DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Tarsus Mektubu 1 Ağustos 2022

Tarsus Mektubu 1 Ağustos 2022

Yakup Boncuk Tarsus'un gündemini yazdı

ABONE OL
Ağustos 1, 2022 12:03
Tarsus Mektubu 1 Ağustos 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1 AĞUSTOS  2022- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………….OOO………..

TARSUSLU ÖĞRETMEN DUALARLA

TOPRAĞA VERİLDİ

Önceki gün  Antalya’da kullandığı motosikletle aydınlatma direğine çarpan fizik öğretmeni ve müzisyen Hakkı Sucugil (36) dün Tarsus’a getirilip toprağa verildi.

Antalya  Konyaaltı ilçesi Atatürk Bulvarı’nda yaşanan kazada Tarsuslu  Fizik öğretmeni ve aynı zamanda müzisyenlik yapan Hakkı Sucugil, kontrolünü kaybettiği 07 ALU 287 plakalı motosikletiyle aydınlatma direğine çarparak kaza yerinde yaşamını yitirmişti.

Hakkı Sucugil’in cenazesi, dün Tarsus’ta toprağa verildi. Cenzae törenine Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş: müdürdü Ali Uyan, CHP ilçe başkanı Ozan Varal, Tarsus-Çamlıyayla Muhtarlar Derneği başkanı Mustafa Naci Güllü ve merhumun yakınları katıldı.

………….OOO………..

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NİN

TARSUS İLÇE TEŞKİLATININ MEDYAD ZİYARETİ

Genel başkanlığını merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın yaptığı Yeniden Refah Partisi’nin Tarsus ilçe teşkilatı yeni yönetimi MEDYAD’ı ziyaret etti.

Daha önce  Tarsus parkı karşısında bulunan ilçe binasının Cengiz Topel Caddesi eski Maliye Sarayı yanına taşınmasından sonra ilçe yöneticileri basını ziyaret etti. MEDYAD’da Medya Mensupları Derneği başkanı Okan Çalışkan, Zirve gazetesi sahibi ve MEYDAD başkan yardımcısı Ferhat Günaştı ile Tarsus Ekspres ve Akkoza gazeteleri yazarı, MEDYAD Başkan vekili Yakup Boncuk ile bir araya gelen Refahçılar, yerel ve genel konuları değerlendirdi.

Başkan Mustafa Avcı, Seçim ve hukuk işleri başkanı Tahir Güngör, STK ve halkla ilişkiler birimi başkanı Duran Ali Erkek ve Mahalle İdareler birim başkanı Hüseyin Çınar, yerelde Tarsus ve Mersin Büyükşehir belediyesinin hizmetlerini takip ettiklerini, özellikle  üretimden yana yapılan çalışmaların olumlu, ancak sinekle ilaçlama konusunda zayıf bulduklarını  belirttiler.

………….OOO………..

TARSUSLU TENİSÇİ MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİ

Tarsus Tenis Kulübü’nün genç yeteneklerinden Alp Kemal Aksoy, 16 yaş Türk Milli Takımı’na seçildi. Tarsus Tenis Kulübü Başkanı Dr. Levent Alpaltaş, İspanya’da düzenlenen turnuvada Alp Kemal’in Türkiye’yi ve Tarsus’u başarıyla temsil ettiğini söyledi.
 
Kulüp Başkanı Levent Alpaltaş, “Alp, İspanya’da düzenlenen Avrupa 16 yaş Junior Davis Cup turnuvasında ülkemizi temsil ediyor. Alp ve takım arkadaşlarına başarılar diliyoruz. Emeği geçenlere başta ailesine, hocalarına Tarsus Tenis Kulübüne teşekkürler” dedi.

………….OOO………..

SEYHAN NEHRİ TARSUS’U KİRLETİYOR

Adana’dan Tarsus’un Baharlı Mahallesine uzanan ve burada buluştuğu Seyhan Nehri ile birlikte taşıdığı tüm pisliği, kimyasal atıkları denizle buluşturan dere, dün olduğu gibi bugünde zehir saçmaya devam ediyor.
 
Sadece doğayı değil, çok yönlü olumsuzluk yaratan o dere, denizi ve deniz ürünlerini de yok etmeye devam ediyor. Adana bölgesinde dere yatağına yakın olan yerlerde tüm fabrika atıklarıyla buluşan ve çevreyi, doğayı, denizi ve denizin içindeki canlı hayvanları yok eden bu dere faciasına kim nasıl engel olacak, o da belli değil. Etkili ve yetkili kim varsa, sanki orayı görmemekte ısrar ediyor!
 
Uzun yıllardan beri her türlü hastalığa sebep olabilecek kadar kirli ve zehirli bir şekilde akan ve Seyhan Nehriyle buluşup denize akan bu kirli dereye etkili ve yetkili makamların sessiz kalmalarına bir anlam verilemiyor. Mevcut tablo bir insanlık suçu olarak kabul edilebilir. Böylesine açık bir suça ilgili mercilerin nasıl seyirci kaldıkları ise gerçekten çok ilginç. Dedim ya, Adana’dan başlayıp Baharlı Mahallesi çevresine kadar uzanan bu zehirli dereyi görmek, görebilmek zor mu? Yoksa görülmek istenmiyor mu?
 
Birçok çeşit kimyasal atığı barındıran ve çevreye dayanılması mümkün olamayacak kadar ağır koku salan bu dereden gına geldiklerini söyleyen Baharlı Mahallesi halkı, “Kim ne yapacaksa yapmalı ve bu zehir dolu dere mutlaka ıslah edilmelidir. Çevreyi, doğayı, denizi ve deniz ürünlerini yok eden bu facia mutlaka önlenmelidir” dediler.
 
Bu kadar açık ve net olan bu insanlık dramına müdahale etmek için kim neyi bekliyor, anlaşılır gibi değil. Söz konusu dereden gelen pis atıklar Kazanlı’ya kadar olumsuz etki yaratıyor. Söz konusu dereye pislik zehir akıtan dere kenarındaki işletmelerin yoksa dokunulmazlıkları mı var? Dokunulmazlıkları yoksa niçin “DUR ARTIK” denmiyor?
 
Yaşanmakta olan söz konusu tablo gerçekten yazıktır, günahtır birazda çirkindir.
 
Kim ne yapacaksa yapsın, yeter ki biran önce bu olumsuz tablo son bulsun.

Kaynak Tarsus Akdeniz.com

………….OOO………..

14. ULUSLARARASI TARSUS YARI

MARATONU HAZIRLIĞI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nin bu yıl 23 Ekim 2022’de gerçekleştirmeyi planladığı 14. Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu’nun hazırlığı sürüyor.

14. Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu için koşulacak yeni parkur belirlendi. Uluslararası Atletizm Federasyonu yetkilileri tarafından yapılan ölçümlerin ardından parkurun sertifikası çıkarılarak, resmiyet kazanması sağlandı. Başlangıç ve bitiş noktası Tarsus Cumhuriyet Meydanı olarak belirlenen parkur ölçümleri sonrası maraton kitapçığı da oluşturuldu.

Yine 2 kategoriden oluşması planlanan maratonda atletler 21 kilometrelik parkurda, vatandaşlar ise 5 kilometrelik halk koşusunda maraton heyecanı yaşayacak

…………….ooo…………..

MİTHAT PAŞA’DA BİR YAZ EĞLENCESİ

Vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla  Tarsus belediyesinin ‘’Bir Yaz Eğlencesi’’ oyunu sahnelenmeye devam ediyor.

Mithat Paşa Mahallemizde sahnelenen oyunumuz renkli görüntüler oluşturdu.

Belediye başkanı Haluk Bozdoğan ‘’Katılım sağlayan vatandaşlarımıza ve duayen oyuncularımıza teşekkür ederiz.’ Dedi.

…………….ooo…………..

‘ZEYTİN GEN KORUMA ALANI’ AÇILIYOR

Tarsus Belediyesi, kentin yeşil dokusunu arttırabilmek ve tescilli ürünleri koruma altına alabilmek amacıyla Gaziler Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait alanda zeytin ve zeytinyağı konusunda bilinç oluşturmak için hayata geçireceği müze tadında Zeytin Gen Koruma alanını yakın zamanda vatandaşların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan alanda incelemelerde bulundu.

Tarsus’ta sürdürülen projeler ve çalışmalarla yaşanacak değişimi ve kazanımlarını anlatmak için durmadan çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, bu sefer de sabahın erken saatlerinden itibaren kentte yapımı devam eden çalışmalarda ve hayata geçirilecek olan proje alanlarında incelemelerde bulundu. Başkan Bozdoğan’ın sabah erken saatlerde gerçekleştirdiği saha gezilerine başkan yardımcıları, birim müdürleri ve teknik ekiplerde eşlik etti. Gaziler Mahallesi’nde bulunan tescilli ürün zeytini koruma altına almak için yapımı devam eden Zeytin Gen Koruma alanını ziyaret eden Başkan Bozdoğan, son çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TARSUS’TA YAPIMI DEVAM EDEN PROJELER YERİNDE İNCELENDİ

82 Evler, Şahin, Girne, Yeni Mahalle ve Öğretmenler Mahallelerinde inşası devam eden proje noktaları ve çalışma alanlarını inceleyen Başkan Haluk  Bozdoğan, yetkililerden de çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Ardından Şehitler Tepesi Mahallesinde yapımı devam eden semt pazarını inceleyen Başkan Bozdoğan, çalışanlarla bir süre sohbet etti. Başkan Bozdoğan, daha yeşil bir kent oluşturma çabası doğrultusunda Kırklarsırtı Mahallesinde bulunan yeşil alan ve parkları, Kavaklı mahallesindeki 100.Yıl Parkını, Haydar Aliyev Parkını ve yerli yabancı turist ağırlanan Karavan Park alanlarında incelemeler yaparak, eksiklikleri not aldı. Sonrasında sporcu cenneti olan Tarsus için Fırat Yılmaz Çakıroğlu Yaşam Boyu Spor Merkezini de ziyaret ederek, iyileştirme çalışmaları yapmak üzere bilgi alışverişi gerçekleştirdi.  Belediyeye ait olan ve değerlendirilmeye açık alanlar için de ziyaretler yapan Başkan Bozdoğan, mahallelerin yaşam kalitesini arttırmak için nitelikli çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Sağlıklı bir Tarsus için D400 karayolu üzerinde, İş sağlığı güvenliği ve meslek hastalıkları ağırlıklı olmak üzere çeşitli sağlık alanları hakkında ve Tarsus’ta halk sağlığının geliştirilmesi konularında hedeflenen ‘’Sağlık Yerleşkesi’’ alanını da inceleyen Başkan Bozdoğan çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını belirtti. 

BAŞKAN BOZDOĞAN, ‘’DAHA GÜZEL DAHA YAŞANILABİLİR BİR TARSUS İÇİN ÇALIŞIYORUZ’’

Kentte devam eden projelerle ilgili de bilgiler veren Başkan Bozdoğan, “Tarsus günden güne hızla, sosyal donatılarıyla, kültürel gelişmeleri ile daha yaşanılabilir hale getiriliyor. Yeni projelerimizle halkımıza hizmet etme gayretindeyiz, tüm çabamız Daha Güzel Bir Tarsus İçin” diye konuştu.

‘’BAŞKANIMIZ GELECEĞE OLAN ÜMİDİMİZİ YEŞERTİYOR’’

Başkan Bozdoğan’ın ziyaretleri esnasında karşılaştığı esnaf ve vatandaşlar, ‘’Başkanımızı sıkı takipteyiz. Yorulmuyor, uyumuyor hiç durmadan sürekli bir çalışma bir üretme halinde. Bizim geleceğe olan ümidimizi yeşertiyor. Kentimiz için, mahallelerimiz için yapılan çalışmaları görüyoruz, bizleri ziyaretlerinde taleplerimizi de aktarıyoruz ve hemen ilgili birimleri yönlendiriyor. Başkanımıza teşekkür ederiz’’ diye konuştu.

…………….ooo…………..

TARSUS GENÇLİK KAMPI’NDA

ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Tarsus Gençlik Kampı’nda etkinlikler devam ediyor. Belediye’nin Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı gençlik kampında etkinlikler kapsamında, ‘Ebeveyn Çocuk Çadır Kampı’ düzenleniyor. Her hafta cuma günleri düzenlenen programda, Berdan Nehri kıyısında ağaçlar altında kurulan çadırlarda aileler gece boyunca konaklıyor.

Kent merkezinden ve diğer ilçelerden ailelerin ağırlandığı kampta; çocuklar doğa bilinci kazanırken balık tutmadan kuş gözlem evine, spor faaliyetlerinden eğitim çalışmalarına, doğa yürüyüşünden survivor oyun alanlarına kadar düzenlenen etkinlikler, katılımcı ailelerin beğenisini topluyor.Anne, babası ve kardeşiyle birlikte kampa katılan Orhan Kaan Kölemiş, “Güzel yerler var, doğal ortamlar var. Şehrimizle, göllerle, ağaçlarımızla ilgili güzel bilgiler alıyoruz. Turlar atıyoruz, doğal ortamları görüyoruz, güzel sporlar yapıyoruz, balık tutuyoruz. Kanolara biniyoruz. Yemekhanede çeşitli oyunlar oynayabiliyoruz, ödüller alabiliyoruz” diye konuştu.Kampa çocuklarıyla birlikte geldiğini belirten Filiz Kalmış ise “Tarsus Gençlik Kampı’na sürekli geliyorum. Bu beşinci gelişim. İmkanlarını çok çok beğeniyorum. Çalışan arkadaşlarım her zaman çok ilgililer, çok güler yüzlüler. Bir aile gibi olduk artık burada. Çocuklara çok dikkat ediyorlar. Güvenle sahaya bırakıp, biz oturup keyif yapabiliyoruz burada. İkramları da çok güzel. Geldik mi hiç ‘Acaba orada bu olacak mı, bunu yaşayacak mıyız’ diye düşünmüyoruz. Gayet gönül rahatlığıyla geliyor ve rahat ediyoruz. Sürekli de gelmeye devam edeceğiz” dedi.

…………….ooo…………..

TARSUS ÜNİVERSİTESİ YERLEŞKESİNDE

ASFALTLAMA YAPILDI

Tarsus Üniversitesi yerleşkesinde, 10 bin metrekare sıcak asfalt dökümü yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri; iki adet otopark, kaldırım düzenleme, menfez, 2 bin 465 metrekare parke döşeme, 680 metrekare engelli karosu, 3 bin 700 metrekare bordür taş döşeme işlemini de yerine getirdi. Bölgeden geçen Akçakocalı grup yolundan başlamak üzere, yerleşke içerisindeki fakülte binalarına kadar sıcak asfalt dökümü yapan ekipler, yerleşkenin arka tarafında bulunan ve Takbaş Mahalle merkezine doğru giden yolda 200 metre sıcak asfalt serimi yaptı.

…………….ooo…………..

MESKİ TOROSLARDA

TERFİ HATTI YAPIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Toroslar ilçesi Yeniköy Mahallesi içmesuyu isale ve terfi hattı yapım işine devam ediyor. Söz konusu çalışmaların sona ermesiyle mahalle sakinleri kaliteli, kesintisiz ve yeterli içmesuyuna kavuşacak.

MESKİ’nin yatırım tutarı 4 milyon 504 bin lira olan yapım işi kapsamında; muhtelif çaplarda 6 bin 156 metre HDPE boru ile 1861 metre çelik boru döşeme çalışması yapılması planlanıyor. Yeniköy Mahallesi’nin içmesuyu altyapı sorununu çözmek için çalışmalara başlayan MESKİ’nin mevcut terfi hattını yenilemesiyle içmesuyu abonelere daha verimli ulaşacak

…………….ooo…………..

YAKUP BONCUK HUZURLU GÜNLER DİLER

Tel. 0533.3248800.YAKUP BONCUK-

MEDYAD 2. BŞK.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….ooo………..

NOT. Gündemin  uzun hali doc

dosyasında var.  Dileyen uzun  okuyabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort bayan Manavgat escort bayan Fethiye escort bayan Kemer escort bayan Didim escort bayan Çanakkale escort bayan Aydın escort bayan Muğla escort bayan Tekirdağ escort bayan Manisa escort bayan Balıkesir escort bayan Trabzon escort bayan Elazığ escort bayan Ordu escort bayan Kütahya escort bayan Isparta escort bayan Rize escort bayan Kahramanmaraş escort bayan Yalova escort bayan Giresun escort bayan Yozgat escort bayan Tokat escort bayan Şanlıurfa escort bayan Sivas escort bayan Batman escort bayan Erzurum escort bayan Sinop escort bayan Kırşehir escort bayan Karaman escort bayan Kırıkkale escort bayan Bolu escort bayan Amasya escort bayan Niğde escort bayan Uşak escort bayan Edirne escort bayan Çorum escort bayan Osmaniye escort bayan Zonguldak escort bayan Van escort bayan Erzincan escort bayan Zeytinburnu masaj Talas masaj Tarsus masaj Tavşanlı masaj Terme masaj Tire masaj Torbalı masaj Toroslar masaj Turgutlu masaj Turgutreis masaj Turhal masaj Tuzla masaj Ulus masaj Ümraniye masaj Urla masaj Üsküdar masaj Vezirköprü masaj Viranşehir masaj Yatağan masaj Yenimahalle masaj Yenişehir masaj Yıldırım masaj Yomra masaj Yumurtalık masaj Yunusemre masaj Yüreğir masaj www.dubainewescorts.com Adana escort Afyon escort Aksaray escort Amasya escort Ankara escort Antalya escort Antep escort Aydın escort Balıkesir escort Bursa escort Anamur escort Antakya escort Arnavutköy escort Atakum escort Ataşehir escort Avcılar escort Bafra escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Balçova escort Bandırma escort Başakşehir escort Batıkent escort Battalgazi escort Bayındır escort Bayrampaşa escort Beldibi escort Belek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beylikdüzü escort Beyoğlu escort Beypazarı escort Adalar escort Adapazarı escort Afşin escort Akçaabat escort Akçadağ escort Akçakale escort Akçakoca escort Akdağmadeni escort Akdeniz escort Akhisar escort Akşehir escort Aksu escort Akyazı escort Alanya escort Alaşehir escort Aliağa escort Almus escort Altıeylül escort Altınordu escort Araklı escort Ardeşen escort Arifiye escort Avsallar escort Ayvacık escort Ayvalık escort Aziziye escort vip eskort model http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Konya bayan escort
Sakarya bayan escort
Samsun bayan escort
Kocaeli bayan escort
Kayseri bayan escort
İzmir bayan escort
Hatay bayan escort
Gaziantep bayan escort
Diyarbakır bayan escort
Ankara bayan escort
Adana bayan escort
Antalya bayan escort
Bursa bayan escort
Mersin bayan escort
Aydın bayan escort
Balıkesir bayan escort
Çanakkale bayan escort
Kıbrıs bayan escort
Kütahya bayan escort
Manisa bayan escort
Muğla bayan escort
Tekirdağ bayan escort
Trabzon bayan escort
Yalova bayan escort
Isparta bayan escort
Kahramanmaraş bayan escort
Ordu bayan escort
Rize bayan escort
Sivas bayan escort
Afyon bayan escort
Aksaray bayan escort
Giresun bayan escort
Şanlıurfa bayan escort
Yozgat bayan escort
Erzurum bayan escort
Amasya bayan escort
Çorum bayan escort
Tokat bayan escort
Uşak bayan escort
Van bayan escort
Bolu bayan escort
Burdur bayan escort
Kırşehir bayan escort
Niğde bayan escort
Osmaniye bayan escort
Zonguldak bayan escort
Düzce bayan escort
Edirne bayan escort
Erzincan bayan escort
Karabük bayan escort
Karaman bayan escort
Kastamonu bayan escort
Kırıkkale bayan escort
Kırklareli bayan escort
adana mutlu son masaj
istanbul mutlu son masaj
ankara mutlu son masaj
izmir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
antalya mutlu son masaj
konya mutlu son masaj
şanlıurfa mutlu son masaj
gaziantep mutlu son masaj
kocaeli mutlu son masaj
mersin mutlu son masaj
diyarbakır mutlu son masaj
hatay mutlu son masaj
manisa mutlu son masaj
kayseri mutlu son masaj
samsun mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
kahramanmaraş mutlu son masaj
van mutlu son masaj
aydın mutlu son masaj
tekirdağ mutlu son masaj
sakarya mutlu son masaj
denizli mutlu son masaj
muğla mutlu son masaj
afyon mutlu son masaj
amasya mutlu son masaj
batman mutlu son masaj
çanakkale mutlu son masaj
çorum mutlu son masaj
düzce mutlu son masaj
edirne mutlu son masaj
elazığ mutlu son masaj
erzurum mutlu son masaj
eskişehir mutlu son masaj
giresun mutlu son masaj
ısparta mutlu son masaj
kastamonu mutlu son masaj
uşak mutlu son masaj
kütahya mutlu son masaj
malatya mutlu son masaj
ordu mutlu son masaj
trabzon mutlu son masaj
rize mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
tokat mutlu son masaj
aksaray mutlu son masaj
yalova mutlu son masaj
yozgat mutlu son masaj
zonguldak mutlu son masaj
Arnavutköy bayan escort
Ataşehir bayan escort
Başakşehir bayan escort
Esenler bayan escort
Esenyurt bayan escort
Fatih bayan escort
Gaziosmanpaşa bayan escort
Kağıthane bayan escort
Kartal bayan escort
Küçükçekmece bayan escort
Maltepe bayan escort
Sarıyer bayan escort
Pendik bayan escort
Sultangazi bayan escort
Ümraniye bayan escort
Zeytinburnu bayan escort
Adapazarı bayan escort
Aksu bayan escort
Anamur bayan escort
Antakya bayan escort
Atakum bayan escort
Belek bayan escort
Beykoz bayan escort
Buca bayan escort
Çankaya bayan escort
Çorlu bayan escort
Dalaman bayan escort
Edremit bayan escort
Erdemli bayan escort
Gaziemir bayan escort
Gazipaşa bayan escort
Gölcük bayan escort
Gümbet bayan escort
Gümüşlük bayan escort
İlkadım bayan escort
İnegöl bayan escort
İskenderun bayan escort
Karşıyaka bayan escort
Kaş bayan escort
Kavaklıdere bayan escort
Keçiören bayan escort
Kepez bayan escort
Konak bayan escort
Konyaaltı bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Menderes bayan escort
Menemen bayan escort
Menteşe bayan escort
Mezitli bayan escort
Ödemiş bayan escort
Odunpazarı bayan escort
Osmangazi bayan escort
Pamukkale bayan escort
Şahinbey bayan escort
Serdivan bayan escort
Seyhan bayan escort
Side bayan escort
Şile bayan escort
Silifke bayan escort
Silivri bayan escort
Tarsus bayan escort
Tire bayan escort
Torbalı bayan escort
Toroslar bayan escort
Turgutreis bayan escort
Yalıkavak bayan escort
Bandırma bayan escort
Çerkezköy bayan escort
Kahramankazan bayan escort
Elbistan bayan escort
Milas bayan escort
Polatlı bayan escort
Çarşamba bayan escort
Ceyhan bayan escort
Nazilli bayan escort
Söke bayan escort
İznik bayan escort
Susurluk bayan escort
Melikgazi bayan escort
Yıldırım bayan escort
Bafra bayan escort
Akçaabat bayan escort
Salihli bayan escort
Akhisar bayan escort
Soma bayan escort
Turgutlu bayan escort
Yatağan bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Merzifon bayan escort
Lüleburgaz bayan escort
Sandıklı bayan escort
Gelibolu bayan escort
Çan bayan escort
Dörtyol bayan escort
Dörtyol bayan escort