan escort
Silivri bayan escort
Tarsus bayan escort
Tire bayan escort
Torbalı bayan escort
Toroslar bayan escort
Turgutreis bayan escort
Yalıkavak bayan escort
Bandırma bayan escort
Çerkezköy bayan escort
Kahramankazan bayan escort
Elbistan bayan escort
Milas bayan escort
Polatlı bayan escort
Çarşamba bayan escort
Ceyhan bayan escort
Nazilli bayan escort
Söke bayan escort
İznik bayan escort
Susurluk bayan escort
Melikgazi bayan escort
Yıldırım bayan escort
Bafra bayan escort
Akçaabat bayan escort
Salihli bayan escort
Akhisar bayan escort
Soma bayan escort
Turgutlu bayan escort
Yatağan bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Merzifon bayan escort
Lüleburgaz bayan escort
Sandıklı bayan escort
Gelibolu bayan escort
Çan bayan escort
Dörtyol bayan escort
Dörtyol bayan escort