DOLAR 18,8080 -0.07%
EURO 20,3052 -0.06%
ALTIN 1.127,49-0,07
BITCOIN 430867-2,23%
Mersin

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

Mustafa Güven ‘Meslektaşlarımıza Saldırıları Durdurun’

Mustafa Güven ‘Meslektaşlarımıza Saldırıları Durdurun’

Savdes Sen Mersin şube başkanı Mustafa Güven Karkamış'ta memuraları yapılan saldırıları kınadı

ABONE OL
Ekim 9, 2022 15:42
Mustafa Güven ‘Meslektaşlarımıza Saldırıları Durdurun’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güven ‘Meslektaşlarımıza saldırıları durdurun’

SAVDES-SEN MERSİN İL TEMSİLCİSİ MUSTAFA GÜVEN’İN BASIN AÇIKLAMASI

“KARKAMIŞ’TA OLAYLAR BİTMİYORI! ARTIK YETER BİR ÖNLEM ALINSIN! “ 

Ticaret Bakanlığı, GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü görev alanında yer alan, Gaziantep’in Karkamış ilçesinde bulunan Sınır kapısında görevli memur arkadaşımız Muhafaza Memuru, Anıl MERMER6 Ekim akşam mesai çıkışı evine giderken bıçaklı saldırı sonrası ağır yaralandı. Yapılan saldırı sonrası Gaziantep Üniversitesi Yoğun Bakım Ünitesine kaldırılan ve tedavisi devam eden Gümrük Muhafaza memurunun hayati tehlikesisin devam ederken, Savdes-SenMersin İl Temsilcisi Mustafa GÜVEN bir basın açıklaması yayınlayarak;

 “KARKAMIŞ’TA OLAYLARBİTMİYORI! ARTIK YETER BİR ÖNLEM ALINSIN! “ dedi

Ülkemizin, en önemli Sınır Kapılarından biri olan, Karkamış Sınır kapısında yine görevli bir Gümrük Muhafaza Memuru arkadaşımıza saldırı, Karkamış Sınır kapısıyine bir saldırı ile gündemde. Artık yeter gerekli tedbirler alınsın diyoruz. 6 Ekim tarihinde Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki Sınır Kapısı’nda görevli muhafaza memuru arkadaşımız bıçaklandı.

Saldırıya uğrayan muhafaza memuru aldığı bıçak darbelerinden dolayı yaşam mücadelesi vermekte ve yapılan ameliyat sonrasında yoğun bakıma alınmıştır. Bu yaşanan olaylarla ilgili yasal soruşturma ve adli işlemler başlatılmış ve devam etmektedir.

Karkamış Sınır Kapısı’nda görev yapan gümrük ve gümrük muhafaza memurlarına yapılan saldırılara, darp, yol kesme ve muhafaza memurları evlerinin önüne kadar takip edilerek kapıya dayanan kişilerin yaptıkları saldırıların artık önüne geçilmelidir.

Gece ve gündüz demeden zor şartlar altında çalışan muhafaza memurlarına yapılan bu saldırılarılar, darp ve yol kesme olaylarını Savdes-Sen Mersin İl Temsilciliği olarak şiddetle kınıyoruz.


Ticaret Bakanlığı ve diğer bakanlıklarda vatandaş ile yüz yüze işlem yapan bütün devlet kurumlarındaki personellere uygulanan şiddet olaylarına ilişkin acil olarak kanuni düzenleme gerekmektedir. Gümrük muhafaza memurları DevletinMemurudur ve devletin üniformasını giymektedirler.


Bu yapılan saldırılar Gümrük Muhafaza Memurlarının şahıslarına değil devlete yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırıları yapan kişiler için devletimiz gereken kanuni düzenlemeleri biran evvel yaparak şiddet uygulayanların en ağır cezaları almaları yönünde girişimler sağlanmalı ve gerekli işlemler yapılmalıdır.

Bakanlık rotasyonla il, il gezdirdiği bu personellerine duyarsız kalmamalıdır ve sahip çıkmalıdır.Karkamış’ta Memur arkadaşımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.


          Savdes-Sen olarak Gümrük Çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz ve bütün bu olayların takipçisiyiz ve takip etmeye devam edeceğiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.