DOLAR 18,6185 0.14%
EURO 19,2429 -0.5%
ALTIN 1.053,80-0,58
BITCOIN 306530-0,74%
Mersin
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:53

AKŞAM'A KALAN SÜRE

şişli escort

Altı Katlı Otopark Üstü Kent Meydanı..

Altı Katlı Otopark Üstü Kent Meydanı..

Mersin Büyükşehir belediyesi tarafından tamamlanan altı katlı otopark üstü ken meydanı olan kent merkezindeki otoparkın açılışı yapıldı

ABONE OL
Ocak 21, 2023 11:42
Altı Katlı Otopark Üstü Kent Meydanı..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BÜYÜKŞEHİR’DEN MERSİNLİLERİN OTOPARK SORUNUNA ÇÖZÜM

TEK AÇILIŞTA 2 HİZMET BİRDEN: ‘KENT MEYDANI VE KATLI OTOPARK’

“MERSİN’DE SOSYAL BARIŞI SAĞLIYORSAK, TÜRKİYE’DE SOSYAL BARIŞI SAĞLIYORUZ DEMEKTİR”

“BEN EMİNİM HALKIMIZ MAYIS AYINDA BU ÜLKEYE BAHAR GETİRECEK”

Büyükşehir Belediyesi, yıllardır çözüme kavuşturulması beklenen Çarşı merkezindeki otopark sorununa cevap vererek, tek bir açılışta 2 çalışmayı birden hizmete sundu. Başkan Vahap Seçer tarafından açılışı gerçekleştirilen ‘Kent Meydanı ve Katlı Otopark’, Mersin çarsısını eski cazibesine kavuşturmasının yanı sıra Mersinlilerden de tam not aldı. Açılışta konuşan Başkan Seçer, “Mersin’de sosyal barışı sağlıyorsak, Türkiye’de sosyal barışı sağlıyoruz demektir. Mersin’e bir halel getirirsek, bunu siyaset uğruna, 3-5 oy uğruna, tekrar Belediye Başkanı seçilmek için, milletvekili olmak için yapıyorsak hem hukuken hem ahlâken hem insanen hem vicdanen bunlar kabul edilebilir davranışlar değildir” dedi. 

Seçer, açılışı gerçekleştirilen Kent Meydanı ve Katlı Otopark konusunda bilgilendirmelerde bulunarak, “Bu otoparkın özelliği; şurada Özgür Çocuk Parkı var. Orası 3 No’lu Metro İstasyonumuz. Oraya da yer altından tünelle bağlı olan bir otopark. Biz Metro Projesi’nde biliyorsunuz 6 istasyonda toplamda 2 bin 300 araçlık otopark da yapacağız. Burası aslında Metro Projesi’nin ilk otoparkı da olmuş oluyor” dedi. 7 bin 200 metrekarelik Kent Meydanı’nın da bu projede çok büyük önem taşıdığından söz eden Seçer, “Burası eski Mersin merkezin tam göbeği olarak anılabilecek bir yer. Vatandaşlarımızın çarşıya alışverişe ya da okullara geldiğinde kullanabilecekleri nefis bir alan” diye konuştu. Mayıs ayında yapılması muhtemel seçimlere de değinen Başkan Seçer, “Ben eminim halkımız Mayıs ayında bu ülkeye bahar getirecek” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, “Mersin Yükseliyor, 41 Kere Müjde, 41 Yeni Açılış” mottosuyla başlattığı açılışların altıncısı ‘Kent Meydanı ve Katlı Otopark’ oldu. Akdeniz ilçesi Silifke Caddesi Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi yanında bulunan alanda yaptığı çalışmalarla kente katlı otopark ve kent meydanı kazandıran Büyükşehir Belediyesi, özellikle mesai saatleri içerisinde yaşanan trafik ve park sorununu rahatlatmanın yanı sıra Mersinlilerin de faydalanabilecekleri bir sosyal alan yaratmış oldu.Başkan Vahap Seçer tarafından açılışı gerçekleştirilen ‘Kent Meydanı ve Katlı Otopark’, Mersin çarsısını eski cazibesine kavuşturmasının yanı sıra Mersinlilerden de tam not aldı.

Çarşı merkezinde ulaşımı rahatlatmak amacı ile hizmete geçirilen Kent Meydanı ve Katlı Otopark, 345 araç ve 40 motosiklet kapasitesine sahip olmasının yanında,  sokak basketbolu, gösteri ve sergi alanları, açık hava satranç ile bocce oyun sahaları, aletli jimnastik alanı, kaykay-paten sahası, masa tenisleri gibi birçok imkânıyla tüm vatandaşların ihtiyaçlarına karşılık verebilecek sosyal alan olma özelliği de taşıyor.

“29 milyon liralık imalatı olan 2 katlı, modern bir otopark açacağız”

Başkan Vahap Seçer, Belediye Başkanı olarak sorunlu gördükleri her alana dokunduklarını ifade ederek, “İşte Belediye Başkanlığı böyle bir şey. Yolda geçerken, arabada giderken her şeyi görebiliyorsunuz Belediye Başkanı olarak. Eğreti duran, yeni imalatı yapılmış bir bordür taşı bile dikkatinizi çekiyor ya da bir alanı gezerken döşenen parkenin kalitesi bile dikkatinizi çekiyor, uyarıda bulunuyorsunuz. İşte uçakta seyahat ederken 1 yıl sonra Mersin’de su sorununun yaşanıp yaşanmayacağını daha bugünden Toroslar’ın tepesinde kar var mı yok mu bunun tespitini yaparak böyle Belediye Başkanlığı yapıyoruz” dedi.

“Mersin’de sosyal barışı sağlıyorsak, Türkiye’de sosyal barışı sağlıyoruz demektir”

Türkiye Cumhuriyeti kimliğini taşıyan 85 milyonun da, dünyadaki 7 milyardan fazla insanın da tabiatı, dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebi ne olursa olsun kendilerinin kardeşi olduğunu vurgulayan Başkan Seçer, “Seçim sathı mahalline giriyoruz. Mersin önemli bir kent. Mersin Türkiye’nin özeti. Mersin’de sosyal barışı sağlıyorsak, Türkiye’de sosyal barışı sağlıyoruz demektir. Mersin’e bir halel getirirsek, bunu siyaset uğruna yapıyorsak, 3-5 oy uğruna yapıyorsak, tekrar Belediye Başkanı seçilmek için yapıyorsak, milletvekili olmak için yapıyorsak hem hukuken hem ahlâken hem insanen hem vicdanen bunlar kabul edilebilir davranışlar değildir” dedi.

“Toplumun huzuru sandık sonuçlarını belirleyecek”

Başkan Seçer, Mayıs ayında yapılması planlanan seçimde Türkiye’nin tercihini yapacağına da değinerek, “Yapılan uygulamalar, Türkiye’nin geldiği nokta, aldığı hizmetler, ekonomi, her şeyden önemlisi toplumun huzuru sandık sonuçlarını belirleyecek. Ben buradan vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum; Türkiye’de esen, ki en fazla bizi çarpıp hasta etmeye çalışan bu korku ve baskı rüzgârından etkilenmeyin. Bakın Başkanınız etkileniyor mu? Şimdilik Allah’a havale ediyor ama Türkiye’de bizim standartlarımıza uygun, bizim standartlarımız da gelişmiş toplum standartlarıdır, ona uygun bir hukuk sistemi tekrar hayat bulduğu zaman, o zaman bunları biz hukuka havale edeceğiz. En kibar şekliyle bunun böyle bilinmesini isteriz” diye konuştu.

“Kent Meydanı her  şehir için önemlidir”

‘41 Kere Maşallah’ diyerek 41 açılış yapacaklarından söz eden Başkan Seçer, açılışı gerçekleştirilen Kent Meydanı ve Katlı Otopark konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Seçer, “Burası daha önce kullanılan ama halka açık olmayan, bir hayli de eskimiş, demode olmuş, iptidai dediğimiz tek katlı otoparktı. Her bir katı 5 bin 500 metrekare ve toplamda da 345 araç, 40 motosiklet ve bisiklet alıyor. Bu otoparkın özelliği; şurada Özgür Çocuk Parkı var. Orası 3 Nolu Metro İstasyonumuz. Oraya da yer altından tünelle bağlı olan bir otopark. Biz Metro Projesi’nde biliyorsunuz 6 istasyonda toplamda 2 bin 300 araçlık otopark da yapacağız. Aslında Metro Projesi’nin ilk otoparkı da olmuş oluyor. Diğerleri de her istasyonun, 6 istasyonun altında yer alacak. Burası son sistem. Araç yıkama ünitesinden, asansöre, yangın merdiveninden, yangın söndürme cihazlarına kadar son sistem. 7/24 güvenlik kontrolü altında, boş-dolu sensörleriyle park yeri tespiti yapan bir otopark olacak. Buranın plaka sistemi tanımlanan bir yapısı var, bir sistemi var ve burada ücret için abonelik sistemi de geliştirilmiş oldu. Belediyemizin bağlı kuruluşu olan İmar A.Ş.’nin otoparklarının tamamında o abone kartı da geçerli olacak” dedi. 7 bin 200 metrekarelik Kent Meydanı’nın da bu projede çok büyük bir önem arz ettiğinden söz eden Seçer, “Kent Meydanı her şehir için önemlidir. Nefes alacağımız bir yer olsun isteriz. Alışverişe çıktık, dönüyoruz, eve gideceğiz, okuldan dönüyoruz, oturup soluklanacağımız bir yer isteriz. Yazın güneşten korunacağımız, kışın soğukta güneşleneceğimiz bir alan isteriz. Burası da eski Mersin merkezin tam göbeği olarak anılabilecek bir yer. Burada da vatandaşlarımız bu çarşıya alışverişe geldiğinde kullanabilecekleri ya da okullara geldiğinde kullanabilecekleri nefis bir alan” şeklinde konuştu.

“Metroyu ve 35 kilometrelik raylı sistem projesini Mersin’e kazandırmadan, görevimden ayrılmayacağım. Bu sözü veriyorum”

Vatandaşlardan, Marina ve Forum AVM açıldıktan sonra Mersin merkez olarak adlandırılan bölgenin eski cazibesini yitirdiğine dair şikâyetler aldıklarını ve bunu doğru bir yaklaşım olarak değerlendirdiğini söyleyen Başkan Seçer ‘Mersin merkez cazibe merkezi olmaktan çıktı’. Doğru bir yaklaşım ama biz bunu tersine çevirebiliriz. Metro buna katkı sağlayacak önemli bir toplu taşıma projesidir. Bakın buradan sesleniyorum; burada ben belediye olduğum sürece söz veriyorum size bu Metroyu ve mevcut projenin dışında da toplam 35 kilometrelik raylı sistem projesini mersine kazandırmadan Mersin’den, görevimden ayrılmayacağım. Bu sözü veriyorum” dedi.

“Ben eminim halkımız Mayıs ayında bu ülkeye bahar getirecek”

Mayıs ayında yapılması muhtemel seçimlere de değinen Başkan Seçer, “Muhtemelen Mayıs ayında seçim var, öyle görünüyor. Mayıs ayında halkımız, 31 Mart’ta bahar getirdi ya, ben eminim halkımız Mayıs ayında bu ülkeye bahar getirecek. Partim iktidar olsun, Sayın Genel Başkanım Cumhurbaşkanı olsun ya da altılı masanın adayı Cumhurbaşkanı seçilsin, Mersin’e 4 yılda yaptığım hizmeti, bu kadar sıkıntılı koşullar altında yaptığım hizmeti, emin olun size bir yılda yaparım, emin olun buna. Bunu tüm samimiyetimle ve tüm gerçeklikle söylüyorum. Hayal ürünü değil. Yeter ki ülkeme bahar gelsin, onu istiyorum. Çiçekler açsın, böceklerin sesi gelsin, kuşların sesi gelsin, insanların yüzü gülsün, cemreler toprağa, havaya, suya düşsün. Yeter ki o gerçekleşsin. Bakın ondan sonra neler oluyor” diye konuştu.

Açılışı yapılan Katlı Otopark ve Kent Meydanı’nın da içerisinde olduğu 4.9 hektarlık alan üzerindeki çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Seçer “Bu yenileme alanı 4.9 hektarlık bir alan,  projesini bitirdik. En son Koruma Kurulu kararları çıkıyor. Birçok bölgede zaten çalışmaları başlattık. İstiklal Caddesi yapılıyor, ilk etabı bitmek üzere. Sonra 2. Etap Hastane Caddesi-Özgür Çocuk Parkı, Özgür Çocuk Parkı-GMK Bulvarı’na kadar devam edeceğiz. Görmeyenler görsün. Bitmek üzere ilk etap. Eski Mersin’e yakışır, onun o otantik havasına yakışır bir cadde meydana geliyor burada. Birçok yerde düzenlemeler olacak. Bakın yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. MESKİ binasında karşıda görüyorsunuz. Daha 15 gün önce taşındı. Abone işleri de buraya geldi duyuralım” ifadelerini kullandı.

“İtibarlı bir siyasetçi halka verdiği sözü tutan siyasetçidir”

Bu çalışmaların eski Mersin çarsısını canlandırma çalışmalarının karşılığı olduğuna dikkat çeken Başkan Seçer şunları kaydetti:

“Bunları neden yaptık biliyor musunuz? Lafla, sözle peynir gemisi yürümüyor, ‘eski Mersin çarşısını canlandıralım’ dedik. Canlandıralım da ‘Canlan çarşı’ demekle canlanmıyor işte. Bir şeyler yapacaksınız. Metro yapacaksınız, otopark yapacaksınız, cadde düzenlemesini yapacaksınız ve mümkünse vatandaşın merkeze gelmesini sağlayacaksınız. Metroyla, abone işlerini buraya taşıyarak, insanlar buraya gelsin, şehrin merkezine gelsin. Buralar cazibe merkezi olsun. İstiklal Caddesi düzenlemesinden sonra aynı ekip Çamlıbel’e giriyor. Her şey hazır; projesi hazır, izinleri hazır, Çamlıbel canlansın. Balık pazarı; buradan oradaki balıkçı kardeşlerime de bir sözümü hatırlatayım. Biz sözümüzü unutmayız, asla. Makam, mevki; sözümüzü yediğimiz an beş paralık kıymeti olmayan yerlerdir makamlar, mevkiler. Makamında mevkisinde itibarlı, muteber bir siyasetçi halka verdiği sözü tutan siyasetçidir. Biz böyle siyasetçiyiz, yoksa o görevleri derhal bırakırız. Biz sokağa çıktığımız zaman başı dik gezen siyasileriz.”

“Haftaya Sayın Genel Başkanımız ve Mersinlilerle beraber Otobüs Yerleşkesi ve İzleme Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yapacağız”

Kent genelinde hayata geçirmeyi planladıkları projeleri anlatan Başkan Seçer, “Dört yıl boşa geçmemiş, yatarak geçmemiş. Bak 41 açılış yapacağız. Yatmıyoruz, çalışıyoruz. Yaptığımız icraatlar bunun göstergesi” dedi. Önümüzdeki haftaOtobüs Yerleşkesi ve İzleme Koordinasyon Merkezi’nin açılışını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yapacaklarına değinen Başkan Seçer, şunları söyledi:

“Haftaya çok önemli bir günümüz olacak. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sayın Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkanımız Mersin’i onurlandıracak ve burada tabi ki toplantılar yapacak. Bir dizi çalışmalar yapacak ama Mersin’e çok güzel bir Otobüs Yerleşkesi ve İzleme Koordinasyon Merkezi kazandırdık. MEŞOT’u biliyorsunuz. Toroslar’da. Onun yanında bir çöp alanı vardı. 47 dönüm.  Burası otobüs yerleşkemiz ve İzleme Koordinasyon Merkezimiz. O gün bir şey daha yapacağız. Dedim ya yönetici sözünün eri adam olmalı. Dedim ki; ‘Bu dönem ilk görev dönemim, beş yılımda 272 otobüs planladım. Bunun yüzde 85’i CNG’li.  Bunu da Mersin’e kazandıracağız ve 2029 yılına kadar Mersin’in otobüs ihtiyacı kalmayacak. 41 otobüs de peyderpey geliyor. Haftaya Otobüs Yerleşkesi ve İzleme Koordinasyon Merkezi ve 272 otobüsün son parti teslim töreninde de Sayın Genel Başkanımız ve Mersinlilerle beraber o açılışı yapacağız.”

“Hayal ettiğimiz en büyük projeyi gerçekleştirdik; Mersin halkına huzur getirdik”

Başkan Seçer, Mersin’e birçok hizmetin yanı sıra en büyük hizmet olan huzuru getirdiklerini söyleyerek, “Çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Bunlar olur, bunlar maddi şeyler ama yönetime gelir gelmez biz aslında kafamızda tahayyül ettiğimiz, hayal ettiğimiz en büyük projeyi gerçekleştirdik; huzur. Mersin halkına huzur getirdik. Mersin’de yaşayan hiçbir kardeşim bu kentte kendini yalnız, öteki hissetmesin. Doğudan batıya, kuzeyden güneye bu kente çocuğunun geleceği, aşı için gelen her kardeşim Mersinlidir ve benim kardeşimdir” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Kutlu Sezen, yapımı tamamlanan Kent Meydanı ve Katlı Otopark’ın1,5 senede tamamlandığını belirterek, “Burada 5 bin 500 metrekarelik 2 katlı betonarme bir katlı otopark inşaatımız mevcuttur. Otopark içerisinde park takip sistemi, yangından korunma otomasyonları, havalandırma sistemleri güncel yapı teknolojilerine uygun olarak yapılmıştır. 345 adet aracın 40 adet motosikletin park edebildiği bu alanda trafik sirkülasyonları uygun bir şekilde çalışarak çok yüksek güvenlikli bir otopark haline getirilmiştir.Otoparkın üzerinde oluşturmuş olduğumuz kent meydanımızda sokak basketbolu, gösteri ve sergi alanları, açık hava satranç alanı, bocce oyun sahası, aletli jimnastik alanı, kaykay, paten sahası, masa tenisi alanları, süs havuzları, oturma alanları kazandırılarak halkımıza sunulmuştur” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Vahap Seçer ve protokol üyeleri hizmetin açılışını Mersinlilerle birlikte gerçekleştirdi.

Büyükşehir’in hizmetleri Mersinlilere ’41 Kere Maşallah’ dedirtiyor

Katlı Otopark ve Kent Meydanı’nın Mersin’e çok yakıştığını söyleyen vatandaşlardan Haydar Çelik, “Belediyemizin ve Vahap Seçer’in gerçekten takdire şayan çalışmaları var, her zaman takdir ediyorum. Sağ olsun öyle bir eser kazandırdı ki eşi benzeri yok, Mersin gibi bir yerde bu kadar sıkışıklığa rağmen burada böyle bir imkan yaratmak çok muazzam, çok güzel. 41 kere de 2 bin 500 kere de maşallah” dedi.Hatice Derya Eryürekler isimli genç ise, Mersin için çok büyük bir değişim olduğunu belirterek, “Çünkü otopark sorunu her yerde vardı, park etmek çok zamanımızı alıyordu. Ben mutlu oldum bir genç olarak. Başkanımıza teşekkür ederiz böyle bir şey vesile olduğu için. Mersin’in böyle değişmesi ve güzelleşmesi bizi çok mutlu ediyor. Ben mutlu oluyorum, insanlar da mutlu oluyordur umarım” diye konuştu.

“Müşterilerimiz arabasını otoparka koyacak, rahat rahat alışverişini yapacak”

Yaklaşık 50 yıldır esnaf olan Mehmet Tınas, “Çok memnun olduk. Özellikle otoparkın yapılmasına çok memnun olduk. Çünkü bizim bu çarşının en büyük sıkıntısı otopark. Otopark açıldıktan sonra gelen müşterilerimiz arabasını otoparka koyacak, rahat rahat alışverişini yapacak. Kafasında soru işareti kalmayacak. Büyükşehir’e çok teşekkür ediyoruz. Eski çarşı diğer yerlere nazaran cazibesi biraz daha düşük de olsa bu bize bir katma değer sağlayacak. En azından müşteri rahatlığı açısından. Beklentimiz buydu. Bu da gerçekleşmiş oldu” dedi.Çarşıesnafından Aynur Demir, “Esnaf olarak gayet mutluyuz. Karşısı komple kapanıyordu bizim için çok rahatsız edici görüntü vardı ortada. Şu an çok da rahat, geniş ve güzel yeşillikli bir alan var. Bunun için uzun bir süre çalıştılar, gayet özen gösterdiler” diye konuştu.

“Şehir merkezinde böyle bir otoparkın olması çok büyük bir avantaj”

Katlı Otopark açılışına katılan vatandaş Recai Keser, “Şehir merkezinde böyle bir otoparkın olması çok büyük bir avantaj. Şehri rahatlatır. Ara sokaklara bakıyorsun trafikten dolayı yaya yolları kapanıyor. Şehir merkezinde katlı bir otoparkın olması gurur verici. Yanında da böyle bir meydanın, parkın olması son derece güzeldir” dedi.Deniz Zenger, Katlı Otopark ve Kent Meydanı’nın açılmasından dolayı esnaf olarak memnuniyetini dile getirerek, “Bizim için iyi oldu. Çünkü dükkanve park alanı açısından bayağı sıkıntı yaşıyorduk. Hepimiz için iyi oldu. Hem görsellik olarak hem de duruş olarak daha şık duracak diye düşünüyorum.Gayet güzel bir ölçüde park alanı çözüm sağlandı” dedi. 

Dükkanı katlı otoparkın yanında olan Erkek Kuaförü Metin Belveren, “Esnaf olarak bu konuda çok memnunuz. En azından gelen müşterilerimizi daha rahat ağırlayabileceğiz. Otopark sorunumuz olmayacak” ifadelerine yer verdi.1972’den beri çarşıda esnaflık yapan Sabri Duruk, yıllardır bekledikleri bir şey olduğunu belirterek, “Bugün çok özel bir gün aslında. Yıllardan beri burada esnaflık yapıyoruz böyle bir hizmet görmedik şimdiye kadar. Buraya çok gerekli olan birşeydi. Büyük bir park sorunu vardı burada. Benim için, çarşı esnafı için, cadde için büyük bir hizmet.  Çok önceden yapılması gerekiyordu. Meydanda gelen vatandaşlar oturabilir, dinlenebilir.41 kere maşallah diyorum” dedi.Otoparkın açılışını “Mersin’de beklenen bir şey” olarak ifade eden esnaf Osman Yılmaz, “Mersin’in kendi özüne dönmesinin dokunuşlarından bir tanesi. Otoparkın açılışı bu merkezdeki esnafın, vatandaşların ihtiyacı itibariyle çok yerinde, çok doğru, çok elzem bir şey. Hakikaten mutlu olduk. Gerçekten hissedilmiş bir ihtiyacın giderilmiş olmasından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya escort bayan Manavgat escort bayan Fethiye escort bayan Kemer escort bayan Didim escort bayan Çanakkale escort bayan Aydın escort bayan Muğla escort bayan Tekirdağ escort bayan Manisa escort bayan Balıkesir escort bayan Trabzon escort bayan Elazığ escort bayan Ordu escort bayan Kütahya escort bayan Isparta escort bayan Rize escort bayan Kahramanmaraş escort bayan Yalova escort bayan Giresun escort bayan Yozgat escort bayan Tokat escort bayan Şanlıurfa escort bayan Sivas escort bayan Batman escort bayan Erzurum escort bayan Sinop escort bayan Kırşehir escort bayan Karaman escort bayan Kırıkkale escort bayan Bolu escort bayan Amasya escort bayan Niğde escort bayan Uşak escort bayan Edirne escort bayan Çorum escort bayan Osmaniye escort bayan Zonguldak escort bayan Van escort bayan Erzincan escort bayan Zeytinburnu masaj Talas masaj Tarsus masaj Tavşanlı masaj Terme masaj Tire masaj Torbalı masaj Toroslar masaj Turgutlu masaj Turgutreis masaj Turhal masaj Tuzla masaj Ulus masaj Ümraniye masaj Urla masaj Üsküdar masaj Vezirköprü masaj Viranşehir masaj Yatağan masaj Yenimahalle masaj Yenişehir masaj Yıldırım masaj Yomra masaj Yumurtalık masaj Yunusemre masaj Yüreğir masaj www.dubainewescorts.com Adana escort Afyon escort Aksaray escort Amasya escort Ankara escort Antalya escort Antep escort Aydın escort Balıkesir escort Bursa escort Anamur escort Antakya escort Arnavutköy escort Atakum escort Ataşehir escort Avcılar escort Bafra escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Balçova escort Bandırma escort Başakşehir escort Batıkent escort Battalgazi escort Bayındır escort Bayrampaşa escort Beldibi escort Belek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beylikdüzü escort Beyoğlu escort Beypazarı escort Adalar escort Adapazarı escort Afşin escort Akçaabat escort Akçadağ escort Akçakale escort Akçakoca escort Akdağmadeni escort Akdeniz escort Akhisar escort Akşehir escort Aksu escort Akyazı escort Alanya escort Alaşehir escort Aliağa escort Almus escort Altıeylül escort Altınordu escort Araklı escort Ardeşen escort Arifiye escort Avsallar escort Ayvacık escort Ayvalık escort Aziziye escort vip eskort model http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Konya bayan escort
Sakarya bayan escort
Samsun bayan escort
Kocaeli bayan escort
Kayseri bayan escort
İzmir bayan escort
Hatay bayan escort
Gaziantep bayan escort
Diyarbakır bayan escort
Ankara bayan escort
Adana bayan escort
Antalya bayan escort
Bursa bayan escort
Mersin bayan escort
Aydın bayan escort
Balıkesir bayan escort
Çanakkale bayan escort
Kıbrıs bayan escort
Kütahya bayan escort
Manisa bayan escort
Muğla bayan escort
Tekirdağ bayan escort
Trabzon bayan escort
Yalova bayan escort
Isparta bayan escort
Kahramanmaraş bayan escort
Ordu bayan escort
Rize bayan escort
Sivas bayan escort
Afyon bayan escort
Aksaray bayan escort
Giresun bayan escort
Şanlıurfa bayan escort
Yozgat bayan escort
Erzurum bayan escort
Amasya bayan escort
Çorum bayan escort
Tokat bayan escort
Uşak bayan escort
Van bayan escort
Bolu bayan escort
Burdur bayan escort
Kırşehir bayan escort
Niğde bayan escort
Osmaniye bayan escort
Zonguldak bayan escort
Düzce bayan escort
Edirne bayan escort
Erzincan bayan escort
Karabük bayan escort
Karaman bayan escort
Kastamonu bayan escort
Kırıkkale bayan escort
Kırklareli bayan escort
adana mutlu son masaj
istanbul mutlu son masaj
ankara mutlu son masaj
izmir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
antalya mutlu son masaj
konya mutlu son masaj
şanlıurfa mutlu son masaj
gaziantep mutlu son masaj
kocaeli mutlu son masaj
mersin mutlu son masaj
diyarbakır mutlu son masaj
hatay mutlu son masaj
manisa mutlu son masaj
kayseri mutlu son masaj
samsun mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
kahramanmaraş mutlu son masaj
van mutlu son masaj
aydın mutlu son masaj
tekirdağ mutlu son masaj
sakarya mutlu son masaj
denizli mutlu son masaj
muğla mutlu son masaj
afyon mutlu son masaj
amasya mutlu son masaj
batman mutlu son masaj
çanakkale mutlu son masaj
çorum mutlu son masaj
düzce mutlu son masaj
edirne mutlu son masaj
elazığ mutlu son masaj
erzurum mutlu son masaj
eskişehir mutlu son masaj
giresun mutlu son masaj
ısparta mutlu son masaj
kastamonu mutlu son masaj
uşak mutlu son masaj
kütahya mutlu son masaj
malatya mutlu son masaj
ordu mutlu son masaj
trabzon mutlu son masaj
rize mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
tokat mutlu son masaj
aksaray mutlu son masaj
yalova mutlu son masaj
yozgat mutlu son masaj
zonguldak mutlu son masaj
Arnavutköy bayan escort
Ataşehir bayan escort
Başakşehir bayan escort
Esenler bayan escort
Esenyurt bayan escort
Fatih bayan escort
Gaziosmanpaşa bayan escort
Kağıthane bayan escort
Kartal bayan escort
Küçükçekmece bayan escort
Maltepe bayan escort
Sarıyer bayan escort
Pendik bayan escort
Sultangazi bayan escort
Ümraniye bayan escort
Zeytinburnu bayan escort
Adapazarı bayan escort
Aksu bayan escort
Anamur bayan escort
Antakya bayan escort
Atakum bayan escort
Belek bayan escort
Beykoz bayan escort
Buca bayan escort
Çankaya bayan escort
Çorlu bayan escort
Dalaman bayan escort
Edremit bayan escort
Erdemli bayan escort
Gaziemir bayan escort
Gazipaşa bayan escort
Gölcük bayan escort
Gümbet bayan escort
Gümüşlük bayan escort
İlkadım bayan escort
İnegöl bayan escort
İskenderun bayan escort
Karşıyaka bayan escort
Kaş bayan escort
Kavaklıdere bayan escort
Keçiören bayan escort
Kepez bayan escort
Konak bayan escort
Konyaaltı bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Menderes bayan escort
Menemen bayan escort
Menteşe bayan escort
Mezitli bayan escort
Ödemiş bayan escort
Odunpazarı bayan escort
Osmangazi bayan escort
Pamukkale bayan escort
Şahinbey bayan escort
Serdivan bayan escort
Seyhan bayan escort
Side bayan escort
Şile bayan escort
Silifke bayan escort
Silivri bayan escort
Tarsus bayan escort
Tire bayan escort
Torbalı bayan escort
Toroslar bayan escort
Turgutreis bayan escort
Yalıkavak bayan escort
Bandırma bayan escort
Çerkezköy bayan escort
Kahramankazan bayan escort
Elbistan bayan escort
Milas bayan escort
Polatlı bayan escort
Çarşamba bayan escort
Ceyhan bayan escort
Nazilli bayan escort
Söke bayan escort
İznik bayan escort
Susurluk bayan escort
Melikgazi bayan escort
Yıldırım bayan escort
Bafra bayan escort
Akçaabat bayan escort
Salihli bayan escort
Akhisar bayan escort
Soma bayan escort
Turgutlu bayan escort
Yatağan bayan escort
Köyceğiz bayan escort
Merzifon bayan escort
Lüleburgaz bayan escort
Sandıklı bayan escort
Gelibolu bayan escort
Çan bayan escort
Dörtyol bayan escort
Dörtyol bayan escort