DOLAR 18,8080 -0.07%
EURO 20,3052 -0.06%
ALTIN 1.127,49-0,07
BITCOIN 430867-2,23%
Mersin

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

MESKİ Laboratuvari Denetimini Başarıyla Geçti

MESKİ Laboratuvari Denetimini Başarıyla Geçti

Çevre , Şehircilik ve İklim Değişikliği bakanlık yetkilileri Meski Laboratuvarında denetim yaptı.MESKİ denetimi başarı ile geçti

ABONE OL
Aralık 23, 2022 13:09
MESKİ Laboratuvari Denetimini Başarıyla Geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MESKİ LABORATUVARI BİR DENETİMİ DAHA BAŞARIYLA GEÇTİ

MESKİ MERKEZ SU ANALİZ LABORATUVARI, ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI TARAFINDAN “ÇEVRE ÖLÇÜM VE ANALİZ YETERLİK BELGESİ” İLE YETKİLENDİRİLDİ

MESKİ Merkez Su Analiz Laboratuvarı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından denetlenerek“Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi”ile yetkilendirildi. “Kentsel Atık Su Arıtımı Yönetmeliği” ve “Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği” kapsamında 13 parametrede yetkilendirilen MESKİ laboratuvarı, bölgede tek yetkili kamu laboratuvarı unvanına sahip oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü Merkez Su Analiz Laboratuvarı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından denetlenerek, “Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi” ile yetkilendirildi. Böylelikle MESKİ laboratuvarı,“Kentsel Atık Su Arıtımı Yönetmeliği” ve “Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği” kapsamında 13 parametrede yetkilendirildi.

MESKİ Laboratuvarı, 13 parametreyle bölgedeki tek yetkili kamu laboratuvarı oldu

MESKİ Merkez Su Analiz Laboratuvarı; her yıl düzenli olarak TÜRKAK tarafından“TS EN ISO/IEC 17025:2017 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Gereklilikler” standardı kapsamında gerçekleştirilen denetimlere ek olarak, 3-4 Ağustos 2022 tarihlerinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarları Yeterlik Yönetmeliği” kapsamında ilk kez denetlenmişti. Denetimleri başarıyla geçen laboratuvar, 28 Kasım 2022 tarihinde “Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi” alarak, Bakanlığın “Kentsel Atık Su Arıtımı Yönetmeliği” ve “Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği” kapsamında 13 parametrede yetkilendirdiği bölgede tek yetkili kamu laboratuvarı oldu.

Böylece, atıksu arıtma tesislerinin ‘iç izleme’ numunelerinin analizleri MESKİ Merkez Su Analiz Laboratuvarı’nda gerçekleştirilecek ve laboratuvar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın resmi logosuyla raporlama yapabilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.