DOLAR 16,3685 -0.03%
EURO 17,5821 0.44%
ALTIN 972,84-0,18
BITCOIN 4835310,01%
Mersin
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

reklam

Tarsus Mektubu 1 Nisan 2022

Tarsus Mektubu 1 Nisan 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı.

ABONE OL
Nisan 1, 2022 10:41
Tarsus Mektubu 1 Nisan 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1 NİSAN.2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….ooo…………

BAŞKAN SEÇER, AVUKATLAR

GÜNÜ BALOSU’NA KATILDI

SEÇER: “AVUKATLAR GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM”

Başkan Seçer, Mersin Barosu’nun düzenlediği ‘Avukatlar Günü Balosu’na katıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman Mersin Barosu ile iş birliği içerisinde olacaklarını ifade eden Başkan Seçer, “Avukatlar Gününüzü kutluyorum” dedi.  

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Barosu’nun düzenlediği geleneksel ‘Avukatlar Günü Balosu’na katıldı. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman Mersin Barosu ile iş birliği içerisinde olacaklarını vurgulayan Başkan Seçer, “Avukatlar Gününüzü kutluyorum” dedi. 

Baloda, meslekte 25, 30, 40 ve 50 yılını dolduran avukatlara plaket verildi. Meslekte 50 yılını dolduran avukat Kazım Ertan’a plaketini Başkan Seçer verdi.

Başkan Seçer: “Bugün aranızda olmaktan gurur ve onur duyuyorum”

Baloya Başkan Seçer’in yanı sıra Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, kent protokolü ile çok sayıda avukat katıldı. Mersin Valisi Ali İhsan Su, protokolü selamlayarak, avukatların gününü kutladı. Ardından Başkan Seçer, Avukatlar Günü’ne ilişkin düşüncelerini paylaşarak, “Avukatlarımız zor koşullarda görev yapıyor. Her açıdan zor. Hepimiz toplumlarda kurum ve kurallarıyla yerleşmiş bir demokrasi, buna bağlı sağlam bir hukuk sistemi ve bu sistem içerisinde tarafsız bir yargı arzu ediyoruz. Demokrasiyi içselleştirmiş düşüncede siyasiler olarak bütün gayretlerimiz de bu yönde” dedi.

Mersin Barosu’yla her zaman iş birliği içinde olduklarını ifade eden Başkan Seçer, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bunun devam etmesini arzu ediyoruz. Ayrıca Sayın Başkan şöyle bir öneri ile geldi; ‘mümkünse avukatlarımıza, yargı mensuplarımıza Mersin’de bir lokal kazandıralım. Baro lokali olsun. Bu konuda bir çalışma yapmak istiyoruz.’ O gün söylediğimi bugün de tekrar etmek istiyorum değerli hukukçular önünde. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bu konudaki tüm çabalara destek vereceğiz ve sizlerin yanında olacağız. Çok teşekkür ediyorum. Bugün aranızda olmaktan da gurur ve onur duyuyorum. Avukatlar Gününüzü kutluyorum” diye konuştu.

Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir ise tüm avukatların gününü kutlayarak, “5 Nisan Avukatlar Günü münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz balomuzda asıl amaç eğlenmek olmalı diye düşünüyorum” dedi. 

………….ooo…………

TARSUS İDMANYURDUNDA BASIN TOPLANTISI

TFF 2. ligde yer alan Tarsus idmanyurdunda bugün  basın toplantısı yapılacak.

Yapılan açıklama şöyle: “01.04.2022 Cuma günü saat 14:30’da  basın mensuplarını Tarsus İdman Yurdu Kulüp Binamıza (Burhanettin Kocamaz Stadyumu) bekliyoruz. Antrenmanımızın bir kısmı basına açık olacaktır ve Sportif Direktörümüz Armağan YAPICI hocamız sizlerin sorularını cevaplayacaktır.”

………….ooo…………

NATO YOLUNA YENİ ÜST GEÇİT YAPILIYOR

..

Tarsus’ta Musalla denilen semt ile yeni yapılan Devlet Hastanesi arasından geçen ve halk arasında  NATO yolu denilen D400 karayolu üzerine yeni bir üst geçit yapılıyor.

Şahin mahallesi muhtarı Hüseyin Aydın “Karayolları Genel Müdürlüğünce Yeni Hastahane Kavşağına Üst Geçit çalışması devam ediyor. Emeği geçenlerin Emeklerine Sağlık. Şahin Mahallemize Ve Şehrimize Hayırlı Olsun.” dedi.

………….ooo…………

KADINLAR TARSUS’U FOTOĞRAFLADI

Tarsus’u gezen Mersinli Kadın fotoğrafçılar Tarsus’u fotoğrafladı. Fotoğraf sanatçısı ve gezi rehberi Rıfat Gürbüz önderliğinde bir grup Kadın fotoğrafçılar Tarsus’u gezerek bol bol fotoğraflar çektiler.

TARDOG-Tarsus Doğa Gezginleri Fotoğraf ve Gezi Klubü-(Gezi-Yorum) başkanı Rıfat Gürbüz’e teşekkürler.

………….ooo………… 

TARSUS KÜTÜPHANESİNDEN İLGİNÇ KUTLAMA

İçinde bulunduğumuz Kütüphaneler Haftasında Tarsus Halk Kütüphanesinden ilginç bir kutlama etkinliği yapıldı.

Müdür İbrahim Kaçıra ve bir grup öğrenci ve okuyucu, Antik yola inerek burada kitap okudular. Güzel bir ortamda tarihi ve mistik alanda yapılan kitap okuma etkinliği büyük ilgi uyandırdı.

………….ooo…………

İYİLİK GEMİSİ YOLA ÇIKIYOR

Birleşmiş Milletler verilerine göre Lübnan nüfusunun büyük çoğunluğu yoksulluk sınırında, özellikle 2 yaş altı bebekler gıdaya ulaşmakta güçlük çekiyor.

Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla başlatılan Lübnan İyilik Seferberliği kapsamında, AFAD  tarafından hazırlanan ve toplam 524 ton bebek sütü ve gıda malzemesi içeren ilk insani yardım gemisi, 18 Mart 2022 tarihinde Mersin’den yola çıktı. 21 Mart 2022 tarihinde Lübnan’ın Trablusşam kentindeki limana varan gemideki gıda malzemeleri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Bölgede devam eden insani ihtiyaçlara kayıtsız kalmayan sivil toplum kuruluşlarımızın desteğiyle toplanan yardım malzemelerini Lübnan’a ulaştıracak olan İyilik Gemisi, 1 Nisan 2022 Cuma günü yola çıkıyor.

 AFAD koordinasyonunda bir araya gelen 19 sivil toplum kuruluşu (Türk Kızılay, Türkiye Diyanet Vakfı, İHH İnsani Yardım Vakfı, Deniz Feneri Derneği, Beşir Derneği, Hayrat Yardım Derneği, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, İDDEF Derneği, İyilik Derneği, WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, KIYAMDER Yardımlaşma Derneği, HAYDER Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Verenel Derneği, Sadakataşı Derneği, Fetih İnsani Yardım Vakfı, For Children Smile Derneği, ANDA Derneği, SİYAH Samsun İnsani Yardım Hareketi) vatandaşlarımızın da desteğiyle Lübnan’a insani yardım ulaştıracak olan İyilik Gemisi’ni hazırladı.

960 ton gıda malzemesi ve un yardımı içeren 58 tırı taşıyan İyilik Gemisi, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, AFAD Başkanı  Yunus Sezer ve Mersin Valisi Ali İhsan SU’nun teşrifleriyle Mersin Taşucu Limanı’ndan uğurlanacak. 

………….ooo…………

HALUK BOZDOĞAN’DAN

 GÜREŞÇİMİZE KUTLAMA

Tarsus belediye başkanı Haluk Bozdoğan ‘’Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 86 kg’da mindere çıkan Tarsuslu güreşçimiz Osman Göçen, rakibini 8-8’lik skorda iki puanlık oyunlarının avantajıyla yenerek Avrupa 3.’sü oldu.

Sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz’’ dedi.

………….ooo…………

BELEDİYE EKİBİNDEN

GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Tarsus Belediye  Başkan yardımcısı  ve KUDEB yetkililerle birlikte Reşadiye Mahallemizde bulunan bir evde çıkan yangın yerinde incelemelerde bulunarak, mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza geçmis olsun dileklerimizi ilettik. Can kaybının olmaması en büyük tesellimiz.

3. derece sit alanı olan bölgede gerekli önlemler aldık, konunun takipçisi olacağız

………….ooo…………

SEMİH ÖZSU RAMAZAN AYI

NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Ankara Tarsuslular Derneği (TADER) Genel Başkanı Semih Özsu Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayımladı…

Özsu mesajında;’’ İslam dini insanlık aleminin dini, dili, ırkı ne olursa olsun birbirleriyle yardımlaşmalarını ve kardeşçe barış içerisinde yaşamaları düşüncesini temel almıştır.

Ramazan ayı, Müslümanların aynı manevi duygularda birleşmesini sağlayanhoşgörünün, dayanışmanın ve yardımlaşmanın öneminin daha iyi anlaşıldığı aydır.

Bu yılda, hayatımıza sayısız güzellikler katan rahmet, bereket, bağışlanma ve huzur mevsimi Ramazan ayına sağlıkla kavuşmanın sevinciyle, sahurun bereketini, iftarın sevincini, teravinin coşkusunu hissederekRamazan ayını anlamlı kılan birçok güzelliği yine hepbirlikte yaşayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, tekrar gelişiyle gönüllerimizi aydınlatan rahmet ve bereket iklimi Mübarek Ramazan ayını kutluyor, kalplerimize huzur, hanelerimize bereket, ailemize, ülkemize ve İslâm âlemine hayırlar getirerek, bütün insanlığın huzuru ve iyiliğine vesile olmasını, her türlü zorlukların, kötü günlerin geride kalmasını Yüce Rabbim’ den niyaz ediyorum’’ dedi.

………….ooo…………

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.