DOLAR 18,8080 -0.07%
EURO 20,3052 -0.06%
ALTIN 1.127,49-0,07
BITCOIN 430867-2,23%
Mersin

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE


SCP Genel Başkan Vekili Ersezer Mersin’deydi
383 okunma

SCP Genel Başkan Vekili Ersezer Mersin’deydi

Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel başkan Vekili Yılmaz Ersezer ve Mali Sayman Av. Önder Kırmızıtaş Mersin'deydi

ABONE OL
Mart 30, 2023 21:29
SCP Genel Başkan Vekili Ersezer Mersin’deydi
1

BEĞENDİM

ABONE OL

SCP GENEL BAŞKAN VEKİLİ ERSEZER MERSİN’DEYDİ

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Sosyalist Cumhuriyet Partisi SCP Genel Başkanı Mehmet Bedri Gültekin’in yerine vekil seçilen Matematik Mühendisi Yılmaz Ersezer ve SCP Genel Saymanı Av. Önder Kırmızıtaş Mersin’deydi.

            Yurt çapında tüm il ve ilçe örgütlerini ziyaret eden SCP Genel Başkan vekili Yılmaz Ersezer Mersin’de de İl, ilçe yöneticileri, üyeler ve partili olmayıp kendisi ile tanışmak isteyen vatandaşlarla biraraya geldi. Önce kendini tanıtan ve siyasi geçmişi hakkında bilgi veren Ersezer daha sonra ülkenin içinde bulunduğu durumu, depremin yol açtığı problemleri, depremzedelerin yaşadığı sorunları ve çözümleri, ülkenin girdiği seçim atmosferi ile ilgili görüşlerini anlattı. SCP’nin seçimlerle ilgili tavrını ve partinin önündeki görevler hakkında bilgi verdi.

            Çok sayıda kişinin katıldığı toplantıda bir çok katılımcı söz alarak konu başlıklarıyla ilgili fikirlerini açıkladı ve soru sordu. Ersezer soruları cevaplandırdıktan sonra şunları belirtti “Bu toplantıdan çok mutlu oldum. Gittiğimiz hemen hemen tüm il ve ilçelerde aynı havayı soluduk. Arkadaşların moral ve heyecanı oldukça yüksek ve çok canlı bir fikir alışverişi içindeler. Bu canlı ortamı hem partimiz hem de ülkemiz için bir şans olarak görüyorum”

            Ersezer ve Kırmızıtaş Mersin Toplantısından sonra Silifke’ye hareket ettiler.

SCP KILIÇDAROĞLU DEDİ Sosyalist Cumhuriyet Partisi Merkez Karar Kurulu Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçimleri İçin Tavrını Belirledi 14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerine ilişkin seçim öncesi yaptığımız açıklama ve değerlendirmelerde “Cumhur ittifakı, 20 yılı aşan pratiğiyle yetmiş yıllık karşı devrim sürecinin zirvesidir ve yıkılmalıdır. AKP iktidarının devamı ülke için ulusal güvenlik sorunudur. Millet ittifakı ise her satırında ekonomik, siyasal ve askeri olarak emperyalizme ve onun terör örgütü NATO’ya bağlılık ve Avrasya düşmanlığı içeren beyannamesi ve Türkiye’nin en temel sorunlarına ilişkin AKP’den farklı olmayan programları ve bileşenleri ile bir çözüm değildir” demiştik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday % 50 barajını aşamadığı için Kılıçdaroğlu ve Erdoğan seçenekleri ile 2. tura gideceğiz ancak parlamento seçimi sonuçları itibari ile karşı devrim cephesi meclis aritmetiğinde önemli kuvvet kazandı. CHP listelerinden parlamentoya taşınan Gelecek-Deva-Saadet ve Demokrat Partili 37 milletvekili ile TBMM tarihinin en gerici aritmetiği ortaya çıktı. 21 yıldır Türkiye’yi yöneten tarikatlar koalisyonu TBMM’de tarihinin en yüksek sayısına ulaştı. ABD’nin sahadaki kara gücü ve müttefiki terör örgütünün yönlendirdiği unsurlarla birlikte düşünüldüğünde Cumhuriyet Devrimi’nin son kalelerini yıkma eyleminde emperyalizmin güdümündeki gericilik ve bölücülük önemli bir mevzi kazandı. Cumhuriyet Devrimi’nin bir seçenek olarak ortaya çıkamaması ile her iki ittifakın çözümsüzlüğünde ve HDP, Hüda-Par mengenesinde sıkışan halk, ittifakların ana partilerinden kaçarken ABD’nin Türkiye’ye biçtiği “milliyetçiliğe” sığınmak zorunda kaldı. Bu durum 28 Mayıs sonrası için Sosyalist-Kemalist- Devrimci- Yurtsever partiler ve çevreler için çok önemli bir uyarıdır. Asgari müştereğimiz olan Cumhuriyet Devrimi mevzileri dışında toplanılacak bir alan yoktur ve bu toplanma ölüm kalım meselesidir. Türkiye ekonomisi tarihinin en şiddetli krizinin ve çöküşün eşiğinde. 29 Mayıs itibari ile Cumhurbaşkanlığı seçimi nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın emekçi sınıflar, yüksek enflasyon ve hızlı fakirleşmenin ağır sonuçlarını yaşayacaklar. Gerçekleşen parlamento aritmetiği üstüne Cumhurbaşkanlığı seçimini de kazanacak bir Erdoğan’la bu süreç Türkiye açısından çok büyük riskler taşımaktadır. Her iki adayın da Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin herhangi bir sorununu çözecek ne bir programı ne de buna uygun bir ufku yoktur. Cumhuriyet Devrimi’nin adayı ile gireceğimiz ve halka çözümü sunabileceğimiz bir erken genel seçimi zorlamak ve gücün tek elde toplanmasını önlemek amacı ile 2. turda Kılıçdaroğlu’na oy vereceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz. Sosyalist Cumhuriyet Partisi Basın Bürosu Genel Merkez Mithatpaşa Caddesi No: 36

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.