DOLAR 18,8080 -0.07%
EURO 20,3052 -0.06%
ALTIN 1.127,49-0,07
BITCOIN 430867-2,23%
Mersin

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

şişli escort

Cumhur İttifakı Büyükşehir’in Kırsaldan Çekilmesini İstiyor

Cumhur İttifakı Büyükşehir’in Kırsaldan Çekilmesini İstiyor

Toroslar Belediyesi AK ve MHP MECLİS ÜYELERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KIRSALDAN ÇEKİLMESİNİ İSTEDİ

ABONE OL
Aralık 8, 2022 12:07
Cumhur İttifakı Büyükşehir’in Kırsaldan Çekilmesini İstiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

       Cumhur İttifakı ( AK Parti+MHP ) Belediye Meclis Üyelerimiz ve Toroslar Belediye Başkanımızın önderliğinde 7524 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun 10. Maddesi, (Köy veya belde belediyesi iken mahalleye dönüşen ve Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde bulunup sosyoekonomik durumu, şehir merkezine uzaklığı, belediye hizmetlerine erişebilirliği, mevcut yapılaşma durumu ve benzeri hususlar dikkate alınarak ilgili ilçe belediye meclisinin kararı ve teklifi üzerine Büyükşehir Belediye Meclisi’nin en geç 90 gün içinde alacağı kararla kırsal yerleşim özelliği taşıdığı tespit edilen mahalleler, kırsal mahalle kabul edilir. Bu belirlemenin mahalle düzeyinde yapılması esastır. Ancak; tamamı kırsal mahalle olarak tespit edilmeyen diğer mahallelerde de 10 bin metrekareden az olmamak kaydıyla kırsal yerleşik alan belirlenebilir. Kırsal mahalle veya kırsal yerleşik alan vasfı bu fıkrada belirtilen usulle kaldırılabilir) Toroslar Belediye Meclisi’nde ‘OY ÇOKLUĞUYLA’ kabul edilerek, Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gönderilmiştir.

       Söz konusu maddeyle;

—- Başta ticari, sınaî ve turistik faaliyetlerde kullanılan bina, arsa ve araziler için Emlak Vergisi %50 indirimli uygulanacaktır. 

—- İçme ve kullanma suları için alınacak ücret; işyerleri için belirlenmiş olan en düşün tarifenin %50’sini, konutlar için belirlenmiş olan en düşük tarifenin %25’ini geçmeyecek şekilde belirlenir.
—- Gelir Vergisi’nden muaf esnaf ile basit usulde Gelir Vergisi’ne tabii mükellefler tarafından bizzat işyeri olarak kullanılan bina, arsa ve araziler ile mesken amaçlı kullanılan binalar ve zirai istihsalde kullanılan bina, arsa ve araziler Emlak Vergisi’nden fayda sağlanacaktır.

       41 köy/mahalle ( ALADAĞ, ALANYALI, ARSLANKÖY, AYVAGEDİĞİ, BEKİRALANI, BULUKLU, ÇAĞLARCA, ÇAMLIDERE, ÇANDIR, ÇELEBİLİ, ÇOPURLU, DALAKDERESİ, DARISEKİSİ, DEĞİRMENDERE, DEĞNEK, DORUKLU, DÜĞDÜÖREN, EVRENLİ, GÖZNE, GÜZELYAYLA, HAMZABEYLİ, HOROZLU, IŞIKTEPE, KARAİSALI, ÜSELİ, KAŞLI, KAVAKLIPINAR, KAYRAKKEŞLİK, KEPİRLİ, KERİMLER, KIZILKAYA, KORUCULAR, KURUDERE, MUSALI, RESULKÖY, SADİYE, SOĞUCAK, ŞAHİNPINARI, TIRTAR, YAVCA, YENİKÖY ve YÜKSEKOLUK ) ve TOROSLARIMIZA hayırlı olsun.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

                
                              

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.